| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| Nevem senki | 2008.03.15. 07:43:56 / # 275431 |
|
Nem kevertem össze:-)))
Elindultam a címre és bevágott elém a trafikos Fabia. Ment a kamera és én a hátsó ablakon át lestem, hogy mi van rajta. A szerv befordult a Bánkiba, én meg utána (ugye a kíváncsiság). Félszemmel megláttam a 31-es házszámot és gyorsan megálltam, hogy hű de jó, hogy nem mentem túl:-))))
Előzmény: #275401 bemondó 2008.03.15. 07:24:07 |
| Nevem senki | 2008.03.15. 07:39:21 / # 275422 |
|
Én aztán egy nagypofájú, kötözködős alak vagyok, aki ugrik az ilyen témákra, de most Veled 100%-ig egyetértek. Tegnap az éjszakai műszak után lenyomtam még 700 kilométert, és fáradt voltam válaszolni. Most akartam megtenni, de látom megkíméltél:-)
Azért néhány adalék:
1040: Már akkor is csak ezt a 15 utcát ismerte, amikor 1077 volt a kódja, de azt nagyon.
Most is csak azt ismeri:-), meg is próbál mindenkit elhajtani onnan, mint hallom:-((
1042. Egy nagy tévedésem. Etikásként mindent elkövettem, hogy ne foglalkozhasson a rádiókkal. Emberileg nem tartottam alkalmasnak rá. TÉVEDTEM!
1048: Valóban sokat tud a városról, de Ő sem tévedhetetlen. Néhány napja 10 cm-t nőtt a mellbőségem, hogy kijavíthattam!!
(igaz, nem ismerte el, csak jól letorkolt:-))
Szóval kedves free!
Helybéli gépészekkel, ne huzakodj a fészkükön, inkább légy büszke rá, hogy Te TAXIS vagy, és nem kályhásmester!!!
Előzmény: #275394 bemondó 2008.03.15. 07:15:03 |
| bemondó | 2008.03.15. 07:38:23 / # 275419 |
|
Fejtsd ki bővebben...
Előzmény: #275406 free 2008.03.15. 07:26:29 |
| kasu | 2008.03.15. 07:26:37 / # 275409 |
|
Kedves FREE kolléga ha valakivel bajom van megkeresem és az arcába mondom. és nem NÉVTELENÜL /SZOROM AZ ÉSZT!!/votam a 1905. azaz a Kasu.
|
| free | 2008.03.15. 07:26:29 / # 275406 |
|
Félted az állásod?
Előzmény: #275394 bemondó 2008.03.15. 07:15:03 |
| bemondó | 2008.03.15. 07:24:07 / # 275401 |
|
Nem is említettem Nevem senki kartársat, akinek minden jó hárommal Zuglóban:) Csak néha összekeveri a Bolgárkertészt a Bánki Donáttal:)Hiába no, olyan egyformán csengenek:)))
|
| Nevem senki | 2008.03.15. 07:19:38 / # 275392 |
|
Az utcán nem dolgozhatott:-)))))
Igen, most nálatok dolgozik.
|
| bemondó | 2008.03.15. 07:15:03 / # 275394 |
|
Hát szerintem megint messzire mész a következtetéseiddel...
Nem tisztem védeni az általad felsorolt kollégákat, de néhány dolgot elmondok, ha érdekel.
1. Köztudott dolog, hogy a rakparton /léparton/ van a lehető legjobb vétel a belvárosban. Onnan tiszta rálátás van az átjátszóra, így nyilván onnan nyomnak a legtöbben, a különbség csak annyi, hogy tudni kell, hogy hova állj, és tudnod kell, hogy milyen beállítás kell a rádiódnak, és a kódodnak. Vannak kifejezetten jó kódok, pl a 100 alattiak, a "csupák", az ismétlőszámos kódok, pl 747, 989 stb. Namost, ha az ember veszi a fáradtságot, és nem sajnálja az idejét, úgy ki tudja kísérletezni, hogy milyen beállítás kell a rádiónak, és hol tud a legjobban "szólni". Tudom, hogy pl Trubadúr kolléga szinte minden héten állítgatja a rádóját, hogy ő legyen a legjobb, ennek ellenére azért kapja a púdert rendesen!:))
Továbbá azt sem tudod ezexerint, hogy nemrég az összes ellenőr és etikás rádiója le lett ellenőrizve, a félreértések elkerülése végett.
Rosszul tudod azt is, hogy a 1042-es kolléga "rádióellenőr". Teljesen más a feladata, cserélj egy hétre egyszer vele.
------
Okoskáról meg annyit, hogyha Te is lehúztál volna ennyi évet a taxiban, mint ő, akkor esetleg kétségbe vonhatnád a háromperceseit. Három év után én is tudom, hogy hová várhatók nagy valószínűséggel előkék hajnalban, de ő azt is tudja, hogy melyik tutiból hány perc a cím, házszámra. Mire én betájolom magamban az utcát, házszámot, ő már a címen van. Ezt hívják tapasztalatnak, tudásnak.
Javaslom, tedd azt amit én. Figyelj, kérdezz, tanulj. 1-2 év és meglesz a haszna. Én is "leszemtelenkedtem" a lépartra párszor, és figyeltem hová állnak, mit mennyivel vesznek fel, és kérdeztem , kérdeztem. Aztán az első címnél amit felvettem, úgy izgultam, mint egy kisdiák, hirtelen fogalmam sem volt hol a Szalay utca öt, de a kolléga finoman rámüvöltött hogy : HÁROMMAL!! Én meg püff.
Majdnem rossz irányba indultam, és rájöttem, hogy 1:15-el oda lehet érni:)
Szóval ne "felhúzott" rádiókban keresd a hibát, hanem próbálj fejlődni, ne ragadj le. Hidd el a droszton nem fejlődik az ember, csak vegetál.
Előzmény: #275361 free 2008.03.14. 16:09:44 |
| nemkar | 2008.03.14. 21:53:58 / # 275469 |
|
Egyébként ugyanarról a Varga Gézáról van szó, akit Én is ismerek?
Előzmény: #275425 Nevem senki 2008.03.14. 17:19:37 |
| nemkar | 2008.03.14. 21:51:55 / # 275464 |
|
Akko' 2 napig nem mondhatott be egy címet sem?..-:))
És, ki dolgozott helyette?
Előzmény: #275425 Nevem senki 2008.03.14. 17:19:37 |
| csogu | 2008.03.14. 19:45:55 / # 275482 |
|
Mellébeszél, mellébeszél, könnyű máséval verni a...
Előzmény: #275373 free 2008.03.14. 16:43:38 |
|
| free | 2008.03.14. 18:36:59 / # 275467 |
|
Ez is egy vélemény.Még ha szegényes is.
Előzmény: #275463 krokkx 2008.03.14. 18:12:27 |
| krokkx | 2008.03.14. 18:12:27 / # 275463 |
|
úgy látom nagyon nem megy a bolt van idő másokal foglalkozni
|
| cbtaxi | 2008.03.14. 17:24:00 / # 275434 |
|
Hmm..Hmm..akko oda nem megyünk. :))
Előzmény: #275425 Nevem senki 2008.03.14. 17:19:37 |
| Nevem senki | 2008.03.14. 17:19:37 / # 275425 |
|
Akkor ne hümmögj:-)Varga Géza diszi barátom a T5-nél csak sóhajtott egyet a mikrofonba és 2 napot kapott érte:-))
Előzmény: #275418 cbtaxi 2008.03.14. 17:15:38 |
| cbtaxi | 2008.03.14. 17:15:38 / # 275418 |
|
Hát most mit mondjak? Meg van kötve a kezem! :(
Előzmény: #275405 Nevem senki 2008.03.14. 17:10:03 |
| Nevem senki | 2008.03.14. 17:10:03 / # 275405 |
|
ezt az ékes szófordulatot mástól szoktuk meg:-(
Előzmény: #275393 cbtaxi 2008.03.14. 17:03:31 |
| cbtaxi | 2008.03.14. 17:03:31 / # 275393 |
|
Hmm.......
|
| free | 2008.03.14. 16:43:38 / # 275373 |
|
mellébeszél
Előzmény: #275365 AdamGyak 2008.03.14. 16:23:47 |
| AdamGyak | 2008.03.14. 16:23:47 / # 275365 |
|
Keresd a 1014et:D
Előzmény: #275361 free 2008.03.14. 16:09:44 |