Hozzászólások száma: 257
Ugrás a hírhez Oldalszám: 13
Témakörök > Hírek fórumai > TaxiLike, az alternatíva! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Csaholó 2012.10.05. 09:21:18 / # 37667
avatar
A "LIKE" jele,a feltartott hüvelyk ugye,ehelyett tenyérrel integethet is!!!!!INGYEN!! Se neki se a taxisnak nem kerül pénzébe!!!!!! Ismételten nem húzza le rólunk a lét,senki!!!!!!!! Arról nem is beszélve hogy állítólag minden "retro"menő!!!! 25éves Zsiguli,dohányfüst,ragadós kilincs,lehúzhatatlan ablak!!! Lehet integetni!!!!!!! -Rendelnék,nem dohányzós,íllatósító mentes,kutyabarát,szürke mercedes-t,55-éves sofőrrel,kutyát futtatjuk Kb-1000m-re,lehetőleg 150-170Ft/km,20,000-s váltóval,vagy holnap fizetek,a taxis jöjjön a pénzéért fel!!!!!

Csaholó 2012.10.05. 08:59:00 / # 37666
avatar
Ezért kell a nem max ár,hanem minimum ár,úgy 270-330/km!!!!! Ámbár igazságod vagyon akkor minek költse a lóvét,ha a kezét "ingyé" emelgetheti!!!!S ha emeli az van hozzá legközelebb,ez konkrét!!!!!!!!!!!!!
szega 2012.10.05. 08:49:28 / # 37665
avatar
Igen! Most nőnek fel a jövő utasai, akik imádják ezeket a kütyüket és már papírra írni meg sem tanulnak. Éhen halnak ha nem interneten rendelik a kaját stb. Ők egészen biztosan kajálni fogják ezt a lehetőséget, mert fogékonyak az újdonságra. A taxistáknak is fel kell zárkózni mert egyszer csak az URH-t is "lekapcsolják" központilag, mint a CB-vel tették. Ez egy valóban jó alternatíva lehet, nem kell idegenkedni tőle. Ha elterjed nem kell majd a tutikba rohangálni, azzal is pénzt takarítasz meg! Az pedig, hogy nem lesz ingyen természetes, de mivel használaton alapuló számlázást ígérnek, jóval kedvezőbb a jelenlegi rendszernél. Arra leszek kíváncsi, hogy a telefonszám tulajok hogyan fogják ezt elgáncsolni, mert, hogy nekik nem tetszik arra nagyobb összegű fogadást mernék kötni.
nagyonkedves 2012.10.04. 21:32:52 / # 37664
avatar
Azt el nem tudom képzelni, hogy mi a jó abban, ha a legkülönfélébb pillanatokban felhív valaki, hogy szállítsd el. Ha meg nem érsz rá vagy messze vagy, akkor te kérsz elnézést, hogy most sajnos nem fizethet neked. Ez sose nem ment a fejembe. Ez a TaxiLike viszont nagyon diszkrét és rugalmas, akár még használhatnám is ha nem volnék ennyire lusta típus.
nagyonkedves 2012.10.04. 21:21:29 / # 37663
avatar
Hát én itten csak olyat látok, hogy választhatok takszit. Azt meg nem szeretek, mert ugye honnan tudjam, hogy a takszinak is van-e kedve éppen engem hurcolászni. Én arra gondoltam, hogy a takszis is választhasson utast, ha már rég látta vagy ilyesmi. :)
hiénakutya 2012.10.04. 18:38:27 / # 37662
A jelenlegieg ki vannak szerveze, de a piac folyamatosan megújul. Most nőnek föl a jövő utasai, akik életkorukból adódóan eddig egyáltalán nem vették igénybe a szolgáltatást, és egyáltalán nem mindegy, hogy majd mihez szoknak hozzá.
hiénakutya 2012.10.04. 18:22:38 / # 37655
Feltételezés, feltételezés, feltételezés. A telefonosok hatalmának gyengüléséből csak akkor származik okossága a taxisnak, ha nem egy újabb szereplőé erősödik tőle, hanem a sajátja. Ilyet ez a rendszer nem tud.

hiénakutya 2012.10.04. 18:18:34 / # 37661
És ez mitől más? Technikailag esetleg, bár ehhez is telefon kell. Sajnos az enyém vindózos... :-)))
törölt felh. 2012.10.04. 15:17:33 / # 37660
avatar
Vannak a városnak olyan részei ahol nem elvárható a taxiállomások üzemeltetése. Azokra az utasokra is kell gondolni akik ilyen helyen laknak, élnek, hogy el tudjuk öket vinni. Tehát a taxi rendelésröl mint lehetöségröl nem szabad lemondani. Ha a taxista ésszerüen tud élni ezzel a lehetöséggel akkor nem fog úgy elkorcsosulni, hogy téged idézve "már védelmi pénz szintjére" emelkedjen az app használati díjja.
MrBadGuy 2012.10.04. 14:43:12 / # 37659
avatar
Semmit! Mert semmi köze hozzá, ahogy a kufároknak sem lenne. Ez két ember döntése,egyezsége. Vagy ha a közértben arra biztatnak, hogy legközelebb is ott vásárolj az etikátlan?
tomajer 2012.10.04. 14:39:14 / # 37658
Semmit. Akit le lehet nyúlni lenyúlják. De azt már rég lenyúlták.....
alelölülő 2012.10.04. 14:36:30 / # 37657
A fuvarok döntő többsége már ki van szervezve, ezt csak újraszervezni lehet. Monnyuk, kiváncsi vagyok rá, hogy a taxilájk rendszere mit fog kezdeni a "Legközelebb engem tessék hívni, itt a telefonszámom" - próbálkozókkal. :-)
MrBadGuy 2012.10.04. 14:33:09 / # 37656
avatar
Nézd. Tankolnom is muszáj, fizetnem is kell, mégpedig pontosan annyit, amennyit kérnek érte. De mehetek minden nap más kútra, nem érzem ettől magam túlzottan kiszolgáltatottnak... A kiszolgáltatottság abból ered, hogy a fuvarok döntő többsége megrendeléses, stb. Ez a cucc ezt nyílván nem olhatja meg. De, ha talán (fix tarifával)sikerűl visszaterelnünk az utcára azokat a fuvarokat amik oda valók, akkor a még nyílván megmaradó megrendeléses piac kezelésére teljesen alkalmasnak tűnik. Vissza a startvonalra, aztán a rászorultság és árverseny hiányában már nem tud újra elszabadulni a pokol. No cégjelzés az autón, stb. Addig is ez az izé nem tud rászorultsági helyzetbe hozni – a párhuzamos használhatóság miatt – viszont kellő elterjedés esetén a telefonosok hatalmát mégis gyengítheti.
tomajer 2012.10.04. 14:20:26 / # 37654
Sok sok évvel ezelőtt eldöntöttem, hogy minden olyan kezdeményezést támogatok, ami más, mint a budapesti taxipiac többi szereplője. Eljött az első... Rontani nem ront a helyzetünkön, javítani viszont javíthat. ... nem a tieden... már ha le nem töltöd, és el nem kezded használni:-)
MrBadGuy 2012.10.04. 14:19:59 / # 37653
avatar
Hát én úgy emléxem nem azért szoktak rá a rendelésre mert feltalálták a telefont :)) Rákos-küsőn meg a fix tarifa után sem fog kiállni a földútra....
hiénakutya 2012.10.04. 14:16:14 / # 37652
Tamás... Abból él, abból csinál magának üzleti hasznot, hogy neked NINCS POZÍCIÓD. Ami nincs, azt nem lehet erősíteni. Megteremteni lehet, de az meg nem érdeke, mert abból él, hogy neked olyanod nincs, tehát elemi érdeke, hogy ne is legyen. Nem olyan bonyolult ez, de neked hirdetőid, úgyhogy inkább ne reagálj, mert a barátod nyomdokaiba fogod bemanőverezni magad.
tomajer 2012.10.04. 14:08:56 / # 37651
Köszönjükemese:-) Neked természetesen mint mindig, tökéletesen igazad .... hmmm... lenne. Ha történetesen már régesrég nem lenne az utas leszoktatva a közvetlen taxifogásról. De mivel levan, ... (és ezt már ezerszer kiveséztük hogy miért) így abból köll főznünk, amink van. Tehát? Tehát drukkolunk egy olyan piaci szereplőnek, aki a mi pozíciónkat kicsit is erősíti, erősítheti.
hiénakutya 2012.10.04. 13:36:10 / # 37650
Ez nem piaci szereplő, ti teszitek azzá. Nem kereslet, nem kínálat. Pont. Onnantól kezdve, hogy a paraszt, akinek taxi kell, rajta keresztül fog hívni téged, vagy bárki mást - és ebből a szempontból lényegtelen, hogy van-e diszpécserközpont, URH, anyámkínja, vagy csak egy szerver valahol- na tehát, onnantól kezdve övé a fuvar, és nem a tiéd. Ő dönti el, hogy ki kaphatja meg, milyen feltételek mellett kaphatja meg, mennyiért kaphatja meg. Pont mint most. Ez egy elvi kérdés és nem vagyok hajlandó elveszni a részletekben, hogy majd darabszám alapján történő elszámolás lesz-e, vagy sem, indul-e a címen az óra, vagy sem, sürgetheted-e a megrendelőt, vagy sem, annál is inkább, mert ezeket még nem tudjuk. Amit tudunk az az, hogy ez egy újabb eszköz arra, hogy az utast leszoktassuk a közvetlen taxifogásról. És amikor majd végképp leszokik róla, akkor nehogy az legyen, hogy én miért nem szóltam. Megint a saját piacotokat szervezitek ki. Most szóltam.
tomajer 2012.10.04. 13:33:24 / # 37649
Fogalmazás kérdése:-) Van az emberben egy ilyen izé, hogy alapvetően betarccsuk a szabályokat... persze erre nincs is szabály.... Nna sz'al, nem gondolkoztam rajta.
hiénakutya 2012.10.04. 13:25:56 / # 37648
A nyájszellem az más. Ezt majrénak hívjuk. :-)p
Oldalszám: 13