Hozzászólások száma: 35138
Ugrás a hírhez Oldalszám: 1757
Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cbtaxi 2007.10.26. 16:36:44 / # 287498
avatar
1 Tesco gazdaságos RB-be,még nem megyek tönkre!

csogu 2007.10.26. 16:36:21 / # 287497
A végén vettem észre, hogy hol is vagyunk:-))
cbtaxi 2007.10.26. 16:35:06 / # 287496
avatar
Offolunk még odaát vagy mi?
cbtaxi 2007.10.26. 15:48:50 / # 287494
avatar
Ebben mondjuk biztos voltam. :))De az áruházat,úgy tűnik igen. :((
csogu 2007.10.26. 15:42:21 / # 287493
Oltja? Minek? Őt nem fogja a tűz!!!!
cbtaxi 2007.10.26. 15:39:00 / # 287492
avatar
Akkor Biztos ott van JWT kolléga is,és oltja a tüzet.Elvégre az nem lehet,hogy tűzoltó nem volt! :))
csogu 2007.10.26. 15:05:23 / # 287491

csogu 2007.10.26. 15:03:21 / # 287440
Szia, az ágyban voltam, és aludtam:-))

nyertes00 2007.10.26. 13:06:34 / # 287490
avatar
legközelebb ha valamit beakarsz másolni: kijelölöd jobb egérgomb másol, és odalépsz ahova akarod másolni és jobbegérgomb beillseszt. De úgy is lehet, ahogy a Bao csinálta...
lilazoli 2007.10.26. 13:03:27 / # 287489
avatar
Kőszi,és Baonak is!!!
nyertes00 2007.10.26. 12:41:50 / # 287439
avatar
ERRE GONDOLTÁL? A MÁV, a főváros alkalmazottainak adják ki magukat a pesti pályaudvarokon utasokra vadászó taxisok, de van, aki rablónak nevezi saját magát. A Nyugatiban az ismert taxitársaságok autóit nem is látni, a mezítlábasoktól pedig még a posztoló rendőrök is óvják az utast. A fuvar több mint kétszer annyiba kerül, mint a hivatalos taxisoknál. A MÁV nem foglalkozik a problémával. Többszörös áron visznek Ki taxizhat?Bárki, akinek van taxizásra alkalmas autója. Emellett el kell végezni egy taxis tanfolyamot, amit vizsgabizonyítvánnyal kell igazolni, valamint taxis vállalkozói vizsgát kell tenni. A magántaxisokat nem lehet kényszeríteni arra, hogy valamilyen nagyobb céghez csatlakozzanak. AjánlatNem minden taxis viszi el a kismamákat Áltaxisok késelhették meg a brit turistát VideóTaxival a pályaudvarról Nézze meg az [origo] rejtett kamerás felvételeit! KORÁBBANMegöltek egy taxist Budán A siető utasoknak sem mond nemet a motortaxi "Mi a rablók közé tartozunk, tudja, a Gyurcsány meg a Kóka fajtája, mi vagyunk a kommunisták" - így hárította el a Nyugati pályaudvar kijáratánál ácsorgó férfi a kérdést, hogy melyik taxitársaságnak dolgozik. A nagy pesti pályaudvarok környékén mindig parkolnak utasokra vadászó mezítlábasok - így nevezi a taxis zsargon a magánzókat -, míg az ismert taxitársaságok autóit nemigen lehet a környéken leinteni. A magántaxisokat sokak szerint leginkább a mit sem sejtő utasok megkopasztása motiválja. Az [origo] kérdéseire a legtöbb magántaxis hátat fordított, vagy szó nélkül feltekerte az ablakot. Egy sofőr csak annyit mondott, hogy a fővárosnak dolgozik, de hozzátette: "rólunk ne írjál". Egy másik taxis azt állította, a MÁV taxitársaságának dolgozik öt-hat kollégájával együtt. A MÁV-nak nincs taxitársasága - ezt egybehangzóan állította több, a vasúttársaságnál dolgozó tisztségviselő. Az [origo] megkérdezte a MÁV sajtószóvivőjét, mit tesznek az ellen, hogy a pályaudvarról kilépő utasok ne tisztességtelen fuvarosokkal találkozzanak, akik ráadásul időnként a MÁV-hoz tartozónak vallják magukat. Kavalecz Imre szóvivő azt mondta: a kérdés nem rájuk tartozik, és a problémát sem érzékelték, mert senki nem tett panaszt náluk a taxisokra. Többszörös fuvardíj Az utast a pályaudvaron dolgozó rendőrök is figyelmeztetik, vigyázzon az ismeretlen vállalkozókkal. Bár a mezítlábas taxisok tevékenysége legális, és hivatalos droszton parkolnak - mondták a rendőrök -, mégsem ajánlatos velük utazni. "Ami egy társaságnál kétezer, az náluk hatezer" - fogalmazott az egyik rendőr. Az [origo] rejtett kamerás felvételeket készített, miközben a fuvardíjakról kérdezgette a sofőröket. Míg egy ismert taxitársasággal háromezer forintért el lehet jutni a Keleti pályaudvarról a Hajógyári-szigetre, ugyanezért az útért egy magát "hivatalos taxisnak" nevező férfi hat-hétezret kért. "Nem akarnak verekedést" A nem tisztességes vállalkozók vannak ott, a belvárosig öt-hatezer vagy akár nyolcezer forintért viszik az utasokat - magyarázta Tihanyi Sándor, a Budapest Taxi illetékese. "Mi is kifizetjük a droszthasználati engedélyt, de nem tudunk oda beállni" - tette hozzá. A társaságok taxisai "nem akarnak verekedést, konfliktust", ezért inkább rendelésre veszik fel az utasokat. Általános probléma Tihanyi szerint, hogy a frekventált drosztokról a magántaxik kiszorítják a cégeket. A városban ezer-ezerötszáz olyan taxis dolgozik, aki nem csatlakozik egyetlen társasághoz sem. A mezítlábasokra sokkal több az utaspanasz Sipeki József, a BKIK Taxis Szakmai Kollégiumának elnöke szerint. Ha azonban ezekkel a taxisokkal gond van, nagyon nehéz őket beazonosítani. Sipeki szerint a kérdezősködésre válaszul azért is ködösítenek ezek a vállalkozók, hogy még nehezebben lehessen őket beazonosítani. A kollégium elnöke szerint sokszor hiányzik az azonosító szám is az ilyen autók oldaláról, és bár a fővárosnál regisztrálják őket, a városháza sem találja a megoldást a helyzetre. [origo]
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.26. 12:39:52 / # 287438
avatar
Ajj,ajj,elég kemény kritika a nyugati drosztról!!! :DDD
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.26. 12:37:11 / # 287429
avatar
Taxisok a pályaudvarokon Ennyit már tanultam. :(
lilazoli 2007.10.26. 12:31:46 / # 287025
avatar
Taxisok a pályaudvarokon!! A cime!!!
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.26. 12:30:20 / # 286963
avatar
Csak van egy éber ADMIN.

lilazoli 2007.10.26. 12:28:31 / # 287488
avatar
VAN AZ ORIGON 1 TAXIS CIKK ÉS NEM TOM BEMÁSOLNI
Bao, a FŐNÖK! 2007.10.26. 12:24:13 / # 287487
avatar
A hídfoglalás után az újpesti GOGO haminál váltunk el. Jelentős rendelést adott le!!! :DDD
lilazoli 2007.10.26. 12:19:19 / # 287486
avatar
Sziasztok A Ricsit hol lehet elérni?????????????, Sűrgős!!!

lilazoli 2007.10.26. 12:19:18 / # 287485
avatar
Sziasztok A Ricsit hol lehet elérni?????????????, Sűrgős!!!

Nevem senki 2007.10.26. 11:50:47 / # 287484
avatar
Szerinted fel akartalak izgatni?
Oldalszám: 1757