Hozzászólások száma: 416
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > Indul a Green Taxi, indul a jövő taxis vállalata! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
f.attila 2016.02.26. 13:48:43 / # 343767
Jutaléknak hívják az okot.
f.attila 2016.02.26. 13:48:13 / # 343766
jaj ne szívass már :D Te is tudod jól, hogy ezek már nem kézipoggyászok.Fogadd el, hogy az utasok 75%ának elegendő egy ekkora autó. Szerintem ezt a szabályozásban meghatározott méretkorlátnál is figyelembe vették. A néni meg nem taxis volt, hanem uberes.
janoutas 2016.02.26. 13:28:35 / # 343763
avatar
Én úgy számolta, ha valaki vesz kp. egy ilyen autót magának. Ha egy cég veszi hitelre, leasingre, ahol ott általában 5 év számviteli amortizációval számolnak, és semmit nem változtat jelentősen a dolgokon, mert a törlesztő/leasing díj miatt megdrágul az egész, és nem lesz egyáltalán kedvezőbb a költség, inkább még nagyobb lesz! Szerintem, ha figyelembe veszed, hogy, ha nem akar valaki a fizetős parkoló belvárosi helyen tölteni (lehet, hogy ingyen tölt jelenleg, de a parkolásért fizetnie kell), akkor el kell mennie olyan helyre kiesésé, + felesleges km-ek), ahol nincs parkolási díj, és a töltés is ingyenes! Figyelni kell nagyon, mert ha megáll a villanyautó, akkor ott már csak az autómentő jöhet szóba, ami szintén nem olcsó! El tudom képzelni egy 2 felnőtt+ két gyerek + a sofőr és bőröndök helyzetet a belvárostól a reptérig klímával 35 fokban....Nem biztos, hogy vissza is fog érni a városba, főleg, ha onnan is egy ilyen családot kell visszahoznia....hacsak nem tölti a reptéren fel az autót, de annak a parkolási díj miatt van egy kis költsége....
alelölülő 2016.02.26. 12:38:47 / # 343762

Én se értem, plusz miért működteti még mindig a lélegeztetőgépet ennél a ződségnél.

szálka 2016.02.26. 12:23:45 / # 343761
avatar
Különös figura vagy te ezen a színpadon. Aligha lehet véletlen, hogy bizonyos történésekre hetek múltán is emlékszel, máskor meg arra is rácsodálkozol mint új információra, amit pár órával korábban is megkaptál válaszként.
Nem egyszerűbb levenni az álarcot?
alelölülő 2016.02.26. 11:57:18 / # 343760
Bőröndökről beszéltem, nem ilyen kézitáskákról.
Én meg egy néniről hallottam, aki Smarttal repterezett, igaz, csak egyszer.

f.attila 2016.02.26. 11:18:17 / # 343757
Láttál már ilyen autót belülről? Ismerek taxist, aki focus-al repterezik minden gond nélkül.Alapeset:
Extrém eset:
A cég jövőbeli fejlesztési tervezete:
alelölülő 2016.02.26. 10:54:22 / # 343756
Lehet repterezni, csak a bőröndöket egy másik kocsival kell szállítani.
f.attila 2016.02.26. 10:53:02 / # 343755
Mi a gond Lévay Örssel? Ebben a topikban már korábban végigjárták, hogy ők nem voltak sárosak?!
f.attila 2016.02.26. 10:51:13 / # 343754
Nem jól kalkulálsz. Az autók nem csak 22 napot mennek egy hónapban, hanem minden nap mennek. Egy vállalati flotta lízing teljesen más konstrukció, mint egy lakossági autóhitel. Repterezni is lehet vele nyugodtan, ott is vannak töltők, meg hosszabb távra indulj tele tankkal. Tapasztalat, meg gyakorlat kérdése az egész.
tomajer 2016.02.26. 06:27:04 / # 343747

Éllítólag nincs rajta Uber felirat



cheater 2016.02.25. 21:35:37 / # 343745

Az Externetes Lévay Örs alkotta meg ezt a csodát. Számomra felfoghatatlan, hogy ezek után miért nem qrják ki az autóikat a plusszból, aztán túrják az utcát és termeljék meg a leadót. Ha azért nem mert itt függőség van akkor megint kezdődik az ami két évvel ezelőtt megszűnt.

Lévay Örs blog

rosszqtya 2016.02.25. 20:47:11 / # 343744
avatar

Nissan Lief hack :o)

majd egész nap kapcsolgatjuk a nyáron a fűtést, télen a hűtést :o) egyből elmegy az utasok kedve, a mókusok, meg nem mernek majd leállni a töltőről :o)

sárga csoda 2016.02.25. 20:35:01 / # 343742
avatar
Akkor a Green inkább pénzmosoda,mint droid gyár..Az uberes csontignyalással pedig még álcázni is próbálják
Vajh eddig mennyi veszteséget termelhetett a környezetbarát cég az álló,sofőr nélküli autókkal?
Már csak az a kérdés,hogy a tulaj...kinek a kije ebben a nagy magyar mutyiban??

Valahogy olyan érzésem van ettől mint a migránsválságról....Izrael és Usa miért kussol annyira??? )))))
janoutas 2016.02.25. 19:52:36 / Módosítva / # 343741
avatar

Egyébként egy új Nissan Leaf induló ára 9 millió, 10évre havi 75 ezer, ha kp-ra veszi valaki! Vegyünk azt az esetet, hogy ez napi 3400ft lesz átlagban! Nem tudom mennyi pontosan a hatótávolsága, de vegyünk 100 km-t, ami szerintem egy pörgős napon nem lesz elég, tölteni is fog kelleni, ami bizony időveszteség (kiesés)! Erre jönnek még az egyéb költségek, biztosítás, meg a többi, és szerintem, ha ezeket is figyelembe vesszük, hogy akkor a napi költség 10 ezer felett lesz, de ezeken felül még meg kell keresni a bérköltségeket is! Ezek szerintem nehezen lesznek kitermelhetőek, mert egy jó napon nem lesz elég a hatótávolság, az autó méretei miatt a reptér, pályaudvarok, nagyobb távolságok eleve kiesnek!

Lehet, hogy rosszul kalkuláltam valamit, vagy rosszul gondolok valamit, akkor kérlek javítsatok ki!

janoutas 2016.02.25. 14:33:11 / # 343725
avatar
Én sem vagyok jobb, én is csak civil vagyok itt....
alelölülő 2016.02.25. 14:17:17 / # 343722
MIÉRT KÜLDÖD ODA?
Pont elég, ha megtalálja.
Még sok is.
janoutas 2016.02.25. 13:45:04 / # 343720
avatar

Szia Attila!

Nézd meg miről írnak az uberrel foglakozó részben itt!

f.attila 2016.02.25. 13:29:01 / # 343718
Igen az uber téma szerintem sem korrekt ahogy van. Sem a szabályozás módjában, sem az uber hozzáállásában. Szerintem tök igaza van a green-ek, hogy az lenne korrekt, ha le tudna ülni a taxi, az állam, meg az uber és megbeszélnék, hogy találjanak olyan megoldást, ami mindenkinek ok, és nem lehetetleníti el egyiknek sem a munkáját. Ez a vagdalkozás ahogy látom nem vezet sehova. Az uber megy továbbra is, a taxisok meg dühösek. Később tervezem a nagyobb járgányokat is, gyerekkori álmom a kamion :P
janoutas 2016.02.25. 12:56:39 / # 343713
avatar
Nekem nincs ezzel semmi bajom, én csak azt nem értem, hogy miközben jogosan panaszkodnak, hogy mindet szart lenyomnak a torkukon, akkor miért nem követelik hatékonyabban azoktól, akik ezeket le tudták nyomni, hogy egy év után legalább, a törvényeket be nem tartó ubertől szabadítsák már meg őket! Az uber jelenleg is vidáman furikázik utasokkal "zárt körben", miközben az ubersofőrök a "folyamatban lévő tanfolyamokkal" jól megszedik magukat! Hol vannak a beígért rendszámhullások? Már az is felmerült bennem, hogy valójában csak megvezetik őket.
Egyébként én a helyedbe nem a taxiban gondolkoznék. sokkal nagyobb buli a nagy busz! De csak annak, aki normális és tud nyelveket! Ezzel pl. Németországban sokkal többet lehet keresni, rendesen bejelentve, hivatalosan! Most ment ki egy ismerősöm, japán csoportokat szállítanak Európán belül, nagyon jó, bejelentett fizetést kap, teljes ellátást, és van mindig annyi szabadideje is, hogy haza is tud jönni rendszeres időközönként! Normális, és kényelmes buszokkal dolgozik, normális emberekkel, és megengedik, hogy a csoportok programjain is részt vegyen (pl. bemehet a kastélyokba, múzeumokba stb. is, ha akar, mert ezt is ingyen biztosítják neki!) Nem kell idegeskednie, annyi a feladata, hogy időben legyen ott, és normálisan dolgozzon, valamint az utasokkal legyen mindig udvarias! 
Oldalszám: 21