Hozzászólások száma: 4289
Ugrás a hírhez Oldalszám: 215
Témakörök > Hírek fórumai > Egy UBER mind fölött, Egy Uber kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen, A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2014.06.13. 22:05:56 / # 149058
[b]Online szolgál­tatások ellen tüntettek a taxisok ..... ...... ..... A mobil programokon keresztül közvetített sofőrök körülbelül piaci áron kínálják a szolgáltatásaikat, így elvileg akár bármely autótulajdonos hobbitaxis lehet, mindezt úgy, hogy nem kell rendelkeznie egy igencsak drága engedéllyel és nem vonatkoznak rá a szigorú előírások sem. Európa néhány államában már bíróság előtt van az ügy és a német szervezetek is arra készülnek, hogy benyújtják a keresetüket. Michael Müller, a Német Taxi- és Bérautó Szövetség elnöke szerint a helyzet árt a piaci versenynek. A szakmai szervezetek Spanyolországban már kormányzati segítséget kaptak a harcukhoz, Ana Pastor spanyol közlekedési miniszter ugyanis bejelentette, hogy a Uber és a többi hasonló szolgáltatás számára európai uniós szabályozást kell kidolgozni. A spanyol csomagban többek között az szerepel, hogy az Európai Bizottság foglalkozzon minden olyan szolgáltatóval, amely okostelefon-alkalmazásokon keresztül szállítási ajánlatokat közvetít az embereknek. A téma már az európai uniós miniszterek következő találkozóján napirendre kerülhet. .... ..... .....

tomajer 2014.06.13. 22:00:31 / # 149056
Ez mindenképpen egy új feladat... de a BKK-nak talán még inkább érdeke mint nekünk:-)
Agymosógép 2014.06.13. 20:49:51 / # 149055
avatar
OK, egyet megfogtak. Marad 99999.:) Kb 0 másodperc alatt fog elterjedni, hogy a frissen regisztráltak potenciális ellenőrök és onnantól mittomén 10 pozitív értékelés alatt nem vesz fel senki utast. Vagy gondolod, hogy a BKK ebbe ennyi pénzt és energiát fog tenni, hogy felépít 10+ -os kamu accokat, hogy aztán 11-edszerre lebuktasson megint valakit? Körülményesnek tűnik ez nagyon...
Apuka 2014.06.13. 20:38:47 / # 149054
azért ebben nincs igazad. stoppost ma is felvehetsz, ehhez nem kell semmilyen vállakozás, semmilyen engedély. ameddig melléd ugy száll be az utas, hogy az ut diját nem neked fizeti addig erről az oldalrol megfoghatatlan. szerintem itt csak a nav tud(na) valamit tenni hiszen az uber fizeti a soförnek. lekérheti a kifizetések listáját igy ellenőrizve egyesével. persze ezt nem biztos hogy meg tudja tenni ha a számlaszám illetve a cég is külföldön van. ugyanakkor a bankok szolgáltathatnak adatot a hatóságok részére egy bizonyos számlárol érkezett utalások kapcsán. aztán jöhetnek a büntetések ha ez nem szerepel a bevallásban.
tomajer 2014.06.13. 20:22:41 / # 149053
Nna azért ennyire nem bonyolult. A taxiellenörzés ma is abból áll nagyrészt, hogy rendelnek egy taxit és..... Nna ráállnak, és onnan rendelnek. Aki nem sárgával megy, drosztengedéllyel, az máris hat kiló... oszt jónapot.
Agymosógép 2014.06.13. 20:17:49 / # 149052
avatar
Persze. Másik 100000 versenyzővel együtt, mi?:) Már 5000-en is egymást lökdössük a pályán. Megint visszajön a gombokért taxika? BKV jegy árban fogunk szopni a dugóban? Király lesz...
Agymosógép 2014.06.13. 20:14:07 / # 149051
avatar
Háttőőőő....Én még nem nagyon látom, hogy egy külföldi szerveren futó alkalmazást, ami közvetlenül köti össze a "fuvarost" az utassal a BKK hogy tudna megfogni? Konkrétan tudomást sem fognak szerezni róla. Hacsak innentől minden autót meg nem állítanak a rendőrök, amiben a sofőrön kívül ül valaki, hogy tisztázzák a jogviszonyt...:))
tomajer 2014.06.13. 20:03:24 / # 149050
Persze van másik oldala is a dolognak. Ha életre kel, akkor nincs más dolgunk, mint nekünk is átnyergelni.... nix drosztdíj, nix sárgítás, tíz éves korhatár, kötelező kamarai tagság, évenkénti vizsga, stb. stb. juteszembe, nix fix tarifa.... Egy vállalkozói, egy kata, és uccu neki.... győzzön a jobbik (ez itt nem a politikai topic!!!)

tomajer 2014.06.13. 19:59:36 / # 149049
[b]Budapestre tart az Uber, a taxisok rémálma ----------------------------------------------------- Hogy értsük ez miről szól.[/b] Jön egy alkalmazás ... amihez hasonlóakat itt már tesztelgetünk. Eddig nem lenne nagy gáz. De! Ez nem követeli meg a taxisoldali regisztrálóktól, hogy taxisok legyenek, taxigépkocsival. Konkrétan, bárki, bármivel beregisztrálhat ... legfeljebb kispolákkal, kevesebb fuvarja lesz. Innen nézve már érthető a világ taxisainak felháborodása! H.Cs. nyugtatgatásában van valami, hisz a bp-i taxirendelettel elméletileg meg lehet fogni. De az ország többi városában, életre kelhet. És ha életre kel, akkor már nem veri agyon SárkányölőSzentGyörgy se! :-(

sárga csoda 2014.06.13. 19:46:32 / # 149048
avatar
A fuvarkufárok+Főváros lassú halát,kivéreztetést csinált.. Ez legalább humánusan ,gyorsan készít ki. Nézd a jó oldalát :)Hátha van az is... Van szép,majdnem vadi új sárga autóm..és van egy tehetetlenségében már ordítani is képtelen teli tököm. Interjúkra járok,mindent bevállalok. Ott basztam el amikor először a bal egybe tettem a seggemet,továbbá ott is,hogy egyedüliként (olykor néhány bátorral) hagytam ,hogy vízfejek élősködjenek rajtam. Kb. ennyi. Legyünk őszinték! Megérdemeljük. kilencvenkettő
donkihóte 2014.06.13. 19:05:20 / # 149047
avatar
Akkor ezt nevezhetjük purgatóriumnak?
nemtudom 2014.06.13. 18:37:00 / # 149046
avatar
Én összedobtam saját erőből és így sem lehetett előbbre jutni. Az 5 guriga semmire sem elég ezt szinte borítékolom. A taxis nép idióta és ezen nem tudsz változtatni "Tisztelet a kivételnek". Ha folytatni akarod eladó rendszer én már belefáradtam. Eddig több mint 10 ezer óra fejlesztés lehet számolgatni.
Agymosógép 2014.06.13. 18:22:28 / # 149045
avatar
Na ja, csak ha lesz még az 5000 taxistán kívül 50000 amatőr, akkor baxhatjuk...
sárga csoda 2014.06.13. 17:56:08 / # 149044
avatar
Akkor bukják az évenkénti vizsgát,a droszt lenyúlást ..Komáromi is mehet a búsba a kufárokkal kézen fogva..Nem kell hivatalokban pitizni. A lelépős Kolompárok sem kapnak taxit. Boldog boldogtalan taxikázni fog. Űber fasza lesz:) Eddig sem tudtak mit kezdeni a kulikkal,pizza futárral és a taxinak felszerelt fehér rendszámosokkal. Mi több a drosztokat elfoglaló hiénákkal sem kell többet foglalkozni.. Az utassal majd megdumálják ,hogy nem is utazott...kesh-ben fizet. Ujjéé szép Világ lesz :)

Agymosógép 2014.06.13. 17:46:10 / # 149043
avatar
Ne fárassz már...Alapvetően az volna az érdekünk, hogy kizárjuk az utas-taxis kapcsolatból a kufárokat és erre tökéletes médium lenne a net. Ha egy marék lepkénél több esze lenne a tisztelt társaságnak, már régen összedobtuk volna a zsét, a SAJÁT programunk elkészítésére és promotálására. Ha csak 1000 taxis dobna bele 5 rongyot, az már 5 guriga, annyiból ki is jönne szerintem...
Agymosógép 2014.06.13. 17:28:25 / # 149042
avatar
Nabaz+, az fel se tűnt, hogy BÁRKI taxikát csinálhat a civil autójából?!?! Az fasza lesz... Lehet, hogy a végén hálásak leszünk a BKK-nak, ha nem engedik be őket? LOL Persze nem tudom, hogy valójában hogy tilthatnák meg egy netes "telekocsi" közvetítő működését...
donkihóte 2014.06.13. 17:18:21 / # 149041
avatar
Az igen. Teleautó mintára fog működni? Na el kell olvasnom. Köszi.
hiénakutya 2014.06.13. 17:08:14 / # 149040
Egy mobiltelefonos alkalmazás és kb. egymillió potenciális taxi Budapesten és Pest megyében. Ennél rövidebben nem tudom. hatvankettő
donkihóte 2014.06.13. 16:58:59 / # 149039
avatar
Még a végén könyörögni fogunk egy rettenetesen szigorú minisztériumi rendeletért, plexifalért, onlányméterért. És had fizessünk már érte. Egyébként lusta vagyok/voltam utánaolvasni ennek az íbernek, de nem lehet, hogy ez a kufároknak lesz szar és nekünk kevésbé? Csak kérdem, nem ismerem. De ha nekik lesz szar, mivel ők a "taxiscégek" és maga a "SZAKMA", mindent be fognak vállalni a mi rovásunkra és a mi költségünkre. De írja már le valaki röviden, hogy mi a szösz ez az uber?? Köszi.

donkihóte 2014.06.13. 16:52:53 / # 149038
avatar

Oldalszám: 215