| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| csogu | 2008.02.24. 23:35:27 / # 286359 |
|
Maximális gratula....és a mai napod olvasva, jobban tetted volna, ha velünk jössz túrázni...
Előzmény: #286281 6ker 2008.02.24. 22:54:23 |
|
| csogu | 2008.02.24. 23:34:11 / # 286351 |
|
Én úgy hallottam…még jó, hogy pont előbb fejtegettem, hogy túl sok ilyet hallottam már…, hogy a tanulókódosokra sem vonatkozik más etikai szabály, mint ránk, akik ezres kódon futunk. Annyi a különbség, hogy bizonyos esetekben az elbírálás nem olyan mértékben szigorú, mint más, már több éve a cégnél dolgozó taxisoknál.
Ennek az egész tanulókódos dolognak a bevezetését nem tartom rossz ötletnek. Viszont elég szerencsétlen egybeesés, hogy a technikai (erről bővebben holnap a cikkben) feltétele, pont februárra esett, amikor a taxisok egyébként is kicsit hisztérikusabbak a meló miatt. Na erre még rájön egy ilyen, hogy 2000 feletti kódot hallanak és máris elönti a vér az agyukat. Amennyiben ez novemberben lenne, nem is lenne téma.
Gondolom én…
Előzmény: #286287 falcon 2008.02.24. 23:24:26 |
|
| falcon | 2008.02.24. 23:32:16 / # 286347 |
|
Kedves Sándor!
Annak idején nekünk sem volt jogunk arra, hogy feltuningolt rádióval dolgozzunk, pedig mi is a gittegylet tagjai voltunk...
és most mi megy itt? említhetnénk olyan "kollégát", aki most tagja ennek a pereputtynak, akit egyszer már lemeszeltünk 25 wattal...
akkor meg miről beszélünk???
üdv: ex 1021
|
| csogu | 2008.02.24. 23:25:04 / # 286320 |
|
Szokásomhoz híven, nem akartam én ebbe az egészbe beleszólni. Talán túl régen vagyok taxisok között, talán túl sokat hallottam már, hogy ezt hallottam, azt hallottam, majd amikor habzó szájjal rohantam miatta csatába, akkor mindig én kerültem bajba, mert a végén kiderült, hogy a fele sem volt igaz a szóbeszédnek, na meg ami igaz volt, az sem úgy volt.
Szóval nem akartam én ebbe az egészbe beleszólni, de most Neve senki megpendített valamit, ami csak beindította az ujjaim.
Tudom, tisztában vagyok vele, hogy ez csak álom és naivság részemről, hogy ilyenről álmodozom, de valahol mélyen azt remélem, hogy emberek között valahol itt kezdődik a kommunikáció. Itt, ami most történt a Lajos és Neve senki között. Ahogy ezt továbbította és érvel támasztotta alá mondandóját.
Ismételten ki kell térnem az internet adta lehetőségekre, ami pro és kontra, hoz jót és rosszat magával.
Eddig amikor felröppent egy ilyen hír, ami most itt is, akkor mi történt? Igaz, tudom, nem kijelentés volt, hanem kérdés, de az ember hajlamos az ilyet már tényként kezelni. Arról szólt a fáma, hogy 7 etikás URH-ja nem megfelelő paraméterekkel rendelkezett. 20 etikásból 7, nem a játékszabályoknak megfelelően játszott, miközben mások felett ítélkeztek.
Valljuk meg, ez nagyon rosszul hangzik.
Kint az utcán elindult a találgatás, a végére már mindenki biztosra vette, hogy ez megtörtént, csak a kódok nem ismertek még.
Ilyen esetben, az, hogy a Lajos tudja, hogy ez lári-flári, édes kevés. Hiszen egy olyan tagságban ingott meg az egész cég bizalma, ami ezt nem engedheti meg magának.
Ez most elég meredeken fog hangzani, de a kérdés feltevőjének hálásak lehetnek az érintettek, hogy nem hagyta meg pletyka szintjén ezt a számomra is abszurd dolgot, hanem tiszta vizet szeretett volna önteni a pohárba.
Nem ez a „sz@rkeverés”, hanem az, amikor egy felröppenő pletykát tényként tálalva ad valaki tovább, mondjuk a tutiban állva.
Az, hogy felvállalta egy ilyen kényes téma megpendítését /és tette mindezt vállalva IRL személyiségét/ az én megítélésem szerint egy belső felháborodás kiváltója. Ugyanis holnap is kiszeretnénk menni az utcára dolgozni és szeretnénk ezt úgy tenni, hogy a gyomrunk nincs görcsben a feltételezhető igazságtalanságtól. 20-ból 7 etikás a tilosban járt?!
Ez az egyik. A másik, ami mint téma felmerült, az a rész, amiben a Sanyi azt fejtegeti, hogy helytelen az a magatartás, hogy mi magunkról tudjuk az igazat, de kifelé ezt nem tálaljuk.
Pontosan az miatt nem szabad ezt megtenni, mert mire kapcsol az ember, hogy ÁLLJ!!! ezt már nem hagyhatom, fel kell vennem a kesztyűt, már rég késő, hiszen addigra annyira belepi személyét a gané, hogy esélye sincs tisztáznia magát.
Tudom, ilyenkor jön az, hogy legyint az ember, hogy azok nem is érdekelnek, akik így besároznak. Rendben, ezt meg is teheti egy sima taxis, egy sima ember, aki esetleg önmagát képviseli, hiszen az ő szíve joga, saját belátása szerint cselekedni.
De ezt nem teheti meg egy tagság vezetője!!!
Mert ő otthon a Lajos, de amint kilép az utcára, és beül a felszerelt autójába, ő Kolozsvári Lajos, az EB elnöke egy közel 95 éves cégnél.
Hogy ezek nagy szavak? Lehet, de amennyiben ő ezt nem így gondolja, akkor nem is alkalmas egy ilyen felelős pozícióra. Hiszen ő az etalon!!! Amennyiben ők áthágnak egy szabályt, azzal zöld utat adnak a többi taxisnak is, hiszen ha nekik szabad, akkor mindenki jogosan érezheti azt, hogy ez alól ő sem kivétel, neki is lehet nagyobb rádiója, ő is túlszámlázhat, késhet a címről stb…stb…
Legalábbis ennek így kellene működnie.
Szóval én ehhez az egészhez csak annyit fűznék hozzá, hogy köszönöm a Sanyinak, hogy ezt a kérdést fel merte tenni és a Lajos válaszát tolmácsolta nekünk!
…és még valami!
[b][i] Azt kérdezte, miért itt teszem fel a kérdéseimet, miért nem személyesen. Amit tettem szerinte csak sz@rkeverésre alkalmas. Én visszakérdeztem, miért nem itt válaszol, miért telefonon.
A válasz: mert hiába mondok bármit, nem hisznek a tényeknek, úgyis csak belekötnek.[/b][/i]
Nem a 10 renitens miatt kell válaszolni, hanem az egy normális miatt!!!… őt kell ezzel megtisztelni, illetve elismerni, hogy ő jár a jó úton!...értem ezt az élet minden területére.
Köszi és elnézést hogy megint nem ültem rá az ujjaimra:-)
Előzmény: #286219 Nevem senki 2008.02.24. 22:14:30 |
|
| falcon | 2008.02.24. 23:24:26 / # 286287 |
|
Nagyon tele van a f***om a 2-vel kezdődő kódokkal. annak idején, amikor beléptünk, ránk ugyanazok a szabályok vonatkoztak, mint aki 100 éve itt voltak már. ugyanúgy megbüntettek, ha elba**tam valamit...
meg amúgy a hibáiból az ember... borítsák meg őket nyugodtan, majd megtanulják szabályokat (jó, hogy nem azt találják ki, hogy szaladjunk a 2000 kódok után és kérdezzünk meg, hogy segítsünk-e kitörölni a feneküket...)
|
| 6ker | 2008.02.24. 22:54:23 / # 286281 |
|
Jah, nem mellesleg 1 hete van most hogy nem gyujtottam ra...
Előzmény: #286236 csogu 2008.02.24. 22:39:50 |
| csogu | 2008.02.24. 22:39:50 / # 286236 |
|
Van egy olyan érzésem, hogy ez ma nem a te napod volt...
Előzmény: #286230 6ker 2008.02.24. 22:35:32 |
|
| 6ker | 2008.02.24. 22:38:19 / # 286233 |
|
2 nap....
Előzmény: #286230 6ker 2008.02.24. 22:35:32 |
| 6ker | 2008.02.24. 22:35:32 / # 286230 |
|
De k..vra ruhellem, hogy amikor nekiallok hogy most akkor aztan nagyon melo mindig szivok egy jo nagyot.
Reggel belecsaptam 15 perccel egy kiscelli elorendelesbe, kombi stb, gondolom repter.
Aha, francokat. Nagyszombat utca...
Most este leintenek a Clark Adam teren, menjunk a Liszt F. terre. Mondom remek, odaerunk fizetnek, kiszallnak. Kopog valaki az ablakon.
Free,free?
Oh, yes.
Airport one
oooooooo mondom faszantos
kipakolom oket a repteren autozok visszafele, bekapcsolom a radiot...keresnek.
Kiderult elvittem valakinek a fuvarjat..
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 22:14:30 / # 286219 |
|
A most következőket igyekszem szó szerint tolmácsolni:
Az összes etikás rádiójának ellenőrzése megtörtént. Minden esetben jegyzőkönyvet vettek fel. Minden rádió tisztának bizonyult.Az ellenőrzés után minden rádió a szabályos paraméterekre lett beállítva Minden ellenőrzés a Lajos személyes felügyelete mellett történt.
Hát ennyi, és én hiszek neki. Mármint a Lajosnak. Hiszek neki, mert 1 órán át beszélgettünk és észre vettem volna, ha hasal. Hiszek neki, mert bízom a tisztességében és abban, hogy a kijelölt korlátok között igyekszik az optimális utat megtalálni. De csak neki hiszek feltétel nélkül, az eredményeknek nem.
Mindenkit meg lehet vezetni, a Lajost is, ezért szerintem ő csak a vastagbetűs mondatért vállalhat felelősséget. Aki hozzám hasonlóan szkeptikus, bemehet és megmutatja neki a jegyzőkönyveket és minden kérdésre válaszol.
Kérek minden kétkedőt, tegye meg, és ha rést talál a rendszerben, hívja fel rá a figyelmet. Közös érdek, hogy helyreállítsuk a bizalmat vagy megszabaduljunk az ügyeskedőktől.
Köszönöm a türelmeteket.
Borza Sándor
1269 a valamikori feketeseggű 1025
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 21:41:21 / # 286193 |
|
Számomra innen volt érdekes a beszélgetés.
Lajos ugyanazt a hibát követi el folyamatosan, amit én is elkövettem.
Mivel a saját értékrendje szerint a lejobb belátása szerint cselekszik, megelégszik azzal, hogy ő tudja: helyes amit tesz.
Nem érdekli mások véleménye, mivel belefáradt már a magyarázkodásba.
Tudja, hogy el tud számolni a lelkiismeretével és ez neki elég.
Én már tudom, mi lesz ennek a következménye, ő még nem. Kiforgatják a szavait, tetteit. Nem érdekli. Megy a saját feje után. Nem vállalja fel a vitákat, mert értelmetlennek tartja.
Mindenkitől elvárná, hogy ha gondja van álljon elé és mondja el, ahogy ő is tenné és teszi. Nem érti, hogy miért nem teszik
(és nem is fogják soha)
Nem folytatom. Lajos bizonyos fokig idealista, részben meg diktátor.
De ez a dolga(én csak tudom:-))))
Végül is megegyeztünk, hogy leírom én amit szerintem neki kellene, de nem hajlandó arctalan emberekkel vitatkozni.
Folyt. köv.
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 21:18:16 / # 286048 |
|
Megérdeklődte ugyanazt amit a többiek Csabától akartak megtudni:-)
Rávilágítottam a különbségre egy állítás és egy kérdés között. Itt derült ki, hogy mit látunk mi alapvetően más színben.
Lajos arctalan kötözködőknek látja a névteleneket, akik arra használják annonimitásukat, hogy a megtorlás veszélye nélkül jellemtelenkedjenek. (Sokak esetében ez sajnos igaz is)
Azt kérdezte, miért itt teszem fel a kérdéseimet, miért nem személyesen. Amit tettem szerinte csak sz@rkeverésre alkalmas. Én visszakérdeztem, miért nem itt válaszol, miért telefonon.
A válasz: mert hiába mondok bármit, nem hisznek a tényeknek, úgyis csak belekötnek.
Folyt. köv.
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 21:05:57 / # 286036 |
|
Választ kértem és kaptam, tobb oldalról is.
Előszőr szegény Csabi(utolsó a senkik között) hívott fel, hogy sorra kapja a telefonokat, hogy miért irogat hülyeségeket. Közölte a hívókkal, hogy nem ő, hanem én vagyok az elkövető.
Ezek után az urak közül engem senki nem hívott fel. Elgondolkodtató.
Másodszorra a 1050 telefonált.
|
| csogu | 2008.02.24. 20:35:52 / # 285993 |
|
Előzmény: #285785 kasu 2008.02.24. 13:09:11 |
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 18:23:45 / # 285960 |
|
Egyébként meg beszélgethetünk bármiről, engem nem zavar a te véleményed, de téged az enyém igen.
Én elmeséltem, amit hallottam a kollégáktól és kértem, hogy tájékoztasson már valaki a dologról érdemben, ne kelljen senkinek találgatni.
Mi zavart? Az hogy kérdezni mertem?
Senkiről nem állítottam semmit, te meg azonal nekem támadtál, alapot adva JWT írásának. Végezd a dolgod, amit vállaltál, a kommunikációt meg hagyd másra.
Szerintem:-)
|
| Nevem senki | 2008.02.24. 18:05:45 / # 285955 |
|
Hogy te mit tartasz korrektnek, az a te dolgod, hogy én mit nem, az meg az enyém!
Csak nem érintett vagy a dologban, mert ha nem hát nem értelek. Vagyis értelek: cukor az élet csak szopni kell tudni!
Előzmény: #285622 Brekeke 1 2008.02.24. 11:17:44 |
| cbtaxi | 2008.02.24. 15:09:08 / # 285924 |
|
De hát bezárják!!!!
Minden reggel 6 -kor!:))))
Előzmény: #285908 6ker 2008.02.24. 14:12:19 |
| Gringo | 2008.02.24. 14:37:55 / # 285919 |
|
Szasztok!
Elolvasva a tegnapi és mai termést úgy döntöttem, hogy NAGYON NEM AKAROK ÚJRA TAXIS LENNI! Minden tiszteletem azon kollégáké, akiknek ilyen körülmények között még van türelmük tisztességesen szolgáltatni!
|
| 6ker | 2008.02.24. 14:12:19 / # 285908 |
|
Engem jobban zavar az a nyomorult nyugati droszt. Mé nem lehet azt bezárni?
|
| törölt felh. | 2008.02.24. 13:57:35 / # 285909 |
|
Sirály király egy benfektes ezzel elismerte nagy nyilvánosság előtt,hogy a hír nem kacsa.
Előzmény: #285622 Brekeke 1 2008.02.24. 11:17:44 |