Hozzászólások száma: 178
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Szekszárdon mindenki megőrült? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Taxi Szekszárd 2008.12.16. 19:19:34 / # 63832
Köszi az érdeklődést! Egyelőre Mi is várakozó állásponton vagyunk, várjuk az önkormányzat végleges, jogerős döntését. Természetesen, ha lesz valami konkrétum, azonnal jelentkezem.
csili 2008.12.15. 17:19:52 / # 63831
avatar
Ne veszekedjetek már, mint a dedóban. Inkább írja meg valaki, mi újság Szekszárdon. Drukkolunk ezerrel.

Kekec 2008.12.15. 13:24:01 / # 63830
avatar
Nem vagyok ÁFÁ-s a kocsim pedig 4 éves és ki van fizetve.Januárban lett volna az uccsó részlet de már azt is feladtam.
rosszqtya 2008.12.14. 19:15:54 / # 63829
avatar
kíváncsi leszek én arra a 2 hónapra... ahoz okot is kell adni... de térjünk vissza rá...
rosszqtya 2008.12.14. 19:14:54 / # 63828
avatar
te biztos olcsóbban kijössz ÁFAval mint én... persze persze... 100k-s elhozott autóval 96 hónapra... na ez az amiből nem kérek!
Kekec 2008.12.14. 19:14:07 / # 63827
avatar
Megsúgom neked nem az a lényeg hogy hány helyre fizet az ember hanem hogy mennyit.
Kekec 2008.12.14. 19:09:53 / # 63826
avatar
Kíváncsi leszek hogy hova fogsz szaladgálni ha S.A. autói (nem adok neki többet kb.2 hó)repülni fognak a cégtől.Akkor majd esetleg jó lesz egy általad most még lefikázott vállalkozó segítsége is.Majd nyalsz valakinél hogy adjon alád egy autót.Ne feledd amit most írtam 2 hó és visszatérünk rá.
rosszqtya 2008.12.14. 16:52:57 / # 63825
avatar
jav: akkor SE engem vesznek elő :)
rosszqtya 2008.12.14. 16:52:25 / # 63824
avatar
nincs is véred :))
rosszqtya 2008.12.14. 16:52:06 / # 63823
avatar
100%ban egyet értek! csak magyarázd el a vállalkozó uraknak, miért is jó 10 helyre fizetni, mikor én spec 1re fizetek. akkor ki a hülye, aki állandóan a postára jár, lesi a határidőket, hogy nehogy megzuhanjon, vagy akit ez nem érdekel... engem nem érdekel tartsa számon a főnököm! nem fizeti be időben, akkor engem vesznek elő...
csogu 2008.12.14. 16:50:37 / # 63822
Te meg olyan vérképet mint az enyém:-P :-)))
rosszqtya 2008.12.14. 16:49:16 / # 63821
avatar
örülök, hogy arctalanul osztod itt az észt... mint írtam már, nem akarok vállakozó lenni, viszont te és hasonszőrű vállalkozó barátaid droidoznak itt (is) állandóan, én pont torkonszarlak velük együtt.. szal írjad csak! egyébként meg szeretnél te olyan TB egyenleget mint az enyim... 20k volt rajta mínusz az augusztusi egyenlegközlőn, szal erre is rábasztásztál... jaja aki ismer téged, az is tudja, hogy csak egy monitor mögül észtosztó "senki" vagy, aki nem vállalja magát, velem ellentétben... de mai ostobaságot megint megmosolyogtatott, szal csak így tovább!
Kekec 2008.12.14. 15:52:08 / # 63820
avatar
Azért nem vagy vállalkozó mert egy fillér nincs a zsebedbe miből is vennél kocsit.Továbbá 1 millió TB.tartozásod van és nem kapsz 0-s papírt.Az azért tartom elől pedig lemaradt egy el szócska.Nem tudom miért kell szítanod bármelyik fórumon a droid vállalkozó ellentétet.Már lassan rögeszmévé vált önmagasztalásod.Pedig aki ismer tudja hogy egy senki vagy a sok közül.
csogu 2008.12.10. 13:46:56 / # 63819
Jahh kérem, én dolgozom is néha, nem csak...:-) Most volt erre időm, most tessék neki örülni:-)
tomajer 2008.12.10. 13:44:53 / # 63818
Friss vagy mint mindig!:-) Igaz három hozzászólással lejjebb kellett volna lapoznod....nna meg az se lenne baj, ha a cikket, is elolvasnád! :-)))
csogu 2008.12.10. 12:33:28 / # 63817
Minden tiszteletem a szekszárdi taxisoké, akik nem adják fel!!! Az Alkotmánybíróságig is elmennek a háborgó taxisok

tomajer 2008.12.10. 08:05:42 / # 63816
Ezen én is gondolkoztam:-)
Kempes 2008.12.09. 22:59:34 / # 63815
avatar
Nincs valaki, aki ennek a köcsögnek kiszúrná végre mind a tizenkét kerekét? (jólnevelt vagyok, ezért nem a szemét javasoltam) Ne legyetek már töketlenek. Mellettetek áll az önkormányzat, és hagyjátok, hogy egy senkiházi szivasson benneteket.
tomajer 2008.12.09. 22:40:23 / # 63814
A háborgó "taxisok", nem taxisok! A háborgó, egy vállalkozó, aki taxisokból szeretne megélni, bármi áron. Nem zavarja, hogy ezzel tönkretenné, a városban dolgozó összes taxist.
tomajer 2008.12.09. 22:38:14 / # 63813
[b]Az Alkotmánybíróságig is elmennek a háborgó taxisok Már most is több a taxi, mint amennyi hely van a taxiállomáson. Ezért nem adnak ki újabb területfoglalási engedélyt. Ez azonban a közigazgatási hivatal és Alkotmánybíróság szerint sérti a vállalkozás szabadságát. [/b] Nem fogadta el a megyeszékhely közgyűlése legutóbbi ülésén a Dél-Dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal azon törvényességi észrevételét, hogy nem korlátozhatják a taxik létszámát a városban. A hivatal az Alkotmánybíróság 1994-es határozatára hivatkozott, amely szerint ez sérti a vállalkozás szabadságát. Több ponton kifogásolták a közterületek használatáról szóló helyi rendeletet. Mind Amreinné dr. Gál Klaudia aljegyző elmondta, indokolt az 1991-ben elfogadott helyi rendelet felfrissítése, az időközben bekövetkezett változásoknak és a kialakult gyakorlatnak megfelelően. Az ülésen el is fogadták az új rendelet alapelveit. Ennek alapján készülnek majd el a paragrafusok. Ezek közt szerepelnek a közigazgatási hivatal törvényességi észrevételeinek megfelelő módosítások. Kivéve a taxisokra vonatkozó korlátozást – tette hozzá az aljegyző. Két éve ugyanis úgy döntöttek, hogy amíg nem csökken harmincra a városban futó taxik száma, nem adnak ki új területfoglalási engedélyt. A dunaszentgyörgyi székhelyű Fixtaxi Kft. fordult a közigazgatási hivatalhoz a panaszával. Viszmeg Károly, a társaság üzemeltetési igazgatója tolmácsolta a véleményüket. Két évvel ezelőtt kértek és kaptak három helyet a taxiállomáson. Az újabb három autóra vonatkozó kérelmüket azonban elutasították. Ők úgy látják, van igény a városban további taxik üzemeltetésére. Mint ismeretes, ők voltak, akik fix áraikkal leszorították a viteldíjat a városban. A korlátozást már azért is furcsának tartják, mert jelenleg is 53 az engedéllyel futó kocsik száma a városban. Következésképpen most sem lehetséges, hogy a 30 helyre egyszerre valamennyi autó beálljon a taxiállomásra. Erre nincs is szükség, tette hozzá, hiszen nem mindenki dolgozik egy időben, és jó esetben azok sem állnak. Abba is belemennének, hogy nem jelöl ki a város újabb helyeket, s ők mégis kifizetnék az évi 120 ezer forint területfoglalási díjat az új kocsik után is. Ellentmondást látnak a taxisok abban is, hogy a közgyűlés első napirendi pontjánál, a költségvetési koncepció elfogadásakor még az volt az alapelv, hogy a pénzügyi-gazdasági válság elől az önkormányzat előremenekül: a maga eszközeivel segíti a munkahelyek megtartását, az új munkahelyek teremtését. Márpedig ők az új taxik beállításával új munkahelyeket hoznának létre. Hozzátette még, hogy Pakson például egyáltalán nincs taxiállomás, következésképpen a területfoglalási engedélyért sem kell fizetniük. Úgy parkolnak a városban, ahogy bárki más. Bonyhádon pedig egy autójuk állhat be a taxiállomásra, de három működhet a városban, természetesen a parkolási szabályok betartásával. Hangsúlyozta, hogy bár jó kapcsolatra törekszenek az önkormányzattal, nem adják fel a küzdelmet, ha kell az Alkotmánybíróságig is elmennek.

Oldalszám: 9