Hozzászólások száma: 78
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Critical mass felvonulás a Fővárosban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2009.09.24. 08:30:35 / # 75405
Ebben, nagyon igazad van:))))
rőzsehordó 2009.09.23. 17:12:32 / # 75404
avatar
Este 9 elött pár perccel jöttem ki, tartván a biciklistáktól. Sajnálattal vettem tudomásul, hogy még nem tűntek el... Az üllőin tömött sorokban kifelé több sávban, lámpa nélkül természetesen. Rendőrdég még asszisztál is hozzá:) Befordulván az Erkel utcában és a Lónyai utcában szembe jöttek, mégcsak véletlenül sem az út szélén. (Világítás itt is nuku!) Vámház körútra kikanyarodva át a piroson, mindenen, villamos sínen, járdán, már nem bírtam tovább, veszett dudálásba kezdtem. Hihetetlen... Már kezdtem remélni, hogy vége a megpróbáltatásoknak, amikoris a Roosevelten a lehajtón megláttam három kritikánaluli masszást, amint épp szükségüket végzik, kettő csak a kicsit, a harmadik a nagyot, a villamos sínek mellett. A parton sétáló külföldieknek gondolom megjött az étvágyuk, hogy betérjenek valamelyik állóhajóra vacsizni egyet. Fél 11-kor, már nem nagyon lehetett látni bringást, na mondom ezek eltűntek.. De nem! Felvettem egy Bajcsy-Lázár sarkot, ahol épp egy mentő állt szembe. Bringa a földön ember a mentőben. Autó sehol. Beszáll az utasom, aki végignézte az eseményeket. Kérdezem mi történt? Bringásunk ment a nyugati felé,(természetesen nem a másik oldalon a kerékpárúton...) és akkorát esett magától, hogy nekiesett egy autónak, amibe annyira bevágta a fejét, hogy mozdulni nem bírt. Beszélni se nagyon, mert csont részeg volt.
Rocktaxi 2009.09.23. 11:06:03 / # 75403
"Már ha egyáltalán szállítható állapotban marad." Mindig szállítható marad. Mikor mentőben, mikor tepsiben.
MCCCXCII 2009.09.23. 09:41:53 / # 75401
Én nem tudom, de talán két Critical Mass-t szerveztek a városban? Az egyik az lehetet, amelyen K. Gábor úr is részt vett, mert ott minden rendben ment. Én balga meg a másikba botlottam. Lehet, hogy nem figyeltem, s rossz rendezvény felé indultam. Én azt tapasztaltam, hogy a bringások a közlekedési lámpák jelzéseit nagyvonalúan figyelmen kívül hagyták. A Közlekedési táblákról már nem is beszélve. Mondhatnám úgy cikáztak a kocsik között mint döglegyek a többnapos tetem körül. Némelyiknek még az egyensúly érzékével is gond volt. Az nem is feltételezem, hogy esetleg némi alkohol befolyásoltsága alatt állt, mert elég fiatalnak nézett ki az illető hölgyemény. De mindenesetre elég nagy bátorságra vall kerékpározni a kocsik között, ha még az egyensúlyérzékkel is gondok vannak. Fő a bátorság. Egy autósnak legfeljebb kis lakatos munka, a kerékpárosnak meg intenzív osztály. Már ha egyáltalán szállítható állapotban marad.:)))
MCCCXCII 2009.09.23. 09:22:49 / # 75402
Az egyik újságban találtam egy véleményt. Ebből két kis idézet: „A minap Skóciában járhattam. Edinburgh, a főváros sok mindenben hasonlít a mienkhez. A városközpont feltúrva, az információs táblák szerint még két évig így is marad, mert épül (EU-támogatással) a repteret a kikötővel összekötő villamos vonal. Terelések és túrások, ahogy nálunk. Személygépkocsival nem egyszerű a közlekedés, minden második tábla arra figyelmeztet, hogy oda csak taxi, busz és kerékpáros hajthat be.” „Látványosan nagy különbséget azonban a kerékpárosok mutatnak. Nem kerekeznek a járdán, pedig a városközpontban nincs kerékpárút. Nem szlalomoznak életveszélyesen az autók között. És a legmeglepőbb: nem tekernek át a piros lámpán még akkor sem, ha a galád gyalogos már régen elment. A mi kerékpárosaink csak azt a szabályt nem szegik meg, ami nincs. Egyre több kedvezményt kapnak, pedig nem fizetnek járművük után adót, nem gyarapítják a költségvetést az agyonadóztatott üzemanyag vásárlásával, nincs semmilyen felelősségbiztosításuk, és nem kérik számon rajtuk a KRESZ-t.” Nos ebben van a lényeg(magam se tudtam volna jobban összefoglalni), s a sok idióta drótszamár-lovag kicsit elgondolkodhatna.

tomajer 2009.09.23. 08:04:40 / # 75400
[b]Helyet kér magának a bringa . Nem akarnak minden útra kerékpársávot, de a védettséget nyújtó gerinchálózat elengedhetetlen. PR-ígéretek helyett a politika a valós igényekre koncentráljon: tömegek szálltak át autóból bringára, akik ma már megfelelő körülményeket követelnek. Több tízezer bringás tekert végig Budapest belvárosán kedd este – villáminterjú Kürti Gáborral, a kedd esti Critical Mass egyik szervezőjével. [/b]

kujon4 2009.09.23. 02:51:25 / # 75399
avatar
..Jövő héten azok a rózaszín-vörösök tüntetnek majd, akiknek nem sikerült a közpénzből eleget nyúlniuk... .vonulnak majd zuslágos zászlókkal...
kujon4 2009.09.23. 02:45:54 / # 75398
avatar
Na ez tetszik!!! Az kritizáljon aki 100%-98%-on teljesít, csak a bringások is kasztokra oszlottak, vannak a profi városiak, meg az alter"naív" köcsögök. Ne keverjük.... bontottam már villogó nélküli "nagyarcút".. Osszd meg és uralkodj! Mi ilyen faszságokon hörgünk, és lassan beérünk a EU-"C".be...
törölt felh. 2009.09.22. 22:57:36 / # 75397
avatar
Szerintem nem. Csak a normálisan gondolkodók, nem nyílváníthatnak véleményt,mert akkor rasszisták vagy csőcselék!!! Szerinted kinek származik előnye ebből a megosztottságból, és káoszból? Neked? Nekem? Nekünk jó, ha mindenki utál mindenkit? Ezért uszítják a biciklist az autósra, a melegeket a heterókra, a romákat a magyarokra... Képzeld el mikor Lakatos Márk nem tud az autójával közlekedni, mert a Steiner Kristóf biciklivel demonstrál előtte!:-)))
my name is earl 2009.09.22. 12:10:06 / # 75396
avatar
Ebben az országban mindenki ilyen :)
törölt felh. 2009.09.22. 11:38:01 / # 75395
avatar
"Az múgy is nehéz forgalmi helyzetre"... Magyarul arra megyünk amerre akarunk. Ezt egybe kéne szervezni egy kamionos felvonulással. Csak a két útvonal egy időben, de térben elvágólag legyen. Lassan olyanok, mint a melegek. Szemtelenek, erőszakosak, és csak jogaik vannak. Hu ez már egy harmadik "réteg"! Bocs.:-))

my name is earl 2009.09.22. 10:25:18 / # 75388
avatar
Van olyan akivel nincs bajod? A Szencin kívül:)

törölt felh. 2009.09.22. 09:41:19 / # 75394
avatar
Ők legalább össze tudnak fogni. Éppen úgy mint a VI. kerület konkurens szórakoztató egységei a saját érdekükben. Na de mi????

MCCCXCII 2009.09.22. 09:23:14 / # 75393
Nagyon igazad van!
bemondó 2009.09.22. 08:00:15 / # 75390
avatar
....este meg rendelik a kombikat, hogy hazavigyük őket a gödörből jól bebaszva....Gyökerek.

ata8 2009.09.22. 07:43:45 / # 75389
avatar
Nincs még elég nagy kupleráj a városban. Nagyon jól lehet közlekedni. Ezért igen nagy szükség van erre a felfordulásra. Zavarják a közlekedés biztonságát, és korlátoznak alapvető jogaim gyakorlásában.

Bao 2009.09.22. 07:40:13 / # 75392
avatar
R......nak meg! :)

tomajer 2009.09.22. 07:21:21 / # 75391

Oldalszám: 4