| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| cbtaxi | 2007.10.26. 16:36:44 / # 287498 |
|
1 Tesco gazdaságos RB-be,még nem megyek tönkre!
|
| csogu | 2007.10.26. 16:36:21 / # 287497 |
|
A végén vettem észre, hogy hol is vagyunk:-))
Előzmény: #287496 cbtaxi 2007.10.26. 16:35:06 |
|
| cbtaxi | 2007.10.26. 16:35:06 / # 287496 |
|
Offolunk még odaát vagy mi?
Előzmény: #287493 csogu 2007.10.26. 15:42:21 |
| cbtaxi | 2007.10.26. 15:48:50 / # 287494 |
|
Ebben mondjuk biztos voltam. :))De az áruházat,úgy tűnik igen. :((
Előzmény: #287493 csogu 2007.10.26. 15:42:21 |
| csogu | 2007.10.26. 15:42:21 / # 287493 |
|
Oltja? Minek? Őt nem fogja a tűz!!!!
Előzmény: #287492 cbtaxi 2007.10.26. 15:39:00 |
|
| cbtaxi | 2007.10.26. 15:39:00 / # 287492 |
|
Akkor Biztos ott van JWT kolléga is,és oltja a tüzet.Elvégre az nem lehet,hogy tűzoltó nem volt! :))
Előzmény: #287491 csogu 2007.10.26. 15:05:23 |
| csogu | 2007.10.26. 15:05:23 / # 287491 |
|
|
|
| csogu | 2007.10.26. 15:03:21 / # 287440 |
|
Szia, az ágyban voltam, és aludtam:-))
|
|
| nyertes00 | 2007.10.26. 13:06:34 / # 287490 |
|
legközelebb ha valamit beakarsz másolni: kijelölöd jobb egérgomb másol, és odalépsz ahova akarod másolni és jobbegérgomb beillseszt. De úgy is lehet, ahogy a Bao csinálta...
Előzmény: #287489 lilazoli 2007.10.26. 13:03:27 |
| lilazoli | 2007.10.26. 13:03:27 / # 287489 |
|
Kőszi,és Baonak is!!!
Előzmény: #287439 nyertes00 2007.10.26. 12:41:50 |
| nyertes00 | 2007.10.26. 12:41:50 / # 287439 |
|
ERRE GONDOLTÁL?
A MÁV, a főváros alkalmazottainak adják ki magukat a pesti pályaudvarokon utasokra vadászó taxisok, de van, aki rablónak nevezi saját magát. A Nyugatiban az ismert taxitársaságok autóit nem is látni, a mezítlábasoktól pedig még a posztoló rendőrök is óvják az utast. A fuvar több mint kétszer annyiba kerül, mint a hivatalos taxisoknál. A MÁV nem foglalkozik a problémával.
Többszörös áron visznek
Ki taxizhat?Bárki, akinek van taxizásra alkalmas autója. Emellett el kell végezni egy taxis tanfolyamot, amit vizsgabizonyítvánnyal kell igazolni, valamint taxis vállalkozói vizsgát kell tenni. A magántaxisokat nem lehet kényszeríteni arra, hogy valamilyen nagyobb céghez csatlakozzanak.
AjánlatNem minden taxis viszi el a kismamákat
Áltaxisok késelhették meg a brit turistát
VideóTaxival a pályaudvarról
Nézze meg az [origo] rejtett kamerás felvételeit!
KORÁBBANMegöltek egy taxist Budán
A siető utasoknak sem mond nemet a motortaxi
"Mi a rablók közé tartozunk, tudja, a Gyurcsány meg a Kóka fajtája, mi vagyunk a kommunisták" - így hárította el a Nyugati pályaudvar kijáratánál ácsorgó férfi a kérdést, hogy melyik taxitársaságnak dolgozik. A nagy pesti pályaudvarok környékén mindig parkolnak utasokra vadászó mezítlábasok - így nevezi a taxis zsargon a magánzókat -, míg az ismert taxitársaságok autóit nemigen lehet a környéken leinteni. A magántaxisokat sokak szerint leginkább a mit sem sejtő utasok megkopasztása motiválja.
Az [origo] kérdéseire a legtöbb magántaxis hátat fordított, vagy szó nélkül feltekerte az ablakot. Egy sofőr csak annyit mondott, hogy a fővárosnak dolgozik, de hozzátette: "rólunk ne írjál". Egy másik taxis azt állította, a MÁV taxitársaságának dolgozik öt-hat kollégájával együtt.
A MÁV-nak nincs taxitársasága - ezt egybehangzóan állította több, a vasúttársaságnál dolgozó tisztségviselő. Az [origo] megkérdezte a MÁV sajtószóvivőjét, mit tesznek az ellen, hogy a pályaudvarról kilépő utasok ne tisztességtelen fuvarosokkal találkozzanak, akik ráadásul időnként a MÁV-hoz tartozónak vallják magukat. Kavalecz Imre szóvivő azt mondta: a kérdés nem rájuk tartozik, és a problémát sem érzékelték, mert senki nem tett panaszt náluk a taxisokra.
Többszörös fuvardíj
Az utast a pályaudvaron dolgozó rendőrök is figyelmeztetik, vigyázzon az ismeretlen vállalkozókkal. Bár a mezítlábas taxisok tevékenysége legális, és hivatalos droszton parkolnak - mondták a rendőrök -, mégsem ajánlatos velük utazni. "Ami egy társaságnál kétezer, az náluk hatezer" - fogalmazott az egyik rendőr.
Az [origo] rejtett kamerás felvételeket készített, miközben a fuvardíjakról kérdezgette a sofőröket. Míg egy ismert taxitársasággal háromezer forintért el lehet jutni a Keleti pályaudvarról a Hajógyári-szigetre, ugyanezért az útért egy magát "hivatalos taxisnak" nevező férfi hat-hétezret kért.
"Nem akarnak verekedést"
A nem tisztességes vállalkozók vannak ott, a belvárosig öt-hatezer vagy akár nyolcezer forintért viszik az utasokat - magyarázta Tihanyi Sándor, a Budapest Taxi illetékese. "Mi is kifizetjük a droszthasználati engedélyt, de nem tudunk oda beállni" - tette hozzá. A társaságok taxisai "nem akarnak verekedést, konfliktust", ezért inkább rendelésre veszik fel az utasokat. Általános probléma Tihanyi szerint, hogy a frekventált drosztokról a magántaxik kiszorítják a cégeket.
A városban ezer-ezerötszáz olyan taxis dolgozik, aki nem csatlakozik egyetlen társasághoz sem. A mezítlábasokra sokkal több az utaspanasz Sipeki József, a BKIK Taxis Szakmai Kollégiumának elnöke szerint. Ha azonban ezekkel a taxisokkal gond van, nagyon nehéz őket beazonosítani. Sipeki szerint a kérdezősködésre válaszul azért is ködösítenek ezek a vállalkozók, hogy még nehezebben lehessen őket beazonosítani. A kollégium elnöke szerint sokszor hiányzik az azonosító szám is az ilyen autók oldaláról, és bár a fővárosnál regisztrálják őket, a városháza sem találja a megoldást a helyzetre.
[origo]
Előzmény: #287025 lilazoli 2007.10.26. 12:31:46 |
| Bao, a FŐNÖK! | 2007.10.26. 12:39:52 / # 287438 |
|
Ajj,ajj,elég kemény kritika a nyugati drosztról!!!
:DDD
Előzmény: #287025 lilazoli 2007.10.26. 12:31:46 |
| Bao, a FŐNÖK! | 2007.10.26. 12:37:11 / # 287429 |
|
Taxisok a pályaudvarokon
Ennyit már tanultam. :(
Előzmény: #287025 lilazoli 2007.10.26. 12:31:46 |
| lilazoli | 2007.10.26. 12:31:46 / # 287025 |
|
Taxisok a pályaudvarokon!! A cime!!!
|
| Bao, a FŐNÖK! | 2007.10.26. 12:30:20 / # 286963 |
|
Csak van egy éber ADMIN.
|
| lilazoli | 2007.10.26. 12:28:31 / # 287488 |
|
VAN AZ ORIGON 1 TAXIS CIKK ÉS NEM TOM BEMÁSOLNI
|
| Bao, a FŐNÖK! | 2007.10.26. 12:24:13 / # 287487 |
|
A hídfoglalás után az újpesti GOGO haminál váltunk el.
Jelentős rendelést adott le!!!
:DDD
Előzmény: #287486 lilazoli 2007.10.26. 12:19:19 |
| lilazoli | 2007.10.26. 12:19:19 / # 287486 |
|
Sziasztok A Ricsit hol lehet elérni?????????????, Sűrgős!!!
|
| lilazoli | 2007.10.26. 12:19:18 / # 287485 |
|
Sziasztok A Ricsit hol lehet elérni?????????????, Sűrgős!!!
|
| Nevem senki | 2007.10.26. 11:50:47 / # 287484 |
|
Szerinted fel akartalak izgatni?
Előzmény: #287441 cbtaxi 2007.10.26. 10:07:08 |