Hozzászólások száma: 702
Oldalszám: 36
Témakörök > Droszt Híradó > Segítség !!! Taxis akarok lenni. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
kertestaxi 2021.05.17. 09:02:33 / # 352223
avatar
A legroszabb napon 4 repülő érkezett. Most már napi 12 is jön. 300% növekedés.
tomajer 2021.05.17. 06:11:08 / # 352222
Igen.
anyahajókabinajtóhajtogató 2021.05.17. 00:00:57 / # 352221
avatar
Köszönöm az információt. Azt sejtettem, hogy valamicske javulás van, de nem gondolom, hogy ez még az a szint, amiért megérné befizetnem a kauciót és a tagdíjat bárhová.  Tavaly is valami hasonló rémlik, hogy a lazítás után javult a helyzet, egészen addig, amíg vissza nem jöttek a pályaelhagyók...és gyanítom, hogy most is addig lesz fény az alagút végén, amíg újra nem telítődik a létszám
tomajer 2021.05.16. 20:43:07 / # 352220
Háát, itt szűk körben ....   valami látszik, az alagút végén :-P
De ne várj csodákat!
Csak most pillanatnyilag, a kisebb létszámra, már jut valami.
De nem szilveszter,   sőt, nem közelíti meg a járvány előtti szintet.
Csak jobb, mint az elmút ... év.
anyahajókabinajtóhajtogató 2021.05.16. 14:11:58 / # 352219
avatar

Sziasztok!

Én januárban megint szüneteltettem a dolgot, azóta mást dolgozom. Két napja beszéltem egy ismerősömmel, aki állítja, hogy az elmúlt 2-3 hétben megint beindult a dolog, és már már szilveszteri számokat mondott nekem a péntek-szombat estékre, és bíztatott, hogy jöjjek vissza. Tényleg beindult a buli, vagy csak a szokásos nagyotmondást hallhattam? 

Mert én nem hiszem, hogy itt a gazdaság helyre fog állni egyik pillanatról a másikra, meg a mai napig rengeteg taxist látok netpincéres meg woltos táskával, gondolom nem véletlen. 

1taxista 2021.05.11. 21:41:15 / # 352215
avatar
Köszi.
1taxista 2021.05.11. 21:40:05 / # 352214
avatar
1taxista 2021.05.11. 21:33:49 / # 352213
avatar

Hááát...... Nem volt egyszerű döntés de az utóbbi évek értelmetlen,csak a pénz lehúzásáról szóló intézkedések / sárgítás,droszdíj, pénztárgép, pos terminál,tablet, online számlázás.....stb meggyőztek hogy itt a vége. A cégeken belüli szivatásról ne is beszéljünk , hogy a havi 100000-ért még szabadon se lehet választani a címek közül, persze a megfelelő nyakkendős öltözékben.A stresszről hogy minden hónapot minusz 2-300 ezerről indítok és ebben még nincs benne a nyugdíj előtakarékosság, mert katásként nem sokra lehet számítani.Hogy hová mentem? Nem titok. Egy autó alkatrész kiszállító céghez. Persze itt is dolgozni kell,meg időre munkába járni de van hétvégéd van szabadságod,befizetik a tb-t a nyugdíjat/ nem a minimál bér után/.Persze lehet hogy még az újdonság beszél belőlem de úgy érzem hogy nem olyan vészes ez az alkalmazotti viszony. Annak idején 1996 -ban azért kezdtem taxizni mert tetszett ez a szabad életforma/akkor még az is volt/de az utóbbi években egyre inkább azt éreztem hogy megfojtják ezt a szabadságot és semmivel nem jobb mintha elmennék alkalmazotnak.Persze mindent az idő fog eldönteni ami sajnos egyre gyorsabban telik és jó lenne egy kicsit lelassítani hogy ne a munkáról szóljon az egész élet. Akik folytatják azoknak kitartást/talán valamikor fog úgy menni mint régen/akik befejezik azoknak sok sikert az új életformához.


tudomis(kibic) 2021.05.11. 18:28:40 / # 352210
avatar
Biztos van átgolt koncepciója. Nekem is volt. Sok sikert neki!!!
tomajer 2021.05.10. 19:55:23 / # 352209
Fogyunk :-(
1taxista 2021.05.10. 18:11:40 / # 352208
avatar

Köszi Nektek a választ. Műszaki még van rajta bőven,akkor kezdek a Komócsyban aztán majd meglátjuk.Azt gondoltam hogy nem lesz egyszerű a dolog de mi egyszerű az egész taxizásban? Még egyszer köszike.


mozinéző 2021.05.10. 16:12:25 / # 352207
avatar
Nekem Pest megyeiként először Komocsy, onnan  szemle Vas Gereben, utána okmányiroda.A szemlére személyesen kérj időpontot, nekem három munkanapon belül adtak.
kertestaxi 2021.05.10. 09:04:46 / Módosítva / # 352206
avatar
Ha már lejárt a müszakid, akkor először okmányiroda rendszám foglalás. Nem lesz egyszerü, mert ragaszkodnak hozzá, hogy elübb müszaki. Müszakiról viszopnt ki fognak zavarni.  A számlád sarkába irják az új rendszámodat. Utána kizárólag NKH müszaki (egy hónap) adatlapra. Utána okmányiroda ahol forgalmi csere amibe az új szin és rendszám. Ha még van rajta müszaki akkor gondolom egyszerübb. Sok türelmet kivánok. 
1taxista 2021.05.09. 18:59:36 / # 352205
avatar

Üdv Uraim. Egy kis segítséget kérnék. Úgy alakult hogy 25 év után szögre akasztottam a szabadjelzőt,😃a bohóc sapkával együtt. A kocsiról lekerült a matrica, már csak a rendszám van hátra.Kérdés a következő. Mi a sorrend az ügyintézésben, ha a kocsi színe is változik? Ha valaki mostanában ezt végig csinálta és megosztaná azt megköszönném.👌

anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.17. 13:32:51 / # 350139
avatar

Akkor a "40 ezres" napokhoz egy kis szösszenet: tegnap este (tehát péntek este, amikor 100 ezreket lehet megcsinálni, akkora pörgés van ugye a haverok szerint) 18500 forint(azaz tizennyolcezer-ötszáz)-nál feladtam, és hazamentem...rém gyenge nap volt, az összes droszt tele, ott rohadtak meg a taxisok. Persze majd ma este azt fogom hallgatni mindenkitől, hogy hány milliót (nem)kerestek meg....na ennyit a 40 ezres napokról. És péntekről beszélek!!!

taxisbácsi 2019.08.06. 21:26:00 / # 350119
avatar
A taxisvizsga árából tedd le a "c"-kategóriájú jogsit,belföldes áruterítőként is megkeresel 3 kilót,van ahol 4-et is. Nappalosként,hétvégék szabadok. és sofőrhiány van!
tomajer 2019.08.06. 21:07:57 / # 350118
Én határozottan pancser vagyok.  Ezt már sok sok nagyon régen taxizó barátom megmondta! :-)
Még csak 33. éve csinálom, ...  viszont még előre láthatólag van 15-20 évem gyakorolni! :-(Hogy a kérdésre is válaszoljak, én most éppen Főtaxis vagyok.  éééés igen a reptérre is beállhatok, ha arrajárok.

Őőőőő ...  vendéglátás.   Van itthon a háztartásban egy fullképzett, (szakács, cukrász, pincér, üzletvezető, ésatöbbiésatöbbi) ifjú 28 éves vendéglátós ... gyermek jogcímen. :-)
Nem csinálnám.  Ő meg az enyémet nem.  Ez azért van, mert belelátunk egymáséba.
Kívülről könnyű okos(kodónak) lenni! :-)
És akkor a matek.
A 40 ezres nap, a jó nap.  Elárulom, van még néha ötvenezres is.
De!
Nem az átlag.  Az átlag, ha van olyan egyáltalán ...  egész éves viszonylatban, 10 óra munkával, nem éri el a harmincat.

És egy utolsó szösszenet.   A taxiban akkor keresel jól, ha havi 300 +rát tudsz dolgozni!
A kiadásaink nagy része fix.  Tehát, minél nagyobb bevételt produkálsz, annál nagyobb % marad a zsebedben.
Tehát, ha nagyon kell, akkor benne lehte rohadni az autóban 7/7 et, napi 16 órában, és akkor tényleg marad rendesen pénz ....  már, ha mindezt jó hónapan csinálod!
De mint mondád két kis gyereked van. (nekem már unokáim) Nem lenne baj, ha megismernének ha hazamész, és nem csak kussban kéne lenniük, mert "apa alszik" :-(
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.06. 17:04:43 / # 350117
avatar
Az általam felsorolt problémák nappal is megvannak, talán a behányásra van kisebb esély, cserébe ott van, hogy 4-5 óra dugóban araszolás után öregszel 2 évet minden nap. 
Ez a 3-4000 x 10-12 óra nagyon jól hangzik, csak pár dolgot azért tisztázzunk: városi dugóban nem tudsz ám olyan gyorsan haladni, egyáltalán nem biztos, hogy óránként elcsípsz egy 4000 forintos fuvart, ha már 20 perce araszolsz a címre, és az utas lemond, akkor ugrott az óradíjad. Aztán az üzemanyag fogyasztás is jelentősen megugrik az esti műszakhoz képest, aztán ugye vannak pihenőidők, kávészünetek, stb (enélkül nehezen viselhető el a munka a dugóban). A 12 óra munkából már alapból csak 10 lesz, ha kiszámolod. A 10 órából, ha kétszer megégsz, és egyszer meg nem fizet az utas, akkor az átlagos 3500 forintból (te írtad ugye a 3000-4000 forintot) és a "12 órából" lesz 25500 forint bevétel...Egyébként meg tévhit, hogy nappal aztán pörög a biznisz, mint az állat. A csúcsidőben pörgés van, amikor te sem tudsz haladni, de amikor meg nincs nagy dugó, akkor a diszpécserek sem dobálják csak úgy a címeket...

De majd jön más, és vagy megerősít, vagy megcáfol engem, én leírtam a tapasztalataimat, mint mondtam, lehet, hogy én vagyok a pancser (meg az összes taxis ismerősöm), a te haverjaid meg a királyok Egyébként már nagyonm érdekel, hogy a barátaid melyik társaságnál vannak. 
totitomi 2019.08.06. 15:34:20 / # 350116
avatar
Figyelj, én nem azt mondom, hogy pancserek vagytok, csak lehet vmit nem úgy csináltok ahogy kellenne.Kívűlről könnyű okosnak lenni, tudom, de a hibákat is könnyebb észrevenni egy kívülállónak.Én biztos nem éjszakáznék folyamatosan, mert a taxisok 80% azt gondolja, hogy az jobb.Nincs forgalom az ok, de a többi hátrányát meg felsoroltad.Nappal is van kb.óránként fuvar(3-4e/db×10/12 óra=30-48e), ha nincs akkor lehet nem jó társaságnál vagy.De lehet, hogy rosszul gondolom, nem tudom.
Tényleg, hol nyomjátok?
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.06. 15:12:36 / # 350115
avatar
Nézd, elképzelhető, hogy Tomajerrel mi ketten pancserek vagyunk, és mindenki röhögve keresi a milliókat, csak mi nem...Én már 5 éve nyomom lassan, Tomajert személyesen nem ismerem, de ha megnézed a hallotaxi fejlécét, ott van, hogy 2005-ben lett alapítva az oldal...és gyanítom, hogy nem kezdő taxisként kezdte a szerkesztést.
 Én rohadtul nem érzékelem, hogy "ne bírnánk elvinni az utasokat", tegnap is egy fél könyvet kiolvastam, mire az első címemet megkaptam. A hétvégék mostanság nevetségesen gyengék (persze ha mindenkit átversz és kétszeres áron viszel, akkor elképzelhető, hogy jó pénzt megtudsz csinálni). 
Lehet, hogy itt nem kell mások helyett dolgozni, cserébe folyamatosan azon stresszelheted magad, hogy mikor hánynak be az utasok, a cigányok mikor kötnek beléd, mikor nem fizetnek ki, mikor égsz meg a címen, mikor kapsz bírságot, mikor kell a hiénákkal vitatkoznod...stb. 
Oldalszám: 36