Hozzászólások száma: 197
Ugrás a hírhez Oldalszám: 10
Témakörök > Hírek fórumai > Bilincsbe verték Kandech Evelynt A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2008.12.10. 16:52:06 / # 29740
Kedves kismocsok! Kezdeném azzal, hogy természetesen egy pillanatra sem állítjuk azt, hogy MI, taxisok, magunk vagyunk a megtestesült főnyeremény. Köztünk is természetesen vannak olyanok, akik nem valók erre a szakmára, akik jobb lenne, ha nem emberekkel kerülnének munkájuk során kapcsolatba. Csak sajnos, tetszik tudni mindig vannak saját tapasztalataink, amik ilyenkor rohamszerűen jönnek elő. Pontosan ahogy ez most történt Evelyn esetében is. Nem akarok neveket írni, mert lényegtelen, de történt egyszer a Nagymező utcában, hogy egy vicces társaság, miután taxisunk elfuvarozta őket az általuk megadott címre, egy kisebb poroltó tartalmát befújták az utastérbe. Az eredmény leírhatatlan, ahogy az a kb. 1 éves közel 4 milliós autó kinézett a „vicc” után. Kolléga segítséget kért, és a vicces gyerekeket az mentette meg a Mi hasonló poénunktól, hogy a Nagymező utca agyon van kamerázva, plusz még érkezett egy jogász is, aki azonnal a szerencsétlen utasok védelmére kelt a sok tudatlan, tanulatlan bunkó taxissal szemben. Tetszik tudni ilyen és hasonló (több száz) történet jut eszünkbe, amikor hasonlókról olvasunk. Plusz a hölgy előélete is megengedi azt a következtetést, hogy szavait a taxis állításaival szemben ne tudjuk elfogadni, hitelesnek tartani. Mert Evelynke anno Tóth Vera autójával, ittasan, jogsi nélkül (amiben már ha jól tudom ítélet is születet) vagy 3 autót vágott haza, mert neki furikázni támadt kedve. Köztük az egyik autós a rokkant gyermekét szállította kezelésre minden nap, amit ezek után taxival tudott megtenni. Tetszik tudni, hívott egy tanulatlan taxist, és rábízta a saját és gyermeke életét és verte plusz kiadásba magát, mert egy csintalan kislánynak épp olyan kedve volt, hogy vezetgessen. Na de térjünk vissza azokhoz az információkhoz, amit ön osztott meg velünk: Párszor kinyílt a bicska a zsebemben, amikor a házunk elé érve a taxis kijelentette, hogy nem tud visszaadni és csak úgy eltette a pénzemet. Szívesen írnám azt, hogy ilyen elképzelhetetlen számomra, de sajnos valóban találkoztam már ilyen problémával, ahol a taxisunk valóban úgy érezte, ha nem tud visszaadni, akkor az egész pénz őt illeti meg. Ilyenkor az utasnak kell/kellene érvényesítenie a jogait és panaszt emelnie annál a társaságnál, ahonnan a taxit rendelte. …és akkor az adott szituáció. Azt felejtik el az emberek, hogy a taxi a taxis tulajdona!!! Ő határozhatja meg, hogy kit enged be és kit tűr meg benne. Magántulajdon!!! Különösebb indok sem kell hozzá, hasonlóan ahhoz, ahogy önnek sem, ha a lakásából szeretne eltávolítani egy nemkívánatos személyt! Szép is lenne, ha valakinek, aki bekéredzkedik hozzám, azt mondom hogy távozzék, majd ő megmakacsolja magát, és lefekszik az ágyamba. Szinte 100%-os esélyt látok arra, hogy én is kivágnám úgy, hogy a szembe szomszéd ajtaján koppanna. Magántulajdon, ezt tessék észben tartani. Nem értem, hogy a rendőrök miért nem fogadták el Evelin kérését, miért kellett a lányt megbilincselni és az örsre bevinni. Ez itt a nagy kérdés. Nincs ebben semmi kérdés. Evelynre is vonatkoznak azok a törvények, amik minden állampolgárra, vagyis a személyes okmányait 100 méteren belül magánál kell tartania és felszólításra azt az őt igazoltató hatóságnak át kell tudnia adni. Amennyiben ez nem lehetséges, akkor elő kell állítani. Mint azt megtudtam, amikor Evelynt felszólították, hogy be kell mennie a rendőrökkel a kapitányságra, akkor beült a rendőrautóba, de amint kiderült, hogy a barátja nem fér már be mellé, kipattant az autóból, nem viselkedett a továbbiakban együttműködően és ezért megbilincselték és bevitték. Kedves, én ebben semmilyen kérdést sem látok, ha csak azt nem, hogy Evelyn kedves mire fel gondolta azt, hogy egy intézkedés alá vont személy kiugrálhat az autóból és válogatott sértésekkel illetheti a jelenlévő hatóságot? Az meg, hogy Evelin beszállt a rendőrök mellé a rendőrautóba és a barátja nem mehetett velük, mivel nem volt hely és Evelin kiszállt, megértem. Én nem értem meg. Az indok, amit ön felhozott, erős csúsztatás az ügyben, hiszen a barátja egy másik autóval követhette volna a kapitányságra. Így cselekedtem volna én is, amennyiben a feleségemmel történik ez a szitu, majd miután kiengedték volna, akkor magamba szállok és feltettem volna azt a kérdést önmagamnak, hogy mit vétettem, hogy egy ilyen nővel vert meg a sors?!! Viszont Evelint az örsön egy rendőrnő megtépte, sőt megfosztották attól a jogától, hogy használhassa a tulajdonát képező telefonját, amit ráadásul el is vettek tőle. Feltételezhetően a hölgy még bent a kapitányságon sem volt azzal tisztában, hogy Európában van, rendőri intézkedés folyik ellene, ahol nem telefonálgathat (totál mindegy, hogy a saját tulajdona-e vagy sem a telefon), hanem rá is azok a szabályok vonatkoznak, mint minden más állampolgárra, függetlenül attól, hogy Ő már TV-ben énekelt. Palcsó Tomi az elmúlt hetekben sokkal súlyosabb leckét kapott, igaz, ott az ellenfél nem egy taxis volt, nem a rendőrség, hanem egy villanyoszlop, ami feltételezhetően nem nézte a megasztárt, így nem volt Tamásra tekintettel. Kettőjük között, Evelyn és Palcsó, az lehet most a lényeges különbség, hogy Ő talán tanult a történtekből, belátta, hogy hülye volt és örül, hogy egyáltalán életben maradt…Evelynnel szinte biztos vagyok, hogy még találkozunk a médiában, mint meg nem értett sztár…. Sajnos Evelin azt nem tudja, hogy a rendőr azért pacsizott le a taxissal, mert a legtöbb taxis be van szervezve, és ha kell, a rendőröknek dolgozik. Kedves kismocsok, szeretném felhívni a figyelmét egy új jelenségre, ami manapság kezd divattá válni kulturáltabb emberek körében. Amikor kiérkezik hozzánk az ügyelet, mert épp valamelyik gyermekem belázasodott, akkor köszöntöm az érkező orvost és sofőrjét…pontosabban, ahogy ön fejezte ki magát: lepacsizok velük. Így cselekszem a rendőrökkel, tűzoltókkal és mindenkivel, aki érkezik egy-egy történéshez. Lehetséges, hogy Evelynnek ez szemet szúrt és nem tudott mit kezdeni a jelenséggel, de higgye el, ez nem bűn, hanem csak egy elfogadott viselkedési forma. …és hogy ki jön ki ebből győztesen? Miért, van itt valami olyan dolog, amiben győzni kell? Maximum annyi fog történni, hogy Evelyn kedves kicsit nehezebben fog taxit kapni, mivel ha én speciel meghallom a nevét, hogy Ő rendel, akkor nem fogok rá kényszert érezni, hogy nyomjak a címre, ugyanis a taxi az magántulajdon és azt engedem be magam mellé, akit Én akarok és nem biztos, hogy mindenkinek kíváncsi vagyok a pénzére…hasonlóan, ahogy egy színész sem vállal el minden szerepet, mert nem kíváncsi rá, nem fér bele az erkölcsi keretébe:-))
admissarius 2008.12.10. 16:17:40 / # 29739
avatar
jaj szegény lány így már mindjárt más hiszen biztosan így történt mert a mokkában mondták...... rossz helyen terjeszted az igét sajnos itt mindenki nagyon jól ismeri a sztár allűröket amit nem is sztárok adnak elő mert ők tudnak viselkedni és emberszámba venni a másikat (még ha az egy utolsó taxis is) már akiket én annak tartok és összehozott velük a jó sors.
kismocsok 2008.12.10. 16:06:15 / # 29738
avatar
Azért volna egy-két szavam Evelin védelmében. Párszor kinyílt a bicska a zsebemben, amikor a házunk elé érve a taxis kijelentette, hogy nem tud visszaadni és csak úgy eltette a pénzemet. (nem erről a taxisról beszélek)Mi lett volna, ha nem fizetem ki a viteldíjat? Hát mi lett volna! Rámhívja a rendőrséget? NÉmelyik taxis még azt is megcsinálta, hogy mikor számlát kértem tőle megjegyzéseket tett és elkezdett a viteldíjról alkudozni. Más; úgy tudom, Evelin csak a barátjával utazott, rajtuk kívül más nem ült a taxiban és a girosz is a barátnál volt. Mivel a taxis szóváltásba került a fiatalemberrel a girosz miatt, Evelin pedig védelmére kelt, a taxis annyira fölhúzta magát, hogy kitépte a fiatalembert a taxiból, majd aztán Evelint is megpróbálta, ekkor durvult el a helyzet nagyon. Evelin úgy vélte, majd igazságot szolgáltatnak a rendőrök, ezért kihívta őket. Igazoltatásra került a sor, Evelinnél nem volt személyazonosító okmány, de állította, hogy a barátja igazolja őt, vagy ha az nem elég, menjenek a rendőrök a lakásához és majd ott bemutatja a személyi okmányait. Nem értem, hogy a rendőrök miért nem fogadták el Evelin kérését, miért kellett a lányt megbilincselni és az örsre bevinni. Ez itt a nagy kérdés. Az meg, hogy Evelin beszállt a rendőrök mellé a rendőrautóba és a barátja nem mehetett velük, mivel nem volt hely és Evelin kiszállt, megértem. Félelem volt benne a Zsanett ügy miatt, ami minden fiatal lányban lett volna ebben az esetben. Evelin barátja az egyetlen, aki az eseményeknek szemtanúja volt, aki bizonyíthatja, hogy a lány mire kérte a rendőröket, hogy senki nem bántalmazott senkit, csupán lökdösődésről volt szó. Viszont Evelint az örsön egy rendőrnő megtépte, sőt megfosztották attól a jogától, hogy használhassa a tulajdonát képező telefonját, amit ráadásul el is vettek tőle. Ez meg milyen munka? A TV2 Mokka c. műsorában láttam, mikor Evelin elmesélte a történetet. Sajnos Evelin azt nem tudja, hogy a rendőr azért pacsizott le a taxissal, mert a legtöbb taxis be van szervezve, és ha kell, a rendőröknek dolgozik. Kíváncsi vagyok, ki jön ki az ügyből nyertesen:)

Nevem senki 2008.12.10. 13:13:33 / # 29733
avatar
attusnak vége:-))))
csogu 2008.12.10. 13:12:16 / # 29732
Hát igen, ezek súlyos dolgok...főleg az utolsó:-))
Fox 2008.12.10. 13:11:13 / # 29731
avatar
Soroksári vállalkozó Mercedes-Benz 3 gyerek Média sztár Fox barátja !!!!! :DDD
csogu 2008.12.10. 13:08:42 / # 29730
Hát azért valamilyen vádat illik kreálni:-) Mondjuk én tudnék az ilyen sztároknak egy kemény büntetést. Kinyomtatnám nekik nemkar összes írását és azt kellene olvasniuk:-)) Mit olvasni, bemagolni...és értelmezni:-))
Nevem senki 2008.12.10. 13:05:55 / # 29729
avatar
Kell az is????? Ugyan már!!! Csak legyen felhajtás:-))))))
csogu 2008.12.10. 13:02:41 / # 29716
Mi lesz a vád?:-))
Nevem senki 2008.12.10. 12:59:06 / # 29681
avatar
Na ti már tuti mentek tárgyalgatni:-))))
luxbela 2008.12.10. 12:37:08 / # 29680
áááá

csogu 2008.12.10. 12:34:37 / # 29728
Tudod mit jelent a kandesz?:-))
luxbela 2008.12.10. 12:32:39 / # 29727
Tudod, elgondolkodtam. Poszterem nincs, kandesz van.
csogu 2008.12.10. 12:25:26 / # 29726
Na, veled sem könnyű:-)) Majd jelzem tomajernek, hogy téged küldjünk az ilyen bírósági tárgyalásokra...tuti kiborítod a tisztelt bíróságot:-)))
luxbela 2008.12.10. 12:21:48 / # 29725
Szobám sincs...
csogu 2008.12.10. 12:19:36 / # 29724
Persze, most itt csinálod magad, azt közben tele van a szobád az Ő posztereivel:-))
luxbela 2008.12.10. 12:16:12 / # 29723
Én is szeretlek:-((((((
csogu 2008.12.10. 12:14:11 / # 29722
Ő az, és ha továbbra is rossz leszel, akkor bemutatlak neki:-)))
csogu 2008.12.10. 12:09:55 / # 29721
Na, hogy Te milyen válogatós lettél hirtelen:-)
csogu 2008.12.10. 12:09:21 / # 29720
Eszerint december 7-én éjjel 3 óra körül az egyik taxitársaság munkatársa a Podmaniczky utcából kért segítséget a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól... Tegnap mondtam az egyik kollégának, hogy tuti céges volt a taxis:)
Oldalszám: 10