Hozzászólások száma: 332
Ugrás a hírhez Oldalszám: 17
Témakörök > Hírek fórumai > Elég volt! Avagy, már megint hülyének néznek bennünket! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2009.06.27. 13:47:44 / # 119966
Minden hozzászólásod a normális higgadt gondolkozásmódra utal. Hiába na, én is öregszem és hibázom :-)) Sanyi, nekem semmi bajom sem volt Metál úrral, hiszen nem is ismertem...de ne haragudj, az kiverte a biztit,hogy egy olyan szervezethez akarják hogy tartozzunk, ahol semmi jogunk. Sima támogatók legyünk. Ennyi erővel, ha kimegyek az utcára, elkapok egy civil autóst, kérek tőle egy 100-ast, majd kiragasztom rá a matricát, akkor ugyanolyan "jogai" vannak, mint nekünk, vagyis támogató lett. A múlt Sanyi, az ami zavar engem. Eddig minden érdekvédőt megszívtuk...de így még egy sem nyitott, hogy tagok sem lehetünk...azért ez nem semmi, ismerd el kérlek...de ismersz, meggyőzhető vagyok!
csogu 2009.06.27. 13:44:08 / # 119965
Jajjj!! Szeretném az illetékesek figyelmét madár kollégára felhívni! Veszélyes alany! GONDOLKODIK! Madár, ezért a hozzászólásodért engedd meg, hogy kinevezzelek az ÉV taxisának...!!! Istenem, miért nem látja minden taxis ilyen jól a körülötte zajló dolgokat? :-((
tomajer 2009.06.27. 13:42:45 / # 119964
Ti tényleg nem érzitek, hogy nincs erőnk, és időnk, saját szervezet létrehozására? Komolyan nem értem mi hasznunk lenne most abból, ha komoly munkával, anyagi áldozattal, mi is felállítunk egy (akár száz kétszáz fős) szervezetet, és elkezdünk a Metálékkal küzdeni, és azt bizonygatni melyik szervezet a legitim! :-(
Váltó 2009.06.27. 13:38:52 / # 119963
avatar
Nem tudjuk ez a szekér merre megy, bármit mond a bakján ülő kocsis! Saját szekerünket nekünk kell megcsinálni és ejuttatni oda, ahova tartani szeretnénk. Ez mind pénz kérdés és pénzről, érzelmekről a saját és utódaink a szakma jövőéről szól. Jelentős gond, hogy szűk hozzá az itt hullámzó, dülöngélő internetes közösség. A széles bázisnak nincs erről elegendő ismerete. A gyors és pontos tájékoztatás agitálás az egyik leglényegesebb teendők közé tartozik.

tomajer 2009.06.27. 13:33:32 / # 119912
Ezt szeretném elkerülni. Hetek óta azon dolgozom, hogy megakadályozzam, ezt a "megverekedést"!!!

Váltó 2009.06.27. 13:31:58 / # 119962
avatar
Mindenképpen teljes jogú tagnak kell lennie bárki belépőnek abban a taxis érdekvédelmi akármiben, amitől lényegi eredményeket várunk. Fontos, hogy a tagok közgyűlése vagy kongresszusa határozza meg az elérendő célokat. Ugyanez adjon felhatalmazást a lefolytatandó tárgyalásokra. Ugyanez beszámoltathassa és ha kell rövid úton leválthassa azokat akik eredménytelenek, vagy nem méltóak a képviseletre. A fent írtak miatt nem szabad időre, pl. 2 vagy 3 évre megválasztani vezetőséget, stb stb.

tomajer 2009.06.27. 13:31:20 / # 119961
Metál Zoltán, per pill. mindenkinek nyilatkozik, de nekünk nem. Mint látod, az utolsó emilemre sem válaszolt. Nem szereti, ha nem az történik amit ő megálmodott. Én meg nem szeretem, ha hülyének néznek. Segíts nekünk. A legkevésbbé sem hasznos, ha egymásra (egymás ellen) fecséreljük, a nem túl sok erőnket:-(
tomajer 2009.06.27. 13:28:52 / # 119960
Igen. De valamennyit mindenképp beszív, hisz mint a Főtaxinál látjuk, komoly erők támogatják. Ezért mondom, hogy az egyetlen logikus lépésünk, részt venni benne. Hogy befolyással lehessünk az eseményekre, befolyással arra, mire használják, ezt a támogatottságot! Különben háborúzhatunk saját magunk ellen. Biztos, hogy az a jó megoldás?
City315 2009.06.27. 13:27:05 / # 119959
avatar
Kedves Tamás. Nem tudod jól. Két éve nem vagyok vezetőségi tag. A tagságom is megszüntettem kb fél éve. Ismersz s tudod ,hogy a belső ügyeinkről nem fogok ezem a fórumon nyilatkozni.Nem tudom hogy a háttérben mi folyik . Az a javaslatom hogy kérd meg Metál Zoltánt nyilatkozzon ez ügyben a Hallótaxi olvasóinak.
tomajer 2009.06.27. 13:23:51 / # 119958
Ricsikém. Még mindig nem azt mondom, hogy szembe kell mennünk egy kezdeményezéssel ami elindult előre. Meg kell erősítenünk az alapjait. Sajnálom, ha most megint én tűnök naívnak. Sajnálom, hogy e kezdeményezés vezetői az első lépésüknél eljátszották a gondolkodó emberek bizalmát. De ők csak emberek. Emberek, akik meggyőzhetők, ha mégsem, akkor esetleg helyettesíthetők. (szól ez Metál Úrnak is) Én nem szeretném, ha az energiánk a csatározásra menne el. Nincs időnk, és erőnk érdekképviseletek közötti harcra. Csak az összefogás segíthet rajtunk. (szól ez Metál Úrnak is)
tomajer 2009.06.27. 13:18:05 / # 119957
Ezexerint hülye vagyok:-) Ezt a "Vagyok aki VAGYOK!" -ot már hallottam (bocs...olvastam) valakitől. Azóta sem tudta bebizonyítani, hogy létezik:-)
tomajer 2009.06.27. 13:15:37 / # 119956
Nna de Sanyi!!! Én azt mondom, hogy tag akarok lenni!!! Úgy tudom, te ott vezetőségi tag vagy. Érd el, hogy beléphessünk! Részt akarunk venni a munkában. Teljes jogú, választó, és választható tagként. Kíváncsi vagyok mi az akadálya?
City315 2009.06.27. 12:57:41 / # 119955
avatar
Kedves Csogu. Minden hozzászólásod a normális higgadt gondolkozásmódra utal. Nem kivánok hízelegni Neked ( nincs miért):-)) De miért hülye az a taxis aki nem akar 168-ft al veszteségesen fuvarozni.Nem beszélve a bárhonnan bárhova 2777-ft ért. Nem kiívánok a belépés mellett agitálni mindenki döntse el hova akar tartozni. A matrica viselése nem a tagsággal azonos ugy tudom.
taxidriver01 2009.06.27. 12:15:57 / # 119954
avatar
Ezért nem megyünk mi semmire kedves Tomajer, mert még mindig ott tartunk: melyik büdös lábú taxis az okosabb a másiknál, az izzadt tökűnél. Javaslom, először verekedjetek meg, aztán hajtsatok közösen fejet a büdös szájú hivatásos hazudozóknak! Előtte azonban feltétlenül olvassátok el ezt az elgondolkodtató axiómát: A hely szelleme, avagy a "genius loci". Olykor inspirál, olykor elnyom. Meghatároz, körüllengi mindennapunkat, minden döntésünket, és amikor megfeledkeznénk róla, hirtelen a képünkbe nevet. Ilyenkor néha az derül ki, hogy azzá váltunk, amivé éppenhogy nem akartunk. Szerencsés esetben pedig az, hogy néhány titok még megfejtésre vár.
madár 2009.06.27. 11:53:55 / # 119953
avatar
Elég... elég régi motoros vagyok, de a Metál úrhoz nem volt soha szerencsém, csakis a Metál 98' Autójavító Kft-t révén ugrik be a neve. Nos, felvetődik a kérdés: nem-e azért akarja ez a jóember minden beleszólási jog nélkül tömöríteni a taxisokat, hogy elszívja más szerveződésektől az ütőképes erőt, és magának (esetleg megbízójának) jogosítványokat szerezzen különféle tárgyalássorozatokra, végül saját szája íze szerint vezesse, zárja le azokat. Azután pedig újra ránk lőcsöljenek egy - már törvényi szinten szabályozott - újabb rabigát, ami ellen nincsen apelláta az elkövetkezendő 99 évben. Szerintem ezt még unokáink is megbánják... Csak igazi tagság: beleszólás, jog, irányítás és érdekérvényesítés jöhet szóba. A (fém)csőbehúzás az más műfaj, az sakál- Metál... vagy mi a rozsdavörös csőgörény. Ugye?

szega 2009.06.27. 11:22:55 / # 119952
avatar
Lesz dolgod. Eddig én még csak Főtaxin láttam. :( Tényleg birkák vagyunk.:(
cogito 2009.06.27. 10:05:32 / # 119951
avatar
Istenem már megint időutazáson vettem részt,mint a régi "szép"időkben. Metál elvtárs majd megmondja a frankót!Támogassam de tag nem lehetek?A véleményemmet nem mondhatom el mert azt Ő már kialakitotta!Ezt már éreztem 1970-ben szakszervezeti gyülésen.

Prohi 2009.06.27. 07:21:28 / # 119910
avatar
Én nem kötöttem ki, hogy nem írhatsz rá bármit:)

csogu 2009.06.27. 07:04:33 / # 119950
Ez nem úgy van kérlek. Arra nem ad a taxis. Ki kell rája írni, hogy KÖTELEZŐ, aki nem dob be, az tiltva lesz... Van egy fogadásom!!! Tuti biztos vagyok benne, hogy a Keletit ellepnék a rémülten rohangáló taxisok és mind új 200 forintost akarna magának...akár egy ezrest is adnának érte!!!
Prohi 2009.06.27. 07:00:23 / # 119948
avatar
Szia Ricsi! Csinálj már egy dobozt nekem és vidd be a főtaxiba rajta felirattal, hogy gyűjtöm az új 200 forintosokat. Akinek kell matricát is adok, akármilyet:DDD
Oldalszám: 17