Hozzászólások száma: 136
Ugrás a hírhez Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Taxit keres az Országgyűlés A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2007.06.12. 16:42:38 / # 58237
Ha kellőképpen "felcsiklandoznak", akkor mindig kibuggyan belőllem valami. Ez néha lehet, hogy csak egy gurgulázó kacaj. (:-D)
tomajer 2007.06.12. 15:50:04 / # 58240
[b][i]"Bakos Emil gazdasági főigazgató az MTI-nek elmondta, hogy jelenleg a Buda Taxi és a Tele 5 Taxi végzi ezt a szolgáltatást az Országgyűlésnek, az évi ilyen célú kiadás hosszú ideje 10 millió forint körüli összeg. Az igénybevevők két csoportra bonthatók. Az elsőbe tartoznak azok a képviselők, illetve országgyűlési hivatalnokok, akik külföldre utaznak és a város valamint a repülőtér között közlekednek taxival. Leggyakoribb a Brüsszeli út, oda reggel 6 órakor indul és onnan este 11-kor érkezik a repülőgép. A másik csoportba azok a hivatalnokok tartoznak, akiknek a parlamenti ülés végéig kötelező dolgozniuk. Ők - amennyiben este 10 óra után fejeződik be az ülés - szintén jogosultak taxival haza menni."[/i][/b]
cabdriver 2007.06.12. 13:52:05 / # 58236
avatar
Nem vagy egyedül!!!
hontalan 2007.06.12. 12:18:15 / # 58235
avatar
Remélem nem az a cég nyer amelyiknél tagdij fizetö vagyok mert 1-et se szeretnék beengedni ezek közül a büdös férgekböl a kocsimba.

törölt felh. 2007.06.12. 10:59:47 / # 58223
avatar
Nagyon tetszenek az írásaid, ne hagyd abba!

attus 2007.06.12. 10:53:36 / # 58234
avatar
Hogy-hogy nem találkoztunk? Én is ott álltam, mondjuk én nem rendelésre vártam, hanem kormányváltásra! De az sem volt napokig, úgyhogy "szépen haza mentem".
attus 2007.06.12. 10:47:11 / # 58233
avatar
Inkasszóval szednek le a számláról pénzt, de amikor leakarták szedni, nem volt rajta és ezért "sorban kellett állni". Szerintem, de aztán lehet, hogy tévedek!
MCCCXCII 2007.06.12. 10:36:19 / # 58232
Így nem saját magukat zárták ki? Én ott álltam a Kossuth téren sorban, vártam a rendelésre, ami napokig nem volt. (:-D)
MCCCXCII 2007.06.12. 10:32:45 / # 58231
Köszönöm a kimerítő magyarázatot. Akkor most már értem, hogy az igen tisztelt képviselő úr, amikor egy fapados járattal érkezett haza még kedvesebb családjával egyik vasárnap este a repülőtérre, és a következő eset történt. Szerencsétlenségemre én kaptam e fuvart. Közölték, hogy kit kell szállítanom, és elhangzott minden taxis álma a tarnszfer szó is. Már előre sejtettem, hogy ez nekem nem lesz nyereséges. Bár vannak igazán rendes utasok, akik kompenzálják a transzfer árat. Nos megérkezem 2/b érkezési oldalra. Emberünk jő, és messziről kiabálja, hogy transzfert kértem, transzfert kértem. Egyelőre más értelmezhető mondat nem igen hagyja el orcáján a légzőnyílása alatti vízszintes hasadékot. Kérdeztem tőle, hogy egy nevet esetleg tudna mondani, akkor volna valamilyen tárgyalási alapunk. Pechemre tudta a jelszót. Azt már mondanom sem kell, hogy a 2/b-ről kellett átvinnem a 2/a-ra transzfer áron. No még mielőtt bárki irigykedni kezdene ez nem a repülőtér 2/b-ről a repülőtér 2/a-ra szóló menet volt, hanem majdnem Solymár. Már nagyon örültem, hogy megtaláltam az utasom, és a forgalmat tekintve nekem majd két óráig nem lesz lehetőségem több címmel megismerkednem. Még csak annyit, hogy mint fentebb említettem a család érkezett haza a nyaralásból. No szépen elindultunk a megadott cím felé. A transzfer ár már az Erzsébet hídra való feljutás előtt elfogyott. Innen ettől a ponttól kezdve nagyon jó érzés fogta el kicsiny lelkemet, mert éreztem, hogy egy szegény ember nyaralásához anyagi támogatást tudok nyújtani. Eddig egy teljesen normális történetnek tűnik. De útközben a következő párbeszéd zajlott le közöttünk: Utas: — Ugye tud számlát adni? Én: — Természetes uram tudok számlát adni. Utas: — Ugye a számlán rajta van az adószáma is? Én: — Természetesen rajta van uram. (Közben arra gondoltam, hogy ez egy túlbuzgó adóellenőr lehet?) Utas: — A vállalkozói száma is fel van tüntetve a számlán? Én: — Az is rajta van uram, sőt a hitelesség kedvéért az aláírásom is rajta van. (Most már tuti, hogy ez egy buzgómócsing ellenőr, és vigyázni kell a nyugta nyomtatásával, meg a pénz elvételével.) Mikor szerencsésen megérkeztünk a címre, és semmi baleset nem ért vezetés közben minket, mert a nagy lelki izgalmak hatására akár fel is borulhattunk volna, de olyan sűrű volt a forgalom, hogy ez a mutatvány felért volna egy cirkuszi világszámmal is. No a címen emberünk előveszi a pénzt. Pontosan annyit tart a kezében amennyi a transzfer ára. Sem kevesebbet, de többet sem. Gondoltam magamban másodállásban fogtechnikus lehet az ürge. No mindegy elkezdem a számlát kitölteni. Természetesem először a sablonos dolgokat, hátha leesik némi borravaló, de semmi erre utaló jel. Csak annyi történt, hogy utasom még egyszer rákérdezett, hogy: — Ugye minden adat rajta van, mert csak így tudom elszámolni. Nyugodjon meg uram minden rajta van, ha óhajtja a számla hátoldalára még azt is ráírom, hogy milyen gyerekbetegségeim voltak. — Azt nem kell. (Mondja komolyan emberünk.) Ráírom a forintot, és felteszem a bűvös kérdést: — Kinek címezhetem a számlát? Utas: — Azt ne írja rá, mert nem tudom, hogy hol tudom elszámolni. (Nocsak, nocsak a kis hamis, vagy engem akar csőbe húzni, vagy sumákol a pasas.) — Uram ezt nem tehetem, mert ezzel megsértem a számviteli törvényt. Valamit oda kell írnom, mert egy ellenőrzés alkalmával a kitöltetlen számla alapján keményen megbüntethetnek. Utas: — Jó akkor írja oda, hogy pénzügyminisztérium! De akkor dátumot ne írjon rá, mert nem tudom, hogy melyik napon tudom elszámolni. (No a kis hamis, maszek nyaraláson van, még az én zsebemből is kihúzza a pénzt. A transzfer árát meg még el is akarja számoltatni magának költségként az adófizetők pénzéből. Nem mondom ügyes.) Miközben szépen felírtam a számlára a megadott címet, majd közöltem az úrral: — Uram ezt a számlát csak a mai napon tudja elszámolni. – és szépen odakanyarítottam az aznapi dátumot. Majd dokumentumokat cseréltünk. Odaadtam a számlát, amiért cserében kaptam transzfer árat. Még annyit az egészhez, hogy az utolsó mondatok hallatám emberünk feje kissé bíbor színre váltott. Ilyen szín elérése érdekében kár volt annyit költenie a nyaralásra, de mikor haladt szerény hajléka felé, ahol a leggagyibb beépített elem a kacsaláb volt (forgó, nem forgó erről nincs információm), közben összegyűrte a számlát, és a természetet nem kímélve laza mozdulattal eldobta az út szélére. Igaz nem a környezetvédelmisektől volt, hanem csak a pénzügyminisztériumtól. Bocs hogy hosszú lettem, de ez így volt. Most megyek dolgozni egy kicsit. (:-D)
csogu 2007.06.12. 09:39:26 / # 58230
Nem tehetnek ajánlatot azok a cégek, amelyek számláján az elmúlt 12 hónapban háromnál több alkalommal 5 napot meghaladó sorban állás volt, vagy az öt napot el nem érő sorban állások száma elérte ötöt. Legyetek olyan jók és fordítsátok le nekem ezt, mert így nem tudom értelmezni.
hazug 2007.06.12. 09:20:21 / # 58229
avatar
Mivel ez egyfajta juttatás a képviselőknek, nyilván nem fogják két kézzel a taxis felé szórni a pénzt. Ez nem olyan, mint a külföldi utaztatások, bár szerintem itt is vissza tudnak csurgatni egy kis pénzt az ügyintézőnek. Nem véletlen a 10 MFt-os kitétel a kiírásban. Havi szinten ezzel kalkulálhatnak. Két dolog lehet: 1; kapnak fixen egy havi keretet és nem kell elszámolni vele 2; minden fuvart külön, illetve hó végén egyben elszámoltatnak (lehet, hogy már változtak a dolgok 2004 óta, de akkor az EU képviselőknek minden hétre járt egy első osztályú repülőjegy oda-vissza Budapest-Brüssel között, amit kifizettek. Természetesen fapadossal ment, aki tudott. Legalább annyit keresett ezen, mint amennyiért Te egész hónapban gürizel) A második variáció a fuvarszámok szempontjából jobb, mert nem készteti őket senki a spórolásra, tehát sokat fognak rendelni. Annak a cégnek persze jó, aki megnyeri, mert a statisztikák alapján a taxisok felé el tudják hinteni, mennyivel nőtt a megrendelések száma.
MCCCXCII 2007.06.12. 09:05:02 / # 58228
Szóval akkor jól értem, hogy megint az én zsebemre fogjuk esetleg megnyerni a kiírást? (:-)) A képviselő urak nem azért kapnak "kicsit" többet a minimálbérnél, hogy a "többlet" kiadásaikat fedezni tudják? Vagy ezt is rosszul tudom? (:-)))
hazug 2007.06.12. 08:55:15 / # 58227
avatar
1; a taxis nem jár jól, az biztos 2; borravalót soha nem látsz belőle 3; várhatod a fuvardíj kifizetését hó végén, vagy a következő hónapban 4; a pénzed addig másnál kamatozik 5; mindig gond lesz a leigazolás, mert a tisztelt képviselők le sem sz.... 6; kár tovább sorolni
MCCCXCII 2007.06.12. 08:48:04 / # 58226
Valaki magyarázza el nekem, hogy kinek lesz "zsíros" és kinek lesz "ko(lo)nc"? Kösz a segítséget. (:-)))

hazug 2007.06.12. 08:25:07 / # 58225
avatar
Én nem tudom, de boritékolom a nyertest. Még jobban összefonódik a politika és a maffia. Az új Passatok sokat dobnak a dolgon. A sofőrök meg mennek toronyirányt, még jó, hogy magas a Parlament csúcsa, biztos odatalálnak.
tomajer 2007.06.12. 08:19:18 / # 58224
Tudja valaki, hogy most melyik cég fuvarozza őket?

Oldalszám: 7