Hozzászólások száma: 234
Ugrás a hírhez Oldalszám: 12
Témakörök > Hírek fórumai > Nem maradhat többé titok az elkövető arca A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
3asbreak 2007.05.11. 10:52:47 / # 121528
avatar
1. Van kocsim :)) 2. Most hmm hogy mondjam ezt a kamerás dolgot...szóval nyilván nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy taxit raboljak ki, vagy akármi olyat csináljak a ami problémát okoz. A pláza meg egyéb kamerák különösebben nem izgatnak, jövök-megyek előttük, naponta 5 millióan szerepelnek rajtuk, és a legtöbb arra sem jó, hogy az arcom felismerhető legyen (tisztelet a kivételeknek, pl. a Tescoban, az ott elég korrekt :). Valahogy én a taxit egy kétoldalú bizalmi dolognak érzem: én megbízok a sofőrben hogy nem fordul be velem az árokba az első sarkon, ő pedig megbízik bennem, hogy fizetek a végén és nem ütöm le. Tudom, hogy a mai világban ez már nem igazán működik, de valahogy mégis furcsa felfogni hogy beülök egy ember mellé, ő felvesz, és utána kb. azt csinál a felvételekkel amit akar*, utól sem tudom érni akár soha többet. 3. Biztonság szempontjából talán a londoni megoldás a legjobb, de azt itthon valóban nem lehet megcsinálni. Nemtudom, furcsa ezt az egészet így "megélni". Lehet, ha taxis lennék én is betennék ilyen szerkezetet, de így fordítva máshogy személem. *ugye elveket meg ekkor törölj, akkor törölj stb. lehet előírni, de senki nem fog tudni ellenőrizni x száz - ezer embert, hogy hova teszi a képeket.
zabos 2007.05.11. 10:50:35 / # 121527
avatar
Majd a bíróság elítéli az elkövetőt! Taxisok hajlamosak az önbíráskodásra, mire föl? Hívjanak rendőrt, jelentsék fel az embert, de ne önbíráskodjanak. Behánynak akkor polgári per, megpofozzák akkor si polgári per. Ennyi joguk van és slussz.
csogu 2007.05.11. 10:32:58 / # 121526
Tényleg 3-as, jó kérdést tett fel JWT. Tudom, hogy rendesen képben vagy velünk, utas létedre több információd, és tapasztalatod van, mint egyes szakmánkat érintő embernek. Te miként védekeznél, ha arra az érdemtelen sorsra jutnál, hogy taxis legyél?
törölt felh. 2007.05.11. 09:16:21 / # 121525
avatar
Na szerinted mi az amivel biztonságossá lehet tenni a taxisofőrök munkáját. 1ébként akinek nincs hátsó szándéka amikor beüll egy taxiba azt nem is zavarhatja. De próbálj meg bemenni valamelyik plázába hogy nem vesz fel vagy 20 kamera. Vagy egy bankba mikor veszed fel a fizetésed még lehet a hangodat is rögzitik és elküldik a fönöködnek amint éppen szidod őt is milyen galád ember.
törölt felh. 2007.05.11. 09:13:03 / # 121524
avatar
Ez kész erre nem tudok mit írni. Na akkor: 15. Újabb doboz cigi vételezése a Thökoly úton.
Csumi 2007.05.11. 06:44:54 / # 121523
avatar
Megint rosszul olvastál... Hacsak nem mutogatással "beszélsz" vállalati dolgokról, az nem rögzül, úgyanis hangot nem vesz fel, csak képet :-)) Egyébbként, hogy bővítsük a kört, ezután 73-as busszal se utazz, mert az újabb buszokon már ott is kamera van.. A metró is kilőve ezek szerint.. Csak nem gyalog fogsz járni? Elárulom, ez sem nyert, mert ugye azok a fránya térfigyelő kamerák... Te szegény már előre sajnállak.. Hogy jutsz "A"--ból "B"-be.. Tudod mit? vegyél egy kocsit! az még "kameramentes" terület...
törölt felh. 2007.05.11. 05:47:57 / # 121521
avatar
A 15. pont a legkeményebb! Szóval már ők is kamerával csinálják? de azért ezt sem mondjuk el :-)
csogu 2007.05.11. 03:17:37 / # 121522
Tudom, hogy neked ez poén, meg hogy nekem most erre nem szabadna ugranom, de csak nem tudom megállni. A vigyorgás és a dühroham között hezitálok épp, miközben olvasom a soraid. Miközben itt ülök, humorosnak tartom a beszólásaid, mert ilyenkor részben sikerül elfelejtenem, hogy taxis vagyok. Viszont amint a bal1-be érzem magam, akkor a düh csap fel bennem, hogy ami nekünk az életet jelentheti, az másnak vicc. További jó szórakozást kívánok neked, rajtunk.
janchip 2007.05.11. 03:13:53 / # 121520
Ezúton is köszönöm mindenkinek aki az itteni hozzászólásaival támogatja az ötletet, hogy aki akarja, az (hangsúlyozom) BIZTONSÁGI KAMERÁT szerelhessen fel a MUNKAHELYÉN! Néhány napon belül ahogyan már korábban is igértem a rendőrség bűnmegelőzési csoportjától is felkerül ide az oldalra az ő véleményezésük. Elöljáróban annyit, hogy ez pozitív. Azon kívül én úgy látom, hogy az adatvédelem körüli homályos foltokat is el kell oszlatnom, ezért a cég ügyvédjének álláspontja és jogértelmezése is hamarosan olvasható lesz. Ezek az emberek csak időpont egyeztetés után elérhetők ezért lesz ez a pár napos késedelem.

3asbreak 2007.05.11. 00:52:32 / # 121519
avatar
JWT: teljesen jogos, ám ezekre a helyekre sem kötelező bemenni, mint ahogy a kamerás taxiba sem beülni. :-) Mindenesetre holnap kipróbálom, és úgy adom le majd a rendelést, hogy kameramentes taxit kérek :))))
csogu 2007.05.10. 18:48:01 / # 121518
Pali, most ez illusztráció, vagy tényleg ezzel az autóval mentetek a Dávid Ibolyához 2001-ben? Igaz nem most volt, de hogy ennyire repülne az idő...?

csogu 2007.05.10. 18:00:02 / # 121517
Ugyan ilyen túrát tervezek fényképezőgéppel a kezemben, ha nagyon erőltetik ezt a személyiségi jogokat meg a felháborodásos témát.
törölt felh. 2007.05.10. 17:58:15 / # 121516
avatar
Kamerák amik ma felvettek az engedélyem nélkül: 1. Tankolás a bécsi úti Shell kúton. 2. Cigi vételezése a Interspárban 3. Mom Park Pénzváltó 4. Mom Park Drogéri Markt 5. Mom Park Match 6. Mom Park Mc Donalds(asszonynak el ne mondjátok hisz éppen fogyozok) 7. Mom Park Papír bolt 8. Mom Parkban szinte mindenhol 9. Fotex székház parkoló 10. Fotex székház aula 11. Cégbíróság 12. Raiffaisen Bank 13. Ügyvédi iroda 14. Atlantis (erről is csönd) 15. Cigi a Thököly úton 16. Shell központ a Lajos utcában 17. A csúcs pici kis zöldséges a Záporban a G-Roby mellet.

csogu 2007.05.10. 15:02:36 / # 121515
Bocsáss meg, valamit nagyon félreértesz!! Ki mondta, hogy hangot is rögzít? Senki! Senki nem kíváncsi egy támadás során arra, amikor hörög a taxis!!! 3-as, ez csak simán képet rögzít!!! Képet, mint számos helyen a városban. Találós kérdés: Hány olyan taxis céget ismertek, ahol NINCS bekamerázva a helyiség?...pedig sok taxis cég támadásról nem hallottam mióta taxis vagyok...
3asbreak 2007.05.10. 13:37:59 / # 121395
avatar

3asbreak 2007.05.10. 13:37:00 / # 121514
avatar
Magyar vagy nem magyar volt az utolsó mondatom, de milyen igaz...:-)) Elhiszem, hogy sok helyen készül rólam felvétel, de nekem ez így valahogy nem. (Egy taxiban sokminden elhangzik, pl. a munkáltatómról, cégvezetőkről, magánéletről - miért lenne ez jó, hogy megmaradjon?) indi50: szerencsére a balatoni hiénataxidnak én amúgy sem leszek sosem utasa :)))
R063 2007.05.10. 10:48:16 / # 121513
avatar
Én meg azon háborodnék fel ha a Dudás István folyamatosan tudná, látná hol vagyok! Mi köze hozzá? Az utasok tömegesen háborodjanak fel azon,hogy egyre több és több helyen, Metro megálló, Meki,gyógyszertárak bevásárló központokban meg még ezernyi helyen megfigyelik,sőt lehallgatják őket.Már megint a szegény utasok.Csak éppen a szegány taxisokat szarják le a fuvarközvetitő cégek.
R063 2007.05.10. 10:39:08 / # 121512
avatar
Szevasz ? Biztos úgy történt,hogy a taxis megtalálta a gépedet és megtartotta? Azt elképzelhetettlennek tartod esetleg egy másik utas tette el? Én sem szoktam minden utas után átvizsgálni az autót.
csogu 2007.05.10. 09:35:26 / # 121511
Csumi, szia! Most olvasom, hogy István nevű igazgatód attól tart, hogy az utasok miután kijönnek a bekamerázott irodaházakból, a bekamerázott utcára, a bekamerázott taxi láttán felháborodik, olyan szinten, hogy meg kell vele állnod majd a bekamerázott benzinkúton, hogy vegyen egy ásványvizet, majd viheted tovább. Mivel nem nyugszik meg a víztől, így kénytelen vagy megállni vele a bekamerázott patikánál, hogy vegyen egy nyugtatót, ami végül is hat, így megéhezik és megkér, állj még meg vele e bekamerázott Mc Donnaldsnál, majd irány haza. Na nem pont haza, hanem elég lesz a közértnél megállni, mert még berohan a bekamerázott közértbe a kutyájának valami tápért, hiszen előtte való nap volt vele orvosnál, a bekamerázott rendelőben és a kutyus még nem heverte ki a sresszt a kamera láttán. Az utasok tömeges felháborodásával számol több taxitársaság a kocsikba szerelt, jelenleg tesztelés alatt álló képrögzítő kamerák miatt – mondta a Klubrádióban a TELE5 taxi általános igazgatója. Dudás István
Csumi 2007.05.10. 07:46:54 / # 121510
avatar
Bocs utólag láttam, hogy csogu is hasonló választ adott....
Oldalszám: 12