Hozzászólások száma: 141
Ugrás a hírhez Oldalszám: 8
Témakörök > Hírek fórumai > A taxis megpróbált leköpni, lökdösődni kezdett, üvöltött velünk... A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Dracan 2008.06.03. 21:41:38 / # 33166
avatar
Helló Mindenkinek! Magam részéről rendszeresen utazom taxival, és tudom hogy a többség teljesen normális. Azt a néhányat, aki nem normális, szépen megkértem, hogy a saját jól felfogott érdekében ne nyomjon többet a címemre. Utóbbi időben több közlekedési incidens is ért taxisokkal, arányában több, mint ami a nagyszámok törvényéből fakadna. Mindezt úgy, hogy általában a közlekedésben „buszként” kezellek bennetek (beengedem, ha tudom, nem tartom fel, stb., mivel sejtem, hogy utasért, utassal siet a dolgára.) Nem szeretném túlfeszíteni a húrt, de a sorok között talán érdemes olvasni és a tanulságokat is levonni. vannak ilyen taxisok; nem a többség, nem általános, de sajnos előfordul; általánosítani jó szokása a népnek: az orvosok hentesek, akik csak a hálapénzre hajtanak, az ügyvédek bűnözők, a rendőrök hülyék, és mint tudjuk erőszakolnak is, stb... társaságnál is nehéz az ilyet szankcionálni, de mezítlábasnál egyenesen lehetetlen a normális nagy többség védtelen az érdemtelenekkel szemben, saját maguk közül nem tudják kizárni a taxistársaság is védtelen az „utánzókkal” szemben; azt azért ne írjuk bringásék számlájára, hogy nem tudta egyértelműen azonosítani az autót és sajnos mindannyian védtelenek vagyunk az ilyen taxissal szemben: az utas, a közlekedő, a normális taxis és a taxistársaság is; és ez nagy hiba: miért maradhat az ilyen taxis, mért nem vizsgálja senki az ilyen ügyeket? Bocs, hosszúra sikeredtem... szép estét, jó éjszakát mindenkinek
cbtaxi 2008.06.02. 17:38:16 / # 33164
avatar

csogu 2008.06.02. 16:44:06 / # 33163
Persze, hogy nem tudott róla, mert akkor még nem volt képben, de délelőtti beszélgetésünk alapján most már tudja mi is a dolga. Még nem hívott?
AdamGyak 2008.06.02. 16:08:35 / # 33165
avatar
Nem, kéne? Meg van pár ötletem amit szeretnék vázolni személyesen valamelyikőtöknek... ;)
AdamGyak 2008.06.02. 15:58:10 / # 33162
avatar
Nekem mindegy, én megcsinálom egyedül is, csak mondjad hogy legyen, én hülye felvettem a kapcsolatot Tomával aki meg pislogott hogy mi van... ? Mindenesetre már nem találtam régi 168 órát csak az új van.
csogu 2008.06.02. 10:29:54 / # 33161
sixtin64! Bocsánat, hogy itt próbálom meg veled felvenni a kapcsolatot, de más oldalakon felfigyeltem rád. Kérlek emailben vedd fel velem a kapcsolatot: csogu@hallotaxi.hu Előre is köszönöm

csogu 2008.06.01. 22:47:43 / # 33160
Ide is beteszem a blogra küldött válaszom, hátha valaki csak itt olvassa...mármint civil. Tisztelt hölgyek/urak! Engedjetek meg pár szót nekem, ehhez az egész történethez. Én magam egy 38 éves 2 gyermekes családapa vagyok, aki egyedül tartja el a családját ebből (egyesek szerint) szép szakmából. Kicsit szeretnék a történelembe visszarepülni. Budapesten 1913. Július 01.-én vette kezdetét a gépi járművel történő személyszállítás. Két világháború is visszavetette ezt a szakmát, majd a II. világháború után nem egész egy tucat taxival indult újra útjára. Egészen 1990-ig taxisnak lenni, egy megbecsült dolog volt, egy elismert erős(!!!) középrétegnek számítottunk. Majd elérkezett az úgynevezett taxisblokád. Ekkor a taxisok kiálltak a saját és a lakosság érdekeiért. 1956 után az első komolyabb megmozdulás volt, amikor egyszerű munkások szembe mertek helyezkedni a hatalom érdekeivel. Természetesen ez egyedül nem sikerülhetett volna, ehhez kellett a többi fuvarozó és a lakosság(!!!) segédlete. Akkoriban én mint lelkes fiatalember vettem ki a részem abból a 3 napból és ott voltam a Margit hídnál az első sorban. Így mint civil állíthatom, hogy akkor a szemünkben a taxisok hősök voltak, egy olyan társadalom, akik összetartanak, akik nem ismernek lehetetlent. Volt becsületük és épp ezért, volt megbecsülésük. Majd vége lett a blokádnak és ez a szakma azóta is bűnhődik. Büntet minket a hatalom, megbélyegez a lakosság. Az a lakosság, akikért anno szintén kiálltunk. Igazuk van, felhígult ez a szakma, hiszen a rendszerváltás után mindenkit erre a pályára irányítottak, akinek jogosítványa volt. Így történhetett meg az, hogy 1992-re Budapesten közel 20 ezer(!!!) taxi futkározott az utakon. Ehhez, hogy megértsétek, annyit tennék, hogy ez a szám ma közel 6 ezer, amire a média mindig azt harsogja, hogy sokan vagyunk. Ez sem igaz, de ez egy másik történet. Folyt az ádáz harc, ami bizony nem ritkán tettlegességig fajult. Vadállatok kezdtek el az utakon száguldani, taxisnak nevezve önmagukat, amíg a csendes többség próbálta túlélni azt a pár évet. Mostanra lényegében pár kirívó esetet leszámítva letisztult a szakma, a cégek beszabályozása, a bankok és a fene nagy demokrácia miatt ellehetetlenített taxisok mára már rég nem az erős középosztályba tartoznak. Mára már megvetnek minket és a nevünk – szakmánk – csak akkor kerül pozitívan megemlítésre, amikor egy esetleges blokád lehetősége merül fel. Nem állítom, hogy nem szolgált rá ez a szakma, ami engedte azoknak az embereknek a beáramlását, akik végül is meggyalázták és elvették a becsületes taxisok jó hírét arra, hogy megvetően nyilatkoztok rólunk, akár itt ezen a blogon is. Megértem az indulatokat és el is fogadom, de ezek az általánosítások azokat az embereket is minősítik, akik normálisan végzik a munkájukat és veletek együtt a túlélésre játszanak ebben a fene nagy dübörgő gazdaságban. Láthatjátok, nem mentünk el szó nélkül a minket ért vádak mellett. Próbáltuk tisztázni magunkat, amennyire ez a mi eszközeinkkel lehetséges. Nem szeretnék visszalőni és azokat a kerékpárosokat megemlíteni, akik a mi idegeinket borzolják, mert ennek semmi értelme, hiszen a biciklis társadalom megítélésére ez hasonlóan káros, mint ránk, taxisokra. Egy dologban szeretnék hinni, hogy előbb-utóbb az értelmes és a meggondolt emberek lesznek többségben ebben az országban is. Addig is, mi, a kisebbség, tegyünk meg annyit, hogy nem ugrunk egymásnak az első adandó alkalommal, mert akkor mi sem érezhetjük magunkat különbnek…és legalább ettől ne fosszuk meg önmagunkat. Köszönöm, hogy elolvastátok és ha szeretnétek rólunk, taxisokról, hiteles forrásból többet megtudni, akkor látogassátok meg a lapunkat: hallotaxi.hu Baráti üdvözlettel csogu
csogu 2008.06.01. 22:14:08 / # 33159
...és végezetül egy korrekt lereagálása a történteknek: [b][i] partychoke 2008.06.01. 20:12:56 én kérek elnézést a blogunk és szerkesztőtársam nevében, amíg ő meg nem teszi ezt, amire ezúton is megkérném. annyit tennék hozzá, hogy valószínűleg nem szándékosan mocskolta be a Főtaxit, hanem egyszerűen figyelmetlen volt, és eltévesztette, persze ez egyáltalán nem mentség. [/b][/i]

tomajer 2008.06.01. 22:07:08 / # 33157
Nemnem! Ez mindenképpen a ti ügyetek! :-)
csogu 2008.06.01. 21:59:22 / # 33156
Főszerkesztő úr, ezt a lehetőséget nem vehetem el tőled. Odamész Adamgyakkal és kérdőre vonjátok a kollégát. Ádám, te meg majd figyelj jól, mert így lehet ezt a szakmát megtanulni!!!!
tomajer 2008.06.01. 21:34:39 / # 33155
Úgy gondolom, ez neked mint Főtaxisnak becsületbeli ügy. Nem szeretném beleütni az orromat! :-)
csogu 2008.06.01. 21:04:18 / # 33154
Oké, menj a Tomival te is. Vedd fel vele a kapcsolatot.
AdamGyak 2008.06.01. 20:41:42 / # 33153
avatar
Én hagy lécci lécci :)
taxis23 2008.06.01. 20:25:51 / # 33152
avatar
Tisztelt névtelen kerékpátóros Írogtó ! Avval az energiával, amit koholt írásaival eltöltött a különböző netes fórumokon, már rég kidríthette volna, hogy az ön által pocskondiázott taxis nem a Főtaxi kötelékeiben dolgozik. Ehelyett megvádolt egy olyan céget, a vezérigazgatón keresztül a sofőrökig, akiknek semmi köze az ön kerékpáros kalandjához./amit egyébként ezek után, hiszek, ha látom./Mert ennyit ér az ön szava. Remélem, a moderátoroknak lesz rá gondja és módja, hogy kihámozzák Önt a névtelenség homályából, és hitelrontás címén felelősségre vonják.Ami a fenyegetését illeti, hogy nem rendel tőlünk autót, csak azt tudom mondani:Isten tartsa meg a szokását. Remélem, arra is lesz ideje, hogy ezek után bocsánatot kérjen az összes fórumon, ahová kioholmányait eljuttatta. Várjuk többen, akik becsületesen dolgozunk, és megpróbáljuk az utasok néha már lehetetlennek tűnő igényeit is legjobb tudásunk szerint teljesíteni.Addig pedig mélységesen szégyellje magát, és közlekedjen kerékpárral, ha kérhetném...

csogu 2008.06.01. 20:10:19 / # 33158
Hmmm...láttad azt a Vodafon reklámot a kocsin? Az Citys megtévesztés, nem? Hmmm...Ádám, mit szólnál, ha nemkar kollégával mennétek?
csogu 2008.06.01. 20:06:36 / # 33126
Természetesen...és ez tomajer feladata lesz:-)))

AdamGyak 2008.06.01. 18:08:21 / # 33144
avatar
Skulo · http://politoxi.blog.hu/ 2008.05.30. 00:09:16 A főtaxi egy nagy kalap szar, ott vannak a legbalfaszabb, leglehúzósabb, legidiótább, legköcsögebb sofőrök, akinek egy csöpp esze van messzire kerüli őket eleve, nehogy az autójukba szálljon!

AdamGyak 2008.06.01. 18:05:08 / # 33151
avatar
Szembesítsétek a kollégát a cikkel... :)

csogu 2008.06.01. 16:14:26 / # 33150
...azért szerencsére akadnak normális emberek is... Tibor 2008.05.29. 20:49:00 Kicsit szomorú a taxisokat ugyanolyannak tekinteni. Nagyon sokat ismerek, nagyon tisztességeseket, mind egyéniség. Buda, City, Főtaxi, stb. És kb 200 fuvarból volt egy unszimpatikus, és eddig összesen három vadbarom volt, aki nagyon durva volt. Az egyik, aki mindenkit le akart lőni, nála volt akkor is fegyver, és pumpálta fel magát, be is paráztam. A másik, aki a Merci taxiját lopott alkatrészekből rakta össze, és még büszke is volt a kapcsolataira. A harmadik, aki annyira sajnálta a benzint, hogy olyan szegény volt a keveréke, hogy a kétfokos lejtőt nem bírta, és sík terepen is 20 mp volt az 50 km/h elérése. Mindhárom agyament volt, az első és utolsó agresszív barom ráadásul. De a többi keményen dolgozik, és van, aki nyugdíj környéken még kint van a standon, és fől a melegben egész nap, és korrektül vezet. Szóval nem kellene minden taxist fikázni amiatt a pár agybeteg genetikai mellékvágány miatt. Tibor

csogu 2008.06.01. 16:03:08 / # 33148
...és természetesen az értelmiség is hangot adott véleményének... kocsog@taxisok.hu 2008.05.30. 06:16:37 Csaknem az osszes taxis egy kocsog volt mindig is, en a cikkiro helyeben ez elso hangos szora leszartam volna ezt a gyokeret es ha hozzanyult volna a bringahoz, akkor szo nelkul kiutottem volna a taplot, az esetlegesen beleugato kocsogduda kollegaival egyutt, hogy fetrengjenk egyutt kaban, mikozben az egesz Korter rajtuk rohogott volna. Negyveneves korodra majd te is megtanulod, hogy tenyleg CSAKNEM az osszes taxis egy ocska, primitiv bunko, akiknek legalabb a fele raadasul egy undorito sunyi patkany is, nem ert semmibol, csak egy harmas kombobol - igaz, attol azonnal tisztelet ebred benne.:) Hiaba no, egyszeru lelkek ezek, nem emlekszem senkire, aki egyetem utan a taxis palyat valasztotta volna...
Oldalszám: 8