| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| csogu | 2007.10.21. 14:58:40 / # 287381 |
|
Így-így:-)))... de ha már így alakult, akkor:
Légy üdvözölve köztünk!!!
...és szeretném felhívni a figyelmed, hogy a beavatószertartás 10. hó 15.-én lesz!!!
Előzmény: #287374 pepe-01 2007.10.21. 11:39:47 |
|
| csogu | 2007.10.21. 14:56:34 / # 287380 |
|
Nem-nem, tudhatod nagyon jól, hgy én kifejezetten segítőkész vagyok a kezdőkkel....csak felhívtam a figyelmét arra, hoyg használja ki ezt a hátralévő 2 hetet...:-))
Aludjon, szórakozzon (HÉTVÉGÉN), csajozzon stb...stb...szóval éljen, azt jöhet taxizni:-)
Előzmény: #287364 AdamGyak 2007.10.21. 11:23:21 |
|
| csogu | 2007.10.21. 14:54:34 / # 287386 |
|
No, akkor ezt lényegében jól kifejtegettük.
Nézd, ha (szerintem) egy időmérő a kocsiját szaggatva megy mérni, az nem más, mint sima bosszú, ami miatt leverted a címről. Türéshatár: Hivatalosan nem szabad megadni, mert akkor azt is definiálni kellene, hogy az mennyi. Ez így teljesen jó, hogy 5 perces címre 5 perccel kell megérkezni...aztán majd az időmérő mérlegel!...ha akar.
Na igen, aki 1-2 mps miatt tilt, az alkalmatlan erre a feladatra....természetesen ez szigorúan csak az én véleményem.
Előzmény: #287373 MCCCXCII 2007.10.21. 10:27:27 |
|
| Rocktaxi | 2007.10.21. 14:08:53 / # 287379 |
|
Sőt!!
Annyira szeretjük ezt az életformának nevezett vegetációt, hogy még fizetünk is azért nem keveset, hogy benne dolgozhassunk!!! :-))
Amikor egy két napig jobban megy azt hisszük itt a kánaán. De az esetek nagyobb részén csak "gombok" jutnak.
Vagy csak én vagyok így ezzel? :-(
Előzmény: #287375 AdamGyak 2007.10.21. 12:12:27 |
|
| kasu | 2007.10.21. 13:49:30 / # 287378 |
|
JA 1905
|
| kasu | 2007.10.21. 13:48:46 / # 287377 |
|
SZEGASZTOK végre én is TUDOK pofázni csao mindenki
|
| Nevem senki | 2007.10.21. 12:23:18 / # 287376 |
|
Akarsz fogadni???
Előzmény: #287375 AdamGyak 2007.10.21. 12:12:27 |
| AdamGyak | 2007.10.21. 12:12:27 / # 287375 |
|
Sok öröm van a szakmában csak megkell tanulni felismerni és értékelni ;)Biztos vagyok benne hogy csogu egy 20milla/hó-s fizetésért se menne el ebből a szakmából :D
|
| pepe-01 | 2007.10.21. 11:39:47 / # 287374 |
|
Á, nem hiszem, hogy ez piszkálás lenne. Inkább csak erősen rövidített verziója annak a pár hónappal ezelőtti gondolatvitelének, amiben megpróbálta megfogalmazni a taxizás "örömeit" a pályakezdők számára :D
Ugye, Csogu ;)
Előzmény: #287364 AdamGyak 2007.10.21. 11:23:21 |
| AdamGyak | 2007.10.21. 11:23:21 / # 287364 |
|
Csogu, nem piszkálod a pályakezdőket. Ugye ? :)
|
| pepe-01 | 2007.10.21. 11:03:44 / # 287342 |
|
Köszönöm és élni fogok vele. Annyit tudok, hogy most az ünnepek miatt kb. 2 hét mire megvannak a papírok.
|
| MCCCXCII | 2007.10.21. 10:28:48 / # 287358 |
|
Ő sem olvasta el figyelmesen, ahogy te előszörre.
(:-DDD
|
|
| MCCCXCII | 2007.10.21. 10:27:27 / # 287373 |
|
Na most hogy nem válaszoltam rögtön az azért volt, mert rám jött az álomkór.
Igaz a sok sárgaborsó is rásegített, és ettől kómába estem.
De a tárgyra térve, amit nem csak én kifogásolok, hanem más is.
Azzal nincs semmi bajom, amit írsz, hogy
„Több olyan címre is odamentem, amire én nem is nyomtam, mert nem volt jó nekem …”, hiszen az időmérőnek ez a dolga. Pont azért lett időmérő. De gondolom ez nem olyan cím volt, amit a kocsit szaggatva másokat veszélyeztetve értél el? Csak arra gurultál, és ezen van a lényeg, hogy csak oda „pillantottál”.
Ilyenkor vagy látod a kollégát vagy nem. Ha nem látod, akkor is két lehetőség van. Vagy még nem ért oda, vagy már el is ment az utassal. Ilyenkor mérlegeled magadban, hogy az illető úgynevezett „nagypályás” vagy sem.
Mert „Képzeld, volt olyan, hogy nem, erre én haladok tovább, egyszer csak látom szembe elsuhanni …” ezek után természetes, hogy megjegyzed a kódját, és egy kicsit többször fogod megmérni, vagy ismered a kollégát, és tudod, hogy nem „nagypályás” csak valami közlekedési gondja volt, ami miatt késett.
Ha pedig tudod róla, hogy nagypályázik, akkor
„De volt olyan, hogy 3 perces címre mentem oda mérni, és mit ad Isten, a kolléga befut 7.30-al...igaz, én is csak 3.52-eé értem oda.” természetes, hogy időn túl is odamész, mert tudod, hogy jócskán szokott késni.
De gondolom ilyenkor sem úgy mész oda, hogy szétszaggatod az autódat, és még így is időn túl érkezel. Vagy így teszel? Remélem biztosan, hogy nem.
És végezetül
„Pontosan szerintem ez az időmérő végzi jól a munkáját, akit te most reklamálsz:-))”
Az időmérővel csak az a bajom, hogy ő úgy száguldott az általam felvett címre, ahogy csak tudott, és még így is 1 perc 26 másodpercet késett. Pedig ő ismeri a környéket.
Igaz közben megtudtam, hogy az utca egy része bontás miatt le van zárva, amiről én nem tudhattam, hiszen nem „helyi specialista vagyok”. Tehát késhettem volna, de most nem késtem szerencsémre.
Az időmérőről pedig mindenki tudja, hogy a környéken neki majdnem minden cím 3-al, de 5-el biztosan jó, még ha 7-8 percre van is a címtől. Most is ez volt a lényeg. Kérdem tőled, hogy te jöttél volna ilyen feltételekkel mérni, vagy sem?
De végül magad is megadod rá a választ:
„[i]Mert szerintem nem azokat kell...kellene megborítani, akik megcsúsznak 10-20 másodpercet (ennek számtalan oka lehet!!), hanem azokat kell elmeszelni, akik 2-3 percet "késnek".
Te nem így gondolod[/i]?:-)”
De pontosan így gondolom.
Egyszer felvetettem, hogy egy kis tűrés nem ártana.
De ezt a javaslatom elvetették. Az indok az volt, hogy ha 3-al, vagy 5-el, stb. veszel fel egy címet, akkor 3-5-stb. percen belül kell címre érned.
Akkor most, hogy van a szabály? 3-5-stb. percen belül? Tehát ha pont 3-5-stb. perccel érkezel a címre ezredmásodpercre, akkor bizony késtél barátom, mert az időn belül kell érkezni.
Arról már ne is beszéljünk, hogy a stopper gombját (indító megállító) mikor nyomod meg. Mert olyankor szoktam felállni a kocsiban, mikor 1-2 másodperc késés miatt borítják a kollégát. No nem az 1-2 perces címnél, hanem a 7-8-9 vagy magasabb perces időnél. Ez normális szerinted?
Én is azt vallom, hogy a nagypályásokat kell leborítani minél többször, amíg nem dolgozik tisztességesen.
De az időmérőkre is vonatkozzon az úgynevezett „nem etikátlanul” való címmegközelítés.
Mert azért azt te sem tartod helyesnek, mikor az időmérő előtted nem indul a buszsávban, vagy direkt lassan 15 km/ó halad, vagy netán az egyirányú utca behajtani tilos végétől tolat a címre, hogy megmérjen stb.
Szóval én is így gondolom, de remélem mások is.
(.-))
Előzmény: #287362 csogu 2007.10.20. 17:12:23 |
|
| utolsó senki | 2007.10.21. 08:31:29 / # 287372 |
|
12145 utolsó 2 szó...
Előzmény: #287371 csogu 2007.10.21. 08:16:02 |
| csogu | 2007.10.21. 08:16:02 / # 287371 |
|
Nem az a gond, hanem hogy megmagyarázza nekem, hogy ne idegeskedjek azon, hogy megmértek ENGEM, amikor erről szó sem volt:-)))
|
|
| utolsó senki | 2007.10.21. 08:14:09 / # 287370 |
|
nemkar nem olyan,mint az autód(?),azonnal beindul...bármilyen témára,csak csillogtathassa éleselméjűségét!
Előzmény: #287368 csogu 2007.10.21. 08:10:16 |
| csogu | 2007.10.21. 08:11:23 / # 287369 |
|
Nyugodj békében!!
Előzmény: #287365 pepe-01 2007.10.21. 00:57:19 |
|
| csogu | 2007.10.21. 08:10:16 / # 287368 |
|
Valaki tudna segíteni, hogy miként fogalmazódott meg nemkarban az itt leírtak a témával kapcsolatban?
Előzmény: #287366 nemkar 2007.10.21. 07:02:28 |
|
| utolsó senki | 2007.10.21. 07:13:12 / # 287367 |
|
Ha még aktuális a lelkesedésed a PAV és egyéb ügyek elintézése után is,keress meg!
Előzmény: #287365 pepe-01 2007.10.21. 00:57:19 |
| nemkar | 2007.10.21. 07:02:28 / # 287366 |
|
Szvsz. Te egy érzékeny lélek vagy.
Mi a f...szt foglalkoztat téged, hogy megmértek?
Nehéznek találtatott, azt pááá!
Ennnyi.
Szvsz.
Előzmény: #287362 csogu 2007.10.20. 17:12:23 |