Hozzászólások száma: 165
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Eddigi életem egyik legdöbbenetesebb 3asbreakje A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Apuka 2008.11.09. 16:14:04 / # 24852
Magát az eseményt, a kolléga hozzáállását elítélem, butaságát sajnálom! Ám ha a felvételnél a belépő új kollégának az illetékes urak egy röpke oktatást tartanának, ez talán, mondom talán elkerülhető lenne. Bár azzal is tisztában vagyok, hogy ha a nagykönyv szerint menne a beléptetés, sokkal kevesebben lennénk!
attus 2008.11.08. 16:18:19 / # 24851
avatar
Na ez ennél az esetnél pont fordítva volt! A kolléga azért került bajba, mert kiállt az érdekeiért!!! ...meg azért, mert a többi gyökérnél(tisztelet a kivételnek!) természetes a kocsiban zabálás!:-(
nemkar 2008.11.07. 20:42:45 / # 24850
avatar
Eben a témában, ez ott ahol van: képzavar! Fogalmazdd, ezt meg másképp. Légyszí,-:)))
Apuka 2008.11.07. 16:04:42 / # 24849
Nem látom a kérdést: Amikor valakit felvesznek egy céghez, ki(k)nek kellene egy röpke oktatást tartani az új belépő részére? Szegény szerencsétlen vidéki, aki akkor lát először taxit amikor felveszik a céghez és mégis mindenki elvárja tőle, hogy a kisujjából rázza ki az írott és íratlan szabályokat! Nahát, hogy milyenek vagytok!

idegen 2008.11.07. 11:05:00 / # 24848
avatar
A 1 hete még mindenki szidta a FŐtaxist most meg mivan ? Akkor most mindenki inkább behuzza fülét farkát? Szerintem nem ez a jo hozzá állás. Mondjuk jol felhigult a szakma, sok a értelmetlen segély kérés is, de akkor is. Azért majd máskor nektek is jol jőn a segitség.

Zozo 2008.11.06. 13:44:15 / # 24847
avatar
Örülj, hogy nem a nyakadba teszi:D
rosszqtya 2008.11.06. 13:36:15 / # 24846
avatar
az a baj, hogy a B egy tyúkól és a 40 kilós picsának nem fér el hátul a lába, csak a kardánboxon! mit kell ezen meglepődni!? :o)
rosszqtya 2008.11.06. 13:34:16 / # 24845
avatar
olvass a sorok között! gondolod véletlenül van tétele vagy pedig azért, mert már előfordult a dolog kismilliószor!? (gyk. nem az egy hét durvaságáról beszélek!)
Bbetyár 2008.11.06. 12:54:53 / # 24844
Az egyhetet "letöltöd" a rendőrségi kihallgatásokon, meg a tárgyalásokon.
Bbetyár 2008.11.06. 12:53:51 / # 24843
önbíráskodással indult a vád, az ügyvéd garázdaságot faragott belőle 250nap elzárás pénzbírságra váltva +ügyvéd +büntetett előélet alól mentesítés (ezt pénzbírság esetén megadhatják) ha nem adják erkölcsid sincs még az iparodnak is rezeg a léc
Bao 2008.11.06. 12:51:40 / # 24842
avatar
Látszik,hogy nem a city-nél vagy.. (vicc volt) :))))
Yuri 2008.11.06. 12:48:59 / # 24841
avatar
360,000 ft? Akkor már inkább az 1 hét...
Yuri 2008.11.06. 12:47:32 / # 24840
avatar
Idézném önmagam: "...úgy gondolom, hogy mindig az adott pillanatban kell mindenkinek (mind a bajban lévő, mind a segítségre siető taxisoknak) eldöntenie, mit tesz, mit vállal, és ezek után magával, a saját lelkiismeretével kell elszámolnia, hogy mit tehetett volna még, hogy jobbá tegye a helyzetet... "
Bbetyár 2008.11.06. 12:44:46 / # 24839
[font size=5]Ja és azóta csak olyan ügyben megyek oda akit személyesen jól ismerek, mondhatni a barátom! Érdekes módon nekik meg nincs hármasbrékjük. én megfizettem ez ügyben a tanulópénzt.
Bbetyár 2008.11.06. 12:41:19 / # 24838
Annyit szeretnék hozzá fűzni az esetek 99%-ban a taxis a hibás mert olyanok enged be a kocsijába akik előtt lassítani sem szabadott volna. Utána meg jön a sírás, gyertek segíteni. Előleget nem mer kérni, a végén jön, hogy nem tud fizetni, behányt, csúnyán nézett. stb...stb.. Személyes élmény, elmentem egy behányást kifizettetni, a TAXIS dobott fel a rendőröknél (jelenleg a tele5 taxi büszkesége) nekem került 360,000 be az ügyvéd-bírság-büntetett előélet alól mentesítés-szentháromság Tavaly összel elmentem tudósítani egy 3-as brékre SfRT130 Vili felvett olyan utasokat akit a kocsi közelébe sem szabadott volna engedni, az sfrt 6-os összevissza verte őket, a nevemet harsogták a kollégák ezt fényképezd le, azt fényképezd le. Az utasokban ez az egy név maradt meg, volt egy felismertetés és a 2 akkor atom részeg ember természetesen FELISMERT. másodrendű vádlott lettem, kinézetben hasonló költségekkel. A 6-os pisti meg röhög a markába (majd én is fogok piszikém). Az tiltogasson itt aki elvállalja a költségeit ezeknek az odamenéseknek. Sem a Horváth Csaba, sem anno a Pásztorok nem ajánlották fel, hogy fizetik az ügyvédet. Mindkét eset abból eredt, hogy a bajba került taxis éhenkórász volt, magának kereste először a fényes bevételt a picsa részegekből, utána a segítséget. ez a helyzet.

Fox 2008.11.06. 12:38:45 / # 24837
avatar
5. A taxis „kolléga” téged tesz felelőssé hogy miattad nem sikerült rendezni a helyzetet, majd a rendőrség téged vesz elő.
Bao 2008.11.06. 12:36:09 / # 24836
avatar
Azt kihagytad,hogy kell e annak segíteni akinek mocskos a rádiója (még ha nincs is rábizonyítva)? Aki sok ezret vett már ki a zsebedből??
Yuri 2008.11.06. 12:27:34 / # 24835
avatar
Bár másik társaság tagságát gyarapítom, ha megengeditek, írnék pár sort. Én nem támogatom ezt az 1 hetet. (Na most sokaknak kattanás hallatszott a zsebéből...) Vegyünk egy példát: Tomajer (kérlek ne haragudj, csak a példa kedvéért...) segítséget kér, mert egy nagydarab (110kg csupa izom, hiszen ideje nagy részét a Pitbull Gym-ben tölti), részeg, mesterséges hajhiányban szenvedő tahó (hívjuk Málénak) sokallta a fuvardíjat, és nem átalkodott késsel megfenyegetni a taxist, mindezt este 10 körül Újpesten a Berda József utca elején. Én( 172cm magas, 60 kg, talán még Tomajernél is könnyebb legény) az Árpád-spiccről 1 perc alatt megérkezhetnék. Mi történhet? 1. Odamegyek. Málé mégjobban felhúzza magát látván, hogy "erősítés" jött, így az első ütést Tomajerre, a másodikat a lelkes segítőre - jelen esetben rám - méri. (Mindketten hálásak lehetünk neki, hogy a kését nem használta!) 2. Odamegyek, és tisztes, ám látható távolságból egyértelmű utalást teszek arra, hogy megjött/jön az "erősítés". Ez esetben csak Tomajer élvezheti Málé testi erejét, majd Málé a legnagyobb nyugalomban szépen tovább áll. Utána mehetnék, de inkább Tomajert élesztem újra, semmint hogy mellé feküdjek... 3. Odamegyek. Málé dühét az autónkon tölti ki: egy tükör, egy lámpa, egy sárvédőre mért rúgás... Mindez olyan anyagi kárt okoz, melyet - nyugodtan kijelenthetjük! - SENKI nem fog nekünk megfizetni. (Megjegyzem: az eset azért alakult így, mert Málé nem értett egyet a taxióra által megállapított 1480 ft-os fuvardíjjal...) 4. Nem megyek sehova, ebben az esetben 1 hét munkanélküliségre vagyok kárhoztatva. Miért, ki és milyen jogon kényszerít engem arra, hogy akár az autóm, akár a saját épségemet kockára tegyem? (Kis túlzással zsarolás is lehetne: Vagy odamegyek megveretni magam, vagy 1 hétig tiltásba kerülök.) Szerencsére a városban ritkán fordul elő ilyen eset. Nekem még nem volt akkora összegű fuvarom, ami miatt kockára tenném egészségemet. Inkább hagyom a bánatba. De azt is tudom, hogy sok taxis nem ilyen... Egyszer, még pályafutásom elején üldözőbe vettem egy autót, amiben 3 ember ült. Elgázoltak valakit, és menekültek. Látványos autós üldözés végén megálltak, kiszálltak és úgy megruháztak, hogy a mentő vitt el. Pedig sok(!) taxis és a rend őrei is úton voltak segíteni, csak késtek 2 percet. 1 nap kiesés, majd hónapokon keresztüli rendőrségre járás, szembesítés, stb... Kinek hiányzik ez? Én megtanultam... Szeretném leszögezni, hogy NEM a mostani esettel kapcsolatban, illetve az ítéletre írtam, hogy nem értek egyet vele, hanem az 1 hét tiltásra. Nyilván minden helyzet más és más, ezért úgy gondolom, hogy mindig az adott pillanatban kell mindenkinek (mind a bajban lévő, mind a segítségre siető taxisoknak) eldöntenie, mit tesz, mit vállal, és ezek után magával, a saját lelkiismeretével kell elszámolnia, hogy mit tehetett volna még, hogy jobbá tegye a helyzetet... Ja, hogy az keveseknek van?... Incidens-mentes munkát kívánok mindenkinek!

törölt felh. 2008.11.06. 10:42:09 / # 24834
avatar
Ja, a Székely Mihály utcában? Taxis vs Részeg nagydarab állat másik taxis odaér piff puff gyerünk tovább ember földön szedi össze magát és úgy mentünk el mellette, mint egy papír szemét mellett. Ez kellene mindnek aki a munkánk közben kezet emel ránk.
csogu 2008.11.06. 10:22:34 / # 24833
Azt azért nem gondolod, hogy ha ott lóg az 1 hét, akkor hamarabb odaérnek? Te nem ismered a taxisokat:-) Választhat... 1, Vagy nem megy, és akkor a kályhájától nem tud dolgozni 20 percig...minimum 2, Megy, leveri az ellent, és 5 perc múlva már dolgozhat is. Kifejezetten néha sajnálom a támadókat, amikor így tagdíj fizetés környékén balhéznak... Hirtelen megérkezik 10-20 nagy ideges taxis, leverik, majd nyomkodnak valamit ott a műszerfalnál és már robognak is a címre:-) Volt olyan segélykérés, ami nem tartott 2 percnél tovább...hiába na, a szükség nagyúr:-)
Oldalszám: 9