Hozzászólások száma: 420
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > TAXISGYILKOSSÁG - Megöltek egy taxist Sopronban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2006.02.17. 18:02:43 / # 25474
Teljesen fölösleges vita ez. Olyasmiről próbálunk véleményt alkotni ami nincs.
törölt felh. 2006.02.17. 17:57:42 / # 25473
avatar
Látom ma ez egy ilyen nap. Azért ez személyreszabottan igenis számít, és ér valamit. Kinek? Annak, aki beszereltette. Pont ebben lenne közösségi hangulat? Pont abban, amikor az életed a tét függjön mástól, hogy jó-e vagy sem? Hány gyilkosság lett volna megelőzhető ezzel a villogó szabadjelzővel? Nekünk, akik mennek segíteni, azoknak könnyíti meg a feladatát, de akit megtámadtak, annak nem ez az igazi segítség. De felesleges vitatni a dolgot, amíg nem tudunk valami konkrétumot a lehetőségről.
törölt felh. 2006.02.17. 17:52:45 / # 25472
avatar
Akkor halgassál meg, ha olyat kell beszerelnem 5000 forintért, ami semmit sem ér. [i] Amit megcsinálnak, minden taxiban kötelezően benne legyen! Nem érdekel mi az, csak az, hogy kivitelezhető, és finanszírozható legyen!!! [/i] Oké, akkor egy tábla, amin ez áll: NEM SZÉP DOLOG TAXIST LEGYILKOLÁSZNI Kivitelezhető, finanszírozható, csak nem ér semmit. Ez az egységesen kötelező dolog meg nekem kicsit keménynek tűnik. Jöjjenek ki ilyan megoldással, hogy akarjam, mert jó, mert valóban működik, és akkor nem kell kötelezni rá...mint pl.: GPS, csak megszereztem magamnak. Megint visszakanyarodtunk oda, ahonnan elindultunk: Hülyeségre az ember nem szívesen áldoz, a jó ért meg mindent elkövet.
Bbetyár 2006.02.17. 17:51:36 / # 25471
Semmilyen berendezés nem ér szinte semmit, ha nincs minden taxiba beszerelve. Bármilyen berendezés nagyon hasznos lehet, ha az ország összes taxijában benne van és egyformán működik. A nem kötelező berendezésekről annyit: A villogó szabadjelző amit annak idején a Főtaxinál kitaláltak kb 1000.- forintból megoldható, mégsincs beszerelve. Sőt egy nagy-nagy tapasztalatú taxiórabarkácsolónak (ECOMETER) ezt a jelzést is sikerült lenulláznia. Kitalálta az egetverő marhaságát, ha zár az óra villogjon a szabadjelző.

törölt felh. 2006.02.17. 17:48:15 / # 25470
avatar
Az én favoritom:Automatikus fénykép vagy video felvétel készítés minden utasról Ennek lenne visszatartó ereje. Igaz, kellene ehhez majd az, hogy 1-2 kollégát ért támadás után egy gyors rendőri akcióval elfogják a kedves utast, de utána már jelentősen megcsappanna a kedv ez írányba. De ez is csak feltételezés. Ami igazán hatásos lehetne: egy jó kis áramütés, az ülésbe beszerelt cuccból. Emberkedik? Nem baj, zutty neki azt hagy táncoljon:)

tomajer 2006.02.17. 17:46:39 / # 25469
Riccs! Én egyetlen dolgot favorizálok. Amit megcsinálnak, minden taxiban kötelezően benne legyen! Nem érdekel mi az, csak az, hogy kivitelezhető, és finanszírozható legyen!!! És még csak nem is a saját zsebemet féltem, mert mint tudjuk, nekem a kétszázezrest is kifizetnék, ha az lesz a kötelező! De a tezsebed, már kicsit jobban izgat. Meghallgatnálak, ha azt mondanák, hogy csak úgy viheted a Tüzest vizsgára, hogy egy ilyen kétkilós kütyüt beleszereltetsz!
törölt felh. 2006.02.17. 17:43:37 / # 25468
avatar
Külöben nem annyira nehéz a dolog. Az elmúlt 16 évben 16 gyilkosság történt. Meg kell nézni, hogy ezeket milyen módszerrel követték el. Ha 50%-os arányban az elképzelés megóvta volna ezeknek a fiúknak az életét, akkor nagy esély van rá, hogy valóban sok taxis fog élni a lehetőséggel.

törölt felh. 2006.02.17. 17:37:52 / # 25467
avatar
Lehetek genyó? Legfeljebb nem téged öl meg, hanem a következő taxist!:-( Már megérte részemről. Amit te favorizálsz, a hang és fény hatással járó riasztás...szóval nem rossz, ha van időd közben leadni a segélykérést, h van a közelben olyan kolléga, aki hajlandó is segíteni, ha... Sok a ha...életed meg csak egy van...
tomajer 2006.02.17. 17:30:52 / # 25466
Én csak annyit próbáltam itt szerényen megjegyezni, hogy a mai taxistársadalom torkán, nem nyomsz le 200 000.- ért semmit. Az ötvenből is forradalom lenne ha kötelezővé tennék!:-( Magadnak, meg azt veszel most is amit akarsz! Egymillió ötlet, lehetőség adott az egyéni védelemre ha neked telik rá. Csak épp a kutya nem fog a riasztóddal törődni, ha nem ivódik a köztudatba, hogy mi az!!! Tehát, bármilyen csodát találsz ki, ha nincs mindenkinek, akkor a taxistársadalom szempontjából nem ér semmit! Legfeljebb nem téged öl meg, hanem a következő taxist!:-(
Zaccmester 2006.02.17. 17:25:23 / # 25465
avatar
Ok, rosszul fogalmaztam. :) Tehát mit, hogyan, milyen módon és miért?
törölt felh. 2006.02.17. 17:21:42 / # 25464
avatar
Tényeket nehezen közölnek. A módszerről valamit valóban jó lenne tudni, mert így zsákbamacska.
Zaccmester 2006.02.17. 17:17:51 / # 25463
avatar
Akkor talán meg is beszéltük. :) Jöhetnének a tények! Talán a Hallotaxi.hu szerkesztősége megvizsgálhatná az említett berendezés hatékonyságát. Tehát?

törölt felh. 2006.02.17. 16:54:21 / # 25462
avatar
Nem értek egyet veled. De ez nem meglepő, hiszen te még nem voltál életveszélyben. Egy balhéd volt ha jól emlékszem, és ott sem téged gyepáltak, hanem az utasok egymást. Így nem tudod milyen az, amikor az ember maximálisan ki van szolgáltatva a kedves utasának. Én Zaccmester véleményét osztom. Hülyeségre drága, az életemért kevés Sőt, már maga a biztonságérzet megéri.
tomajer 2006.02.17. 12:53:15 / # 25461
Pár száz db.-ot szvsz. mindenből el lehet adni. Én csak a tízezer db.-os reményeket akartam lehűteni. Az meg nem baj, ha okos vállalkozók elkezdik törni a fejüket, és kifejlesztenek ilyen kütyüket. Talán valamelyikből lesz is valami hasznos.
törölt felh. 2006.02.17. 12:27:11 / # 25460
avatar
Amúgy ebben a párszáz darabban én nem vagyok annyira biztos...
törölt felh. 2006.02.17. 12:25:31 / # 25459
avatar
Azt hiszem, ennél ösztönzőbb választ nemigen adhattál volna, pedig inkább szkeptikusnak szántad. Párszáz darab á 200ezer, az nagy biznisz.
Zaccmester 2006.02.17. 11:54:22 / # 25454
avatar
Minnél olcsóbb, annál gyorsabban terjedne, ez igaz. Azt sajna nehéz lenne kivédeni, hogy sokan vallják (főleg ha kiadásról van szó!): "velem ez nem történhet meg". Aztán jobb esetben meggyógyul, a legrosszabbat pedig tudjuk... :(((

tomajer 2006.02.17. 11:42:39 / # 25458
Szia! Pár száz darabot biztos el lehet adni, de tömegesen elterjeni tuti nem fog. Így aztán a hatásfoka, (bármilyen csodákra is képes) gyakorlatilag a nullával egyenlő :-( Hathatós védelmet, csak olyan eszköz képes nyújtani, ami köztudottan minden autóban benne van, jelzéseit mindenki ismeri, és egyformán értelmezi. A tömeges elterjedéshez, az eszköz ára szerintem nem haladatja meg, a : 30-50 000.-os nagyságrendet. A kívánatos 100%-os elterjedéshez, még ezt is kötelezővé kéne tenni! Tehát, olcsóbb megoldásra van szükségünk.
Zaccmester 2006.02.17. 11:25:41 / # 25457
avatar
Tudnám miről lenne szó, talán még véleményem is lenne... Hülyeségért drága, az életemért kevés...
törölt felh. 2006.02.17. 10:47:05 / # 25456
avatar
Üdv! (engedelmeddel köztünk a tegeződés a megszokott) Nézd, ha ez megfelelő, ha valóban úgy látjuk, hogy ez megvéd minket, akkor ez szerintem úgy terjedne, mint a GPS. Csak sajna már találkoztunk lelkes feltalálókkal, üzletemberekkel stb... Voltak ötletek, de mi (GYAKORLÓ) taxisok csak mosolyogni tudtunk rajta, mert a gyakorlat élesen ellentétes sokszor az elmélettel.
Oldalszám: 21