Hozzászólások száma: 178
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Szekszárdon mindenki megőrült? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
szega 2008.01.13. 18:25:18 / # 63730
avatar
Csogu! Mi bajod van Neked az én szülővárosommal?
csogu 2008.01.13. 18:19:14 / # 63727
Könnyű nekik:-) Szülővárosuk olyan kicsi, hogy eredeti méretben készült róla térkép.

fix 2008.01.13. 18:14:18 / # 63750
avatar
Csak mondják, illetve igérik, hogy 350-ért visznek a város egyik végéből a másikba. Betartani viszont kevésbé sikerül. De ha az utas már egyszer bent van, akkor kérhetnek bármit. Persze ezt csak néhányszor lehet eljátszani egy-egy emberrel.

utolsó senki 2008.01.13. 16:29:29 / # 63749
avatar
Nem a km díjuk,ennyiért visznek a város egyik végéből a másikba...
kibic 2008.01.13. 13:38:32 / # 63747
avatar
Ez biztos valami új szintetikus cucctól van!Remélem!!! Gyertek le róla minél előbb!!!!!!!!!!!!!

Levett Elek 2008.01.13. 13:27:48 / # 63746
avatar
Sanszos. :))) Ott még biztos 60 Ft a nyál...
szega 2008.01.13. 13:23:04 / # 63745
avatar
Szegasztok! Vigasztaljatok meg, hogy ez a 350-450 a km díjatok!

fix 2008.01.13. 13:19:17 / # 63744
avatar
Összegezve: Az utasoknak teljesen mindegy miért vannak becsapva. Nem figyeltek kellőképp, nem foglalkozik az illetékes a dolgaival, vagy éppen csak hazudoztok. Egy a lényeg. 10-20 éve folyamatosan és egyértelműen, gátlástalanul meg vannak tévesztve és határozottan, bizanyíthatóan be vannak csapva. Ezért tartotok itt. Ennek a többi 3 társaságnak semmi köze. Nézd meg például mi "450-esek" ennek ellenére mégis guruluk tanulva a ti rossz példáitokból

Taxi Szekszárd 2008.01.12. 20:31:46 / # 63748
Nem mentegetőzésképpen, de mindennek meg van az oka! Tény, hogy nem minden autón van kinn az akciós árat hirdető matrica. A karácsonyi ünnepek alatt, valamint szilveszterkor, és újévkor szüneteltettük az akciónkat. (Erről bővebben ki szándékozom fejteni a véleményemet az ünnepi tarifás fórumban. Reményeim szerint még ma elkészül az iromány.) Van, akinek nem mágneslapon volt a matrica, hanem fel volt ragasztva a karosszériára. Ők két okból kifolyólag nem tudták még pótolni a hiányt: az egyik, hogy nem volt tartalék matrica,(nem gondoltuk, hogy ilyen előfordulhat, hogy ha lekerülnek ezek a matricák, újra kellenek majd) a másik: az immáron elkészült matricákat ebben a hideg időben, a majdnemhogy letisztíthatatlan autóra felragasztani kissé nehézkes. Egyébként mindenkinek kötelező (lenne) hordani az előírt matricákat, és kötelező (lenne) az előírt áron fuvarozni. (csak igazándiból akinek feladata lenne ezt ellenőrizni, és megkövetelni, nem ezzel foglalkozik) Az, hogy nem minden címet tudunk elvinni, csak azt jelenti, hogy nem mindig vagyunk elegen az igények teljesítéséhez. De hát ez csak a FIXTAXI-nak jó, mert amit Mi nem tudunk elvinni, annak egy része náluk csapódik le. Legalább néha van egy kis munkájuk!
fix 2008.01.12. 19:12:32 / # 63738
avatar
Egy friss hír Szekszárdról! A patináns Gábriel ismét nagyon alkotott. Mikor azt hihetnénk, hogy ennél jobban már nem lehet becsapni az utasokat ismét sikerült nekik. Eddig csak nem mentek el a kedves utasokért (már akik még hívják őket egyáltalán), de mostmár a 350Ft-os állítólagos akciójukat is csak néhányan merik magukon hagyni. (biztos szégyenlik) Igaz akin nincs kint azoknak is 350-ért kéne menniük-mivel egy cég egy árat hirdet. Ennek ellenére, akárcsak eddig mindenki azt mond és kér amit akar. Tehát a káosz tovább tart. Tanulság: tehetünk bármi úgysem érdekel senkit sem. Vajon miért nem?

fix 2007.07.09. 21:18:45 / # 63728
avatar
Végre találtam a "PATINÁNS" agyonfényezett ám szerintem a teljes kudarc felé száguldó csapatból egy olyan embert, aki gondolkodik is tud. Szerintem, ha ilyen jól látod a helyzeted egy picit tovább gondolkodván megtalálod a megoldást. Egy biztos: szinte semmi veszíteni valód nincs.
tomajer 2007.07.03. 22:06:37 / # 63726
Végre friss infó! Természetesen mindenre kíváncsiak vagyunk, és figyelünk rátok.
Taxi Szekszárd 2007.07.03. 21:29:34 / # 63725
Az én válaszom az eredeti cikk címében feltett kérdésre: nem mindenki, csak néhányan, de Ők nagyon, és úgy tűnik, hogy hosszútávra! Egyikük-másikuk még arra se hajlandó, hogy ide kattintson, és megnézze, hogy a kívülállóknak mi a véleménye rólunk. Végül is sose hittem, hogy ez az őrültség eltűnik majd a süllyesztőben, igaz azt se, hogy a civilek is rajtunk röhögnek, mert a NÉPSZABADSÁG ír rólunk. A minap beszéltem a pesti taxis barátommal telefonon. Megkérdezte, hogy miből élek, és hogyan tartom el a családomat, meghogy az APEH, meg a fogyasztóvédelem is feltette-e már ezeket a kérdéseket? Ott még azért nem tartunk, de az említett két hivatalnak ugyanúgy nem tudnék válaszolni, mint ahogy a barátomnak nem tudtam. (Még nekem is sokszor rejtély) Igen! Tart még az őrület! Azért történt egy, s más az utóbbi időben. Rúgtunk néhány öngólt. A városban sokáig egyedüliként (sőt úgy tudom, hogy az országban se sok ilyen van) bennünket lehetett ingyenes, zöld számon hívni. Nos kaptunk akkora telefonszámlákat, hogy a szemünk majd kifolyt. Nem azokkal a hívásokkal volt a baj, amelyek befejezett, és kifizetett fuvarokkal végződtek, hanem azokkal, amikor kétszer-háromszor érdeklődtek, hogy mikor jön az autó, majd negyedszerre lemondták a rendelést. Egyszóval nem tudtuk a megrendeléseket időben, gyorsan, korrekten, és főleg (lehet, hogy egyedül vagyok a városban, aki így is szeretne szolgáltatni) igényesen kiszolgálni. ÖNGÓL!!!! Erre hoztunk (hozott a többség) egy erősen vitatható döntést. Ahelyett, hogy tarifát emeltünk volna mondjuk (az általam még mindig haloványnak tartott) 450.-Ft/ utankénti díjra, visszaadtuk a zöld számot. ÖNGÓL!!!! Amikor egy város utazóközönségének 60-70 %-a egy bizonyos telefonszámot hív, akkor mi a teendő? Egyesek szerint azt a telefonszámot meg kell szüntetni! A rendeléseink 98%-a azon a számon jött. NO COMMENT! Ráadásul valamilyen szinten helyzetbe hoztuk a konkurenciát, mert amelyik megrendelést mi nem tudtuk megcsinálni, az természetszerűleg ott csapódott le. Ha mi 20 percet mondtunk, és az utas sietett, máshová is odatelefonált. Ott mondjuk mondtak Neki 5-6 percet. Lehet, hogy az életben mégegyszer nem hív minket. Elszenvedtünk egy akkora rendelésszámcsökkenést, hogy a szemünk megint majd kifolyt. Az előző havi (magas) telefonszámlát fizetni kellett, munka, és avval együtt bevétel pedig nem volt. Szerintem ez is ÖNGÓL!!!! Van most a városban egy másik társaság, Akiket ingyen lehet hívni, de szerintem nem igazán jól gazdálkodnak a kezükben lévő lehetőséggel. Azért egyik- másik kollégámnak meggyőződése, hogy minden így jó, ahogy van. Csak meg kéne szabadulni egy páruktól valahogy. Vannak sajnos egy páran, akik valamilyen oknál fogva nem idevalók. Radikális változások kellenének ahhoz, hogy itt újra rend legyen. Mert volt itt rend, én emlékszem rá, igaz akkor más volt a felállás. Egy másik fórumban már elmondtam, hogy itt a szabályozatlanságra van a legnagyobb igény, mert akkor lehet hatékonyan halászni a zavarosban. Sajnos itt az se megoldás, ha átmatricázok egy másik csapathoz, mert ott is a fejetlenség az úr. Megint bezárult a kör. Most be is fejezem, mert kezdem magam felhúzni. Természetesen, ha lesz még mondanivalóm az üggyel kapcsolatban, vagy valakit a leírtakon kívül más is érdekel, állok rendelkezésre.

Taxi Szekszárd 2007.04.04. 20:02:13 / # 63724

tomajer 2007.03.19. 22:09:40 / # 63723
Levélben érkezett: [i] Húsz éve taxisok vagyunk kollegámmal pakson, minket nem zavar a fistaxi 500 ft os megjelenése, hisz megálás nélkül egyenes utvonalon szállít 500 ft ért. Tehát pl. három különböző helyen leszálló utast három fuvarnak tekintve 1500 ft ért szállit, mig mi ugyanezt piaci árért 700-800 ft ért megtesszük. Igy aztán nem ellenfelek. Ráadásul pl .én 7-8 személyt is elszálitok egy fuvarral ennyiért, amire ők nem képessek. Nem követve a szekszárdi példát nem csökkentettük árainkat,és utasainkat mind megtartva dolgozunk tisztességessen továbbra is piaci áron. Üdv egy nem hülyének nézhető taxis.[/i]

ata8 2007.03.09. 08:08:40 / # 63720
avatar
Hozzáértő,magasan qvalifikált,agyoniskolázott hallotta a fix tarifa szót valahol,és kitalálta,hogy nála az egész városban fix tarifa lesz.Azt meg senki nem árulta el neki,hogy a fix, az egy km-re megtett útra vonatkozik. Ez különbözteti meg a taxit a busztól. lehet,hogy az illetékes buszsofőr volt mielőtt belekóstolt a taxisvilágba?

Bao, a FŐNÖK! 2007.03.09. 07:25:27 / # 63722
avatar
Ez egy agyrém...
hetes 2007.03.08. 22:58:18 / # 63721
avatar
Az a baj, hogy amikor nem messze Szekszárdtól, egy annál nagyobb városban 2005 júniusában ott is alakult egy Fix taxi nevű okosság, azzal senki sem törödött.Nem 350-volt egy út hanem 290, ezzel senki sem törödött. Még olyan is taxival járt aki azt sem tudta elötte mi az. Amikor buszjeggyel akartak fízetni, és nem fogadtam el, nem értették miért nem. De én azt nem értem, hogy bízonyos emberek miért veszik a fejükbe hogy ezek a Fix árak jók? Miért? Szellemifogyatékosok? Önmaguk ellenségei??? Ennyi

Taxi Szekszárd 2007.03.06. 20:04:51 / # 63719
Tegnap megérkezett a regionális közigazgatási hivataltól a beadványunkra a válasz. Semmi jó. Végül is nem nagyon hittük, hogy az egyik kutya megharapná a másikat. Van itt azért néhány érdekes mondat. Szó szerint idézem.: " A helyi önkormányzat a közterület díját szabad mérlegelés alapján állapítja meg. - A díj emelését megelőzően természetesen kívánatos lehet az érintett szervezetekkel való egyeztetés, véleménykérés, bár erre kifejezetten kötelezést kimondó jogszabályi előírás nincs. - Összehasonlítva a taxi várakozóhelyekre vonatkozó, illetve a közterületek igénybevételére meghatározott egyéb díjakat-pl. bérelt parkolóhelyek-, a közterület-használati díj emelését nem tartjuk aránytalanul magasnak." (Csak emlékeztetőül: 13000.-Ft.-ról 100000.-Ft.-ra emelték. NO COMMENT)Ez nagyjából 680%-os emelés!!!! Ez volt az utolsó cseppek egyike abban a bizonyos biliben, aminek a kiborulása a jelen helyzethez vezetett. Szerintem a "kollégának" nem sok oka van a kifakadásra, mert egyrészt Ő is azok között a "régi" taxisok között van, akinek már legalább 2 (kettő) éve van taxiengedélye, és idáig csak azzal volt elfoglalva, hogy beédesgesse az utasokat magához. Most meg amikor mások nyíltan, teljes mellszélességgel felvállalják, hogy az Ő árai alatt dolgoznak, hogy visszaszerezzék a piacvezető szerepüket, már nem tetszik. Hogy nincs munkájuk? Nekünk se volt amíg az "olcsójánosok" garázdálkodtak. Másrészt az említett "kolléga" társasága volt, akik elsőként mentek a FIX TAXI után.(lásd az eredeti cikket) Úgyhogy talán nem nekünk köszönhető, hogy egy-két embernek előbb-utóbb felkopik az álla. Én azt is másképp fogalmaznám, hogy sokan foglalkoznak a primitív taxisokkal. A primitívek azok, akik nem látnak el odáig, hogy igényes szolgáltatást kellene nyújtani megfelelő árért. Tiszta autó, tiszta nadrág, tiszta ing, korrekt gépkocsivezető, korrekt, nyugodt megélhetést biztosító árért. Ha mindenki ezt tartaná szem előtt, azért vennének ki valakit a sorból, mert kiszáll besegíteni az utast, vagy betenni a csomagot, és nem azért mert "egy ötvenessel olcsóbb". Hozzáteszem, nálunk, társaságon belül is van ilyen. Most meg is van egyik-másik "zakkanva". Már nem minden személyes rendelésre robban ezerrel, mint azelőtt, meg nem is mindegyik "saját utasa" hívja szám szerint. A polgármester úrral, meg hivatalosan kellene beszélni, mert memhivatalos kérdésre csak nemhivatalos válasz érkezhet. Az meg nem jó.
tomajer 2007.03.04. 16:12:37 / # 63718
Ez levlben érkezett: [i]"Sziasztok! Sajnos jó hírekkel nem tudok szolgálni.Ha lehet mondani,még rosszabb lett minden Szekszárdon mint eddig volt... Az árháboru. Lassacskán sokan lenullázzák magukat anyagilag,de nincs elörelépés. A fixtaxi vezetöje állítólag mekereste a 6x5 taxi vezetöjét,hogy ha lehet fogjanak össze.A választ még nem igazán tudjuk.Nagy a csend ez ügyben.Az viszont tény,hogy egy két autót már kivettek a sorból,mert nem gyözik anyagilag. A fix tarifa meghozta hatását. Az egyik jo barátom is ott dolgozik a cégnél mint alkalmazott, de most nem tudnak neki autot adni. Ugyhogy jelenleg otthon lopja a napot. Pénz nélkül.... Volt szerencsém találkozni a Polg.Mest.Úrral,és egy pár kérdést feltettem neki nem hivatalosan. Válaszolt is nekem,elég meglepö dolgokat... Azt mondta,hogy azért lett a drosztengedély 100.000 ft,mert sokan vagyunk. Abban biznak,hogy sokan kihullunk. Ez a leépités egyfajta gusztustalan módja szerintem. Azt nem tudom,hogy amit az Önk. kiadott engedélyeket annak idején,azért miért minket büntetnek most...... Mi csak dolgozni,és megélni szeretnénk ebböl. Kiszámoltam,hogy milyen kiadásaim lesznek ebben a hónapban: gk részlet 20.000 ft, droszteng.25.000 ft, sulyadó, urh közp dij 10.000 ft, járulékok 37.000 ft, tankolás pedig km függö. Mondjam még???? Munka persze nincs.... A GABRIEL taxi 350 ft os dijjának köszönhetöen.... Nem tudom ugyan,hogy a Tv 2 müsorába hogyan kerültünk bele. Sokan foglalkoznak már a szekszárdi primitiv taxisokkal..... Valljuk be azért,hogy idáig eljutottunk,az a mi bününk is valahol. Most amikor össze kéne fogni,akkor inkább versenyzünk. Igy jó ez?????? További jó munkát kívánunk Nektek!!! Tisztelettel:Farkas Endre Szekszárd"[/i]

Oldalszám: 9