Hozzászólások száma: 192
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Szigorúbb szabályozás a taxiközlekedésben A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
WinstonWolf 2012.01.15. 21:05:49 / # 7945
avatar
Valószínüleg nálunk is hamarabb betelne a pohár, ha a főváros megvetetné velünk valami hasonló összegért, majd pár év múlva a létszámlimit feloldásával értékét vesztené az egész. De ettől mi még fényévekre vagyunk, ránk a szép lassú tönkremenés vár, a fuvarszervező cégek éhségének, és a főváros töketlenségének köszönhetően. Egyikük sem lát tovább az orránál.
forest95 2012.01.15. 20:58:26 / # 7944
avatar
Sajnos ez is igaz.
WinstonWolf 2012.01.15. 20:51:35 / # 7943
avatar
A baj az, hogy eggyel sem lesz kevesebb, csak a vállalkozók kezéből droidtartó cégek kezébe vándorol, akik a jogi kiskapuk ügyes kihasználásával lépéselőnyt élveznek a napi kenyérharcban.
forest95 2012.01.15. 20:47:17 / # 7942
avatar
Sőt 2001-ben sem amikor az eredeti TGFSZ-t megalakult! Nincs miért félnem. Vállalkozásom van, be van fizetve minden, az autóm megfelelő, jöhetnek a rendeletek. De van sok olyan tisztességes taxis, aki belebukna ebbe, a tisztességtelen csalók meg röhögnek a markukba, mert megfoghatatlanok!
forest95 2012.01.15. 20:41:24 / # 7941
avatar
Egyébként mérvadóbb lenne, ha leírnád, hogy az ügyvéd mennyiért írja meg a megfelelő jogi beadványt. Akkor tudnánk, hogy mennyi pénzt kell erre a célra célirányosan összedobni!
forest95 2012.01.15. 20:38:38 / # 7940
avatar
Akkor ne írd ide Tibor, hogy a megfelelő lépések megtételéhez 500Ft per koponya kell! Ne is legyen lelkiismeret furdalásod, mert nincs miért! Sokkal jobb lenne, ha fizetést kérnél, mert akkor számonkérhető lennél. Egyébként meg csináld csak tovább, hajrá, mindent bele, én tényleg örülnék, ha sikeretek lenne. A véleményemet vagy kritikámat nem azért írtam, hogy fikázzalat benneteket. A kezdeti lépéseket tényleg megtettétek, most lépjetek tovább!!!
tomajer 2012.01.15. 20:36:57 / # 7939
Nem akarom az Imit védeni, de ő már hét évvel ezelőtt se félt!!!

málna 2012.01.15. 20:29:47 / # 7938
avatar
Igazad van Imre...Tehát az mérvadóbb lehetne, hogy az ügyvédi óradíj (15000) vagy éppen a havidíj (65000) összedobására sarkallnám a többieket, amikor negyedévente 40000 jön be...Értem. Vagy hozzam el itthonról továbbra is pénzt. Az kevésbé lenne cinikus. Tudod, rájöttem azért egy pár (néhány ember segítségével) arra, hogy az elszántság, az öntudat és az önbecsülés saját magad számára gyógyszer. Nincs lelkiismeret furdalásom, amit tettem, azt a köz érdekében tettem, nem magamért. Ha fizut kérnék érte, az a helyzet és a támogatás kihasználása lenne. Én úgy gondolom, a kezdeti lépéseket eddig is megtettük. A főoldalon olvashatod. Lesznek további lépések is, be fogunk róla számolni.
forest95 2012.01.15. 20:19:12 / # 7937
avatar
Egyébként nekem lenne a legjobb, ha emiatt a rendelet miatt kb. 1000 drosztengedéllyel kevesebb lenne a fővárosban. Ez ennyivel kevesebb ellenfelet jelentene a napi kenyérharcban! Tehát, JÓ EZ A RENDELET! ÉLJEN KOMÁROMI ÚR!!!

forest95 2012.01.15. 20:14:46 / # 7936
avatar
Nekem nem kell megoldani a problémáimat, mert nekem ez nem probléma. Ez sok tisztességes vidéki taxisnak probléma többek között. Meg azoknak akiknek valamilyen elmaradása van a főváros felé.
forest95 2012.01.15. 20:09:12 / # 7935
avatar
Igazad van, én sem akarok vitatkozni veled. Valóban én is részt vettem és veszek abban, hogy így alakultak, alakulnak a dolgaink. Mentségemre legyen mondva és nem is szeretnék erről tovább magyarázkodni, én elég sokáig kitartottam a magasabb tarifa mellett, aztán amikor már a megélhetésem volt a tét, akkor léptem egy olyan helyre, ahol talán nagyobb az esélyem a túlélésre. Nem biztos, hogy túlélem, csak talán nagyobb az esélyem. Egyébként én is azt mondom, hogy kizárólag azért tartoznak felelősségért, amit érdekvédőként, szakszervezeti vezetőként tesznek. Szerintem már lépniük kellett volna az olyan egyértelmű jogszerűtlenség miatt, mint ez a rendelet, ami január elseje óta él. És szerintem kevés egy olyan beadvány, mint ami a címlapon megjelent. Nincs megtámogatva jogi lépésekkel. A Málna erre írta, hogy ez kerülne havi 500Ft-ba per koponya. Szerintem meg ez a cinikus. Ha azt mondaná, hogy dobjunk össze X ezer forintot az ügyvédnek, hogy írjon egy beadványt, akkor tennék bele pénzt, mert van mire. De ha most belépek és fizetek havi 500Ft-ot, akkor is csak azt hallanám, hogy kevesen vagyunk és nincs elég pénz ilyenekre. A rendeletről mindenki tudta, hogy meg fog születni és be fogják vezetni. Szerintem nekik ütni kellett volna a vasat és kicsikarni, hogy meghallgassák őket. Hangsúlyozom nem az a baj, hogy ellenőrizni akarják az adófizetést, hanem a módja, amibe viszont bele lehetet volna szólni. (megjegyezném, én bemegyek és kiadják az igazolást, mert nekem be van fizetve az iparűzési adóm, nem magam miatt írom amit írok) Írogathatunk mi itt akármit, valószínű a Komáromi Úr is olvassa, de pont le is sz@rja, mert sem a szakszervezet sem a kamara nem teszi meg a jogi lépéseket ellene. Ez a válaszom a Málnának is. Elhiszem és tudom is, hogy megpróbálnak ők mindent a legjobb tudásuk szerint csinálni, de ez egyelőre kevés. Lehet ezt kritikának is felfogni, bár én ezt csak a véleményem kinyilvánításának szánom. Ettől még nem fognak a taxisok önként többen befizetni. Én sem. Túl sokan becsaptak már ahhoz, hogy bárkinek bármit is elhiggyek, csak azért mert ő a Málna vagy az Apuka vagy a Hiénakutya vagy bárki, és mert ő mondja. Majd ha saját szememmel látom, megtapasztalom, kézzel foghatom, olvashatom. Sajnos az élet így alakított. Elhiszem, hogy a szakszervezet alapítása és minden ezzel kapcsolatos eljárás teljesen jogszerűen zajlott. Nem kételkedem benne. Itt a lehetőség Málna! Lépjetek ebben az egyértelmű jogszerűtlenségben illetve ellene, és hidd el sok tagot fogtok szerezni, és városházán is komolyabban fognak venni titeket.
tele5ös 2012.01.15. 20:03:28 / # 7934
De, sajnálja. Előbb old meg a problémáit, azt majd utána. Talán. De akkor is kritizál, hogy miért így, miért nem úgy. Ez az igazi. De hogy Ő is tegyen valamit azt már nem.
málna 2012.01.15. 19:00:47 / # 7933
avatar
"Nem én vállaltam önként a státuszt és nem én neveztem ki magam elnöknek illetve szóvivőnek. Nem én mondtam annak idején, hogy én tudok lépéseket tenni, mert tárgyaltam már a megfelelő emberrel, leveleztem már a megfelelő hatóságokkal és van politikai támogatásom is!" Nincs okom magyarázkodásra..Javaslom, olvasd el az egyesülési törvény erre vonatkozó részeit, mit lehet tenni abban az esetben, amikor döntés és munkaképtelenné válik a szakszervezet. A régi Elnök lemondott, a vezetőséget nem lehetett összehívni. Új belső tagság kellett, új alapítás, új jelöltek..Megszavazták. A többit a jegyzőkönyvekből lehet megtudni, mert azok is készültek. Az, hogy másképp képzeltük a működést és a tenni akarást a többi érdekvédelemhez képest és ehhez szavakat is társítottunk, úgy gondolom nem felelőtlen ígérgetés volt, hiszen komolyan gondoljuk a mai napig. Csendben megjegyzem, kíváncsi lettem volna, mit szólnának a tagjaink (vagy más taxisok), hogy három ember munkájára dobjanak össze legalább fejenként egy kilót...A Közgyűlésen beszámolunk arról, mire mennyit költöttünk és ezt mennyiből gazdálkodtuk ki. Padlót fogsz fogni Imi.. És nem, nem hittük, hogy ekkora lesz a beleszarás aránya..Azt hittük, ha kedvezményeket adunk, és cserébe még érdeket is védünk, akkor nem fogja sajnálni az 500 forintot..Tévedtünk.
nyuszicsiga 2012.01.15. 16:40:41 / # 7931
avatar
Na megint LÁJK!
hiénakutya 2012.01.15. 16:36:25 / # 7930
Speciel amit most csinálsz, azt én a legnagyobb jóindulattal sem nevezném támogatásnak, túl azon, hogy nagyon sok dologban nem tudok vitatkozni Veled. Ha megengedsz egy kis helyreigazítást, bár én sem TGFSZ-tag, sem a védőjük nem vagyok, de a drosztrendelet kapcsán a főváros nem egyeztetett az érdekképviseletekkel, legalább is a Szakszervezettel biztosan nem. Úgyhogy ahhoz nincs közük. Van még egy gondom. Ahol most tartunk, azt a taxisok hozták össze. A taxisok hoztak létre fuvarszervező irodákat, aztán a taxisok adták el azokat pénzügyi befektetőknek, taxisok verték a mellüket a szomszédnak, sógornak, földinek, hogy milyen jól lehet keresni, taxisok adták bérbe a levedlett autóikat, hogy hadd lehessünk még többen, és taxisok rohantak egyik cégtől a másikhoz, ha amott éppen két fuvarral többet lehetett csinálni naponta. Magyarul ezt a szakmát a taxisok b@szták szét, és ebből Te is kivetted a magad részét a 168 forintos Mobilnál. Úgyhogy az azért egy picit cinikus hozzáállás, hogy övék a felelősség, mert önként vállalták valamit. Nem, kedves Forest, a felelősség kizárólag azért terheli őket, amit érdekképviselőként tesznek, vagy nem tesznek, vagy nem jól tesznek. A programjuk szart sem ér, lassan reagálnak és akkor sem megfelelően. Ezért én is szoktam szarozni őket, és ezért nem vagyok tag sem. Nade azt eszembe sem jutna számonkérni rajtuk, amihez én magam semmilyen mértékben nem járulok hozzá semmivel. Ez egy végtelenül cinikus, bár módfelett kényelmes álláspont, hogy én elb@sztam, te oldd meg, aztán majd, ha megoldottad azt, amit én elb@sztam, akkor nagyon szívesen megtámogatlak benne utólag. Hát mi van Veled??? Ha úgy érzed, hogy meg tudsz írni egy bírósági beadványt, akkor írd meg! Az támogatás. Ha nem tudod megírni, de tudsz valakit, aki ingyen megírja nekik, akkor hozd össze őket egymással! Az támogatás. Lépj be, és vigyél magaddal még egy tagdíjfizetőt! Az támogatás. Vedd ki a részed a munkájukból, szólj bele, alakítsd az álláspontjukat! Az támogatás. De arra célozgatni, hogy nekik maguknak kell a pénz, mint valamiféle fizetés... Az köcsögség.
forest95 2012.01.15. 15:49:25 / # 7929
avatar
Nem én vállaltam önként a státuszt és nem én neveztem ki magam elnöknek illetve szóvivőnek. Nem én mondtam annak idején, hogy én tudok lépéseket tenni, mert tárgyaltam már a megfelelő emberrel, leveleztem már a megfelelő hatóságokkal és van politikai támogatásom is! Ha valaki valamit bevállal azt csinálja is. Én támogatom őket! Úgy kellett volna kezdeni, hogy csak pénzért vállalják, dobjuk össze a fizetésüket. Azt ők is tudták a kezdetektől fogva, hogy taxistól pénzt önként nem fognak kapni.
tele5ös 2012.01.15. 15:38:01 / # 7927
Pedig szerintem Ők is csak akkor tudnak valamit elérni, ha azt tudják mondani hogy Ők több ezer taxist képviselnek ! És azért azt is tudjuk, hogy bármit tesznek, az pénzbe kerül. És ha nincs létszám, akkor pénz sincs. Mindenki csak várja a sült galambot. Mindenki csak azt várja hogy előbb tegyenek le valamit az asztalra ! Miből ? Kiért ? Te meg tudsz fogalmazni egy olyan beadványt vagy bármit ami a jogszabályoknak megfelel és reális dolgokat tartalmaz ? Megfelelő jogi keretek között ? Neked ez megy ? Mert ha nem akkor ez pénzbe kerül ! Valakit meg kell fizetni azért hogy megírja ! És ha nincs tagdíj akkor miből ? Az a baj hogy mindenki, vagyis nagyon sokan vannak úgy mint Te ! Előbb valamit akarsz, és ha majd megkapod, akkor esetleg Te is teszel valamit. Ha. Mert akkor már minek.
forest95 2012.01.15. 15:20:32 / # 7926
avatar
A készülő és már elkészült rendeletek nem a rendes, legális taxizást támogatják, hanem megint azt, hogy a kiskapukat keresgessük és az illegalitásba vonuljunk. Megint sokan gondolkodnak azon, hogy egyszerübb lenne rendszámot bérelni 2-4 órás bejelentéssel, mint frankón, legálisan, vállalkozásban dolgozni. És nem látom, hogy valaki, valamilyen formában tenne ez ellen.

forest95 2012.01.15. 15:06:49 / # 7925
avatar
Amit egyelőre sikerült elérni a téma megbolygatásával, az az, hogy felemelték a droszt díjat, egy újabb nullásigazolást kell bemutatni, újabb 3000Ft-ért, (ráadásul a főváros jobb keze a bal kezétől kér igyzolást!!!!!!!!!) újabb utánnajárással. Aztán év közben még ki tudja, hogy mivel keserítik meg az életünket. Nem az illegálisan, engedélyek nélkül, vagy bejelentés nélkül dolgozókét, hanem azokét akiket könnyen utol lehet érni, az engedéllyel, bejelentetten dolgozókét. Úgy érzem, mintha fordítva ülnék a lovon, és a menetszél vág az arcomba, ha nem a lófing!

forest95 2012.01.15. 14:56:42 / # 7924
avatar
Az elmúlt 23 évben mióta egyéni vállalkozóként taxikázom, kitermelt már ez a szakma egy pár érdekvédőt, akik annak idején tekergették a taxi kormánykerekét, ma meg már jól élnek! Tessék letenni valamit az asztalra, ami mögé felsorakozhatunk. Tisztem becsülöm a Málnáékat, azt amit csinálnak, de egyelőre semmit se sikerült elérniük, sajnos úgy érzem nem veszik őket komolyan. És nem az én vagy a mi be nem fizetett 500Ft tagdíjunk miatt.
Oldalszám: 10