Hozzászólások száma: 332
Ugrás a hírhez Oldalszám: 17
Témakörök > Hírek fórumai > Elég volt! Avagy, már megint hülyének néznek bennünket! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
málna 2009.10.25. 15:51:29 / # 120107
avatar
Nem vagy hülye,de partner sem számára.Tag vagy nem tag,szerintem másodlagos kérdés.A lényeg a tényleges érdekképviselet!Az,hogy ne egy fuvarszervező legyen az önjelölt képviselő,hanem egy vállalkozó,akinek van elég vér a pucájában,és képes széllel szemben pisilni!Ha bizonyít,én támogatom!És tojok rá,hogy tagnak vagy támogatónak vesznek.Tomi,ne akadj már fenn ezen ennyire!Inkább lásd be,most kurvára keverik a szart mögöttünk,ez fontosabb szerintem!:)
málna 2009.10.25. 15:27:43 / # 120106
avatar
Köszönöm!
málna 2009.10.25. 15:26:26 / # 120105
avatar
Na igen..Így kéne.De ilyenkor szokott jönni az a szöveg,hogy "nem indokolt".(Mármint a fagyasztás) Én nagyon remélem,hogy a Metál nem csak a levegőbe beszél,és nem hódol be...(Naívan hangzott?)Én már csak ilyen vagyok.Próbálok hinni annak,aki tesz valamit.Szóval,mivel ezek egyenlőre javaslatok az állam részéről,remélhetőleg nem támogatja az OTSZ,sőt továbbmennék,fel is lép ellene minden szempontból!Kívánom,hogy így legyen,és ne másképp!
hallo 2009.10.25. 05:50:35 / # 120104
avatar
"Éljen a Magyar szabadság, éljen a haza...":) Egyszerűen nem értem mi folyik itt? De már látom a végét! Azt hiszem minimum 2000 munkanélküli, 1000-1500 visszaadott autó, és 6000 nyomorba taszított ember...:( De nem baj, mert még mindig nincs senki, aki rá mer ba..arintani az asztalra... Ahogy Golyó mondaná: Csak az urh szóljon...
törölt felh. 2009.10.24. 20:18:56 / # 120103
avatar
Segítek.
tomajer 2009.10.24. 17:23:23 / # 120074
Nem írtak alá semmit:-) Megadták az adataikat, és rákattintottak, hogy ok. Az etikásoknál meg gondolom még egyszerűbb volt. Egy nagy papírra felírták az adataikat, és odadták a lóvét.
Anyuka 2009.10.24. 17:17:17 / # 120061
avatar
Jaj! Gondolom nem haláluk napjáig írtak alá megállapodást. Kilépő nyilatkozat, és az adataim felhasználásának a letilása írásban. Még meg is lehet csillagozni, hogy amennyiban az adataim a tudtom nélkül kerülnek közlésre, vagy felhasználásra, bírósági úton szerzek érvényt az adatvédelmi jogaimnak, stb...
attus 2009.10.24. 17:15:16 / # 120059
avatar
Of course!:-) De, ha az egész szöveg úgy kezdődne, hogy "befagyasztjuk az engedélyek számát a jelenlegin..." még érteném is! De így tényleg csak egy undorító lehúzás, hátbatámadás, stb.-stb...
Kekec 2009.10.24. 17:06:43 / # 120039
avatar
Azt hogy esetleg kresz-ből 5 évente kötelezzenek egy továbbképzésre azt még eltudom fogadni,(de azt is egy tanfolyam keretében nem hatósági vizsgára)de hogy vállalkozói taxis vizsgára az nevetséges. Az olyan mintha a szakmunkásvizsgát újból le kellene tenni 5 évente mondjuk pld.egy kőművesnek. Pancserok vagytok akik beléptetek hozzá. Most a 2000 taggal takarózik akiket megtévesztve toborzott.Mutassatok egy intézkedést is amit tett értetek eddig csak egy újabb lehuzóval lett több.

tomajer 2009.10.24. 14:15:43 / # 119987
Hogy is tehetné, amikor nem tag, hanem "támogató" Nincs olyan lehetőséged, hogy ezt a státuszt visszavond. Az adataid a kezében vannak, azt tesz vele amit akar. Ezt ugattam! De én vagyok a hülye:-)
málna 2009.10.24. 14:10:59 / # 119977
avatar
Ebben az esetben,amikor kétezer ember bízik benne,- azt akarja hinni,hogy bízik benne - majd kérdőre fogja vonni?Megvonja tőle a bizalmat?Ugyan már! Egyébként a többi elképzelés jó,támogatnám,de így nem!
málna 2009.10.24. 14:02:06 / # 119946
avatar
Gondolom érted,hogy hogyan értettem...:))) Egyébként fenntartom azon véleményemet,amelyet már szóban tudattam Dudás Zoltánnal és Horváth Pállal régebben,miszerint egy fuvarszervező iroda alkalmazottja vagy tulajdonosa - akik a saját üzleti érdeküket próbálják érvényesíteni - nem lehet taxi vállalkozók érdekvédelmi szervezetében,nem tölthet be ilyen pozíciót!Összeférhetetlen,és etikátlan!
málna 2009.10.24. 13:56:09 / # 119930
avatar
Jelen pillanatban én úgy érzem,hogy az általad felsorolt összegek a közeljövőben felemelkednek.Igaz,az elvet még ezek az összegek is súlyosbítják.. Az elv.Hát igen.Te,mi,én fizessük meg az árát,hogy kevesebben legyünk!Eléggé érthető,nem?Az elmúlt 30-40 év demagóg vezetése még nem halt ki teljesen.Így a jól bevált magyar szokás jön..Fizess,hogy jobb legyen!Agyonszervezem az agyonszervezettet is,így átláthatóbb lesz.Hogy ez esetleg jogellenes?Ki nem szarja le! Már most boritékolom,előre:Ha ez elfogadásra kerül jelen formájában,megtámadom az Alkotmánybíróságon és perre viszem!!!
MCCCXCII 2009.10.24. 10:26:58 / # 119915
Még nem „vettem meg” a taxisok világának legújabb számát. Minden hó 26-án kell „megvennem”. De ezt olvasva nekem nem megakadt, hanem felakadt a szemem a műszerfalon, amikor ezt olvastam, mert kiestek a helyükről. "A piacra lépés és megmaradás feltételei: 1.... 2. Vállalkozói vizsga 5 évenkénti megújítási kötelezettséggel. 3.Gépkocsivezetői vizsga új tartalommal.3 évenkénti megújítással. 4... 5.Az új régiós taxiengedély megújítása 5 évente." Mi ez? Most már csak azt szeretném tudni, hogy hány százalék a jutaléka, ha ezt sikerül bevezetni? A 2. pont a vállalkozói vizsga díja: „Személytaxis és személygépkocsis személyszállító vállalkozó Milyen tevékenység végzéséhez szükséges: személygépkocsis személyszállításhoz és személytaxizáshoz, a vállalkozás szakmai vezetője részére Tanfolyami kötelezettség: nincs Vizsgára bocsátási feltétel: nincs A vizsga tárgyai, módszere: Általános vállalkozói ismeretek : tesztvizsga + szóbeli Számviteli és adózási ismeretek : tesztvizsga + szóbeli Munkáltatói ismeretek : tesztvizsga + szóbeli Személytaxis szakmai ismeretek : írásbeli (nem teszt, egyéb írásbeli vizsga) + szóbeli Taxis etika : szóbeli A vizsga díja: 3 x 1.600 + 1 x 2.570 + 5 x 2.570 = 20.220 Ft Ez az öt évente 20.220 Ft, azaz évente 4045 Ft-ot jelent (pontosan 4044 forint, de kerekíteni kell). A 3. pont a gépkocsivezetői vizsga díja „új tartalommal” (Na ez mi? Tolatva kell vizsgázni?) 3 évenként: „Vizsgadíjak ("B") Közlekedési alapismeretek számítógépes vizsga: 3.760 Ft Járműkezelési vizsga: 3.080 Ft Forgalmi vizsga: 3.660 Ft Összesen: 10.500 FtEz meg három évente 10.500 Ft, azaz évente 3500Ft-ot jelent. Tehát évente 4045+3500=7545 Ft, azaz havi 628,75 Ft, de megint kerekítve 630 Ft/hó. Már csak az a kérdés, hogy hány taxis van jelenleg? Még szerencse, hogy az érdekeink képviseletéért nem kíván tagdíjat szedni:-(((
tomajer 2009.10.23. 19:54:35 / # 119909
Ezért mondtam, hogy nem adok "bianco" támogatást senkinek! Most kétezer "támogatóval" a háta mögött védi az "érdekeinket"! Kíváncsi lennék a kétezer támogatóra...nna meg az arcukra, amikor ezt elolvassák:-)
tomajer 2009.10.23. 19:43:06 / # 119908
Azt kell megújítaniuk:-)
attus 2009.10.23. 19:32:37 / # 119907
avatar
"Ezek szerint,a fuvarszervező iroda képviselői,akik érdekvédelmi feladatokat is ellátnak egyben,a saját szakmai képesítésüket is..., ...meg kell újítaniuk 5 évente..." Micsodát???:-) Látott már bárki olyan intézményt ahol taxis szakmai vezetőket képeznek ki?
málna 2009.10.23. 12:53:57 / # 119903
avatar
Tisztelt Kollégák! A Taxisok Világa című folyóirat legújabb számában olvashatunk egy cikket a taxi szakma újboli szabályozása kapcsán..Eme késztetés a Közlekedési és blablabla Minisztérium ötlete alapján indult,aszisztálva ehhez az érdekvédelmi(?) szervezetekkel. Vannak nagyon jó elképzelések!De tényleg!Biztos az egyetértésünk sok mindenben.De azért nekem megakadt a szemem egy-két dolgon.. "A piacra lépés és megmaradás feltételei: 1.... 2. Vállalkozói vizsga 5 évenkénti megújítási kötelezettségel. 3.Gépkocsivezetői vizsga új tartalommal.3 évenkénti megújítással. 4... 5.Az új régiós taxiengedély megújítása 5 évente." Tehát.Mivel ezek javaslatok a Minisztérium részéről,szinte készpénznek vehetjük a bevezetésüket.Ezek szerint,a fuvarszervező iroda képviselői,akik érdekvédelmi feladatokat is ellátnak egyben,a saját szakmai képesítésüket is,illetve az iskolai végzettségüket is meg kell újítaniuk 5 évente...Ugye?Hiszen,ha ránk vonatkozzanak a szigorítások,akkor rájuk is.Ugye? Egy kissé ellentmondásos ez az egész.Véleményem szerint ismételten megy a mutyi!Új bevételi forrásra tesznek ezáltal szert,azzal az indokkal,hogy a mi érdekünkben történik.Igen.Persze.Csak hogy már nincs több bőr,amit le lehet nyúzni az emberekről.Ennyi volt... Vagy talán mégis van?Hiszen a taxisok azok,akik életben tartanak egy ár alatt működő vállalkozást..Érdekvédelmet nem akarva köpködnek a fuvarszervezőre és annak jómódú életvitelére,miközben Ő maga járul ehhez hozzá!Feltehetjük a kérdést: Vajon mi volt előbb,a tyúk vagy a tojás??? A lényeg számomra a következő.. Jelen pillanatban fogalmunk sincs kiben bízzunk!Evégett az összefogás hiánya lép fel,s majd egy kitűnő kommunikációs képességekkel rendelkező szakember(?) agymosást tart a többségnek,és meggyőzi arról,hogy ez nekünk csak jó lesz hosszútávon. Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Magunknak csináljuk a bajt!Mert nem lépünk ellene,mert bólogatunk hozzá,és még fizetünk is érte!Ezért is mondtam régebben,hogy a taxisnak tök mindegy milyen állagú és ízű székletet tolnak le a torkán,mindegyikhez jópofát vég és le is nyeli! Gratulálok,itt egy újabb finom falat... Jó étvágyat!

R005 2009.09.08. 11:18:15 / # 120117
avatar
pl a bankok kamat és késedelmi pótlékát miért nem maximálják??? HAHÓ banki érdekvédők ébresztő!! át vagyunk vágva ! le vagyunk húzva !!! nem kéne maximálni??? ilyen hülyeség is csak a taxiban van,mert a sok okos ál taxis érdekvédő unalmában kitalálja a spanyol viaszt!!!
R005 2009.09.08. 11:05:35 / # 120116
avatar
nem kell már annyit maximálni,limitálni,izélni-bizélni a taxi árát!!! az egész akkor kezdődött amikor a sok okos kitalálta a maximált tarifát!!! vagy rosszúl emlékszem? addig évről évre ha gyengén is de kúsztak felfelé a tarifák!!! aztán bolygatva lett és megállt majd süllyedni kezdett!!! nem kéne mindig okoskodni szerintem.különben is megkérdezném a fodrászokat mit szólnának ha a kedves érdekvédőik ilyen olyan szöveggel maximálnák a férfi hajvágást mondjuk 1500 ft-ban!? biztos örülnének a zsidróék! különben sem értem miért vagyunk mi megtisztelve evvel a maximálással? ha mondjuk úgy döntök (és nyerek a lotton) hogy veszek egy hummert és azzal akarok dolgozni specializálódva az igényes gazdag utasokra akkor akkor 240 ft-ból hogyan tartom fenn magam??? nem tehetem meg hogy mint vállalkozó így döntsek??? lekorlátozzák a lehetőségeimet a maximált árral??? szóval nem kell basz@kodni már az árral!!! az rossz szöveg,hogy a hiénák ennyivel meg annyival mentek!kit érdekel ,majd legközelebb céget rendel!lassan a taxis érdekvédők az utas érdekeiért dolgoznak ??? ki van írva két helyen is a dijszabás.ilyen erővel a kefír árát is maximálhatják mert aki bemegy a közértbe nem veszi észre hol van kifüggesztve az ára és átvághatják 500 ft os kefírrel...ha hülye valaki akkor vessen magára!

Oldalszám: 17