Hozzászólások száma: 192
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Szigorúbb szabályozás a taxiközlekedésben A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2012.01.10. 14:11:52 / # 7828
Véleményem szerint mindkettőtöknek igaza van. Ahhoz, hogy el tudd kerülni a dropsztmatricát, ki kell húzatnod Budapestet a taxiengedélyedből. Ezt követően nyugodtan ácsoroghatsz lekapcsolt csillárral, dropszton kívül bárhol, ezzel semmit nem tud kezdeni a kommandó, sőt, véleményem szerint, ellenőrzési jogkörük sem lesz veled szemben, mert nem vagy budapesti taxis. Gondjaid csak akkor lesznek majd, de akkor viszont gazdagon, ha beleszaladsz egy próbavásárlásos ellenőrzésbe, esetleg utassal haladás közben szednek ki a forgalomból.
hiénakutya 2012.01.10. 13:55:49 / # 7826
Belépned nem kell, ezt csak mi javasoljuk néhányan. Regisztrálni viszont köteles vagy, ezt törvény írja elő számodra. Március 1-ig meg is kell tenned, függetlenül attól, hogy mi mit mondunk. A sárga rendszámmal ez nincs összefüggésben, mert a törvény minden egyéni- és társas vállalkozóra vonatkozik, nem csak a taxisokra. Nem tudom megmondani, hogy milyen szankciót von maga után, ha nem teszel eleget az előírásoknak, ha van kedved, ennek majd utánanézel. A Kamara honlapján ennyi van.
tomajer 2012.01.10. 13:41:23 / # 7827
[i]" - Ha nem állsz be a drosztra, nem tud mit tenni."[/i] Akkor tessenek engem megvédeni......! Nem a droszton szálltak be, hanem rendelésre mentem.... és mégis aszontták, hogy van három napom a drosztmatricám meghosszabbítására, különben ejnye bejnye lesz! ... pedig csak pár hete járt le, .... vizsgáig, meg vagy kilenc hónapom volt még. Szépen fel kellett hívnom Árvai urat, amikor befizettem..... "- A reptér magánkezü üzemeltetésbe került 5 + 5 évre..mivel a Főváros nem járhat el annak ellenőrzésében, fenntartásában, nem rendelkezhet felette." Ennek ehhez mi köze? Nem ott ültetek a tárgyalásokon, amikor a reptérrel kialkudták, hogy legyen újra "rendelt taxi" tábla? Ennek a feltétele volt, hogy a reptér kérte, az aláíró cégek rendszámlistáját... mondván mást nem enged be. Ezeket a rendszámokat, megkapta a drosztkezelő is. (csak hogy a Mártonsofőrnek is válaszoljak egyben) "Én is és Kutya is leírtuk már...Tessenek belépni tömegével a kamarába, hogy mindenhol a SZAKMA vegye át az irányítást! Én is... [b]máá elég rég:-) ....[url=/forum/topic/forumid/81220&action=read&vol=14]sőőőt! A Csogu is! :-)))[/url][/b] Nem sok változott azóta:-(
Egér 2012.01.10. 13:34:14 / # 7825
avatar
Sziasztok!Ha nem lépsz be az úgy nevezett SZAKMAI kamarába akkor jön a B terv,és le adhatod a sárga rendszámodat (III.Bécsi út )ez a korrekt eljárás?
törölt felh. 2012.01.10. 12:34:46 / # 7824
avatar
Engem érdekelne, hogy a rejtélyes okból hova kerültek?
hiénakutya 2012.01.10. 12:33:42 / # 7823
Jó! És vigyél magaddal még egy embert! :-)
málna 2012.01.10. 10:43:47 / # 7822
avatar
Mondjuk ez így ebben a formában semmit sem jelent és a helyzeten nem változtat.. - Ha nem állsz be a drosztra, nem tud mit tenni. - A reptér magánkezü üzemeltetésbe került 5 + 5 évre..mivel a Főváros nem járhat el annak ellenőrzésében, fenntartásában, nem rendelkezhet felette. Én is és Kutya is leírtuk már...Tessenek belépni tömegével a kamarába, hogy mindenhol a SZAKMA vegye át az irányítást! Egyedül Farkas Zsolt, vagy Fárbás Tibor szart sem tud elérni.. Addig pedig maradnak a joghézagok.. Apropó, a TGFSZ ma kiad egy közleményt ezzel kapcsolatosan, természetesen a Hallotaxi is értesülni fog erről. :)
tomajer 2012.01.10. 10:24:13 / # 7820
Plusz néhány adalék: 1;Az Árvaiék már rég ellenőrzik, érvényes e a drosztmatricád!!! 2;A fuvarszervezők, a reptér miatt, megadták... és folyamatosan megadják (talán a kamarának) a velük szerződésben állók rendszámait..... valamilyen rejtélyes okból, ez az adatbázis nem csak a reptérhez kerül.....
kertestaxi 2012.01.10. 10:17:37 / # 7819
avatar
Sajnos ez elmélet marad. Ha a taxiengedélyed Budapestre szól akkor bárhol vizsgáztatod Pest megyébe kérik a papírokat. Lehuzathatod Budapestet a taxiengedélyedről 1800Forintért, de ha megdőlsz vele akkor 500000Ft felett büntetnek.
nyuszicsiga 2012.01.10. 10:08:46 / # 7818
avatar
Nem az a gond,hogy bejöhetsz vagy sem,csak megállhatsz-e a droszton vagy sem!!! A kettö nem ugyanaz!
pupák 2012.01.10. 09:59:34 / # 7817
avatar
Akkor csak egy elméleti eszmefuttatás..., mivel én Bp-i adóalany vagyok. Szóval Bp-i műszaki vizsga nincs Bp-i drosztmatrica nélkül, az meg nincs Bp-i helyi iparűzési adó nélkül. No de ha pl. én elmegyek Gödöllőre autót vizsgáztatni, aztán bejövök taxikázni Bp-re ki a rettenet fogja eztet nekem megtiltani? A határtáblánál nincs sorompó, idebent meg még nem találkoztam olyan hatósággal akit érdekelne, hogy hol a túróban vizsgáztattam a kocsikámat. Vagyis akkor hány darabbal lesz kevesebb taxi a városban???

törölt felh. 2012.01.10. 08:29:27 / # 7816
avatar
Hm. Elsö hozzászólás. Én tervezem, hogy teljes jogu választói joggal rendelkezö tagja legyek a kamarának. Oda is kell ellenzék :) Majd, hogy fog csodálkozni az ügyintézö mikor nem prüszkölni fogok az évi 5000.- hoz hanem mondom neki bizony be akarok lépni.

Oldalszám: 10