Hozzászólások száma: 192
Oldalszám: 10
Témakörök > Droszt Híradó > Sipi új céget szeretne! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Rocktaxi 2011.06.29. 04:07:09 / # 119645
:-DDDDDDDDDD Sipi, Sipi, Sipi! Mi az a cucc, amit szedsz? Tök jó! :-)) Abból én is kérek! Bevenném és nem érdekelne az sem, hogy voltam plüssös is egy picit! Így egy picit zavar! :-( Terjesszük a Kelóban és az arabok mehetnek haza a zöldségükkel! :-) Adjunk az Árvainak is! Az sem zavarná, hogy nem megy az óra és a Keleti-Nyugati távon 8000 Ft a fuvar számla nélkül. :-) Apám! :-)

csogu 2011.06.29. 04:03:38 / # 119644
Nem akarok én ebbe nagyon belemenni, mert két olyan tábor között helyezkedem el, ahol nem egészséges megszólalni...de ne felejtsük már el, hogy 2 éve is volt már nem kevés bajunk ... és akkor sehol sem voltak még az úgynevezett SZOTYI cégek. Pontosan azért tudtak kialakulni ezek a cégek, mert már akkor is kurva szar volt nekünk. Úgy beszéltek itt 1-2 évvel ezelőtti taxizásról és érveltek mellette, mintha az jó lett volna. Nem volt jó. Ez sem jó. Megoldást tudjuk, de gyengék vagyunk...szervezetlenek hozzá. Akkor meg miért rúgjátok egymást? Feltenném a kérdést: Ki enne emberhúst? Szerintem most mindenki azt válaszolná, hogy Ő bizony nem... Ugyanez nem lenne abszurd kérdés egy lakatlan - kietlen szigeten, vagy egy hajón hánykolódva a tengeren. A túlélés nagy úr. Azok nem váltottak Szotyikhoz, akik kicsit akkor még stabilak voltak, ami csak időkérdése lett volna, hogy 230 Ft/km-es telefonos tarifa mellett ez meg is maradt volna. Tomi, mi még nagy büszkén döglöttünk éhen a 225 forintos telefonos tarifával, amikor Te már átléptél a Taxi4-hez, ezzel erősítve egy feltörekvő céget, amire baromira nem volt már akkor sem szükségünk. Akkor most Te is a szakma hóhéra vagy? Ne vicceljetek már gyerekek. Létszám - Tarifa Kiadások Ez az oldal már 250 forintos üzemanyagárnál és 170 forintos svájci franknál is necces volt, nemhogy most jó lenne. Akik már akkoriban bajban voltak, azok előbb léptek, hiszen túl kellett élniük az adott helyzetet, vagy gondoljátok, hogy a nagy rasszisták nem nyúlnának a mentőövért, ha azt olyan dobja, akit ki sem állhatnak? Két kézzel kapna mindenki érte... Az más kérdés, hogy ezt miképpen tálalja ... egy túlélés miatt megtett lépés nem lehet jó, csak szükségszerű. Na mindegy, csak annyit szerettem volna ebből az egészből kihozni, hogy ne dicsérjük azt, ami már 3-4 éve sem volt jó...mert ha az lett volna, akkor nem akartunk volna 2005-ben változtatni rajta...SzVSz /Szerény Véleményem Szerint/.
szálka 2011.06.29. 02:58:51 / # 119643
avatar
Teljesen egyetértek Veled, nekem is van kettő. Viszont, hogy megelőzzem a bajt, bevittem őket a zaciba és elcseréltem mindkettőt keresőképesekre. :-DD
tomajer 2011.06.28. 19:01:33 / # 119642
Csendesen kérdezném: Szerinted én miből tartok fenn családot? Szerinted miből neveltem fel két gyereket? Van egy húsz éves egyetemista lányom, és egy tizennyolc éves éppen érettségiző fiam. Szerinted, miből??? Ne vicceljünk már kérem. Majd hatezer taxis van a városban, és ezer aki bedőlt ennek a dumának, hogy ha "ócsók leszünk többet keresünk". A többiek is eltartják a családjukat... csak mondjuk miattatok most nehezebben. Akik ebben a szakmában tönkrementek, azok miattatok mentek tönkre
bebe 2011.06.28. 18:50:27 / # 119641
avatar
Mikor először olvastalak azt hittem értelmesebb ember vagy...Aztán jött a kétkedés, majd ez az óránként 3 fuvar dolog 15OO-ért.Nos nem lehetetlen, de azzal a tarifával, amivel jársz, évente maximum 3 nap tudod kivitelezni.Szeretném felhívni a figyelmed:1 óra=6O perc!Ha nappalos vagy, akkor vicces, ha a 3-ból 1 előke,akkor is, ha az egyik utas 8 percre jön akkor is,ha...Én inkább abban reménykedem, hogy aki bér autóval jár, az is ugyanannyi járulékot fog fizetni mint én, és megszűnnek azok a kiadásból élő cégek, ahol több mint 2 autó fut és még nem áfás, tehát a csalók nem előnyből indulnak a vállalkozókkal szemben és szép lassan kikopnak, nekem pedig elég lesz tb-t és adót fizetnem csak magam után, nem még 2-3 csaló után is, és a megmaradt taxisok normális tarifával tudnának dolgozni heti 5-6 napot és napi8-1O órát.De sajnos ez is csak utópia, mint ahogy nálad sorakozni fognak a taxisok...
kardhal 2011.06.28. 17:20:36 / # 119640
avatar
tomajer a te verziódba már tőbben tőnkrementek, ha neked taxiból kéne családot eltartani mit tennél???????????
kardhal 2011.06.28. 17:14:39 / # 119639
avatar
jellemző,vegyél be nyugtatot és vegyél vissza az arcodból.
hiénakutya 2011.06.28. 14:13:47 / # 119638
Jó, lépjünk ki! :-) Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenõ, lehellete a lobbant keszkenõ. Hol is vagyok? Egy szalmaszál nagyon helyezkedik a csontozott uton; kis, száraz nemzet; izgágán szuszog, zuzódik, zizzen, izzad és buzog. De fönn a hegyen ágyat bont a köd, mint egykor melléd: mellé leülök. Bajos szél jaját csendben hallgatom, csak hulló hajam repes vállamon. Óh szív! nyugodj! Vad boróka hegyén szerelem szólal, incseleg felém, pirkadó madár, karcsu, koronás, de áttetszõ, mint minden látomás. József Attila
Rita 2011.06.28. 13:42:03 / # 119637
Én sem akarom bántani, ki is lépek. De gyakorlatilag egy másik dimenzióban él az ember.
Rita 2011.06.28. 13:39:39 / # 119636
És mi a koncepció, hogy akarja a Penta2 ezt kommunikálni az utazóközönség felé? Mármint, hogy én, az utas, amikor beülök, akkor közli velem a sofőr, hogy plusz 800 forint lesz a kiállás, mert ez most pont egy olyan fuvar, amikor neki "alacsonyabbal kell menni"? Meg lenne a (köz)vélemény egy ilyen kiszámíthatatlan társaságról. Azt már nem is firtatom, hogy honnan akarnád újként a telített piacra betörve fuvarok tömkelegét elszipkázni.
hiénakutya 2011.06.28. 13:36:48 / # 119635
Nem kell ide multi. Elég egy román kutya, a huszon-akárhány milliárdra becsült vagyonával, meg egy alcsúti focistához fűződő baráti kapcsolataival... Sipi meg harcolni akar. Oszt kérdezd már meg tőle, hogy a szaros alsónadrágján, meg a G Astráján kívül milyen fegyvere van a pénzzel, meg a politikai kapcsolatokkal szemben! Tomajer, szüntesd meg ezt a topicot, mert nem akarom bántani a Sipit, de kezd fogyni a türelmem!!!
szálka 2011.06.28. 13:24:42 / # 119634
avatar
"""A 99et egy multi fogja meglépni ha beengedi a kormányzat.Vagy a főváros ,1500 egyforma autóval,alkalmazottakkal. Az én aggodalmam alapja is ez,felvenni velük a harcot idejében,megerősíteni magunkat""" Minden hozzászólásodban érezni egy fájdalmas jajkiáltást, de úgy érzem, Nálad ez a fájdalom már elveszi a reális gondolkodás esélyét. A 99-et csak azért lépi meg egy multi -ha meglépi- mert ti a 150-el bebizonyítottátok, hogy eladható egy taxisnak az is, ha már kellőképpen kiszolgáltatott helyzetben van. És már ezt is alul lehetett múlni 150 forintnál alacsonyabb tarifákkal. Ti mindannyian kínáltátok tálcán ezt a módszert. Milyen harcot akarsz így felvenni? Megerősíteni magunkat egyetlen módon lehet. Ha fenntartható a vállalkozásunk. Amíg nem mondják ki, hogy tilos ebben a szaros országban vállalkozni, addig életben maradni.
hiénakutya 2011.06.28. 13:09:23 / # 119633
De, létezik bármi áron. Minden alkalommal bebizonyítjátok, mikor vándorolgattok az éppen pörgős céghez. Frankón kérdezem, miért nem mentek el buszsofőrnek? Qrva sok utasotok lenne, és mehetnétek egész nap, föl-le, föl-le, föl-le. Vagy van ilyen izé, közúti árufuvarozó, vagy mi. Áruterítés, futárszolgálat, ilyesmi. Egy falkatárs fia nyomatja; erősebb napon megy akár 800 kilométert is. Gyerekek, nem muszáj taxikázni és hazab@szni ezt a foglalkozást! Bár ezen már túlvagyunk. Nem jött még le, hogy minél többet akarsz pörögni, annál szarabb tarifával kell járnod? Minél szarabb tarifával jársz, annál többet kell pörögnöd? Ez nincs meg, Sipi? Már azt sem tudjátok, merre vagytok arccal! A cél a jövedelemszerzés, nem pedig a pörgés! Én pénzt keresni megyek ki az utcára, Ti miért nem??? És ez az egyensúly-dolog... Ezt nem is értem. Miféle egyensúly? Hol van itt egyensúly? Évtizedes szakmai közhely, hogy több az eszkimó mint a fóka. Milyen egyensúly? Hol?
Neduddgi 2011.06.28. 09:13:27 / # 119632
avatar
És feltaláltuk a csőben a lukat, ahogy metálos érdekédőnk szokta volt mondani:)
luxbela 2011.06.28. 08:16:10 / # 119631
Én feladtam :-((

tomajer 2011.06.28. 06:40:16 / # 119630
Tehát, Sipi és Kardhal megoldása a taxisok problémájára: Ígérj a piacon levő árak alá, látható nagyságrenddel, és tolj bele havi egymillió reklámpénzt. Ez lesz vonzó a taxisnak De urak: Ezt már feltalálták. Ehhez nem kell új céget csinálni:-(
sipi 2011.06.28. 06:33:05 / # 119629
avatar
folyt. Tehát Tomi,itt jön be a képbe,kardhal (45)öse. Ma egyensúlyt billenteni csak evvel lehet,hogy a benne levőknek jobb legyen. taxis-utas-vállalkozó-vásárló. Ja meg a cégektől a lepattanó csúcsidőben a sávos tarifának köszönhetően. Na ez a Penta 2 koncepciója,a részemről. Na meg a világbéke!

sipi 2011.06.28. 06:20:55 / # 119628
avatar
Az én (71)esem , a Te (58)odra a válasz. Nem egy új koncepcióra.És nem a Penta áraira. Az nem vonzó az utasnak,ezért nem vonzó a pesti taxisnak. A Pentában most egyensúly van,annyi taxis,amennyi utas el tudja tartani őket. A 3x1500 csak a pörgös cégeknél igaz,az ár tartja fenn az egyensúlyt. MInden cégnél most 2011 júniusában olyan ár van,annyi taxissal,annyi utassal amennyi kell.Most beállt egy egyensúly. Szeptemberben jön a következő vándorlás. Tarifa-utas-taxis...
sipi 2011.06.28. 06:11:55 / # 119627
avatar
Nem létezik- bármi áron. Csak addig lehet ameddig működik. Tőlünk ebben az évben 10-20 kollégát küldtek el, és 80-100 ment el magától. Egy a lényeg hogy marad az egyensúly. Ameddig pörögni tudsz addig működik. pl. City nél nem pörög de az is megy. Oda nem mehetek. Az utca sem pörög, még is megy annak aki ott van. Csak ne legyenek többen az utcán. Most sokan a Max-ba mennének mert az a pörgős. Ez egy massza,a mi szakmánk,szépen vándorol és változik. Elbír ez bármilyen okos koncepciót,csak ki kell találni mindig a legjobbat és az fog pörögni, vagy nyugodt egyensúlyban maradni.
tomajer 2011.06.28. 06:05:28 / # 119626
Drága Sipi... még mindig nem mesélted el, honnan szedsz óránként három utast?!?
Oldalszám: 10