Hozzászólások száma: 35138
Ugrás a hírhez Oldalszám: 1757
Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
6ker 2008.03.01. 11:08:00 / # 275515
avatar
Közben voltak észrevételek, így kicsit bővítettem a menüt: Sör,Virsli,Főtt csülök Természetesen mindenféle kiegészítőkkel. Tormás bizbasszal is.

csogu 2008.03.01. 11:02:05 / # 275510
Bazz...dilemma...
MCCCXCII 2008.03.01. 10:58:31 / # 275506
Tormás mustár is van? Mert, ha nincs akkor má nem is érdekel! :))
MCCCXCII 2008.03.01. 10:57:02 / # 275491
Az idők változnak, de a GAZDASÁGOSSÁG az sajna állandó. Legfeljebb a veszteség csak a te nyakadba zúdul.
MCCCXCII 2008.03.01. 10:55:12 / # 275487
Dehogy értettük félre egymást. Én dolgozgatom az egész városban. Nem kályházok, bár vannak városrészek, ahol nem szoktam sokat várakozni, mert esetleg nem érdemes. Akkor nyomok a címre, amikor kedvem tartja. Néha egy jó beszélgetés kedvéért nem is nyomok a címre. Ezt sokan nem is értik. De ha egy olyan területen veszek fel címet, amit valaki a sajátjának érez, akkor jönnek ám megmérni, vagy legalább megnézni, hogy ki volt az a bátor, aki az Ő területén fel mert venni egy címet. E dolgot leszámítva minden címre nyomok, ahogy jön sorba. Nem érdekel, hogy hova megy, s mekkora. Egy a lényeg, hogy GAZDASÁGOS legyen. Vagyis legyen bevételem, de azért ne minden áron. Szóval azután e kályhás taxisok hangoztatják leginkább a taxizás tudományában való jártasságukat. Főleg a saját érdekeiket hangoztatva: 1. Nem azért jöttem ki, hogy … 2. Ne rontsák az ÉN életterem … 3. Én nem bánom, ha van droszt, csak ott ne legyen, ahol ÉN dolgozom. STB. STB. STB. Így azután szépen egymásnak ugrasztanak embereket, s sajnos mi vevők is vagyunk rá.
Bao, a FŐNÖK! 2008.03.01. 10:53:54 / # 275479
avatar
Ezért már meggondolandó,hogy átjöjjek hozzátok! :D
6ker 2008.03.01. 10:51:08 / # 275473
avatar
LE A NYUGATIVAL! Minden felvonuló kap sört és virslit, megígérem:P

Bao, a FŐNÖK! 2008.03.01. 10:01:36 / # 275421
avatar
ÁMEN!!! Mert ez egy ima volt ,ugye? A viccet félretéve én szerénységből írtam a nem sok ideje taxizom kijelentést,mert sejtettem,hogy pl. Te és sokan akár 30 éve is nyomhatják. De az idők sajna változnak...
Bao, a FŐNÖK! 2008.03.01. 09:59:46 / # 275423
avatar
Nem merek megállni... Én régebben délután kezdtem,de mostanság már csak éjszaka dolgozom. (sajna lehet elkényelmesedtem?) Hol érdemes megállni éjszaka? (költői kérdés) A belváros környékén. Szóval lehet félreérthettük egymást.
MCCCXCII 2008.03.01. 09:57:32 / # 275416
A kérdés az, hogy hány éves a kapitány? Csak rejtjeleztem a kérdést. A lényeg az, hogy ha nem beszélünk arról, hogy a lányom testi szolgáltatásból szerzi a pénzét, akkor ugye nem is qrva. Persze ez csak nézőpont kérdése. (:-))
MCCCXCII 2008.03.01. 09:50:55 / # 275412
Kedves Bao és R005! Valami érdekes dolgot mondok nektek, s talán másnak is. (Itt jegyzem meg, hogy én sem olyan régen taxizom, de amikor kezdtem, akkor 4 forint volt az alapdíj. A km díj is valahol 2 forint alatt volt, a ketyegőről nem is beszélve, ami 2 perc után volt 50 fillér.) Szóval régen a sötét középkorban, amikor csak egy cég, majd később kettő szállította az utasokat, akkor furcsa módon volt mindenkinek egy úgynevezett „sárga” lapja. Ez nem azt jelentette, hogy valami rosszat tett az illető, és a második „sárga” lapnál kizárják a fuvarozásból. Ez a „sárga lap” egy érdekes táblázat volt. (Sajnos nekem már elkallódott a költözések során.) A lényege egy koordináta diagram volt, aminek az egyik tengelyén a km, a másik tengelyén a bevétel volt. A kettő metszéspontja adta a pillanatnyi „guruló” értékét. A középtájon volt egy sáv, ahol az ember taxisa nem kapott se dicséretet, se letolást. Felette jutalmaztak, alatta berendeltek fejmosásra, hogy szedjed össze magad, és GAZDASÁGOSABBAN kell dolgoznod a kocsival, mert mínuszos vagy. Hangsúlyozom ez akkor volt, amikor bármerre mentél égő szabadjelzővel a városban, felvéve a „vadászó pozíciót”. Bizony a legeldugottabb mellékutcában is leintettek, mert örültek az utasok a szabad taxinak. Ekkor külön tehetség kellett hozzá, hogy az ember mínuszos legyen. Érdekes módon, akkor a cégnek, akinek az autóit hajtottad, valahogy érdeke volt a gazdaságos taxizás. Nem állítottak be sokkal több kocsit a munkába, pedig volt igény bőven. Mára ebből mi maradt? A cég továbbra is meg van. Sőt hasonszőrű versenyzők jelentek meg a piacon, ahova a taxisok tömörülhetnek. A fuvarok száma lassan apadni kezdett, hála az emberek jólétének. Szinte minden családban van kocsi. Némelyikben nem is egy, és itt nem csak a nagyon tehetősekről beszélek. A csökkenő fuvarszámból való több fuvar megszerzésére találták ki, hogy ingyen kell kiállni. Persze, hogy ez jó az utasnak, de nem annyira jó a taxisnak. Hogy miért térek ki erre a részre? Bizony mikor az első ingyenes kiállást kitalálták, akkor az első cég nem látta értelmét bevezetni. De nem azért, mert így is annyi fuvar volt, hogy a másik cég az ingyenes kiállással nem vitt el annyi fuvart, hogy ne jutott volna nekünk is. Még így is volt rengeteg utas, akiket nem tudtunk kielégíteni kocsival. Hanem azért nem vezették be, mert GAZDASÁGTALANNAK tartották. ROMLOTT VOLNA A GURULÓ! De amikorra privatizálták az autók zömét, akkor már bevezették az ingyenes kiállást. Érdekes, most már nem számított a GAZDASÁGOSÁGTALAN FUVAROZÁS. A sok „lökött” taxissal megetették, hogy ez neki jó, hiszen több a fuvarja. Tagdíjat meg azért szednek, mert „adnak” (?) neked fuvart. Ha pedig „többet” adnak, akkor többet is kell érte fizetned. EZ ÍGY IGAZSÁGOS! Az tény, hogy a telefonon beérkező rendeléseket beolvassák egy erre a célra rendszeresített szerkezetbe, mely lehetővé teszi azt, hogy „verekedhessél” a címért. Te meg én, és mindannyian, pedig csapkodjuk a májkot, mert valamiből élni is kell. A GAZDASÁGOSSÁG, mint egy vállalkozás hajtó tényezője valahogy a háttérbe szorult a legtöbb taxisnál. Bár valahol érzed a tudatod alatt, mert nem veszel fel olyan címet, ami nagyon nem éri meg. Ennek meg mi a következménye? TAGFELVÉTEL! Ez több okból is jó. Egyrészt a „nem szeretem” címeket is elviszi valaki egy darabig. Továbbá bevételi forrást jelent, mert az „új” ember is tagdíjat fizet. Igaz, nem neked jelent bevételi forrást, hanem másnak. Hogy közben te leamortizálod a kocsidat, anyagilag tönkre mész, azt rajtad kívül senkit nem érdekel. Ha saját erőből nem tudsz kocsit cserélni, akkor átülhetsz egy bérautóra, ahol látszólag semmi gondod. Pillanatnyilag. A taxisok által nem szeretett címekhez miért kell ragaszkodni egy cégnek? Hogy a statisztika szebb legyen? Az ilyen utasokat át kell irányítani a BKV-ra. Nem pedig tagokat toborozni. Így legalább a BKV új vezérének teszünk jót, igazolni tudja az „alfa” buszok beszerzésének okát, s talán még hálából tesz is valamit a taxisokért, mert ha jól tudom, akkor valami érdekképviseletben képviseli az érdekeinket. VAGY EZT ROSSZUL TUDOM! Szóval lassan talán megérik az idő, hogy kialakuljon egy olyan összefogás a taxisok között, hogy a saját érdekeik mellett is ki merjenek, és tudjanak állni, s ne kívülről jött „hozományvadászok” képviseljenek minket. De erre, ahogy a hozzászólásokat olvasom némelyik témában, bizony az én életemben nem lesz mód. Talán egy emberöltő kell hozzá, vagy több. De az is lehet, hogy ez soha nem fog megvalósulni. E téren „optimista” vagyok. (:-DDD

MCCCXCII 2008.03.01. 09:45:35 / # 275398
Na igen! "Ha megjelent egy új droszt a körzetemben, ..." Máshol te sem "mersz" megállni. Azonkívül gondolod, hogy ha egyre többen vagyunk, akkor a "körzetedben" nem fognak megjelenni az új tagok tutizni? Azután kitalálnak valami okosságot, s ha te nem veszed fel a kesztyűt, akkor lehúzhatod a rollót.
csogu 2008.03.01. 05:22:17 / # 274910
Na most ezt úgy nem nagyon értem...mi is a kédés?
R005 2008.03.01. 01:51:48 / # 274871
avatar
Sziasztok! Nem kell annyi droszt! Az URH negatívoknak kell csak!!! Legyen egy-kettő ahol nagy a körzetben a forgás( ott az amatőr kezdők is beletanúlhatnak idővel a taxizásba, meg a nyugdíjjasok is el szunyókálhatnak!) de mindenhova NEM! Sokan több éves vagy évtizedes gyakorlattal "szívással" megszereztük a város ismeretet, had legyen ez egy kis előnye az öregebbnek... Ne csináljunk "droid" taxizást! Ez a véleményem! A másikban meg egyetértek Bao-val, én is ha elalszom nincs fuvar, nincs pénz! Nevetséges mi migy a címkiadások többségénél amikor kiad egy drosztost! Százszor ébresztgetnek, várjál mindjárt megjön a büféből... Mi éz ? Fogyatékosok gyülekezete?
Bao, a FŐNÖK! 2008.03.01. 00:15:55 / # 274770
avatar
Ezt így akartam: Bezzeg ha én nem figyeltem,akkor más vitte el a címet,stb.. Bocs.
Bao, a FŐNÖK! 2008.03.01. 00:14:50 / # 274765
avatar
Nem vagyok túl régóta taxis. Nekem csak szép régi történetek sajna az utasok ölték egymást,stb. dolgok. Kár,hogy elmúltak azok az idők. A drosztokról meg annyit tudok mondani csak,amennyit tapasztaltam . Ha megjelent egy új droszt a körzetemben ,akkor az bizony a zsebemre ment. Mindig olyan érzésem volt,hogy aki odaáll az csak várja a sültgalambot.. Hányszor előfordult,hogy keltegetni kellett a drosztelsőt,hogy menjen ,itt a munka,vigye! Bezzeg ha én nem figyeltem,akkor nem más vitte el a címet,stb.. Egykét helyen szerintem,pl. a reptér van értelme. Még azt is elfogadom,hogy nappal ,mivel mindenhol dugó van ,nagy könnyebséget tud hozni egy droszt,de ,hogy éjszaka szükség legyen rá,azt kétlem és szerintem nem csak én.
MCCCXCII 2008.02.29. 23:56:27 / # 274466
Most meglepődsz? Egyre többen vagyunk, egyre kevesebb címre. Valami „használható” dolgot csak ki kell találni! Volt már itt olyan, hogy valaki „stabil” rádióról dolgozott. Véletlenül bukott le, mert éhesebb volt a kelleténél. Vagy arra adjál nekem magyarázatot, hogy egy cím feldobásánál néha semmi trillát nem hallani. A kezelő mégis bemond valakit. A visszajelzésnél vagy hallani a trillát, vagy nem. A cím elmondása után érdekes hallani a trillát. Na, ez most szerinted akkor hogy van?
MCCCXCII 2008.02.29. 23:54:46 / # 274455
Te mikor kezdtél taxizni? Mert ha régen, akkor tudhatod, hogy mit jelent a „KEKSZEM VAN” mondat egy más által felvett cím után. Most pedig úgy beszélsz, mintha te eredetileg taxisnak születtél volna, s nem voltál soha kezdő. Persze, akkor alig volt URH-s kocsi. A címeket élből 15-20 perccel dobálták. Annyit nyomtál egy címre, amíg az újad el nem zsibbadt. De ha 35-40 perccel érkeztél meg a címre, a kutya se szankcionált, még örültek is neked, mert sokkal több utas volt, mint taxi. Hála a mindenhatónak MA MÁR NINCS TAXI TÉREN HIÁNY. Régen az utasok „ölték” egymást a taxiért. Ma a taxisok teszik ezt az utasokért. Sőt van olyan kolléga, aki még élvezi is, ha a másikat piszkálhatja. Közben Ő sem különb a másiknál. A taxizást kizárólagosan csak a saját érdekei alapján szeretné szabályozni. Neki a legideálisabb az lenne, ha minden cím előtt megkérdeznék, hogy jó-e neki. Ha igen, akkor viszi, ha nem, akkor viheti esetleg más. Az ilyen kolléga szinte személyes sértésnek veszi, ha valaki az ő „szemétdobja” környékén címre mer nyomni. De nem ragozom tovább

csogu 2008.02.29. 22:11:58 / # 274120
Na igen, nem mindenki van oda a gondolatért, hogy esélyegyenlőség:-))) Különben Bao, a sorba nyomás is egyfajta droszt, csak annyi a különbség, hogy oda be kell tudni kerülni, ami persze nem megy mindenkinek…ergo, egy diszkriminatív állapot. Meglep, hogy te ezt favorizálod… Különben meg ez csak nekem egy kósza ötlet volt, abszolút nem érint, csak arra gondoltam, hogy ha a jelenlegi létszámunk…illetve a hetente növekvő létszámunk megakarjuk őrizni és elkerülni az ügyeskedések-ügyeskedők által okozott idegi feszültséget, akkor a droszt erre a megoldás. Különben meg ma az egyik kolléga kijelentette, hogy vesz egy kamu Maxont, azt beteszi, majd amikor az URH-ba be kell menni ellenőrzésre, akkor visszateszi a frankót…mondom az korrekt…és mi van ha az utcán kapnak el és ellenőriznek. Visszakérdezett, hogy mikor tapasztaltam ilyet…mondtam neki, hogy az elmúlt két évben én az akkori 1040-essel voltam URH-t ellenőrizni, más ilyen esetről nem tudok…erre aszondja…NA LÁTOD.

newave 2008.02.29. 18:10:48 / # 288046
avatar
Van olyan kolléga,aki aláírást gyűjt egy álltala elképzelt drosztért,mert 'hazájában' mindig leverik.Kb 25 éve van a cégnél...

Oldalszám: 1757