Hozzászólások száma: 114
Oldalszám: 6
Témakörök > Droszt Híradó > Sárga szín és a korhatár helyett fehér szallag A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
góré001 2014.01.13. 15:08:40 / # 109887
avatar
szakszervezetek típusai a tagságának köre alapján A szakszervezetek a munkavállalók szervezetei, de nem minden munkavállalót egy egységes szervezetbe átfogó szervezetek. Tipikusan, minden egyes szakszervezet a munkavállalók csak egy meghatározott körét fogadja be tagjai közé, kívánja szervezni és képviselni. A szakszervezetek típusai a tagságának köre alapján: szakmai alapon szerveződő, ágazati alapon szerveződő, vállalati szakszervezetek, politikai és vallási alapon tömörülő, nemzetiségi alapon szerveződő, regionális alapon szerveződő. A szakmai alapon szerveződő szakszervezetek tömöríteni kíván minden munkavállalót egy meghatározott szakmában, foglalkozási és képzettségi körben, függetlenül attól, hogy tagjai melyik iparágban vagy vállalatnál vannak alkalmazva. E körben a munkavállaló szakmai képzettsége, munkája, illetve a munkahelyi hierarchiában elfoglalt helye áll az egységes érdekfellépés mögött. A szakmai alapon szerveződő szakszervezetek legrégebbi formája a szakegylet. A szakegyletek tagjai csak azok lehettek, akik a megfelelő szakképzettséggel rendelkeztek. A szakmai alapon szerveződő szakszervezetek célja, hogy az adott szakmában dolgozó munkavállalók számára egységes munkavállalási feltételeket érjen el, függetlenül a munkavállalót alkalmazó cég helyzetétől. A szakmai szakszervezetek elsődleges eszköze a bérek, a munkavállalás feltételeinek, tagjainak státusza védelmére az iparba való belépés, a szakmunkássá (segéddé) válás lehetőségének kontrollálása és korlátozása, a bérek egységes megállapítása és a munkavégzés merev szabályainak érvényesítése. HÁT VALAHOGY ÍGY !!!!!! ÉS MOST ÍGY VAN ....VOLT ??????

góré001 2014.01.13. 15:00:17 / # 109886
avatar
Igen én kerítésen belül vagyok mert rajtam kívül akár több száz embernek is vannak lehetnek " telefonon " érkező címei megkeresései !Nekem vannak voltak lehetnek akkor lesznek amikor akarom ! Igen elviszem őket amit tudok meg bírok amit nem azt elviszik a régi RÁDIÓTAXISOK !Akik most Budapestesek ! Mindegy volt nektek csak belerúghassatok a FUVAR KUFÁROKBA !!!!! Sikerült csak a szara visszafröccsent rátok !Na ez a ti " érdekképviseletetek !!ÁRTSUNK NEKIK HULLJON A FÉRGESE !!!!! Ki hullott ki ?????? SENKI CSAK 2000 TAXIS !!!! De jó is !!!!Ne sajnálj nem szorulok rá azokat sajnáld akiknek végük van ! azokat akik ettől a sok sok jótól mindent de mindent elvesztettek !
csogu 2014.01.13. 14:18:24 / # 109885
Egy kis infó: bontott téglát találsz a Pasaréti úton:-))
69 2014.01.13. 14:14:29 / # 109884
avatar
Ha mégegyszer egy lapon emlegetsz vele, valamit rádobok a Plüssjelződre! Sosem mondtam,hogy nem merik megtenni,mert már lassan négyéve tudom,hogy itt mindent meglehet tenni,!!! Csak mióta a kompromisszum készek lettetek, mindezt az OTSz-el karöltve.......
dr.Kotász 2014.01.13. 12:50:05 / # 109883
Pali!!!Én a helyedben semmilyen célról nem írnék.Az egyetlen cél az volt,hogy mi taxisok kicsit jobban,könnyebben élhessünk és több jusson a családnak.Neked ehhez pont semmi közöd nem volt.Te éppen az ellen oldalon álltál,mint fuvarkufár.Te és a hasonszőrű társaid éppen azon munkálkodtak éveken át,hogy mit lehet még lehúzni a taxisról.Tudod a rendszeres éttermi/roxán a 11-ben/találkozók lényegi pontja volt. Ezért volt szükség a FIX tarifáért való tüntetésre is.Ti soha nem emeltetek volna egy buznyákot sem.Évente csak 10ft-ot kellett volna emelni szép lassan és akkor számold ki most hol tartanánk.Nem kellett volna tüntetgetni,aminek az lett a vége ami.A fekete levest ti etettétek akkor velünk.Egy lassú többlépcsős korrekt emelést senki nem vitatta volna.A ti irányításotok alatt váltunk mi taxisok lesunytfejű guruló koldusokká. Ne tiltakozz és ne magyarázkodj,akkor elkerülöd azt,hogy a kollégák megint neked essenek.Maradj mindig csendben.Az jobban áll neked. . 33
Apuka 2014.01.13. 09:59:56 / # 109882
fel tud venni 130-140 cimet? kétlem. nem felveszi hanem rá osztja a rendszer! már ha fortuna asszony is ugy akarja! a rendszer kötelezövé tételét pedig zongorázd le a fiaddal. szar a rendelet? nos erre is kereshetsz felelöst családon belül.
tomajer 2014.01.13. 09:30:13 / # 109881
Palibácsi! Te a kerítésen belül vagy??? Nem. Te még mindig fuvarszervező (telefonszámtulajdonos) vagy. Vagyis szeretnél lenni. Hogy neked lefőtt a kávé, attól azért nem fogok sírógörcsöt kapni. Habár mint magánembert csíplek.... de nem egy pályán játszunk. Mondtam már: majd ha egy nematecégednél, a 926-os kódon dolgozol, rád is ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint a többire és téged is csesztet az etikás... nna majd akkor kerülsz a kerítésen belülre. Akkor tényleg sajnálni foglak.... mint magánembert!
szálka 2014.01.13. 09:19:24 / # 109879
avatar
Szerinted mégis mit tettem viszonylagossá? A "69" szokásának megfelelően megragadta a kínálkozó pillanatot, és rúgott egyet a TGFSZ-en. A gúnyolódás kizárólagos kommunikációs eszközzé vált itt egyesek számára... " Lehetett volna szarabb? Ennél? " Valahogy így szólt a kérdés. Igen, lehetett volna. Ennyi volt a válaszom. Ha,csak az utolsó egyeztetések egyikére gondolok, amikor Komáromi mintegy mellékesen majdnem átvitte az akaratát azzal, hogy a taxióra akkor indulhat, amikor beül a kedves utazni szándékozó. A TGFSZ-en kívül jóformán senkit nem érdekelt.
góré001 2014.01.13. 08:54:45 / # 109878
avatar
ÁÁÁÁÁÁÁ bocsi de baromira elegem van , hogy néhányan még mindig siker propagandákat zengenek magyarázzák a bizonyítványt közben meg beledöglik mindenki ! A szart nem lehet fényezni mert szar marad !bocs !És még felvállalja egy " ÉRDEKVÉDŐ "??? hogy igen az volt a cél hogy pali bácsinak rosszabb legyen !" EZ KOMOLY???Ez érdek védelem érdek képviselet ? 8 hogy bárkinek rosszabb legyen aki kerítésen belül van ????Ez komoly ???
hiénakutya 2014.01.13. 08:54:37 / # 109877
Ez vicces, csak a relativizálás nem az. nyolcvanegy
hiénakutya 2014.01.13. 08:50:38 / # 109864
Jó, Pali bácsi, én megszólítom a Pali bácsit, ha a Pali bácsival akarok foglalkozni. Ha a beírásomban nem szerepel Pali bácsi, így leírva, hogy "Pali bácsi", akkor az a bejegyzés nem Pali bácsinak és nem Pali bácsiról szól. Nem szükséges, hogy Pali bácsi mindent magára vegyen. negyvenegy

góré001 2014.01.13. 08:49:52 / # 109876
avatar
A cél nem ez volt én csak egy vagyok és olyan amilyen de ezt mond annak azoknak a taxisoknak a szemébe akik két napmúlva kiesnek és nem tudnak a családjuknak pénzt vinni ! majd mond azoknak a szemében akik ismerve a várost eddig 350-400 címet felvettek mert műszak közben nem álltak le dumálni öt percenként kajálni és kávézni öt percenként és nem gépezték el a keresetüket mert a nagy családjukat kellett eltartani ! na most fel tud venni 130-140 címet ! HURRÁ MEGCSINÁLTÁTOK !!!!(Az igazi fekete leves még eztán jön !( igen ez olyan horváthpalis!) Majd akkor kíváncsi leszek a tomajeres magyarázkodásra !MAGYARÁZATRA !!
góré001 2014.01.13. 08:43:13 / # 109875
avatar
Ha rám gondolsz én nem oltogatok senkit ! AZ UTCA KINYITJA MINDENKI SZEMÉT !Naponta van két ellenőröm kis senkik ! Vegzálnak úgy beszélnek az emberrel mintha a seggéből rántották volna ki ,folyton a " szürke ruhások is szórakozva kérik el a papírjaidat látom hallom a szar romhalmaz kocsikkal a sofőrszolgálatokat pörögni !Szóval ez az utca valósága !8 nincs hangulat elemem mert hangulatom sincs !)
tomajer 2014.01.13. 08:42:09 / # 109874
Az eredeti tervezet szintén megtalálható a hallotaxin.... csak akkor valahogy senkit nem izgatott... hogy is mondtátok??? "úgysem merik megtenni" ! Hát majdnem mindent meg mertek. Valamennyit tudtunk rajta puhítani. pl. azt a majdnem két évet amit már élveznek a kollégák mondjuk velem ellentétben, akinek az autója ráment a kompromisszumra. A temetéses cikkben pontról pontra ott az eredeti... és abban bizony azonnali bevezetés volt. És a fix tarifa, csak a teljes átállás után..... Sorolhatnám még a közben belecsempészett aknákat, amiknek jó részét sikerült semlegesíteni.... persze nem mindent. Sajnos, vicces módon sikerült egyplatformra kerülnötök Horváth Pállal. Akitől nem zavar, a szarozás, mert neki tényleg szarabb lett... ez volt a cél!!!:-)
szálka 2014.01.13. 08:40:52 / # 109873
avatar
Nem magunkat. A taxisokat. Mi zsíros állásokat kaptunk a BKK-tól.
hiénakutya 2014.01.13. 08:38:13 / # 109872
Frankón ezzel vigasztaljátok magatokat? nyolcvannyolc
tomajer 2014.01.13. 08:36:44 / # 109871
Tudom... csak gondoltam, egylevegővel válaszolok előre a Palinak is:-)
hiénakutya 2014.01.13. 08:36:43 / # 109870
Veled biztos nem, ugyanakkor felhívnám a figyelmedet a különböző hangulatjelekre. Amit lentebb láthatsz az nagyjából annyit tesz, hogy röhögve oltogat. nyolcvanhét
szálka 2014.01.13. 08:36:09 / # 109869
avatar
Lehetett volna szarabb, igen.
69 2014.01.13. 08:28:53 / # 109868
avatar
Lehetett volna szarabb? Ennél? Miért, a Dávidka rózsaszínt akart? Ja hogy Ők nem akartak ekkora ellenőrzést,de ti kértétek, és elintéztétek! Köszi....
Oldalszám: 6