| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| TOMLA | 2008.02.19. 12:33:30 / # 274939 |
|
No máma szabadnapos vagyok, hálisten oszt jól végig tudtam olvasni! "Teccik":-)))
Előzmény: #274874 csogu 2008.02.19. 10:40:07 |
| Akos1758 | 2008.02.19. 12:30:44 / # 274931 |
|
Próbálkozom, próbálkozom ;)
Előzmény: #274921 csogu 2008.02.19. 11:55:39 |
| csogu | 2008.02.19. 11:55:39 / # 274921 |
|
Ha nem akarsz bolondot csinálni magadból, ha nem szeretnéd, hogy itt sérüljön (?) a rólunk kialakult pozitív(???) vélemény, akkor mutass jó példát. Fogalmazz úgy, hogy az általad említett szélsőséget kerülöd.
Mondok egy példát:
...ha valaki már már sár helyett szarral dobálódzik, az úgy jár,
...amennyiben leplezni akarjuk magunkat, színészkedni, és ezt hirdetjük is, akkor járjunk elől jó példával!
...ha valaki már már sár helyett sz@rral dobálódzik, az úgy jár,
...ha valaki már már sár helyett fekáliával dobálódzik, az úgy jár,
...ha valaki már már sár helyett emberi ürülékkel dobálódzik, az úgy jár,
Maradok tisztelettel:-))
Előzmény: #274909 Akos1758 2008.02.19. 11:37:28 |
|
| csogu | 2008.02.19. 11:49:24 / # 274914 |
|
Ámen.
Előzmény: #274909 Akos1758 2008.02.19. 11:37:28 |
|
| Akos1758 | 2008.02.19. 11:37:28 / # 274909 |
|
Más kérdés a szabadság és más, hogy bolondot csinálunk magunkból vagy sem.
Tudod talán igazad van és valóban egy hülye (vagy legalábbis még több kényelmetlenséget okozó) ötletem támadt hirtelen, de tudod...
...ha valaki már már sár helyett szarral dobálódzik, az úgy jár, mint minden szélsőséges eszközökhöz nyúló személy, csoport. Nem hogy nem fogják osztani a véleményét, de még ellenszenvet is vált ki, ezzel teljesen elnyomva (az egyébként lehet teljesen ésszerű) mondanivalóját.
Egyszerűen nem szeretnék ezek az emberek miatt a jelenlegi népítéletnél is roszabb fényben feltűnni csak azért mert taxis, Főtaxis vagyok.
Előzmény: #274874 csogu 2008.02.19. 10:40:07 |
| cbtaxi | 2008.02.19. 11:14:58 / # 274877 |
|
|
| csogu | 2008.02.19. 10:40:07 / # 274874 |
|
Egy rövid szakmai történelem Ákosnak. Ha hülyeséget írok, akkor majd a régebbiek kijavítanak.
1912-ben pár ember kitalálta, hogy szükség lehetne a motorizált személyszállítás bevezetésre.
1913 Július elsején kezdetét vette még az elején más néven futó személyszállítás. Majd jöttek a világháborúk, mindig a nulláról indult újra. Ha jól emlékszem, valamikor az 50-es évek vége felé vette fel a mostani nevét: Főtaxi.
80-as évek környékén alakult meg a Volán taxi. Akkoriban még CB-n kiabálták a taxisok a kódjukat, ha Kispesten jártál, akkor (hosszas könyörgés után) bekiabáltad a kódod és mondtál egy 30 percet. Volt időd mindenre. Meginni a maradék kávéd, dobni egy sárgát stb…stb…stb…
1982-től elkezdtek megalakulni sorban a cégek. Buda Kft. Tele5 Rádiótaxi stb…
Ezeket a cégeket az úgynevezett szakadár taxisok alkották, akik az anyacégből kiszakadva, beléptek egy taxisok által vezetett cégbe. Persze ide, különböző ígéretekkel csalták el a taxisokat, kiemelve, hogy itt nem lesz ez, nem lesz az. Ilyen történt mostanában is, amikor Horváth Pali kijelentette, hogy az új-régi cégénél nem lesznek etikások.
Nem szabad elfelejteni, hogy a 75-80-as évek között a közel 4000 taxist tömörítő Főtaxinál külön ellenőri pihenő-melegedő volt (helye Szondi utca). Olyan apparátus dolgozott, hogy azt manapság elképzelni sem tudjuk.
Na innen nem volt nehéz elcsábítani azokat, akiknek ezzel tele volt a…
Közben fejlődtek a magáncégek, nőtt a létszámuk, ezáltal a megélhetés is kicsit nehezebbé vált. Mint tudjuk, ahogy nem lehet dúskálni, válogatni a címek között, akkor a taxisok azonnal elkezdik egymást piszkálni. A cégvezetőkhöz sorba érkeztek a panaszok, kérések, hogy alakuljon meg egy ellenőrzésre jogosult tagság.
Kialakult az etikai bizottság.
Majd idővel az időmérők…társadalmi etikások..ellenőrök.
Figyeled Ákos? Mind-mind a taxisok KÉRÉSÉRE!!!
Most ugorjunk egy nagyot.
3 taxis, akik éltek a technika vívmányával és nekiálltak netezni, miután kinézték az interneten található összes szexportált, elkezdett a szakmai dolgok után kutatni. Itt a szállak még külön futottak.
Bbetyár
Tomajer
Csogu
Nem tudom egész pontosan, hogy tomajer és Bbetyár mikor és hol találkozott össze, de hogy Bbetyár már 2000 környékén megpróbálkozott egy hallotaxi elnevezésű weblap beindításával, az egészen bizonyos. Mi tomajerrel az index fórumán futottunk össze. Megvívtuk egymással csatáinkat, majd barátként kerültünk ki ebből az egészből. Minket gyűjtött be Bbetyár és kezdődött el valami, aminek az eredményét itt, ezen az oldalon láthatod.
Nagyon hamar rádöbbentünk, hogy a taxisok kezében egy fegyver van csak, és az nem más, mint a nyilvánosság. Gondolj bele, az alkoholista atya sem a szomszédok előtt veri össze a családját, hanem a nyilvánosság kizárásával, a saját portáján teszi ezt meg. Amikor meg kérdőre vonják, akkor nem érti az ellene felhozott vádakat.
Anno, egy sajnálatos eseménynél fordultunk először a nyilvánossághoz. Nem akarok erre itt kitérni, ez már a múlt, felejtő. Viszont innentől kezdve adta magát a dolog, egy fegyver maradt a taxis kezében és az nem más, mint a nyilvánosság.
Erre, hogy ez tudatosuljon bennünk maximálisan, összesítve 50 év szakmai tapasztalat kellett, 15 év internetezés és sok-sok órás telefonálgatás. Ez volt ekkor hármunk mögött.
Te nem tudhatsz róla, de voltak, olyan etikások, időmérők, nagyon taxisok, akik rengeteg taxisnak keserítették meg az életét. Tehették ezt szépen a saját berkeiken belül, hiszen nem volt meg a nyilvánosság kontrolja. Sok dologról nem is értesülhettek az illetékesek, így kiskirályként élhettek a mi bőrünkön. Ez így volt több évtizedig. Most ez talán változott, hiszen egyik ilyen pünkösdi királyfi sem teheti meg az aljas játékait (értem ezt a taxisokra is), hogy ne kelljen attól tartania, hogy ezt valaki nem írja ide fel.
Sajnos a lap kezdetén sok taxisból tört ki az elkeseredettség, ami olyan színvonal alatti hozzászólásokat eredményezett, hogy csak kapkodtuk a fejünket és kénytelenek voltunk a számunkra is elfogadhatatlan cenzúrához nyúlni.
Igaz, már akkor is volt egy mag, akik erősítettek minket, és kulturált hozzászólásaikkal utat mutattak az újonnan jövőknek. Ez a mag egyre erősebb, egyre több embert foglal magába. Lassan ciki lesz alpárinak lenni, más magánéletében turkálni.
Egy színvonalat kell nyújtani, még arctalanul is, hiszen minden egyes nick egy személy, akit arctalanul is lehet dehonesztálni, és ha jót ír, akkor szeretné, ha mások élőben is tudnák, hogy az ő volt. Hogy miért? Mert ez is egy emberi tulajdonság. Előbb-utóbb minden nickről kiderül, hogy kit is takar. Ha nem is a nagy nyilvánosság előtt, akkor pár, közvetlen haver társaságában, és bizony, akkor jön néha az elszámoltatás.
Hiszem, és bízom abban, hogy a szakmánkban is azok vannak többségben, akik tudnak élni egy ilyen új lehetőséggel…és nem ártó, hanem építő szellemben fognak írogatni. Aki meg erre (is) képtelen, aki még ide sem fér bele, az majd kihullik, és édes magányában csak olvasni fog és szentségelni.
Arról nem beszélve, hogy egy ilyen nyílt céges topik, sok választ adhat a más cégeknél dolgozó taxisoknak, hogy amikor cégváltásra kerül a sor, akkor képben legyenek, hogy melyik cégnél mire is számíthatnak.
Nem beszélve az újakról, a most még civilekről, leendő kollégáinkról.
Azt kéred, hogy én rendelkezzem azzal az információval, hogy bizonyos nickkek milyen IRL személyt takarnak, ezzel kitéve engem, minket, az állandó támadásnak. Hiszen ha valakiről felkerül egy keményebb hozzászólás, az szeretné tudni, hogy honnan is kapta a pofont. Miért? Hogy elégtételt vegyen. Ha magasabb pozícióban van a sérelmezőnél, akkor eltapossa, ha erősebb nála, akkor tettlegesen inzultálja. De jó lenne, ha pl. jönne nekem egy behemót, befenyítve engem, hogy annyi az autómnak, ha nem mondom meg ki az illető, majd amikor (valami csoda folytán) kikényszeríti belőlem a választ, akkor a beírót alaposan elveri.
Természetesen történne ez mind a nyilvánosság kizárásával, úgy fű alatt.
Tévedsz, ha azt hiszed, hogy ezek túlzások. Kaptunk mi már 1 milliós felajánlást is egy nick kiadásáért…(mondtam tomajernek, ha még egyszer ilyen jön, akkor mondja azt hogy én vagyok…1 milláért bucira verettetem magam:-DDD), de mi magunk is kaptunk életveszélyes fenyegetést, perrel való „ijesztgetést”. Szerencsére mára már kezdik megszokni, hogy van egy szabály, amihez tartjuk magunkat és abból nem engedünk. Na meg véd minket az anonimitás. Hiszen ha te egy freemail-es email címről regisztrálsz, akkor ha 1 milliárdot ajánlanak, akkor sem tudom megmondani (legnagyobb sajnálatomra:-D), hogy ki is rejtőzik egy-egy nick mögött.
Most felteszem a kérdést neked: Zárjuk ki a nyilvánosságot? Önként tegyük le az egyetlen fegyvert, ami még megadatott nekünk?
Láthatod, én is itt válaszolok neked. Nem a tutiban, nem személyesen, hiszen meg kell tanulnunk újra vállalni magunkat, meg kell tanulnunk élni egy lehetőséggel. Ebben a szakmában mi vagyunk az úttörők, és ha rajtunk múlik, akkor itt mindenki egyenlő marad.
Hiszen történt már olyan is, hogy a mi hozzászólásunk is törölve lett…(Istennek adva hálát, mire odaértem tomajerhez lenyugodtam:-DDD)
Különben meg üdv a nagypapádnak, de ne felejtsük el, hogy pont a nagyszüleink éltek egy elnyomó rezsimben...szóval valahogy nekem olyan hiteltelennek tűnnek az onnan érkezett tanácsok a szabadságot illetően.
Előzmény: #274870 Akos1758 2008.02.19. 09:28:03 |
|
| Akos1758 | 2008.02.19. 10:38:35 / # 274857 |
|
Végre, beszólok JWT-nek ;)
Keménykezű nem ellentéte az igazságosnak, így birtokolhatja valaki mindkét jelzőt :PP
|
| bavida | 2008.02.19. 10:10:53 / # 274820 |
|
szerintem!
|
| törölt felh. | 2008.02.19. 09:43:55 / # 274915 |
|
Skacok mivel a mm ezt nem fogja elolvasni így nyugodtam közlöm veletek,hogy új topiktársunk egy kicsit lökött lehet.
Közlöm mindenkivel nem Mátyás király volt az igazságos,sőt eléggé keménykezű uralkodó volt.Pl:fekete sereg a mai korban inkább kigyúrt izomagyúaknak neveznénk őket akik a védik a ismertebb éjszakai helyeket.
Előzmény: #274016 mm 2008.02.18. 19:49:03 |
| csogu | 2008.02.19. 09:43:15 / # 274917 |
|
Jó kérdés:-))
Előzmény: #274885 bavida 2008.02.19. 09:33:42 |
|
| bavida | 2008.02.19. 09:33:42 / # 274885 |
|
Hova tünt a Lilazoli?
|
| Akos1758 | 2008.02.19. 09:30:55 / # 274799 |
|
:DDDDDDD
Hát, ha ebből a szemszögből nézzük, jogos :DDD
Előzmény: #274419 Nevem senki 2008.02.19. 02:15:09 |
| Akos1758 | 2008.02.19. 09:28:03 / # 274870 |
|
Nah, ezt jól megkaptam :P
Amúgy nem tudom miért kell a cenzúrázás és a zárt topic közt egyenlőséget vonni. Egyszerűen Tőled lehetne kérni egy jelszót, amivel be lehet lépni. Ugyan ez maradna a rendszer, csak mondjuk Anditól nem kapnám a fejemhez, hogy miért kell nekem megjegyezni milyen hisztis is a kolléganője, ha az én kollégáim sem különbek.
Tudod, nagyapám mondotta volt, hogy lehet veszekedni, vitatkozni egy családon belül, de nem szabad kiteregetni a szennyest, kívülállónak és -előtt szídni egymást. Teljesen jó dolognak tartom, ha az emberek (arcuk és nevük felvállalásával vagy anélkül, ez az Ő személyes döntésük) megvitathatják a dolgokat, kiírhatják magukból ami b...sza a csőrüket, de komolyan, miért kell ezt a "kirakatban" tenni?!
Ha nem tudjuk kultúrált formában, legalább rejtsük el ;))))
Előzmény: #274415 csogu 2008.02.19. 02:05:23 |
| Nevem senki | 2008.02.19. 02:15:09 / # 274419 |
|
Témaváltás képpen, elfogtunk egy levelet:
Kedves Budapestiek!
Végső elkeseredettségemben fordulok hozzátok. Kérem, hogy többé senki ne
szavazzon rám!
Kurvára elegem volt már 94ben is az egészből, de párttársaim ragaszkodtak
hozzá, hogy induljak. Nekik meg nem mondhattam nemet.
Mindent elkövettem eddig is, hogy ha már muszáj elindulnom, legalább ne
nyerjek. Mindhiába.
Mit csináljak még, hogy ne az én kibaszott nevem mellé ikszeljetek??
Azt hiszitek könnyű volt elérni, hogy Budapest legyen a legmocskosabb város?
Azt hiszitek, az a rengeteg kutyaszar magától kerül az utcákra minden
reggel?
Értsétek meg! A BKV járatokat már nem tudom tovább ritkítani. Egyszerűen
nincs több hely a buszgarázsban.
A 4-es metró építését nem tudom tovább késleltetni. Nincs több idő. Mit
tegyek még, hogy rájöjjetek?
Csinálok nektek homokos felvonulást, transzvesztiták és buzik dugják végig a
várost vasárnap délben. Erre ti, perverz állatok, még élvezitek is.
Éjszakánként saját kezűleg ásom ki a kátyúkat, megvétózok minden tervet az
úthálózat bővitésére, lezárom a Lánchidat és a pesti Rakpartot.
Már majdnem az összes parkolóhelyet és parkot megszüntettem a városban.
Kemény, kitartó munkával elértem, hogy se kocsival, se tömegközlekedéssel ne
lehessen közlekedni. Már annyit loptam és sikkasztottam, hogy hegyekben áll
otthon a közpénz. Nem bírom hazahordani a Touareggel.
Tudom, hogy a többiek is rendszeresen összejátszottak a szadival. Direkt nem
állítottak egy épkézláb jelöltet és azt is eldugják, nehogy valaki
megismerje a nevét a választások napján.
De 46,7 százalék!? Normálisak vagytok????
Mi a faszomat csináljak még itt 4 évig?
Ha még egyszer megszavaztok, lezáratom az összes hidat, felveretem az összes
aszfaltot, hiénaürüléket importálok Afrikából, csöveseket New Yorkból és
Moszkvából, aztán disszidálok Horvátországba. Építek egy kastélyt a
tengerparton. Persze a ti pénzetekből. Gondoljátok meg!!
Üdvözlettel:
* Demszky Gábor *
|
| csogu | 2008.02.19. 02:05:23 / # 274415 |
|
Igazad van.
Kialakítunk egy zárt topikot, ahova jelszóval lehet belépni, de csak az kaphat jelszót, aki előtte írásban kérvényezi (4 példányban), hogy szerepelhessen a topikban, és azt is úgy, hogy emailben kell először elküldenie a hozzászólását, amit egy külön erre alakult 18 tagú bizottság először megvitat, hogy mi és mennyi mehet ki a beírásából, majd az egyik moderátor beszerkeszti a hozzászólást, miután ez megvan, azt jelenti egy erre kialakított 6 példányos űrlapon, amit mindenkinek a kódja mellé iktatunk. Miután ez megvan, elénekeljük a Sej a mi lobogónkat kezdetű közkedvelt dalocskát.
Ákos, a Tele5-nek van egy ilyen szabadvéleményeknek helyt adó zárt, szigorúan cenzúrázott topikja. Van valami tipped, hogy miért nem pörög?
Előzmény: #274017 Akos1758 2008.02.18. 20:13:16 |
|
| Akos1758 | 2008.02.18. 22:12:50 / # 274212 |
|
U.I.: Kérném a Tisztelt EB-tag Urakat, ezt NE vegyék célzásnak!!!
:DDDD
Előzmény: #274196 Akos1758 2008.02.18. 22:10:36 |
| Akos1758 | 2008.02.18. 22:10:36 / # 274196 |
|
Vannak ám előnyei is, ha tiltva van az ember ;)
|
| Akos1758 | 2008.02.18. 22:09:36 / # 274184 |
|
|
| Akos1758 | 2008.02.18. 22:09:05 / # 274182 |
|
|