Hozzászólások száma: 420
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > TAXISGYILKOSSÁG - Megöltek egy taxist Sopronban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
krapulaxxx 2006.02.17. 10:35:37 / # 25455
avatar
Kedves taxisok! Érdeklődnék, mekkora lenne az az összeg amekkorát képesek és hajlandóak lennének fizetni egy védelmi berendezéshez ami megakadályozhatná az ehhez hasonló rablótámadásokat? Nagyságrendileg 200e ft-ért ha megoldható lenne, tudnának annyit kifizetni érte? Esetleg részletre? Válaszukat előre is köszönöm.

Csumi 2006.02.12. 05:39:08 / # 25452
avatar
Sz. Péter= Anzelm

Csumi 2006.02.12. 05:37:22 / # 25451
avatar
Volt ennek magyar neve is, csak ki tudja miért, megváltoztatta
láva 2006.02.11. 22:28:19 / # 25450
avatar
Azért a multjuk sem a tisztességröl árulkodik ezeknek az emberek. Az elkövetés modja nem azt támasztja alá véletlen lőtt. A név viszont germán eredetű."Anzelm""
Sas882 2006.02.11. 19:20:26 / # 25449
avatar
felvetném, hogy ezeket kár is etetni az adófizetők pénzén.........szökés közben agyonlövés esete nem emrülhetne fel, mégiscsak olcsóbb. (s meg is érdemlik)

törölt felh. 2006.02.11. 17:58:26 / # 25448
avatar
Szerintem is tök sötétek voltak:( Egyszerüen, végig sem gondolták, hogy mit csinálnak. Jó hogy igazolványt nem hagytak a kocsiban. Persze olyan is fordult már elő.
törölt felh. 2006.02.11. 17:47:18 / # 25447
avatar
Megmondom őszintén ezek totál nem normálisak, ezeket semmi sem tartotta volna vissza tettük elkövetésétől. Megáll mellettük a taxis 3 utasával, mindenki látja őket, de őket ez cseppet sem zavarja, hanem elkövetik a gyilkosságot. Bár előfordulhat, hogy maga a lövés valóban véletlen volt. Pánikolt és kicsit erősebben tette az ujját a ravaszra. Milyen név ez az Anzelm?

tomajer 2006.02.11. 09:46:14 / # 25446
Szia! Örülök, hogy megvagy!:-)
nuska 2006.02.10. 19:02:25 / # 25445
avatar
szijasztok! Nem vesztem el én sem, csak nem voltam netközelben :( Háth most néztem a híreket. két "gyerek" gyilkol. háth basszus, ha egy este elmennek havattakarítani ketten, többet kapnak... de nem is az összeg...akármennyiért is. Hogy veszi valaki a bátorságot, hogy kioltsa egy ember életét? borzalom. háth össze kell tartani, ez a tanulság. ha már a törvényhozók nem büntetik keményen az ilyet, tartsanak össze a taxisok, h féljenek "tőlünk" ezek a szemetek. ha egy hármasbréknél péppé veri a sok taxis a támadót, mejd átgondolja a többi. önbiráskodás? lehet. és akkor mi van? deritsék ki, h ki ütött először...Nem? de. No pá!

R063 2006.02.10. 16:59:43 / # 25444
avatar
Rádiósok! Lehet hallottátok tavaly az egyik kolléga bajban volt,mert nem tudott megbirkózni egy 50 eurossal erre egy nagy okos kolléga beszólt egy taxisnál legyen legalább 100 ezer ft ha nincs neki hagyja abba a taxizást ami nem megy azt nem kell erőltetni. És mindezt a forgalmazó csatornán!Nem tudom humornak szánta -e vagy nem mindenesetre nekem úgy tünt komolyan mondja. Ilyen megnyilatkozások után nem csoda ha azt hiszik az ilyenek,hogy a taxisok tele vannak mint a déli busz.

Fox 2006.02.10. 15:06:27 / # 25443
avatar
Ez szornyu, szinte ket fiatalkoru ilyenekre vetemedik..ez szamomra hihetetlen es felfoghatatlan. Ami pedig a masik oldal, nemi megkonnyebbules hogy ilyen "gyorsan" sikerult elfogni a tetteseket..De sajnos ezzel a tenyeken nemlehet valtoztatni.:(

törölt felh. 2006.02.10. 14:50:45 / # 25442
avatar
Ezek gyáva szarok voltak, akik ketten nem mertek egy majdnem hatvan éves emberrel kikezdeni. Hátulról lelőni, az a tuti, abból nem lehet baj!:(
törölt felh. 2006.02.10. 14:36:10 / # 25441
avatar
De mit gondolnak, mennyi pénz van nálunk? Ezek mire számítottak, hogy mennyi pénz van a taxisnál? Mennyi az a várható összeg, ami miatt rablás kisérlete nélkül egyből lőnek?
tomajer 2006.02.10. 13:56:21 / # 25440
Az a baj, hogy az emberek még mindig azt hiszik, hogy tele vagyunk pénzzel:-( Ezért dühöngök mindíg, amikor az okos újságírók leírják, hogy ez meg ez történt, és elvitték a taxis többszázezer forintját! Gyaníthatóan, ha valakinél ennyi pénz van, az éppen ment valamit venni, vagy kifizetni, stb. Nálam, szinte soha nincs több tíznél, mert ha lenne, akkor azonnal rohanok vele a Postára és adom fel a soros csekket a pénztárcámból:-)
törölt felh. 2006.02.10. 13:13:30 / # 25436
avatar
Nem semmi, azzal a tudattal élni, hogy az apám 8 ezer forint miatt halt meg. Ketten voltak, fejenként 4 ezer forintot zsákmányoltak, de nagy okosság.

törölt felh. 2006.02.10. 12:55:05 / # 25439
avatar
[b]Egy munkanélküli testvérpár ölte meg a soproni taxist Előzetes letartóztatásba helyezték a soproni taxisgyilkosság két gyanúsítottját.[/b] Az 57 éves taxist egy munkanélküli testvérpár ölte meg nyolcezer forintért. A nyomozás során kiderült, hogy a két férfi csőre töltött fegyverrel indult el azzal a szándékkal, hogy pénzt szerezzenek. Február 2-án, éjjel 11 óra után Sopron-Erzsébetkertből egy nyilvános fülkéből hívtak taxit. Miután a kocsi felvette őket, a két testvér Sopron külterületén megállította a taxit és egyikük felszólítás nélkül agytörzsön lőtte a sofőrt, aki azonnal meghalt. A testvérpár egyik tagja, egy 25 éves férfi korábban egy büntetés-végrehajtási intézetben dolgozott őrként, ám katonai bűncselekmény miatt eljárás indult ellene. A mindössze 18 éves testvére vagyon elleni bűncselekmény miatt volt büntetve. A gyilkosságot egy olyan fegyverrel követték el, amelyet egy álbetörés során lopott el az idősebbik testvér albérleti társától. A tettesek beismerő vallomást tettek. A két férfi akár életfogytiglani börtönbüntetést is kaphat tettéért. A rendőrség a korábban felajánlott egymillió forint nyomravezetői díjat visszavonta.

törölt felh. 2006.02.10. 12:31:24 / # 25420
avatar
Ne is mondd Laci, ne is mondd. Gyerekgyilkosság nálam a legelvetemültebb kategóriába tartozik. Borzasztóan harapok a gyerekekkel szemben elkövetett bármilyen erőszak hallatán. Gondolom, vagyunk így egy páran még. Nem kell ezeknek börtön, nem kell ezeknek ítélet. 5 percre, nem többre, csak 5 percre engedjék közénk. Hogy mi sem lennénk különbek, mint ők, akik ilyet elkövetnek? Nagyon nem érdekel, de hogy az ilyen többé nem követne el semmi erőszakot, az biztos, és ez lenne a lényeg. Jöhetnének nekem a nehéz gyermekkorával (nekem sem volt egyszerű), a félresikerült házasságával és a fene se tudja még, hogy mit szoktak felsorolni. 5 perc alatt rendben lenne az ürge, azt lehet haladni tovább.

R063 2006.02.10. 11:57:42 / # 25438
avatar
Szeva Rics meg mindenkinek jó napot! Az amit az a féreg elkövetet tényleg halált okozó testi sértés,sajnos!!!Azt is el tudom képzelni,hogy nem akarta megölni csak megsebesíteni.Már hetekkel ezelött írtam,hogy valószinüleg nem áll meg a gyilkosság sajnos úgy néz ki igazam lesz.És sajnos az is ,hogy még 4-5 évet sem kell lehúznia a féregnek csupán 3-at, ha "jól " viselkedik Ne felejtsd el a két retek kurva előre megfontoltan rabolta ki és ölte meg a szunyogot mégis pár év múlva már kiengedték őket.Ha rajtam múlna egyes kirívó esetekben még a kínzást is bevezetném,pl: annak a" Hősnek" amelyik a minap megölte a két kislányt és majdnem a kisfiút is.Meg annak is aki halálra verte az idős házaspárt,meg amelyik egy egész családot kiírtott gyerekestül.
Longi 2006.02.10. 10:57:57 / # 25419
avatar
Én teljesen egyetértek veled, akár én is írhattam volna ugyanezt.

törölt felh. 2006.02.10. 10:46:47 / # 25437
avatar
Tudod én nagyon várom már a tatabányai gyilkosság tárgyalását. Ha nyilvános tárgyalás lesz, akkor feltétlen ott akarok lenni. Meg akarom magamnak nézni a gyilkost. Látni akarom, hallani akarom. Milyen lehet egy olyan ember, aki 9 ezer forintért képes egy ilyen tettre? A soproni temetésen mesélték a tatabányaiak elkeseredve, hogy lehetséges, hogy a rablógyilkosságot (aminek a büntetési tétele akár életfogytiglan is lehet), át akarják minősíteni halált okozó testi sértésre, ami azt jelenti, hogy 6-8 évnél nem kap többet a gyilkos. SŐT, jó magaviselet esetén még 4-5 év, és már szabadul is. Az, aki az édesanyának azt tudja mondani, hogy "én vagyok a király, te meg a csicskám",és amikor az édesanyának izületi gyulladás van az ujjaiban azt mondja, hogy "itt a farmerom és akkor mosd ki lábbal", majd valakit úgy megsebesít 9 ezerért, hogy az percekig vívja haláltusáját, amíg ki nem vérzik, na az, rohadjon bent amíg él, ha már eltörölték a halálbüntetést. Elnézést az indulatért, de a helyszín a mai napig felejthetetlen, azok a képek is, amin látszik, hogy egy életerős fiatalember úgy végzi, mint a vágóhídon egy állat. Nekem az ilyen ne 6-7 évet kapjon...
Oldalszám: 21