Hozzászólások száma: 416
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > Indul a Green Taxi, indul a jövő taxis vállalata! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
janoutas 2016.02.25. 12:14:33 / # 343705
avatar
Én 47 éves vagyok, jelenleg vidéken élek, és feleségem cégében segédkezek, ami más területhez kötődik! A gyereket is kell a helyes irányba terelgetni.
Nekem, és még sok másnak az egész helyzet úgy jön le, hogy az Uber gyakorlatilag a taxival felmosta a padlót, és az államból is eddig hülyét csinált!
Csak  azért érdekel, mert holnap egy másik, akár velünk is meg fogja ezt tenni! Lehet, hogy megorrol rám valaki ezért, de én inkább azt érzem, hogy nagyon rossz a laikusok felé a kommunikáció, és sajnos az uber sokkal eredményesebb ezen a téren! Van előrelépés, de már elnézést kérek, az, hogy egy egyértelműen szabálytalan dolog eddig működhet a piacon, az valahol azt is jelzi, hogy az általad cselekvő emberek munkája hiába kiváló, ha nincs mellette egy erős lobbi! Az uber így működött a kezdetektől fogva, miért volt szükség ennyi időre, hogy megmozduljon valami? Nem hiszem el, hogy a taxisok ne tudnák az uberes autók rendszámait stb. És nagy rendszámhullásról sem hallani mostanság! Bocs, de ha arra kényszerültök, hogy átmenjetek az uberhez, gondoljatok arra is mielőtt ezt meglépnétek, hogy csak addig lesz rátok szükségük, amíg az agymosottakkal el nem végeztetik a tanfolyamokat! Mert nekik nem szakemberek kellenek, akik tudják, hogy merre folyik a Duna, hanem olyanok, akik vakon teljesítik a kéréseiket!
Fogjatok össze egymással, tegyétek félre az ellentéteiket, és közösen, határozottan lépjetek fel az Uber ellen, mert csak így győzhettek! És az sem mindegy, hogy mi lesz a győzelem ára.....

f.attila 2016.02.25. 12:04:16 / # 343703
Dehogy bántom. Egy ideje olvasgatom miket írnak itt, mert ez a leggyorsabb, és leginformatívabb hely, ahol a taxis témákkal kapcsolatban értesülhetek. Érdekelt vagyok a témákban, magam is taxis szeretnék lenni, de ez a hozzáállás, felfogás, és intelligencia, ami itt sok embernél megjelenik az nem támogatni való !tisztelet a kivételnek!, ezért leírom a véleményem. Egy dolog tisztában lenni a szabályozásokkal, és egy egészen más dolog tisztességesen élni. Elég nagy ellentmondásokat találni itt sokaknál ezügyben. És akkor csodálkozunk, hogy egy munkáltató miért nem bízik az alkalmazottjaiban? Ezen ebben az országban nem kell meglepődni. A topik meg arról szól, hogy a témával kapcsolatban bármit kibeszéljünk, ezért lehet ide regisztrálni olyannak is, aki adott esetben mondjuk uberezik, vagy éppen péksüteményt árul.
Amsel 2016.02.25. 11:13:31 / # 343699
avatar

Értékelem ,de nem tudom milyen indittatásból állsz ki a taxisok mellett, számolhatatlan esetben hangsúlyozva,hogy nem vagy taxis csak egy utas.Azzal viszont hogy locsogásoddal az unalomig szét offolsz itt mindent,több kárt csinálsz mint hasznot.Néha az az érzésem támad,hogy találtál egy olyan fórumot,ahol végre jól kibeszélheted magad.Nem is lenne ezzel baj,ha értelmes és megújuló vélemény,ötlet,netán jótanács ( az isten óvjon meg tőle bennünket) hangozna el irányodból.Ehelyett arról diskurálsz,ezerszer ismételve önmagad,kifejtve előlről,hátulról,meg kitudja milyen irányból amit már nálad kevésbé fecsegő,viszont cselekvő emberek régen megfejtettek és amit tudtak azt megoldottak.

Egy pár sorban leirnád hogy van-e családod,hány éves vagy, mivel foglalkozol stb ? Persze nem kötelező,csak tudjunk már valamit rólad,ha már ennyire velünk vagy. Mert itt azért általában ha nem is 100% ban de vannak infóink egymásról. 

janoutas 2016.02.25. 11:04:16 / # 343698
avatar
Attila, ne bántsd Őt ezért! Másként látja a dolgot belülről, mint mi kívülállók! Én elfogadom, ha szólnak, hogy hülyeséget írtam, és ha kritizálnak ezért, akkor sem haragszom meg rájuk! Én támogatom a szerintem jogos harcukat, ha elfogadják elfogadják, ha nem nem! Segíteni szeretnék nekik, hátha a szemükben sok használhatatlan ötlet közül akad olyan is, amiket esetleg fel tudnak használni a jogos harcuk során! Én utas vagyok, nem taxis! Segíteni akarok nekik, nem megbántani Őket!
janoutas 2016.02.25. 10:55:21 / # 343697
avatar
Azért kell harcolni a megélhetésükért is a taxisoknak, mert az uber, és a többi hasonló kommunikációja is "jól hangzik a közvélemény számára számára", és a látottak alapján elég sokan be is veszik a dumájukat sajnos! Nagyon profi módon kerülik ki a rájuk nézve kínos kérdéseket! Egyértelmű, hogy az egész egy nagy sumákság, sokkal súlyosabb mint, azok amikkel a taxisokat vádolják, támadják!  Az órabuherálás, árdrágítás nem szervezetten folyik, hanem ezek egyes emberek, egyéni akciója legfeljebb, míg az uber esetében látszik, hogy a "működésüket" jól megtervezve, és szervezve végzik! Adózás, vállalkozás, biztosítás, engedélyek stb nélkül, ki tudott volna ekkora létszámmal, személyszállítói tevékenységet végeztetni másokkal ennyi ideig büntetlenül, az uberen kívül?
f.attila 2016.02.25. 10:38:32 / # 343696
Remélem vagy olyan jó, hogy nem ennél a cégnél dolgozol ilyen hozzállással, mert nem ilyen emberekre van szükségük. De ebben az esetben érdekelne honnan tudod, hogy egy mozdulat? És az pontosan milyen mozdulat? Vagy csak írtál valamit, hogy okosabbnak tűnj?
janoutas 2016.02.25. 09:57:55 / # 343695
avatar
Megértem, hogy Te és tomajer is így gondolkozik, és ha taxisként dolgoznék, valószínűleg én is ezt gondolnám! De én utas oldalról nézem a dolgokat! Az átlag embereknek, meg azoknak akik folyamatosan bántják a taxisokat kell elmagyarázni, hogy mi is a taxisok problémája, mert a taxisok ezzel tisztában vannak, míg az "utas" nem! Persze, hogy piti dolog, és teljesen felesleges pl. a nyomáskapcsoló, vagy más, de egy kívülállónak, ha azt mondod, hogy egy mozdulattal ki lehet kapcsolni, akkor lesznek olyanok, akik erre azt mondják, hogy "na persze, a taxisnak rögtön csak a okosságok jutnak az eszébe", míg, ha egy, az általam említett hatalmas baromsággal (pl. Ne hányj be az autóba, mert megráz az áram..) indoklod, akkor nem ez jut erről az eszébe, hanem egy jót röhög esetleg. Még az is jobb, ha emiatt hülyének neveznek valakit, mint csalónak!  Én (magánvélemény) úgy látom, hogy nagyon sok olyan dolgot, amivel a taxisokat támadják (vádolják), egy megfelelő, értelmes kommunikációval meg lehetne magyarázni! Nem nagyon láttam a médiában olyat, hogy valaki előállt volna, és értelmesen elmagyarázta a nyilvánosság számára is érthetően, hogy mennyibe kerül az, hogy egy személyautóból taxi legyen! Fogalma sincs az átlagnak, hogy milyen állandó költségek vannak!  Az átlag csak úgy számol, hogy belváros- reptér kb. 10 ezer, és ebből indul ki, és ez alapján kezd el matekozni! ("Minek sír a taxis, 5-600 ezret keres havonta és a hasonlók!" Ja hogy van költség is, az már nem érdekes..., és azt mondja, hogy a taxisok csalók, és ha valaki visszakérdez, hogy miért is csalók, akkor az lesz a válasz, hogy mert taxis, de bezzeg az uber átlátható, becsületes, adót fizet, innovatív, ez a jövő, munkahelyeket teremt.....stb.)
 Az uber nem a Azt sem hiszem, hogy a taxisok közül annyian variálnának, mint ahogy az a médiákban megjelenik! Ha sokan variálnak, akkor már nem a taxisokkal van gond, hanem a költség/ár arány nem megfelelő, azaz nem lehet a bevételből tisztességes munkával megtermelni a költségeket és a munkabért! Magyarul sokkal profibban kellene kommunikálni a közvélemény felé az egészet! Nem a taxisofőröknek a dolga ez, hanem azoknak akiknek fizetitek a tagdíjat, és főleg a BKK-nak, akihez tartozik a taxi! A BKK ne csak ellenőrizzen, hanem álljon ki a taxisokért is! Telekürtölték a világban, hogy Budapesten a taxisok, és a vendéglátók lehúzzák a külföldieket. Miért JFK-ról (New York) a hivatalos 40 dollárt kéri el a taxis a turistától? Nem 100-at! Ha bárhol a világon beül valaki egy lokálba, és elkezd piázgatni a csajokkal le fogják húzni? Le! Aki nem nézi meg, vagy nem kérdezi meg előre az árakat, az mindenhol a világon így fog járni valószínűleg! Én utasként nézem a dogokat, nem taxisként! Nem azért okoskodok, mert uber, hanem azért mert nem akarok az ilyenek kihasznált csicskása lenni pár év múlva! Ma a taxinál próbálkoznak, ha bejön, akkor meg szép lassan, az ország nagy része így fog dolgozni! De akkor már késő lesz..... 
tomajer 2016.02.25. 06:16:31 / # 343694
Amikor olyanok elmélkednek taxisokról, akik még csak a jobbegyről átkukucskálva láttak olyant :-)
Amsel 2016.02.25. 04:36:06 / # 343692
avatar

Olyan piti dolgokról elmélkedtek,hogy komolyan mondom már kezd unalmas lenni. Mint ez a nyomáskapcsoló !Jól hangzik a közvélemény felé,de szart sem ér. Egyetlen mozdulattal kiiktatható. Mit kell ezt ragozni ? 

cukrosleves 2016.02.25. 04:31:19 / # 343691
avatar
Minden rendszernek vannak gyenge pontjai. Amit ki is hasznàlnak. Mint ahogy ennek is... ;)
f.attila 2016.02.25. 01:26:12 / Módosítva / # 343690
Szerintem azért van benne, hogy ne vigyen a taxis feketén utast, havert. Gondolom mínőségbiztosítási szempontból ez jó dolog. És lopni ott is lopnak ahol nagyon sokat keresnek, nem attól függ. Illetve a több körös interjúk után is bejutnak cégekhez olyan emberek, akik azt nem használnak ki a gyenge pontokból amit nem ismernek.
janoutas 2016.02.24. 23:17:30 / # 343689
avatar

Az előzőt folytatva, szerintem az ülésbe épített nyomásérzékelő helyett elég lett volna egy matricát jól látható helyre kitenni, amin az szerepel, hogy "Ne hányj az autóba, mert megráz az áram!" A "bulinegyed volt uberes utasainak a hivatalos szállítója" ezzel sokat tudott volna megtakarítani, mert ezzel a nyomásérzékelő ára mellett, a gyakori fertőtlenítő takarítás költségeit (bár ezt az utas fizeti, ha fizeti) is, meg az emiatt kiesett autó miatti veszteségeket is meg tudta volna spórolni......

janoutas 2016.02.24. 22:56:55 / # 343688
avatar
Ülésbe épített nyomásérzékelő...., ennek mi az értelme? Gondolom üresen nem nagyon mászkál feleslegesen villanyautóval senki a városban fel-alá....... Ennyire nem bízik meg az alkalmazottaiban? Gondolom elbeszélgetnek mindenkivel mielőtt felveszik! Ha nem tud jól választani, akkor kérjen meg egy erre szakosodott céget, aki a megadott szempontok alapján fogja helyette kiválasztani az alkalmas embereket! (Vagy meg kell fizetni az embereket olyan szinten, hogy ne kelljen, és ne érje meg neki lopni!)
f.attila 2016.02.24. 10:21:39 / # 343673
Fórumozni sem tudsz. Ezzel le is zárnám ezt a társalgást, mivel annyi intelligencia sem szorult beléd, hogy velem beszéld meg a véleményed rólam. Ez a topik meg nem erről szól, de Neked majd biztos nyitnak egyet, hogy ott magadban eldiskurálj, mert más nem beszélget Veled, amin nem vagyok  meglepve. További szép napot, és a témában legyél szíves máskor hozzászólni, mert zavarja az esztétikai érzékemet!
Berlioz 2016.02.24. 09:06:16 / # 343663
avatar
Csak az a kérdés, magától bolond, vagy fizetnek neki érte  marketingeli itt a konkurenciát , meg próbál piszkoskodni menjen az ilyen oda ahonnan küldték!

f.attila 2016.02.23. 23:18:39 / Módosítva / # 343653
Mire alapozod, ha szabad tudnom? Gondolom zavarodban, és a válaszok hiányában erre nem tudsz majd kifejteni egy helyesírási hibák nélküli választ, de azért megkérdezem! :D
szálka 2016.02.23. 22:45:41 / # 343651
avatar
...var
szálka 2016.02.23. 22:43:35 / # 343650
avatar
(feladom) Szerintem tudatosan ka
szálka 2016.02.23. 22:38:21 / # 343648
avatar
Szer
Berlioz 2016.02.23. 22:12:42 / # 343645
avatar
Az ok de nagyon hülye szegény :-)
Oldalszám: 21