Hozzászólások száma: 47
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > A Fizetni Nem Szerető Utasokról A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rosszqtya 2011.09.18. 20:37:54 / # 23881
avatar
ilyen esetben szánnék rá 2-3x-1-1.5 órát
tomajer 2011.09.18. 10:43:59 / # 23878
Gondolom, erre meg volt a lehetőség. De te szeretnél fél évig bíróságra járni?

rosszqtya 2011.09.18. 08:31:55 / # 23880
avatar
egyik szemem nevet a másik meg üveg! meglopom a közértet, megfog a rendőr, kifizetem, akkor nem történt semmi!!?? a kisasszony jól fel kellett volna jelenteni, ha másnak nem a pupák taxisnak, hogy egy életre elmenjen a kedve az ilyen próbálkozásoktól!

tomajer 2011.09.18. 00:33:11 / # 23879

MCCCXCII 2011.08.31. 08:45:48 / # 23877
T. Vazul! Sokat gondolkoztam azon, hogy hogyan lehetne közérthetőbbé tenni, és egyszerűbben publikálni. De, egy más témával kapcsolatban sajnos rossz tapasztalataim voltak. Elmesélem, ha érdekel? Ha nem, akkor ugord át a következő bekezdést. Szóval az egész úgy kezdődött, hogy életem párja erős késztetést érzett arra, hogy okosodjon. Na, nem mintha nem lett volna meg még eddig is a magához való esze, hiszen engem választott élete párjául. :DD De valami „tanulhatnék” vírus fertőzhette meg, mert elhatározta, hogy szerez még egy diplomát. Ugyan, volt már neki kettő, de a „gyűjtő” szenvedélyt azt elég nehéz leküzdeni. Nos, a lényeg az, hogy beiratkozott egy hat féléves szemeszterre, amit sikeresen elvégzett. Mégpedig „VÖRÖS DIPLOMÁSAN”. (Csak zárójelben jegyzem meg, ezt nem pártalapon hívják vörösnek, hanem azért, mert ez egy kitüntetett diploma azok számára, akik tiszta jeles eredménnyel végezték el az iskolát.) A tanfolyamon, ahova járt, ott felmerült az ilyenkor szokásos „dolgozzunk össze” a tanulásban idillikus, vagy nevezhetném utópisztikus elmélet. Ez szinte minden tanfolyamon felvetődik főleg a jelenlegi Internetes világban. Valaki létre is hozott egy olyan oldalt, ami eléggé nyilvános volt, és a tanulókör tagjai a név, és jelszó birtokában bármikor beléphettek és alakíthatták az oldalt. Ez nem kimondottan Web lap volt, hanem inkább olyan postafiók jellegű. Ez abból állt, hogy bárki küldhetett oda kidolgozott tananyagot, és belépve letölthette a mások által küldött kidolgozott anyagot. Eleinte szépen működött a dolog. De, azután beütött a ménkű. Egyszer szinte minden anyag törölve lett, sőt rendszeresen töröltek minden anyagot. De, ez még nem volt elég, mert több embernek a címe tiltó listára került. Így azok nem tudtak semmilyen kidolgozott anyagot a közös címre küldeni. Így a szép gondolat, nem működött tovább. Most nem akarom firtatni, hogy valaki szándékosan, vagy csak véletlenül okozott „kárt” a többieknek, mert ez már a múlt. Ekkor jött a gondolat, hogy egy olyan oldalt kell létrehozni Webbes felületen, amit bárki elérhet a cím birtokában, de csak egy valaki kezeli az egészet. Mondanom sem kell, hogy párom unszolására kezdtem bele a feladat megoldásába. Még titulusom is volt: Házi titkár. Ezután mindenki nekem küldte el a közkincsé teendő anyagot, amit én igyekezetem minél hamarabb feltenni az oldalra. Azt nem mondom, hogy a legdivatosabb „dizájn” szerint volt a lap kialakítva, de minden fontos információ, és a tanuláshoz szükséges anyag megtalálható volt az oldalon. A közel hat féléves „munkámat” a csoport az alant látható „diplomával” ismerte el. Megmondom őszintén, hogy egy kicsit el is érzékenyültem, hiszen a csoport tagjai 30-40 év feletti komoly emberek voltak, akik valami oknál fogva második, harmadik diplomájukat szerezték meg. De, ezt a diplomát őszintén, és szeretetből adták, még ha oly „bohókásnak” tűnik is. Persze, azért volt mellette egy nagyon finom borocska is. No eddig a történet. Most pedig jön az, amit az átugrás után írok. Szóval ha mindenki „hozzá férhet” az adatbázishoz, akkor bárki egyszerűen letörölheti. Persze most is előfordulhat, mert egy „heckelés” ellen nincs védve a lap. De, ha neked is vannak ilyen sajnálatos rossz tapasztalataid az igen kedves utasokkal kapcsolatban, és azt szeretnéd másokkal is megosztani, hogy ők elkerülhessék ezeket a „kedves” utasok által okozott kellemetlenségeket, akkor ott van az e-mail címem megírod a fontos adatokat, és én bővítem a listát. Azután jomeo felvétésére is válaszolva, ha az ombudsman nehezményezi a dolgot, akkor ott vannak az összegek a sorok végén, azokat kiegyenlítve rögtön megszüntetheti a „törvénysértést”. Ilyen pofon egyszerű a dolog. De, azért már bocsánatot kérek, mi taxisok szolgáltatunk. Valaki valahonnan valahová szeretne kényelmesebben eljutni. Ennek pedig van egy ára, amit illik kiegyenlíteni. Ha pedig erre a szolgáltatást igénybevevő nem hajlandó, vagy nem tudja a szolgáltatás árát megfizetni, akkor maradjon neki a vágyakozása kielégítés nélkül. Továbbá az ombudsmannal korábban volt már egy levélváltásom a személyiségi jogokkal kapcsolatban, akkor Ő vagy valamelyik beosztottja írt egy levelet, melyben a felvetett kérdéseimre, és annak következményeire felmerült aggályoskodásomra elutasító levelet küldtek. Ez a kis lista, ahhoz képest, amit felvetettem szinte gyerekes csínytevésnek számít.
jomeo! 2011.08.25. 23:34:06 / # 23876
avatar
Pontosan így van. Egyszer egy haverommal a római parton egy bárba akartunk bemenni, de 5 ilyen kigyúrt kopasz őr utunkat állta. Rövid gatyában voltunk meg egy pólóban- talán ezért nem engedtek be minket. Kicsit idegesek lettünk, de aztán távoztunk, mert elég agresszívek voltak az őrök. Ennek is szerintem ez az oka. Ha valahova csak nyakkendőben lehet bemenni, r-go minden vendégen nyakkendő, vagy öltöny van, magasabb árat lehet elkérni egy italért. A gazdagabb réteg ezt a helyet választja, prolik közé nem fog beülni inni. Taxizásnál azért ez kicsit másképp működik, főleg akkor, amikor a nyakkendős, kulturált sofőrök vagy az A kat. autók is ugyanannyiért rendelhetők telefonon vagy ugyanannyiért szállítanak az utcáról is, mint az alacsonyabb besorolásúak. Az egész egy felfordult helyzet...
jomeo! 2011.08.25. 23:27:33 / # 23875
avatar
Ezt publikálni kéne valami nyilvános helyen is, bár ombucman, meg ombucnő nem örülne neki. :-)

Vazul 2011.08.24. 00:36:24 / # 23874
avatar
Laci! Ezt a dolgot nem lehetne valami közérthetőbb helyen, módon publikálni? Ugyanis nem férek hozzá az adatbázishoz!
MCCCXCII 2011.08.23. 12:00:19 / # 23873
Sajnos megint bővültek az adatok. Továbbra sem vagyunk eléggé figyelmesek. A közelmúltban „járta” meg egyik kollégánk. Tőle is fizetés nélkül léptek le. A lista bővítéséhez a [font size=4]modybodn@freestart.hu címre küldött adatokkal járulhatsz hozzá. Én örülnék a legjobban, ha több adat nem kerülne fel a listára. De, ha már veled is megtették, hogy fizetés nélkül távoztak, akkor tájékoztassál, hogy mással ne tudják megtenni.[/font] A következő adatokat próbáld megadni: Társaság, időpont, kerület, utca, házszám, utas neve (ha rendelésnél meg van, vagy ha beülős, akkor azt jelezd), tartozás összege, megjegyzés (itt szokás, „módszer”, esetleg személyleírás, stb. szerepelhet), és én azt igyekszem 24 órán belül beírni a listába. A levél tárgyához írd be a „FiNeSzU” szót.

MCCCXCII 2011.03.13. 22:21:28 / # 23872
Sajnos megint bővültek az adatok. A lista bővítéséhez a modybodn@freestart.hu címre küldött adatokkal járulhatsz hozzá. A következő adatokat próbáld megadni: Társaság, időpont, kerület, utca, házszám, utas neve (ha rendelésnél meg van, vagy ha beülős, akkor azt jelezd), tartozás összege, megjegyzés (itt szokás, „módszer”, esetleg személyleírás, stb. szerepelhet), és én azt igyekszem 24 órán belül beírni a listába. A levél tárgyához írd be a „FiNeSzU” szót.

MCCCXCII 2011.03.04. 08:19:29 / # 23871
A lista bővítéséhez úgy járulhatsz hozzá, hogy a fejlécben: „A lista bővítéséhez a modybodn@freestart.hu címre küldött adatokkal járulhatsz hozzá.” szereplő e-mail címre elküldöd az adatokat: Társaság, Időpont, Kerület, Utca, Házszám, Utas neve (ha meg van, és nem beülős), Tartozás összege, Megjegyzés (itt szokás, „módszer”, esetleg személyleírás, stb. szerepelhet), és én azt igyekszem 24 órán belül beírni a listába. Ettől kezdve mindenki ugyan azt fogja látni.
Bao 2011.03.03. 14:36:07 / # 23870
avatar
Ugyan már, kinél van ennyi váltópénz? :)
csogu 2011.03.03. 13:48:12 / # 23868
FIGYELEM!!! Hamis 50 eurosok tömkelege van a városban. IX. kerületben például egy csapat kedvenc elfoglaltsága, hogy taxizik kb. 2 ezerért, majd azzal próbál fizetni. Taxis sajnálkozva mondja, hogy csak 200-ban tudja váltani....picit szentségelnek, de belemennek. Nagyon profi hamisítványok! Rendőrség kihívva, házra rámutatva...kéz széttárva...menjen be holnap 8 óra után és tegyen feljelentést...jön a válasz.

Pepe 2011.03.03. 13:37:01 / # 23869
avatar
Ha beírok a listába ,hogy tudom menteni,h másnál is az új lista jelenjen meg?
MCCCXCII 2011.03.03. 09:07:42 / # 23867
… a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, hogy ilyen esetben a taxisok ismeretlen tettes ellen feljelentést tehetnek, ilyenkor fontos, hogy a sofőr jól használható személyleírást tudjon adni, és a nyomozás szempontjából fontos információval – milyen címre és mikor fuvarozta az illetőt – tudjon szolgálni, mert a nyomozók csak nehezen bukkannak rá a nem fizető potyautasokra.” Na igen. A belső kamera ilyenkor nagyon jól jönne. De apropó, ha jól tudom most valami olyan törvény van érvényben, ha egy „Túró Rudit” ellopok, bocsánat fizetés nélkül magántulajdonba veszem, akkor büntetnek érte? De, ha egy szolgáltatást igénybe veszek, például fodrászat, étteremben étkezés, stb., valamint utazás címén taxizás, és nem fizetek a fuvar végén, akkor az minek minősül, és hogyan sújtja a törvény? Vagy a fuvardíj ki nem egyenlítése, az más kategória? A lista azért csendben bővül. Bár még mindig nem szívesen beszélnek a kollégák a saját esetükről. Talán röstellik, hogy velük is megesett, vagy megeshetett.
tomajer 2011.02.26. 21:31:47 / # 23866
[b]Panaszkodnak a taxisok: sokan szeretik az ingyen fuvart Kecskemét – A taxizás sosem számított könnyű és veszélytelen foglalkozásnak. Ugyan Kecskeméten az utóbbi években nem raboltak ki taxisokat, mégis sokszor fordul elő, hogy az utas a fuvar végén nem fizeti ki a számlát, és ebből gyakran adódnak akár a tettlegességig fajuló konfliktusok is.[/b]

sipi 2011.01.25. 20:42:27 / # 23838
avatar
Ezek megvalósításra váró feladatok. Én így írok! Hogy ti ezen elgondolkodjatok! Hogy merre lépjünk tovább,hogy ne legyen még sz.arabb a helyzetünk!

sipi 2011.01.25. 20:36:03 / # 23837
avatar
Nem ám! Bennünk tovább él,mint a csíra sejtek.

Rocktaxi 2011.01.07. 17:28:35 / # 23846
Csabi! :-) Nem vagy átb@szva! :-)

Karaj 2011.01.07. 17:22:15 / # 23847
avatar
Van még Taxisok Egyesülete? Akkor engem nagyon átb@sztak.....
Oldalszám: 3