Hozzászólások száma: 414
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > Onlány taxamétert kotyvasztanak a boszorkánykonyhában!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
szabadataxi 2016.09.16. 07:39:57 / # 345945
Én például áprilisban kényszerültem beszerezni egy új Rase 08-at. Na de én túlélem ezt is. És a három hazai offline-taxióra-gyártó cég, amelyek még a múlt héten is azt hitték-hangoztatták, hogy megmarad a termékpalettájuk, és majd a mellé kerül egy újabb ketyere, az online pénztárgép? Vajon ők is túlélik? Nem vagyok benne biztos. Sírni persze nem kell értük, volt huszon-egynéhány jó évük, de az eljárás, ahogy a nemzeti online-taxióra-gyártó megtolásával (Metripond-Micra) kinyírják őket (is), minimum köpésre érdemes.
focilabda 2016.09.16. 06:13:48 / # 345942
Aki mostanában vesz, vett új taxiórát mertugye a régi betelt az hogy fog örülni.
warek 2016.09.15. 15:19:34 / Módosítva / # 345931
avatar
balagge 2016.04.20. 14:43:08 / # 344345
avatar
A válasz szerintem az, hogy azért kell ezeket tennünk, mert hagyjuk magunkat. Át kéne értékelnünk a helyzetet és átnyergelünk olyan újszerű személyszállítási üzletre ami úgy "innovatív", hogy közben mi is jól járunk. Ezzel ki is farolhatnánk a taxikra kényszerített szabályozások alól. Fontosak a mindenki számára egyenlő feltételek. Ha az ubernek szabad, akkor másnak is szabad kell hogy legyen, hiszen ez a piacgazdaság lényege...:-) Nem véletlen, hogy nem öntenek tiszta vizet a pohárba. Az UBER kottájából játszik a kormány.
donkihóte 2016.04.16. 16:05:20 / # 344280
avatar

Jó lenne már tiszta vizet önteni a pohárba, lesz, vagy nem lesz?

http://hirtv.hu/hirtv_gazdasagi_hirei/a-taxik-helyett-a-diszpecserkozpontot-kotnek-be-az-adohatosaghoz-1337826

Valamint, hogy az uber most szabályosan dolgozik, vagy sem? Ha nem, akkor hogy dolgozhatnak a személyszállító számukkal az oldalukon, mikor eleve minden hatóság taxinak minősítette a tevékenységüket? Ezek ellenére gátlástalanul akcióznak, nyíltan ki akarják csinálni a taxit? Ha igen, akkor nekünk miért kell helyismeretből meg minden baromságból öt évente tanfolyamozni és vizsgázni és ezt a rengeteg faszságot lenyelni, a bkk-t eltartani, a saját ellenőrzéseinket finanszírozni?

donkihóte 2016.04.10. 19:50:35 / # 344236
avatar
Egész olcsó a beugró. Az óráról meg semmit nem tudni még. Az űberesek meg vígan hordják dögivel a reptereket, gondolom jó szorzós áron. Nincs mese, ha ez így maradhat, menni kell überezni.
focilabda 2016.04.09. 19:21:11 / # 344227

Online pénztárgép 2016 - jogszabály és gyakorlat

Varga Mihály miniszter úr 2016. március 22-én bejelentette, hogy 2016. szeptember 30-ától és 2017. január 1-jétől a kormány további ágazatokra terjeszti ki az online pénztárgépek használatának kötelezettségét. 

Az új kötelezetti  kört:

a gépjármű-javítási, karbantartási tevékenységet végzők,
a gépjárműalkatrész-kiskereskedelmet folytatók,
a motorkerékpár-alkatrész kereskedelmet és javítást végzők,
a plasztikai sebészeti tevékenységet végzők,
a diszkót, illetve táncteremet működtetők,
a ruházati tisztító szolgáltatást végzők,
a pénzváltók,
a taxi szolgáltatást végző vállalkozások jelentik

Ön is köztük van? Ne aggódjon, segítünk!

Előadóink:
Dr. Szabó Ildikó tanácsos, NGM
Mizsányi Attila osztályvezető, NAV

A SOLON Oktatási és Konferencia Központ 2016. április 14-én szakmai konferencia napot tart, ahol a résztvevők átfogó képet kaphatnak a hatályos jogszabályi környezetről, valamit a jogszabályok gyakorlatban történő alkalmazásáról. 

Témakörök

  1. Kötelezett vagyok? Kinek és mikortól kell a nyugtaadási kötelezettségét pénztárgéppel teljesítenie? Hogyan lehet a változásokra felkészülni?
  2. Mindig kötelező a pénztárgéphasználat vagy van lehetőség a pénztárgéppel történő nyugtaadás alóli mentesülésre?
  3. Hogyan kell az adatszolgáltatást teljesíteni?
  4. Van egyéb kötelezettségem? Hogyan alakul a szervizelés?

Konferencia tervezett helyszíne és időpontja:  Polgár Centrum Újpest
1042 Budapest, Árpád út 66. 2016. április 14. 09-13. óra

Részvételi díj: 19.900,- forint + Áfa

Kedvezményes előregisztrációs díj: 16.900,- forint + Áfa  (2016. április 11. 24 óráig)

Egyéb információk:
A díj magában foglalja az oktatás anyagát papíralapon, kávét, teát, apró süteményt.

Jelentkezzen, hogy kiváló előadóinktól első kézből értesüljön teendőiről.
http://solon-oktatas.hu/jelentkezes

A kedvezményes előregisztráció még tart!

Aranyospalabácsi 2016.03.27. 22:26:15 / # 344124
avatar
Aszt nyilatkozta, hogy szeretne rálátni, az übi-re meg a takszi-ra. 
donkihóte 2016.03.27. 19:56:52 / # 344123
avatar
Na jó, de Varga három napja nyilatkozta, hogy az uber és a taxi is...
Szerintem a cikkíró félreértett valamit. Jó lenne, ha nem úgy lenne, de szerintem erről van szó. Vagy a Varga nem volt naprakész? Vagy hagyják az ubert és elkezdenek engedményeket tenni a taxisok felé? Még az oktatásról, a droszt díjról és néhány baromságról kéne egy ilyen visszalépés, és maradnék taxis.
hiénakutya 2016.03.27. 19:40:06 / # 344122
De inkább valaki odaszólt, hogy "fiúk, ha ti megnyírjátok a birkáimat, akkor én nem tudom".
tomajer 2016.03.27. 19:25:11 / # 344121
Valaki megkérdezett valakit, aki ért hozzá, és máris rájött, hogy nem olyan egyszerű, mint elképzelték.
donkihóte 2016.03.27. 14:23:48 / # 344120
avatar

Ezt érti valaki? Eddig arról volt szó, hogy lesz, még dátum is volt. Mi a franc folyik itt?


http://mno.hu/gazdasag/kimarado-kaszinok-es-taxisok-1334786

donkihóte 2016.03.23. 18:07:00 / # 344107
avatar
Miért, te komolyan elhitted, hogy kisöprik őket? Simán dolgozhatnak, még taxióra sem kell nekik. Varga ezzel legalizálta őket. Milyen egyenlő feltételek?
alelölülő 2016.03.23. 02:16:48 / # 344103
Ezt inkább egy próbálkozásnak érzem, hogy a cégek tegyék lehetővé a hozzáférést üzleti adataikhoz.
A mezitlábasok ellenőrzését ugyanis ez nem oldaná meg.
thomas 2016.03.22. 20:22:08 / # 344101
Zindex:A taxisokkal további egyeztetések vannak még, "azt szeretnénk elérni 2017. január elsejéig, hogy felesleges legyen az online kassza taxikra való kiterjesztésére. Azon dolgozunk, hogy a NAV a taxis cégek rendszerére lásson rá, és így ne legyen szükség online kasszákra" - mondta Varga.
szabadataxi 2016.03.22. 18:57:29 / Módosítva / # 344100
A kulcsmondat: "A tárcavezető megjegyezte, hogy 2017. január 1-jétől a személyszállító tevékenységet végző taxisok és uberesek bevételéről is online adatokat kell szolgáltatni a NAV-nak."

Lehet elemezni.

szabadataxi 2016.03.22. 18:46:31 / Módosítva / # 344099

Sajtóközlemény  

Újabb ágazatokra terjesztik ki az online pénztárgépek használatát

2016. szeptember 30-ától és 2017. január 1-jétől a kormány további ágazatokra terjeszti ki az online pénztárgépek használatának kötelezettségét – jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter budapesti sajtótájékoztatóján.

A vállalkozásokat és a magánszemélyeket terhelő adók csökkentése mellett a korábbiaknál jóval szigorúbban kíván eljárni a kormány az adóelkerüléssel szemben – hangsúlyozta Varga Mihály. Hozzátette: a feketegazdaság visszaszorításában jelentős szerepet játszott az online pénztárgépek használatának és az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer (EKÁER) bevezetése.

A gépjármű-javítási, karbantartási tevékenységet, a gépjárműalkatrész-kiskereskedelmet, a motorkerékpár-alkatrész kereskedelmet és javítást végzők, a plasztikai sebészeti tevékenységet folytatók, a diszkót, illetve táncteremet működtetők, a ruházati tisztító szolgáltatást végzők és a különböző fizikai közérzetet javító és testedzési szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások lesznek kötelezettek az online pénztárgép használatára szeptember 30-ától, 2017. január 1-jétől pedig a pénzváltók csatlakoznak az online rendszerhez – tudatta Varga Mihály. A tárcavezető megjegyezte, hogy 2017. január 1-jétől a személyszállító tevékenységet végző taxisok és uberesek bevételéről is online adatokat kell szolgáltatni a NAV-nak.

A tárcavezető leszögezte: a pénztárgéprendelet módosításának előkészítésekor megvizsgálták, hogy melyek azok a szolgáltató szektorok, amelyek esetében az átlagosnál lényegesen magasabb a bevételek eltitkolásának aránya. A bevezetés időpontjánál szintén körültekintően járt el a kormány, hiszen az érintetteknek megfelelő idő áll rendelkezésükre a készülékek beszerzéséhez.

Jelenleg 217 ezer online pénztárgép üzemel az országban többek között a kereskedelmi egységekben, benzinkutaknál, a gyógyszertárakban, a vendéglátó üzletekben és a szállodákban – emlékeztetett a tárcavezető kiemelve: a tárca számításai szerint 2014-ben 150-200 milliárd forint többlet adóbevételt eredményeztek ezek a pénztárgépek a költségvetés számára, 2015-ben további mintegy 60-90 milliárdos többletbevétel köszönhető a rendszer működésének.

A jogkövetően működő vállalkozások pozitív visszajelzése, a nemzetközi érdeklődés mellett az államkassza bevételi adatsora is bizonyítja a rendszer sikerességét – emelte ki Varga Mihály.

Budapest, 2016. március 22.

Nemzetgazdasági Minisztérium

janoutas 2016.02.28. 23:58:54 / Módosítva / # 343870
avatar
A taxi a sajátod, vagy bérelt, mehetsz vele bevásárolni, nyaralni a feleségeddel (bár ez dupla költség, fele mulatság), mehetsz a barátoddal valahova stb., gondolom nem fogod bekapcsolni ilyenkor.....   A boltokban is megoldják ezt a problémát. Amire ez bejön remélem már nem lesz uber, de, ha igen, akkor nekik is lesz online órájuk, vagy 800 000-ük a rendszám visszavásárlásra, meg még egy kis pénzük a NAV büntetésre! Ha nem, akkor a NAV-nak lesz egy árverezendő autója...
rosszqtya 2016.02.28. 23:26:38 / # 343869
avatar

janoutas 2016.02.28. 12:49:49 / Módosítva / # 343868
avatar
Nem csak a napi, vezetési időt nézik, hanem kéthetente is meg van határozva, hogy mennyit lehet vezetni, és 28 naponta is  Ha jól tudom 2 hetente max 90 óra a megengedett vezetési idő. És a pihenő időket is nagyon be kell tartani!
Oldalszám: 21