Hozzászólások száma: 420
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > TAXISGYILKOSSÁG - Megöltek egy taxist Sopronban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bbetyár 2006.02.17. 19:52:35 / # 25493
A budapesti taxisoknak, minden nagyon jó így ahogy van. egy a lényeg szóljon a rádió, teljesen mindegy megéri, nem éri meg, ár alatt van, zsiráfot kell vinni, vagy moslékos dézsát. Minden tuti.
Zaccmester 2006.02.17. 19:51:37 / # 25492
avatar
akkor abbahagyom a logótervezést... :(((
Bbetyár 2006.02.17. 19:50:31 / # 25491
halott ügy
Zaccmester 2006.02.17. 19:48:48 / # 25490
avatar
Igen, ez a gyakorlat. Szinte mindenhol, nem csak taxis körökben. Apropó, nem kellene alakítani egy új taxi társaságot? Talán vonzó lehetne a tagoknak Tomajer új biztonsági megfigyelő rendszere is autóinkban! ;D
Bbetyár 2006.02.17. 19:46:04 / # 25489
A tagdíj, hasznos felhasználására számos példát tudnánk említeni. Soroljam? -Fellehet halmozni tőkeként, és abból újabb vállalkozásokat beindítani. -kilehet emelni például jövedelemként, majd különféle életminőség javító beruházásokra lehet fordítani pl. -Vitorlás hajó, motorcsónak, egzotikus utazás -sport szponzorácíó -további ingatlanok megvásárlása....
Zaccmester 2006.02.17. 19:45:23 / # 25488
avatar
Na, ettől féltem. ;) Betyár, szerintem azért is érdemes társaság szárnyai alatt tevékenykedni, hogy ne csak címet adjanak, de megfelelő munkakörülményeket is. Talán ide tartozhatna a biztonsága a leadót megfizetőnek...
tomajer 2006.02.17. 19:41:07 / # 25487
Bocsánat, hogy csak apránként, de a fránya utasok nem hagynak netezni:-) 'Te elvisíkról közelíted meg a dolgot, én gyakorlatból merítek:)' Ez egy szép mondat, csak pont fordítva van!:-) Te elvi síkon, a legtökéletesebb megoldásról álmodsz, én a gyakorlati oldalát nézve, egy olyanról ami meg is valósítható! Sz@rt se érünk a tökéletes megoldással, ha az a tervezőasztalon marad, vagy majd a huszonharmadik században valósul meg, az önműködő taxik védelmére:-)
Bbetyár 2006.02.17. 19:40:02 / # 25486
Zacc!!! Egyetlen biztos dolgot mondhatok Neked! A társaságok ebből egy alzó grandot nem fognak finanszírozni.
Zaccmester 2006.02.17. 19:30:38 / # 25485
avatar
Mennyi????? Remélem csak gúnyolódsz ;) A társaságok finanszírozhatnák a rendszert (tipp a tagdíj egyik hasznos felhasználához), a gk tulajnak pedig a kamerát, és esetleg a jeladót kellene. Ez nem lenne oly drága szerintem. :)
tomajer 2006.02.17. 19:14:08 / # 25484
Riccs! Egy ilyen fényképezős online rendszert én három kilóból összerakok neked! Tedd le a lóvét, és két hónap múlva a Kata otthon nézheti az utasaidat:-) Csak győzd fizetni az internet költséget!
Zaccmester 2006.02.17. 19:03:40 / # 25483
avatar
Ezért mondtam, hogy inkább vitapartyt kellene rendezni, mert ez így kissé sziszifuszi érvelősdi ;)
tomajer 2006.02.17. 18:53:02 / # 25482
Rengeteg dologban igazad van. De! Majdnem minden érved mellé leetne egy ellenérvet állítani! Térjűnk inkább vissza a fránya anyagiakhoz, és az időhöz. Olyan megoldás kell, ami nem húsz év múlva valósúl meg, és mellékesen kifizethető minden taxis brifkójából
tomajer 2006.02.17. 18:46:20 / # 25453
KÖSZÖNOM! Ezt próbáltam szerény eszközeimmel elmagyarázni:-)

Zaccmester 2006.02.17. 18:36:46 / # 25481
avatar
Na jó, akkor nem leszek lusta. Viszont belekötni dolgokba piszkosul tudok, ezért megpróbálom visszafogni magam. ;) Tehát a privát, teljesen EGYÉNI véleményeim: - hang és fényjelzés támadás esetén: KINEK? A támadások szinte mindig kihalt helyen történnek. Ezért hiába tudatosíthatjuk idővel az egész társadalommal, hogy minden autóban van ilyen - ami bajt jelent -, ha nincs aki lássa, hallja a vészjelzést. - műholdas nyomkövető: tudják hol vagyok. Rendben, de vészjelzést is kellene adnom, hogy jöjjön vki. Lesz rá időm? Vagy a diszinek fog feltűnni, hogy 12 órája parkolok valahol? Netán hamarabb megtalálnak a várostól távol, még a hullamerevség beállta előtt? Nem tűnik felhőtlen megoldásnak ez sem. - elkülönítésre alkalmas gépkocsik: a járműpark alkalmatlan, a taxizási szokásaink is. Többet nem is ragoznék ezen. - önvédelmi fegyver: tudni kell alkalmazni, ráadásul a törvényi előírásoknak megfelelően. Nem egyszerű feladat, ráadásul visszafele is "elsülhet". Erről majd mesélek, mert pl. nyílvánosan el sem mondhatom, hogy nekem is van... ;) - szigorúbb bírói ítélkezés: jó módszer, de csakis hosszútávon, maximális elkövetői elfogás esetén lehet eredményes! - nagyobb taxis összefogás: NAGYON FONTOS, de ez is hosszútávú projekt, mert meg kell addig tanítani pár támadót, amíg híre megy: NE NYÚLJ AZ OROSZLÁNHOZ? MERT LETÉPI A FEJED!!! Ez már megvolt anno, köszönjük azoknak, akik el...szták. :( - reklámkampány: ez akkora marhaság, hogy nincs is véleményem. Kérdésem igen: hol kell reklámozni, hogy a részeg, vagy a belőtt drogos emlékezzen a reklámra??? - "villamosszék", gáz stb.: megpróbálom idézni a törvényt: a megelőzési cselekmény súlya nem lehet nagyobb, a megelőzendő bűncselekmény súlyánál. Na, aztán próbáld meg bebizonyítani, hogy meg akart a megpörkölt se..ű utas gyilkolni. Hagyjuk is, ezen nem lehet nyerni szerintem. - fénykép vagy videó felvétel: ezt hagytam a végére, mert nekem ez a legszimpibb. Természetesen meg kell oldani a szervertárolást, legalább 24 órára. Hátulütője, hogy már csak utólag lehet elfogni a támadót, DE EL LEHET! Viszont megnézném magamnak azt a barmot, amelyik támadni mer, ha már felvették a pofáját... Uff, kifogytam a szóból ;)
törölt felh. 2006.02.17. 18:10:49 / # 25480
avatar
Értem:) De elfogadni valóban csak hasznos dolgot tudok. no tényleg lépek...Zacc meg ne légy lusta:)
Bbetyár 2006.02.17. 18:08:22 / # 25479
[font size=4]A hallotaxi.hu nevében a következő felajánlást teszem: -ha bármely gyártónak taxis biztonsági berendezés ötlete van- a hallotaxi akár nagy terjedelemben is, bemutatja a kollégáknak, -amennyiben néhány darab prototipus elkészült a berendezésből, segít a tesztelés megszervezésében, és a teszteredményekről tájékoztatja a gyártót, és az oldal látogatóit is.[/font]

Bbetyár 2006.02.17. 18:06:28 / # 25478
Ricsi! úgy érzem nem sikerült a lényeget megragadnod. Egyéni védekezésre, nagyon sok eszköz jó.Vásárolsz, beszerelsz, hamisan, vagy valósan biztonságban érzed magad. Megvéded magad, TÉGED nem fognak bántani. Ez így rendben is van. Majd megcsinálnak mást. A vita itt éppen nem az egyéni védekezésről szól, hanem arról miképpen lehet a taxistársadalmat egységében megvédeni attól, hogy néhány ezer forintért megtámadják. Erre egyetlen eszköz lehetséges -anélkül, hogy bármelyiket favorizálnám- olyan eszköz, amely minden taxiban kötelező felszerelési tárgy, és az ország összes taxijában egyformán működik. Ezt lehet reklámozni, erről tudnak írni az ujságok, néhány év alatt elterjed a híre. Véleményem szerint ez az egyetlen üdvözítő módszer.
Zaccmester 2006.02.17. 18:06:06 / # 25477
avatar
Speciel nekem már annyi hozzáfűzni valóm lenne mindkét állásponthoz pro és kontra, hogy bele se fogok. Erre már kell egy komplett tanácsülés ;) No, szerintem várjuk meg a témafeldobó delikvens ajánlatát, aztán jöhet a box! :D
törölt felh. 2006.02.17. 18:05:47 / # 25476
avatar
...és nem vita, csak ütköztetjük érveinket. Te elvisíkról közelíted meg a dolgot, én gyakorlatból merítek:) ...amit a jövőben szívesen átruháznék rád:) No léptem meló.
törölt felh. 2006.02.17. 18:04:06 / # 25475
avatar
Ezt mondom én is:)
Oldalszám: 21