| Témakörök > Droszt Híradó > Főtaxisok ide KLIKK!!!! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned | |
|---|---|
| törölt felh. | 2008.02.25. 19:39:40 / # 274796 |
|
VAN:-)
Előzmény: #274768 csogu 2008.02.25. 19:37:49 |
| törölt felh. | 2008.02.25. 19:38:57 / # 274787 |
|
Miért nem tudod hol a Bogdáni;-)))
Előzmény: #274759 Nevem senki 2008.02.25. 19:36:37 |
| csogu | 2008.02.25. 19:38:09 / # 274778 |
|
10 perc és kint vagyok, akkor bekapcsolom, ok?
Előzmény: #274764 Nevem senki 2008.02.25. 19:37:27 |
|
| csogu | 2008.02.25. 19:37:49 / # 274768 |
|
:-DDDDDDDDDD
Látom mindenkinek volt ilyen kedvenc kirakó helye:-)))
Előzmény: #274660 2008.02.25. 19:33:57 |
|
| Nevem senki | 2008.02.25. 19:37:27 / # 274764 |
|
Kapcsold be a telefonod, te Isten Átka:-(((
Előzmény: #274662 csogu 2008.02.25. 19:22:21 |
| Nevem senki | 2008.02.25. 19:36:37 / # 274759 |
|
Belehalsz a röhögésbe:-))))
Előzmény: #274643 2008.02.25. 18:44:21 |
| törölt felh. | 2008.02.25. 19:33:57 / # 274660 |
|
Csogu hihetetlen én azt hitem minden szálloda amit nem tudok hol van ott lehet a téren.Kedves külföldi vendégeim is az hiték mikor kiszálltak:-)
|
| csogu | 2008.02.25. 19:22:21 / # 274662 |
|
Én anno, egy krízis miatt, a ’90-es évek elején kezdtem el rövid ideig taxizni, feketén.
Első fuvaromra mindig is emlékezni fogok:-)
Kisebbik bátyám kihozott nekem valami kocsi kiadótól egy Warburgot és azzal nyomultam. Bérleti díja napi 800(!!!) forint volt.
XIII. kerület, Dózsa György út, Volga szálló előtti droszt.
Kitaláltuk, hogy álljak be a bratyó elé, és amikor jön majd az utas, és ha majd olyan címet mond be, ami nekem nem megy, akkor szólok neki, hogy egy pillanat, hátra futok a bátyámhoz és ő majd irányba tesz. Ő sem taxizott régóta, de 4 hónapos tapasztalatával már rutinosnak számított a szememben:-)
Szépen be is álltam a drosztra és vártam életem első kanyarját. Szerintem nem tudott volna az utas olyan címet mondani, amit tudtam volna, olyan szinten voltam lámpalázas. Fogytak előlem az autók és én mindig irigykedve néztem az előttem lévőt, hogy milyen normális arcok szállnak be hozzá. Fiatal srác, kis csaj, megértő hölgy stb…stb…
Na előre kerültem treffes lettem. Folyt a tenyeremről a víz, tekergettem rendesen a nyakam, paráztam ezerrel. Egyszer csak a hotel ajtajában feltűnik 2 házaspár, nagyon kiöltözve, nagyon komolyak és ami még nagyobb baj volt, nagyon Németek.
A prehenzi dájcs kérdésre sápadtan ráztam a neint.
Sebaj, majd csak tudom hova megyünk, hiszen még Alaszkáról is volt nálam térkép, nagyon felkészültem.
OPERA bite.
Jézusom, hol az opera? Mondom, ha a lakcímem mondják be, akkor is annyira görcsöltem, hogy szerintem azt sem tudtam volna hirtelenjében.
Áj moment plíííz – mondtam – és már ugrottam is ki a kocsiból.
- Hova akarnak menni? – kérdezte humanoid térképem, egyben édes vérem, anyum kedvenc fiacskája, akit Isten igen kevés ésszel áldott meg.
- Opera…
- …és nem tudod hol az Opera?
- Nem bazz, de most nekem ne ezzel gyere, hanem mondd hova menjek.
- Mész a Vácin és amikor beérsz a Nyugatiba, akkor felmész a felüljáróra és annak a tetejéről már látni fogod a nagy kupolás épületet.
Nagyon boldogan szálltam be a taximba, és elengedtem a döbbent turisták felé egy megnyugtató mosolyt, majd döccenve elindultam áldozataimmal a …Bazilika felé.
Idétlen bátyám is annyira izgult miattam, hogy persze hogy rossz instrukciókat adott meg.
Robogok a németjeimmel a Bajcsyn, majd dobtam egy rutinos jobbost velük a Bazilikánál és meg is álltam a főbejáratánál.
Az utasaim elhallgattak, ránéztek az épületre, majd az elől ülő férfi rám nézett és aszonta:
- ÁÁÁááá Bazilika SŐŐŐŐN!!!
Mi vaaan?? – néztem ki döbbenten a főbejárat feletti írásra. Anyám most segíts, ez nem az Opera:-(
Azonnal tudtam, hogy baj van, de azért mosolyogtam egyet és mutogattam nekik hevesen a taxióra által mutatott összeget, de azt sem bántam volna, ha nem fizetnek semmit, csak kiszállnak. De nem szálltak, hanem az ürge rázendített:
- Opera, nein Bazilika.
- ÁÁÁÁÁÁÁÁááááááá – tettem a meglepetett – Opera, oké, no problématika.
Majd elindultam valamerre. Azt tudtam, hogy nagyot nem tévedhetett a bátyám, szóval valahol a környéken kell lennie annak a rohadt Operának.
Már másodszor mentem el a parlament előtt és éreztem, hogy lassan bebukok, amikor is kitévedtem a Roosevelt térre és megpillantottam a Dorottya utca elején (akkoriban még) kihelyezett zsák utca táblát. Egy életveszélyes mozdulattal berántottam jobbra, a zsák utcába a jó öreg Warburgot, majd a mostani magas fekvőrendőrnél megálltam és az utasaim felé fordultam, hihetetlen maga biztonsággal:
- Strassze kaput, Ti most séta (ezt mutattam is ujjacskáimmal is) és ván strassze rájt, na és ott Opera.
Megdöbbentő, de megértették amit mondani szerettem volna:-)))
Kifizettek, majd elindultak előre, én meg előadtam életem leggyorsabb tolatását.
Előzmény: #274467 cbtaxi 2008.02.25. 17:24:31 |
|
| törölt felh. | 2008.02.25. 18:45:46 / # 274645 |
|
Zoli én még most sem tudom merre induljak Pestszentlörinc vagy Pestszentimre felé.
Előzmény: #274407 lilazoli 2008.02.25. 15:45:12 |
| törölt felh. | 2008.02.25. 18:44:21 / # 274643 |
|
Bogdáni?
Előzmény: #274632 Nevem senki 2008.02.25. 18:39:24 |
| Nevem senki | 2008.02.25. 18:39:24 / # 274632 |
|
Tudom, várom is, hogy egy bátor topictárs a szememre vesse és jól odamondjon nekem:-))))
Előzmény: #274459 lilazoli 2008.02.25. 17:13:56 |
| Bao, a FŐNÖK! | 2008.02.25. 17:44:26 / # 274513 |
|
Persze,ez is gázos,de azért az jobban felbosszant,ha a nappalos hétvégén éjszaka keresi a "Pallasz utcát"!
:)
Előzmény: #274467 cbtaxi 2008.02.25. 17:24:31 |
| cbtaxi | 2008.02.25. 17:24:31 / # 274467 |
|
Jó reggelt!
Nem tudom.Talán a Gresham palota.
De ismétlem,nem ez a lényeg!Szánom-bánom,de fogalmam sincs,hogy a Hotel Gellért,mire van számozva.Nem tudom a Margitszigeti Nagyszálló postacímét sem.
Bajban lennék,ha a Mammut-2,a Dokk a Stúdió,vagy a Corvin terasz házszámát kérdeznéd, és még sorolhatnám!
Igazad van,ez utóbbiak speciális taxis címek.Ha ilyenre kérdez rá egy újjonc,nincs is semmi baj,segítünk.
Egy kicsit gondolj bele! Ha Te utasként beülnél egy taxiba,egy minimális elvárásod azért Neked is lenne!
Egy kezdő orvostól is többet követelnek meg annál,mint hogy megkülönböztesse a konyhakést a szikétől.
Vagy szerinted az Operett színház helyének az ismerete a "majd megtanulja idővel" kategóriába tartozik?
|
| lilazoli | 2008.02.25. 17:13:56 / # 274459 |
|
Erről is te tehetsz!!! Csak te!!!!!!!:-)))))
Előzmény: #274448 Nevem senki 2008.02.25. 16:52:30 |
| Nevem senki | 2008.02.25. 16:53:44 / # 274451 |
|
Épp' mondani akartam! Ez rá és a munkáltatójára tartozik.
Előzmény: #274410 lilazoli 2008.02.25. 15:48:49 |
| Nevem senki | 2008.02.25. 16:52:30 / # 274448 |
|
Hááát igen. Minden érem két oldala van, mint tudjuk.
Minimum!!!!
Előzmény: #274407 lilazoli 2008.02.25. 15:45:12 |
| lilazoli | 2008.02.25. 15:48:49 / # 274410 |
|
Miért nem őt kérdezitek!!
Előzmény: #274131 etikás 2008.02.25. 14:53:08 |
| lilazoli | 2008.02.25. 15:45:12 / # 274407 |
|
Sziasztok! Leirnék 2 példát azt gondolkodjunk!! Én amikor elkezdtem dolgozni "taxi" más világ volt ! Az első kanyarom XV.ker ből a Dráva utcába,még térképről sem találtam meg .A kinai még mostis a Madarász utcában keresi a rokonait! Aztán az akkori Kollegáim segitettek abban ,hogy itt ragadjak! Szombaton a sima csarnoknál jőn az utas beszál ,majd a taxis int, oda megyek és a kérdés a kővetkező "bocsi hóóóóól van a Gellért hotel"" megbeszéljűk majd elmegy! 3 órával később pedig veri a mellét a szigeten ,hogy a sok kőcsőg "tanuló a zsebébe turkál" Hát ennyit !!
|
| Nevem senki | 2008.02.25. 15:05:00 / # 274378 |
|
Lehet, hogy nem vágja rá, de megtalálja!!!!!
|
| Nevem senki | 2008.02.25. 15:00:11 / # 274141 |
|
Semmit nem TUDOK, csak valamit HALLOTTAM! Ez nagy különbség és nem írom le, mondtam már.
Menj ki az utcára és hallgasd meg a kollégákat, van elég sok jólértesült:-)))
Előzmény: #274131 etikás 2008.02.25. 14:53:08 |