Hozzászólások száma: 702
Oldalszám: 36
Témakörök > Droszt Híradó > Segítség !!! Taxis akarok lenni. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Gentile 2006.10.28. 16:41:56 / # 75564
avatar
Te Dr.Taxi, annyi fogalmad nincs a mai állAPOTOKRÓL mint egy 3 éves gyereknek. Változatlanul várjuk mikor jösz ki az utcára és csinálsz mondjuk 30 fuvart, ha ez megvan akkor jogod lesz egy hozzászóláshoz. Cucókám a blokád rég vót.

csogu 2006.10.28. 16:41:01 / # 75568
Nálad még csak most szakadt el a cérna? Irigyellek...Bár nekem is csak nyugdíjas éveimre fogyott volna el a türelmem... Igazad van, segítettél rajtam. Közel 100 ezer forintodban lehetett, plusz az én kaukcióm kiadásába. Igaz, ne számoljuk azokat a nem dolgozott éjszakákat, amit az miatt nem tudtam dolgozni, mert téged védtelek interneten, utcán, meg bár hol, amerre jártam. Laza 1-2 évig. Igaz, azt már elfelejtettük, igaz, az természetes, hiszen a FŐNÖK kérte, és az ő felé tett kérés, szívesség az mindig természetes, az mindig társadalmi munkában értendő. Remélem sokan lesztek a Tanár úr elleni demonstráción, és jó hírünket viszitek Olaszliszkára...mert az kell nekünk...már jobb érzéssel fogunk lefeküdni aludni. Arról meg nem tehetek, hogy mindent CSAK magadra veszel.
góré001 2006.10.28. 16:31:37 / # 75565
avatar
Na most szakadt el a cérna! Elég már ebből a hazúg picsogásból! Nem illik ilyenről írni de kikényszerítettétek belölem még akkor is ha majd lesz itt sok sok nagyokos hozzá szoló meg köpködő! Nem akartam csak nem bírom a folyamatos sírás rívást és sajnálkozást , sajnáltatást, értettlenkedést, elöször is mert nem ígaz másodszor mert ez nem az APEH lapja! Nos akkor azt gondolom ahol a kollega agyvérzést kapott ott segítenek Neki a kollegák - barátai és a cég vezetés! Én csak a magam helyzetéről tudok beszélni tessék utána járni ! 1: segítettem egy Ricsi nevű kollegán amikor megtámadták! Még aznap amikor megtörtént jelentkeztem és megtettem/ nem kevés pénz volt!/ 2:Ma jelenleg három rákkal betegeskedő és harcoló kollegának segítek! Lassan egy éve nem fizetnek tagdijat és semmit - mert szükségük van a harcukhoz minden fillére!/ lehet számolni ez sem két Forint!/ 3: Aki korházi kezelés alatt áll vagy állt az sem fizet sőt akinek összetörött az aútója az sem fizet úgy hogy közben kölcsön aútóval dolgozik!!!/ ez sem kevés!/ 4:Ha nincs pénze aútó javításra villany számlára vagy lakbérre! vissza adom a kaucióját és csak részletekben önmaga meghatározott módon kell vissza fizetnie!/ ez is hiányzik de megoldom!/ 5: A temetésekre eljött kollegáknak én fizettem a benzin és autópálya matricákat! 6:Sajnos már négy kollegámat temettem el saját azaz a Cég pénzén és közben három családnak is adtam nagyobb összegeket kiegészítve a Taxisok álltali gyűjtésből származó összegeket egy kerek nagy számra! 6: Vannak jóérzésű kollegák akik most a tagdíjnál bedobtak a közösbe és már hét kollega jelezte eljön mert ott a helye/ ja és azt se kérdezte fizetem -e a benzinjét! - hát ilyen is van! Szóval sajnálatos ezek a fitymáló ledegraláló beírások amelyek csak a rossz hírét kelltik ebben a szakmában lévő dolgozo élő és gondolkodó kollegákról ! KÁR ÉRTE!! Bocsánat mindezért jó érzésű ember ilyent nem ír le de elpattant a húr ezeket a sírásokat, értetlenkedéseket olvasgatva Szóval ez az igazság! Nem írtam volna le ha nem lenne itt nagy igazságokat osztó kollega aki sajnálkozik és sajnáltat meg sajtóról meg tv -ről beszélget meg ilyenek!Góré001

csogu 2006.10.28. 15:39:12 / # 75567
Tudod a jogos felháborodás, ami az miatt alakul ki az emberben, mert valóban elképesztő, hogy manapság ilyen előfordulhat, az embert arra készteti, hogy segítsen. Induljunk ki innen és ne legyünk gonoszak, ne arra gondoljunk, hogy a népszerű ügy mellé állni egyben marketing is. Na meg persze az emberek szívesebben adakoznak egy olyan ügy miatt, ami nem mindennapos. Hiszen taxis hetente sérül, betegszik le. Ha most ad ennek a kollégának, akkor mit fog mondani, miért nem ad a másiknak? Csúnya dolgok ezek. Tegnap beszélgettünk kollégákkal, nosztalgiáztunk a blokáddal kapcsolatban, és arra a megállapításra jutottunk, hogy egyikünknek sincs kedve a köz miatt feláldozni a megélhetését, vagyis a buldózerek elé kitenni az autóját. Igen, ez valahol gyarlóság, egoizmus. Csak tudod, amikor minket a köz annyiszor magára hagyott, amikor képtelenek megérteni egyesek, hogy az elmaradt tarifaemelés miatt egy taxis, ha meg akar ebből az egészből élni, ha nem akar eladósodni, akkor igenis évi 365 napot kell kint lennie. Régebben voltak kollégáim, akik köztudott volt, hogy nem dolgoznak vasárnap, vagy hétfőn, vagy a gyengébb napokon. Ma már arra is felkapjuk a fejünket, ha egy éjszakás éjfél felé elköszön és elmegy haza pihenni. Azt jönnek a nagyon taxisok, a nagyon megértők és megmagyarázzák, hogy mi mit is teszünk rosszul. Nem gurulunk a messzi címekre, nem a csúcsba jövünk ki, nem maradunk kint tovább, vagy esetleg olyan megbocsájthatatlan bűnt követünk el, hogy a családunkat kivisszük a tűzijátékra, miközben a drága, nagyon kedves utas nem kap autót. Soha egyiknek sem tűnik fel, hogy ezek a barmok nem egyszer-egyszer vannak ebben a helyzetben, hanem folyamatosan, nap, mint nap ezzel kell nekünk együtt élni. Egyik haverom mondta, aki már nem taxis. KELLENEK A FIATALOK A PÁLYÁRA, kell a vérfrissítés. Igaza van. Mi, akik már 10-20, esetleg 30 éve vagyunk a pályán, már elhasználódtunk. Már nem jövünk ki olyan lelkesen szenteste, már nem dobog a szívünk olyan erősen, ha szilveszterkor durrannak a pezsgősüvegek mellettünk a kőrúton. Sírunk? Nem, már nem sírunk, csak elmeséljük érzéseinket, hogy érezzék a többiek is, hogy nincsenek egyedül. Mi is, mind azonos gondokkal küzdünk, nekünk is nehéz, de tenni ellene nem tudunk. Már nem akarjuk bebizonyítani, hogy nekünk nem jó, hogy egy ember, még ha taxis is, nem csak arra vágyik, hogy aludjon és dolgozzon. Hanem mi is szeretnék 1-2 hetet lazítani, esetleg heti 1 napot itthon lenni. De nem sírunk, nem bizonygatunk, hiszen süket fülekre talált minden egyes szavunk. Maximum az sem érdekel, ha ők szólnak, ha ők kérnek. Mi megoldjuk magunknak, ők oldják meg szintén saját berkeiken belül. Nem megyünk bálra, nem megyünk bulira, nem megyünk temetésre, nem megyünk sehova...csak aludni, és dolgozni. Na mentem meló, elvégre szombat van, süt a nap, mi mást is lehet ilyenkor tenni, mint a szórakozásból, a hétvégi családi ebédből hazavinni a kedves utast.
bencsikakos 2006.10.28. 14:24:48 / # 75566
avatar
Tudjátok érdekes, hogy én úgymond "kívülállóként" (nem taxis) olvasva az előzményeket maximálisan Csoguval tudok egyetérteni... Abba belegondolt valaki, hogy milyen érzéseket vált ki az agyvérzéses kolega családjából ezeket a sorokat olvasva, mikor látja, hogy hatalmas lobbizások vannak a szerencsétlenül járt Tanár Úr családjának megsegítésére, s pont a férje kollégái vitatkoznak ezen, miközben ő gondolkozik, hogy a következő közüzemi számlát miből, hogyan fogja befizetni??? Nos, ez "csak" az én véleményem, s valóban nem látok bele olyan mélyen, mint Ti... (megelőzvén ezzel néhány tiltakozó visszaszólást)

csogu 2006.10.26. 14:47:44 / # 75563
Carlo - JWT!! Maximálisan egyetértek!!!

carlotax 2006.10.26. 14:40:42 / # 75562
És persze milyen jó lenne ha a Bíróság kötelezné az elkövetőket a család ill.az árvák megsegítésére!!!!!
törölt felh. 2006.10.26. 14:37:46 / # 75561
avatar
Miért nem akor szervezösködtél amikor taxist öltek meg.Az ő családjának miért nem rendeztek focigálát?Hány tanár jött el valamelyik kolléga temetésére vagy dobot pénzt a segélyező dobozba?

carlotax 2006.10.26. 14:35:56 / # 75560
Felkeltette a figyelmemet a Taxi-1.beolvasása,hogy gyűjtést szervezünk a Tragikusan elhunyt Tanár úrnak,akit roppant módon sajnálok és elítélem az elkövetőket!!!! De azt hittem,hogy valaha taxizott és azért segítünk a családjának végül is amit én is megtettem a lehetőségeimhez képest.De.... Teljesen egyet értek a csoguval!Érdekes ha egy Taxis kollégánk elhalálozikakármilyen módon annak a családjánák miért nem szervezünk gyűjtést????Kérdem én naívan??Bár javaslatom lett volna az ilyen esetekre amit nálunk nem tudnak vagy nem akarnak megvalósítani!Egy cégnél már sikerűlt-gratula nekik!!!
kékvér 2006.10.25. 13:38:22 / # 75559
avatar
És mindezt egy igazi HAZAFI írta. Taps taps taps Te még a saját szarodból se tudnál kimászni ha nem lennének rabszolgáid te kedves döbrögi
csogu 2006.10.25. 13:15:50 / # 75558
Elképzeltem a jövőt:-))) Áll 4 nagyon iskolázott kisebbség vidéken valahol Biharbasznád mellett. Élvezik a 40 forintos tabletás bor által nyújtott örömöket. Jön egy autós, és elüti valamelyik ember jányát, pont a legkedvesebbiket, Marikát, aki a negyedik feleségétől van, aki pont a tizedik gyermeke...ezért is kedveli annyira. Megindul Kolompár bajtárs és már épp ütne, de ekkor valami megállítja a kezét. Hogy ezt gondolatnak lehetne-e nevezni, azt nem tudom, de fényesség gyúl benne az tuti. - ájjunk má meg ecsém, nem szabad bánytani ezt az embört, hiszen a Fradika ez ellen focizott és a taxisok is ott vótak. Na ne röhögtessetek már:-DDDDDDDDDDDDDDDDD Valaki ezt tényleg komolyan gondolja? Mert az gyorsan mutassa meg magát orvosnak:-DDDDDDDD
csogu 2006.10.25. 13:05:53 / # 75557
A meggyilkolt taxisok miatt miért nem fociztak az aranylábú gyerekek? Mert az nem annyira népszerű? Simon Tibit megverték. Áldott ember volt, csupa szív. Jaa. Mi meg vihettük ingyen a családját össze-vissza. Nekem ő is csak egy ember volt, és a családja is csak egy áldozat a sok áldozat közül. Mire föl ez a pozitív diszkrimináció? Mert focista volt? Nem értem én ezt, nem értem. Inkább azt a pénzt, amit erre a focinak nevezett valamire költenek, arra kötsék ami ér is valamit. Mert a "foci" jelenleg csak nevettségessé tesz minket, a hazának nem elismerést hoz, viszont vidéken jelenleg is 10 ezer gyerek éhezik...igaz, azokon nem annyira divat segíteni, az nem hír.
csogu 2006.10.25. 12:56:43 / # 75556
Semmi országos ügy nincs benne. Ami miatt az lett, mert romák egy tanárt vertek agyon. Sőt, mintha kicsit a politika is benne lenne. MDF meg a kisebbségi mit tudom én ki is részt vett benne. Én a taxisok megsegítését támogatom!!! A tanárok, professzorok, politikusok majd utána jönnek...nálam...sajnálom, hogy nem azt kérdezted, hogy miként lehetne az agyvérzéses kollégán és családján segíteni, hanem ragaszkodsz a népszerű ügy mellé álláshoz. Nya, nekem meg ez nem tetszik. Segítsetek azon a kollégán...igaz, nem fogják az újságok megírni, nem leszünk benne a TV-ben, de én vhogy nem is arra vágyok.
Sas882 2006.10.25. 12:05:15 / # 75555
avatar
tudod miért nem mentem oda, mert nem érdekel, sem a feri, sem a viki, sem az egész bagázs, sem az árpádsávos lobogó, de még a nemzeti szinű sem, egyetlen dolog érdekel, hogy minél több pénzem legyen, a többit, már sorry, de lesz@rom. mert fasza dolog gyurcsány takorodj ot kiabálni, s randilirozni a körúton, Neked, nekem nem. mert semmi nem fog változni.
góré001 2006.10.25. 11:55:53 / # 75554
avatar
És most jössz Te!!! Csogu!!!! Ez az írásod nem tetszik nagyon nem tetszik! Ha csak az emlékeidet veszed elő hogyan reagáltak a gyermekeid amikor szerencsére csak enyhén de téged is bántalmaztak , hogy megrettent az egész család milyen jól esett a cselekmény amit akkor megtehettél és hogyan éllította helyre a családi a gyermekeid lelki békéjét ha azt is bele veszed mennyire volt kétségbeejtő milesz a család anyagi helyzetével akkor nem értem pont Tőled nem értem ezt az írást! A maga területén mindenki megteszi a magáét én számtalan beteg vagy múnkából kiesett kollegán segítek sokszor remélhetőleg úgyan így tesz mindenki aki ezt megteheti! De ez most más ez most NAGY ORSZÁGOS ügy ez most segítség és tiltakozás segítség mert ez a család elvesztette egyetlen kereső képes tagját és mert benne vannak egy csomó pénzt elnyelő cselekményben , és mert brutális kegyetlenséggel ölték meg olyanok akik kiváltságokat élveznek/ gondold el mi lenne ha fordítva lenne!!/ Szóval azt gondolom most nem lehetünk válogatósak most ott kell lenni mindenkinek aki egy kicsit is érzékeny a dolgokra! Veled is előfordúlhat bármikor mint ahogyan van egy tíz éve itt dolgozó taxisunk aki nek el kellett menekülnie ismeretlen helyre családjával / én tudom hová!/ mert a nyóc kerben egy kislány kiszaladt elé egy kapúaljból és elütötte éjjel fétizenkettőkor! Meghalt 12-éves volt és szemet - szemért életet életért fenyegetést kapott! Nem tehett róla - mégis! Szóval Te ne ilyeneket irogassál hanem támogasd a sajtó adta elönyödnél fogva az ilyen irányú kezdeményezéseket mert ez a feladat! Mert ezt követeli a jó érzés a szolidarítás!
csogu 2006.10.25. 11:41:36 / # 75553
Jó-jó, csak mondtam:-)) Különben tényleg hihetetlen, hogy mennyire nem értik az emberek, hog yegyik sem miattuk akar odakerülni...de csak velük, pontosabban rajtuk kersztül lehetséges ez...ők meg mennek és asszisztálnak...döbbenet.
csogu 2006.10.25. 11:40:13 / # 75552
Különben meg igazad van...nagyon is. szvsz!!!
góré001 2006.10.25. 11:40:08 / # 75551
avatar
Itt hangzott el az ocsmányság itt kell rá válaszolni!
csogu 2006.10.25. 11:36:16 / # 75550
Majd kikapsz te is tomajertől, mert nem a politikában válaszoltál:-DDDD
góré001 2006.10.25. 11:33:34 / # 75549
avatar
Sokáig gondolkodtam írjak rá választ vagy ne írjak de most , hogy ezt a szép írásodat mindenhová elejtetted a kényszer rávisz! Ilyen fiatalon Apuka kényelmet nyujtó lakásában és gondoskodó árnyékában könnyen cukkolhatsz mindenkit! A Taxisoknak nincs már mit elveszteni! Sem a munkaerejüket sem a munkaeszközüket nem vesztegethetik el mert a családjukat csak ezekkel tudják eltartani! Néhány dolog amire nem lenne baj ha a Te kis okos értelmes agyaddal felfigyelhetnél! 1: Magyarország lakossága kb.9.800.000 ezer! ebből ívarérett azaz válaszó polgár kb.7.000.000 millió!! ebből az egyik oldalra, cirka 1.700.000 ember adta le a voksát , míg a másíkra cirka 1.400.000 ezer! Ez 3.100.000ezer !!- ez abszolút kissebbség!!! A jelenlegi kormányt de az Orbán kormányt is cirkamásfél millió ember jutatta bársonyszékbe! Ez még nagyobb kissebbség!!-ez egy törpe minorítás! Namár most Te azt követeled tőlünk , hogy akár egyik akár másik kissebbség miatt 380 ember törvényei és bohockodásai és a kormány álltal finanszírozott rendőrség és kommandó elképesztő attakjai elé tegyük magunkat! Te azt követeled és kéred számon rajtunk , hogy két bohoc hatalom vágyainak, megalomániáinak,akár népvagyon vesztő kisded játékainak legyünk bármilyen szereplői?? Bíztos hogy ez nekünk feladatunk?? Tudod mi pártsemlegesen, fajsemlegesen, bőrszín semlegesen, kell , hogy szolgáltassúnk! Mert mindezek fillérjei , Forintjai jelentik a bevételeinket a család fentarthatóságát! Úgye ahoz nem kell statisztálnunk , hogy szétvernek közintézményeket , utakat díszburkolatokat , kirakatokat,aútókat magán és közvagyonokat, ami nekünk egyszerű hallgató többségnek divatos szóval illetve " szindifikáns" többségnek kerül adózó Forinjainkból kiegyenlítve! A jelenlegi összeg mintegy 3. milliárd Forint! Ebből hány hajléktalan feje főlé kerülhetne fedél? Ebből hány éhező kisgyerek kaphatna évekig élelmet? Ebből hány rákos de gyógyítható gyermeket lehetne meggyógyítani?- és még sorolhatnám! Szóval Te csak ne gyávázz le minket mert nem veszünk részt ilyen esztelen népnyomorító hatalmi harcokban ahol kétes ideológiák mentén két fékevesztett embernek látszó politikus kisded játéka folyik 380 álltalunk jól megfizetett ember politikus statisztálásával! ŐK A KISSEBBSÉG!!! A NÉP MI VAGYUNK A TÖBBSÉG!!!!!!!! Mindenki vegye már egyszer észre nincs jobb vagy bal oldali élet - csak jó vagy rossz - rövíd vagy hosszú , - tartalmas vagy sívár,-egészséges vagy beteges,gazdag vagy szegényes! És azt is vegye észre hogy a HALÁL sem jobb oldali vagy bal oldali hanem az egyszerű megsemmisülés elmúlás!! Ne adjál nekünk éccát majd ha értelmes számunkra is elfogadható és képvíselhető téma jelentkezik akkor ott leszünk mint ahogyan eddig is ott voltunk de a hatalom erőfitogtatásaiban mi nem veszünk részt!!Góré001
Oldalszám: 36