Hozzászólások száma: 165
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Taxisok is fuvaroznának betegeket A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2009.06.05. 23:19:39 / # 26484
MCCCXCII 2008.02.06. 22:22:39 / # 26332
Arról nem beszélve, hogy azt a matekórát megnézném ahol a taxista kiszámolja, mennyit is fizessen a kedves kp-ben érkezéskor!” Dehogy kell majd számolni. Az órába „jó pénzért” a maradék „üres” helyre betetetik veled a betegszállító tarifát. Azután ne csodálkozz majd, ha minden utas „betegszállítást” fog kérni. Én már úgy fel vagyok izgulva a lehetőségtől. (:-))
csogu 2008.02.06. 19:24:33 / # 26331
Szerinted rám hajaz?:-))
nemkar 2008.02.06. 17:28:40 / # 26330
avatar
...és a mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét...-:))
attus 2008.02.06. 17:22:01 / # 26329
avatar
"...és azt a Rezső vagy Ricsi nevű gyereket küldték, aki egész úton a kajáról beszélt, nekem meg szigorú diétát írt elő a doktornő. Ráadásul mire felkisért a lépcsőn úgy lihegett, hogy inkább visszakísértem a kocsijához, nehogy mentőt kelljen hívni..." Erre írják, hogy történetünk szerepői kitaláltak, a valósággal történő bárminemü egyezés csupán a véletlen műve! :DDD
szega 2008.02.06. 14:52:58 / # 26328
avatar
Pl. :(((
cbtaxi 2008.02.06. 14:12:03 / # 26327
avatar
Aztán meg nehogy a TB is el kezdjen okoskodni! - "Nézzük csak...125.600 Ft-ot kell kifizetnünk Taxi Ottónak betegszállításért. Mennyi is az Ottó TB hátraléka? Az annyi mint.....cca..szóval már csak 752.434 Ft-ot kell letaxiznia." :))))))))))))))
szega 2008.02.06. 13:00:10 / # 26326
avatar
Csogu vigyázz a babérjaidra törnek! :)

szega 2008.02.06. 12:59:24 / # 26325
avatar
Hogy a témánál maradjak: Neked elgurult a gyógyszered! Hány olyan taxist ismersz, aki tud hónapokat várni míg megkapja a pénzét az OEP-től? Arról nem beszélve, hogy azt a matekórát megnézném ahol a taxista kiszámolja, mennyit is fizessen a kedves kp-ben érkezéskor! További jó képzelődést!
tomajer 2008.02.06. 12:58:19 / # 26324
Jó kis "álom" volt, köszönjük! :-) Kár hogy te is felébredtél a végén mi? :-(
vi 2008.02.06. 12:06:36 / # 26323
avatar
Én akár egy ilyen megoldást is el tudok képzelni (persze képzelődni könnyű): Mivel a betegnek (állapota szerint) jár a betegszállítás, bízzuk rá a választást! Az OEP fizesse a betegszállítókat a szokásos módon, a taxiköltségből pedig annyit amennyit a betegszállítóknak fizetne, a többi a beteg költsége. A taxiszámla végösszegéből a taxis levonná az OEP által fizetett részt (megtett km x OEP km-díj + kiegészítő betegszállítási díj), ezt majd az OEP-től kapja meg, a maradékot fizetné a beteg. Aztán majd Mariska néni elgondolkodik, hogy mit választ: 1. "Inkább várok a betegszállítókra, igaz csak 1 óra múlva jönnek, de ma nagyon jó társaság jött össze a rendelőben, gyorsan elszalad az idő. Meg különben is a multkor taxival mentem, és azt a Rezső vagy Ricsi nevű gyereket küldték, aki egész úton a kajáról beszélt, nekem meg szigorú diétát írt elő a doktornő. Ráadásul mire felkisért a lépcsőn úgy lihegett, hogy inkább visszakísértem a kocsijához, nehogy mentőt kelljen hívni. A betegszállítóktól biztos az az aranyos szakállas, fülbevalós fiú jön, a múlt héten még csak le se szidott, amikor a kelkáposztafőzeléket (amit a konyhás Juci becsomagolt mikor hazaengedtek a kórházból) kidöntöttem az ülésre. Egyébként is alig van már a nyugdíjból, van otthon tegnapi maradék is, főzni se kell, az úton meg majd jót beszélgetünk a többi beteggel." 2. "Dehogy várok én a betegszállítókra, a nővérke szerint 3-4 óra mire ideérnek. Biztos az a dagadt kopasz jön, olyan izzadtságszaga van, a multkor is majdnem megfulladtam. Ha taxit hívok, talán a Tomikát küldik! Amikor a kórházból vitt haza, olyan aranyosan szaladt fel a lépcsőn a járókeretemmel, mert nem fért be a liftbe a sok csomagtól. Alig lihegett a kilencediken... Legalább nem ültetnek össze a Dagadt Gizivel, aki egész úton az epeköveit mutogatja. Igaz, hogy fizetni kell, de kb. felét a biztosító fizeti a taxisnak, nekem csak a különbözetet kell odaadnom. Annyit meg megér, hogy gyorsan hazajussak. Jut eszembe! Még főzni is kell mire a gyerek hazaér, szólok is a nővérkének, hogy hívjon egy taxit!"
tomajer 2008.02.06. 10:41:16 / # 26322
Csak akarni kéne! Lesz aki akarja? Én azért félek tőle, hogy mivel a diszpécserszolgálat nem érdekelt abban, hogy a taxisnak jó legyen, csak abban, hogy mihamarább megszabadűljon a címtől, nem sokat fog lacafacázni, kiadja, ahogy esik úgy puffan alapon:-( Ne legyen igazam!
OLW 2008.02.06. 10:28:03 / # 26321
avatar
Szia! Ha figyelembe veszed a 3/6 órán belüli kiállási feltételt, megfelelő előkészítéssel ( ha emlékszel, régebben gyártottunk fuvarfüzért) sztem gazdaságossá tehető. Úgy vélem, három órán belül össze lehet szervezni olyan fuvarokat, amik elfogadhatóak.

MCCCXCII 2008.02.06. 09:17:35 / # 26320
Úgy belegondoltam. Milyen kategóriás kocsival nyomhatok majd a címre, ha véletlen megnyernénk? „H” kategória? Az ilyen kocsiban lesz lélegeztető készülék, újraélesztő berendezés, vagy elég, ha felszerelem a kocsit „bumágával” ( zacskó ). Azután, majd valaki az illetékesek közül esetleg kardoskodni kezd amellett, hogy a betegszállítás alanyi jogon mindenkinek jár, ezért tegyük ingyenessé. Mi meg végre 3 szolgáltatást is nyújthatunk ingyen. 1. Kiállás a címre 2. Ingyen várakozás a címen (érkezéstől számított 10 perc) 3. Beteg szállítása. Nem a szállítás ellen vagyok, csak az az érzésem, hogy ez megint az „én” zsebemre fog menni.

Szerényke 2008.02.03. 15:06:43 / # 26355
avatar
Az egybelü taxisok odáig meg vissza lennének hogy ök vihetnék a betegeket a kórházba
tomajer 2008.01.31. 22:10:37 / # 26335
Háát azé eszt nagyon kéne akarni! :-) Mert csumi bármit is hisz egy cikk alapján, az uccsó ár eddig még mindig a 85.-Ft/Km volt:-( Nna sz'al, ez a kerületen belül maradó fuvarok többségével, asszem tényleg nem rentábilis. De persze ügyes alkudozással, és aztán profi szervezéssel bármi megtörténhet.
OLW 2008.01.31. 20:47:02 / # 26334
avatar
Jó estét kívánok! "Mindenki tudta, hogy itt Bp-en nem megoldható, se a szakma, se a város nem alkalmas rá." Miért? Félig van a pohár? Tele, vagy üres? Bármi megoldható sztem.

Csumi 2008.01.31. 13:37:05 / # 26336
avatar
Na így 200Ft-tal azért kicsit más a leányzó fekvése......

tomajer 2008.01.31. 07:36:58 / # 26333
[b]A taxisok is szállítanának beteget Folyamatosan, rövid kiállási idővel és magas színvonalon állnak rendelkezésre [/b] A magyar taxisok többsége szívesen részt venne a betegszállításban, a piaci verseny rugalmasabbá, olcsóbbá tenné ezt az egészségügyi szolgáltatást. Minderről Parragh László a minap levelet írt Horváth Ágnes egészségügyi miniszternek. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke azzal érvelt, hogy a taxitársaságok alkalmasak lennének a feladatra, és ez számos érvvel alátámasztható. A megyeszékhelyeken és a nagyobb városokban 24 órás diszpécserszolgálatokat működtetnek, amelyek számítógépes, URH- és GPS-rendszerek segítségével irányítják a gépkocsikat és tartják nyilván a beérkező megrendeléseket. Ma már szinte mindenhol megtalálhatók a nagyméretű, úgynevezett egyterű autók, amelyek szükség esetén négynél több személy szállítására is alkalmasak. A gépkocsikba szerelt URH adó-vevő készülékek alkalmasak arra, hogy bármely pillanatban segítségkérésre használják őket. Ráadásul a taxitársaságok jelenleg is részt vesznek ilyen jellegű munkában, ügyfeleik között gyakran van orvos és beteg, emellett sürgős esetekben vállalják gyógyászati eszközök és vér szállítását is. Ezt a tevékenységet azonban nem az OEP-pel, hanem közvetlenül az egészségügyi intézményekkel kötött megállapodások alapján végzik. Továbbá a taxis gépkocsivezetők közfeladatot ellátó személyek, rendelkeznek a személyszállításhoz szükséges valamennyi feltétellel, betartják a szakmai, etikai kódexben foglaltakat, a járművek eleget tesznek a szigorított jogszabályi követelményeknek. Az a tény pedig, hogy a taxis társaságok folyamatosan rendelkezésre állnak és rövid kiállási időt tudnak biztosítani, alkalmassá teszi őket a betegszállítási tevékenység magas színvonalú ellátására. Az elsősorban az ülőbeteg-szállításba való bevonásuk többletkapacitásokat szabadítana fel a jelenlegi szállítócégeknél és jelentősen lerövidítené a várakozási időt – fogalmaz a levél. Szeri István, az MKIK alelnöke, a közlekedési kollégium elnöke a Világgazdaságnak elmondta: mielőtt felajánlották együttműködésüket az egészségügyi tárcának – ami nagyon ésszerű javaslat –, konzultáltak a Magyar Taxi Szövetséggel és a kamara taxis szervezetével. A betegszállításra 4,2 milliárd forintot szán a tárca, ez 200 forintos kilométerdíj mellett 21 millió utaskilométert jelent. Ez nagyon nagy szám, a civil betegszállítók nem képesek ekkora feladatot ellátni, ezt bizonyítja az is, hogy az elmúlt hetekben komoly ellátási zavarok alakultak ki. Így szükségesnek látszik más szállítási kapacitás igénybevétele, és ez előnyös is lenne az egészségügyi szolgáltató ágazatnak. Másfelől korábban is gyakorlat volt, hogy a betegek közül – akik ezt anyagilag megengedhették maguknak – viszonylag sokan jártak taxival kórházba, orvoshoz, illetve haza. Ha megvalósul az elképzelésünk – fogalmazott Szeri István –, nem készpénzzel, hanem az OEP által kiállított utalvánnyal fizethetnének a betegek, így nem érné őket kár, sőt, a jobb szolgáltatási színvonal, a gyorsaság kifejezetten kedvező lehet számukra. Szeri István természetesen elismerte, a szolgáltatásuk nem lehet teljes körű. Csak azokon a településeken lehetne igénybe venni, ahol egyébként is van taxi – ez az ország településeinek egyharmadát, viszont a lakosság jelentős többségét jelenti –, hiszen csak a városokban és a nagyobb falvakban dolgoznak. Emellett fekvőbeteg-szállítást nem vállalnak, csak olyan pácienseket tudnak fuvarozni, akik képesek az autóban – bár ezek jelentős része nagyon kényelmes, egyterű gépkocsi – ülve utazni. Az viszont nem jelenthet problémát, hogy a taxisok zömének nincs egészségügyi képesítése – érvelt az alelnök –, hiszen a jelenlegi betegszállítókkal sincs szakápoló, s ha bármilyen gond adódna az utazás során, mindkét típusú gépkocsi azonnal az orvoshoz hajtana. Mindezek miatt nagyon bízom abban, hogy az egészségügyi miniszter mielőbb kedvező választ ad a felvetésünkre – mondta Szeri István. ABCs Érvek a taxisok mellett Forrás: VG-gyűjtés Rugalmasabb munkaszervezés Olcsóbb tevékenység 24 órás rendelkezésre állás Rövid kiállási idő Alkalmas gépkocsik Tapasztalt sofőrök Korábbi együttműködés

vi 2008.01.23. 15:21:27 / # 26454
avatar
Nem pontosan. Attól még nem kell több beteget messzebbre szállítani, hogy többen akarnák vinni őket. (Valahogy így van ez a taxinál is) Az egy autóra eső km teljesítmény nyilván csökkenne, ezt nem akarják a betegszállító cégek (ez teljesen érthető)

Oldalszám: 9