Hozzászólások száma: 178
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Szekszárdon mindenki megőrült? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Taxi Szekszárd 2008.12.06. 21:50:35 / # 63792
Sziasztok! Nos reagálnék néhány, az előzőekben felmerült dologra. Először is: igen, az az ember, aki a Közigazgatási hivatalhoz fordult, szekszárdi taxisnak vallja magát. Először is nem szekszárdi, másodszor nem taxis, mert droidokkal dolgoztat. Ő maga csak annyira ismeri a várost, amennyire egy itt dolgozó autóvezető-oktató ismerheti. Biztos tudnék Neki legalább három-négy utcát mondani, amiről azt se tudná, hogy merre keresse. (Nem akarom lebecsülni, csak a tényeket írom ide.Én se szekszárdi születésű vagyok, volt is gondom eleinte a helyismerettel.) Ő az, aki annak idején ide rakta a három Suzuki vagon R+ típusú "autóját" 500.-Ft.-os fix díjért fuvarozni. Most szeretett volna bővíteni, de az önkormányzat ominózus határozata ebben szerinte törvényellenesen megakadályozta. Szerencsére az önkormányzatnál tudják, hogy Rájuk nézve a közigazgatási hivatal AJÁNLÁSAI! nem kötelező érvényűek. Főleg úgy nem, hogy ezt a hivatalt egy másik, ha nem is mindenek, de sokak felett álló szervezet jogerősen, és hivatalosan záros határidőn belül megszünteti/megszüntette. Közben azért történt egy s más a házunk táján. Az egyik társaságnál voltak kisebb villongások, nézeteltérések tarifa-ügyben, ami ahhoz vezetett, hogy ketté szakadt a cég. Persze jó szokás szerint ez abban csúcsosodott ki, hogy a szakadár társaság árat csökkentett! Igen, jól írtam, CSÖKKENTETT!!! Már ott tartottunk, hogy "megyünk alájuk", amikor néhányan észbe kaptak/kaptunk, és szerencsére időben sikerült megállítani ezt a negatív folyamatot, sőt még egy picurkát emelni is sikerült az árainkon.(Most már a béka fenekével egy szinten vagyunk.) Most, hogy kiderült, az önkormányzat tulajdonképpen velünk van, csak az a kérdés, mennyibe fog ez Nekünk kerülni? Várjuk, hogy mennyi lesz jövőre a placcdíj? Csak emlékeztetőül: idén 120 000.-Ft.-ba fájt a dolog. Hozzáteszem: ha tudom biztosan, hogy a hivatal betartja, amit ígért, és valamikor nem lesz itt több taxi 30-nál, fogcsikorgatva bár, de valahogy kiizzadom azt a pénzt. Most még bízom abban, hogy ott leszek a "harmincban", de ha nem, akkor legalább ezzel hozzájárultam annak a bizonyos,-reményeim szerint- exkluzív társaságnak a boldogulásához. Egyébként senkinek nem vonták vissza az engedélyét, azt nem is tehetik meg ilyen indokkal. Ún. kihalásos alapon megy a dolog. Sajnos ott még nem tartunk, hogy ha valamelyik társaságtól eltanácsolnak valakit, azt máshová ne vegyék fel, pedig azzal biztosan felgyorsítható lenne kissé a folyamat. Ugyanis egy ilyen kis városban, szerintem legalábbis mezítlábasként szinte lehetetlen boldogulni. Egyelőre ennyi. remélem eljön az az idő, amikor még több jó dolgot tudok Veletek megosztani. Azért köszönöm, hogy időt áldoztatok hozzászólásom elolvasására!

tomajer 2008.12.06. 18:21:00 / # 63791
Én ismerem. És tudom, hogy taxis. Csak az a véleménye, hogy joga van megdögleni, ha ő úgy akarja. Az meg eszébe se jut, hogy ezért a jogáért, a többiek is megdöglenek, akik viszont nem vágynak erre a jogra! :-(
forest95 2008.12.06. 18:20:42 / # 63790
avatar
Budapestre meg vidékről jönnek az emberek taxisnak és budapesti, magát taxisnak valló ember, segít neki engedélyeket szerezni, ha kell akkor pénzért is!

forest95 2008.12.06. 18:14:45 / # 63789
avatar
Tudod ez úgy van, hogy amit most csinálunk az nem munka, hanem szerencsejáték. Csak a szerencsén múlik, hogy sikerül-e pénzt keresned, vagy jó esetben csak a rezsidet termeled meg. Sokkal jobb lenne, ha dolgozni lehetne kimenni és biztosan zudnám azt, hogy ha dolgozom 8-10 órát akkor tutira mennyi bevételre számíthatok. Én leszek a legelső aki támogatni fogja a tachometer bevezetését a taxikban ha terítékre kerül ez a dolog is, hogy ne lehessen ebben a veszélyes üzemben napi 8-10 óránál többet dolgozni és heti kettő napot kötelezően a családjával töltsön az ember. Mert tudod a gyerekek felnőnek, a szülők megöregszenek és mi sem élünk örökké!
forest95 2008.12.06. 18:04:34 / # 63788
avatar
Ugyan nem ismerem, de szerintem rosszqtya nem taxis. Ha taxis lenne nem beszélne ennyi sületlen baromságot! Vagy csak pillanatnyi elmezavar lépet fel nála, azt pedig el kell nézni neki.

Fox 2008.12.06. 17:47:41 / # 63787
avatar
Az első mondatodra a vasárnapos példád a válasz a kérdésedre!
rosszqtya 2008.12.06. 16:37:03 / # 63781
avatar
értem... és gondolo hogy ha maximálják a létszámot, akkor 8 óra alatt többet fox keresni!? ugyanmár! ha nem eset bele, akkor tuti nem és ez most is így van! az 1 pihenőnapról beszélgetni tök felesleges, mert ugyanis nem mindenki vasárnap tart pihenőnapot és talán nem véletlenül :)

tomajer 2008.12.06. 15:42:12 / # 63780
Szijja Indi! Rég láttunk! Van máá jég?:-) Nna sz'al ebben a történetben csak az a hír, hogy már megint egy 'taxis" vagy "taxisok" próbáltak meg keresztbetenni saját maguknak:-( És mint a példa mutatja, ez az embertípus létezik. Itt jár köztünk, és meg van győződve róla, hogy igaza van! :-(

indi50 2008.12.06. 15:12:19 / # 63786
Ezt a témát már elég sokszor kibeszéltük, de talán nem véletlen, hogy a világ számos országában korlátozzák a taxik számát. Talán még emlékeztek arra a korszakra, amikor a munkanélküliség megoldására az volt a válasz, hogy menjen taxizni.

csogu 2008.12.06. 14:35:10 / # 63785
...és akkor kapcsoljam le a szabadjelzőm....legyek tekintettel másokra..a kollégáimra... Inkább nem mondok semmit, úgy lesz a legjobb... Hallatlan....egy héten egy nap pihenőt akar tartani a taxis állatja...egy TAXIS..értitek...? Hová jut így majd a világ, ha már egy taxis is otthon akar maradni egy napot, és nem úgy, hogy utána 3 napig rohangál, hogy behozza a kiesést... HÁÁÁT NEM! A lópikulát nekik, nem pihenőnapot...na ná, majd a kedves utas hiába érkezik le 15 perc múlva, nem fogja egy taxis várni már vagy 12 perce...na neeeem, ez megengedhetetlen!!!

csogu 2008.12.06. 14:30:26 / # 63784
mi alapján vonod vissza a már kiadott engedélyeket? Ki mondta, hogy vissza kellene vonni? Amilyen a halálozási mutató a szakmában, 3 év és realizálódna a helyzet, ha mondjuk 4500 főben lenne maximálva a létszám. Ne kell visszavonni, hanem kihalásos alapon menne a buli. Ahogy meg az ország helyzete alakul és fogynak az utasok (főleg a jó fuvarok), még az is benne lenne, hogy visszaadná az engedélyt jó pár taxis. Az meg, hogy a kedves utas vasárnap nem kapna 4 perccel autót, nem nagyon zaklat fel... Azért megy ki a taxis az utcára, hogy pénzt keressen, profitot termeljen és nem azért, hogy minden kedves utas 4-5 perc alatt autót kapjon, majd még a taxis várakozik INGYEN 10 percet. Egyetlen egyszer sem lenne rossz álmom az miatt, hogy amíg én (elítélendő módon) vasárnap a családdal vagyok, addig esetleg lenne olyan utas, akinek 10-15 percet kellene várnia a taxira.
Rocktaxi 2008.12.06. 13:16:05 / # 63783
Mondjuk engem csak a saját zsebem érdekel. A többit lesz@rom!!!
csogu 2008.12.06. 12:12:30 / # 63782
Olyan 12x estem ki a székből, miközben olvastalak...új csúcs:-))
rosszqtya 2008.12.06. 08:19:23 / # 63779
avatar
mutatsd megy hogy kell azt utána beszélhetünk róla...
bond 2008.12.06. 05:55:58 / # 63778
avatar
Gratulálok! Tényleg milyen sz@r lenne jól keresni! Szerintem dugd vissza az orrodat a SA v@lagába addig sem írogatsz baromságokat.
rosszqtya 2008.12.05. 22:19:48 / # 63777
avatar
meg a 36nál is! :))
tomajer 2008.12.05. 22:16:33 / # 63776
Ritkán értünk egyet! Tényleg kicsit tovább kéne látni kettőnél:-)))
rosszqtya 2008.12.05. 22:08:13 / # 63775
avatar
jah és szerintem az újságírók számát is korlátozni kéne, mert elég sokan vannak!! :))
rosszqtya 2008.12.05. 22:00:54 / # 63774
avatar
úgy van én vagyok! ne korlátozzanak már! de jó van legyen! mi alapján vonod vissza a már kiadott engedélyeket? nekem megvan a vállalkozói, de most inkább maradok alkalmazott (bejött, mert egy ruppó hitelem sincs most!) de mi van, ha jövőre megint vállalkozni akarok? akkor nem kapok engedélyt, mert most pár évig nem használtam? vagy mégis hogy gondolod? a thököly-dózsa sarkán 3(!!) éjjelnappali van egymással szemközt és mind a 3 megél! majd ha nem, akkor visszaadja, azt bezár! de valaki tudatosan kizárt egy adott piacról (nem csak taxiról beszélek) az nevetséges! de tovább megyek! a vállalkozó urak nem dolgoznak annyit mint kéne! mert urak, heti pár nappal, utána meg sírnak! bezzeg aki dolgozna, azt meg nem kap majd engedélyt a létszámstop miatt! tényleg hétvégén ki fog dolgozni!? vasárnap? mert ugye a kvesebb létszám több munkát eredményezne, ez a mantra ugye? ergó X összeget nem 12 óra alatt szedsz össze (elméletben ugye, mert a mázli faktor játszik így is-úgy is!) hanem mondjuk 8 alatt, ergó napi 4 órával kevesebbet dolgozol! az összes többi is kevesebbet dolgozik! eddig ugye rózsaszín minden, mert kevesebb idő, több bevétel! azt mi lesz a napi -4 órával, abban ki fogja az utasokat szállítani!? ezt aki akkor rendel taxit, az mitcsinál!? ...kicsit tovább kéne látni a kettőnél... vagyis a saját zsebednél...
tomajer 2008.12.05. 20:24:25 / # 63773
Hát igen. Te vagy az a típus barátom, aki tuti Alkotmánybírósághoz fordulna, ha valami csoda folytán Budapesten is eljutnánk idáig:-( Mellékesen nem törvénytelen. Sok városban meghoztak már hasonló döntést. Azért mert egy magasabb szintű hivatal ugat valamit, még nem biztos hogy igaza van. Az Alkotmánybíróság sem azt mondta ki anno, hogy nem lehet a létszámot korlátozni, hanem azt, hogy nem úgy! Tehát pl. a drosztengedélyekhez kötve lehet. Szekszárdon meg ezt tették. Pont.
Oldalszám: 9