Hozzászólások száma: 192
Oldalszám: 10
Témakörök > Droszt Híradó > Sipi új céget szeretne! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
kardhal 2011.06.29. 10:47:19 / # 119665
avatar
Nem miattuk magad miatt,pedig neked "fegyver"is van a kezedben mégis hagytad.
Rita 2011.06.29. 10:00:38 / # 119664
Keleti szél fúj errefelé... :-) Te is jártál a Kutyánál, mi? :-)
szálka 2011.06.29. 09:53:03 / # 119663
avatar
Nem értem? Micsoda, vagy kicsoda pattant le? Egy későbbi hsz-ben azt írod, hogy a "plusz jól csinálja" Mit? Az egész rendszer hazugságra épül. -Több tagdíjat szednek, mint amiről számlát adnak. -Többel járnak, mint ami ki van írva az autó oldalára. -Aláíratnak olyan szerződést amitől egy jogérzékeny ember sírva fakad. ........
kitekat 2011.06.29. 09:51:30 / # 119650
avatar
Mindenki vadul cégben gondolkodik... Csak egyszer kapcsold ki a rádiót 3-4 napra! Vajon mit fog csinálni a sok "Tulajdonos"?! Még akkor is hihetetlen szarban lennének,ha a "droidok" dolgoznának nekik. De pontosan tudom,hogy ez utópia... ...csak az érdekesség,a játék kedvéért...

tomajer 2011.06.29. 09:44:47 / # 119649
"Találj ki egy jó tarifát, ami az utasnak még jó, a taxisaidnak még jó," Nna...na... csak kijön egyszer..... Ezt a varázslatos számot várom tőled!!!

csogu 2011.06.29. 08:38:06 / # 119662
Rég bólintottam egy hozzászólásra ekkorát, mint most.
Rita 2011.06.29. 08:36:20 / # 119661
Én kérek elnézést... Feladom.
sipi 2011.06.29. 08:25:05 / # 119648
avatar
Ugyan már. A felhúzott rádiók,a nagypályás késése,a vezetők hozzá nem értése,a tűz közeli kollégák címmazsolázása, a folyamatos túlszámított tag létszám,a válság miatti fuvarcsökkenés, és az ezért elinduló árcsökkentések az okok . A plus csak hab a tortán, de jó kemény hab. A plus azt mi magunk hoztuk létre ,mind a 6000 taxis hibás ebben, a vezetőikkel együtt.No meg a minisztériumok töketlensége. A plus működik és nagyon jól csinálják.Csak nehéz fennmaradni itt is.
nagyonkedves 2011.06.29. 08:15:40 / # 119647
avatar
Vevőket jó marketinggel lehet szerezni. Erre már mindenki rájött, a taxis cégeket kivéve. Megtartani meg állandó magas színvonalú szolgáltatással lehet őket. Mindezt persze egy olyan magas tarifa esetén, hogy legyen értelme egyáltalán beszélni az egészről. Pénz az kell hozzá, hogyne, de nem olyan egetverően sok, mint ami miatt többek közt elvetik ezt a lehetőséget az illetékesek.

sipi 2011.06.29. 08:15:14 / # 119660
avatar
Igen minden előd ezt csinálta,elvette a az előtte levőtől. Ez a piacgazdaság,meg torta szeletelés. Csak attól lehet elvenni aki hagyja. A Cégvezetőknek 20 évük volt arra hogy egységet mutassanak, de Önös érdekből széthúztak,még arra sem volt idejük hogy a minimum árat elintézzék. Hagytak egy kiskaput hogy tönkre tehessék őket. És még azt sem tudták mit kell tenni ha bejön a piacra egy ártörő. Mondtuk hogy meg kell fogni a T4et de nem mi nem járunk annyival...mondták. A mobil vígan dolgozott alattuk őket csak a válság és a t4 sikere hozta be a köztudatba , az utasok tudatába. Rita visszaolvasva már elmondtuk,meg most az előbb már írtam.
sipi 2011.06.29. 08:04:37 / # 119659
avatar
szálkának már megírtam ,lepattant...majd később. Jók legyetek nem akarok én ártani.Megteszi azt a szakma nélkülem is. A kezdete... a 150 a vásárlónak szólt, a taxis csak a melóra jött,már nem érdekelte az "elnyomott" mivolta az előző cégénél! Ez már forradalom, a taxis szakma becsapta évek óta önmagát. A vezetőségek a taxisait. Az egyik taxis a másikat. Némely taxis az utasokat. A kormányzat meg mindannyiunkat.
sipi 2011.06.29. 07:56:49 / # 119658
avatar
Találj ki egy jó tarifát, ami az utasnak még jó, a taxisaidnak még jó, dobj fel rá havi 1-2 milliót. És elkezd zakatolni. De hisz Te mondtad ,ezt már kitalálták! Le kell másolni és kész.
Rita 2011.06.29. 07:54:57 / # 119657
Kutyát idézném: Nem HONNAN. Mert van honnan, ez nem is vitás. (A többi cégtől elszipkázva.) A HOGYAN a kérdés. De erre ugyanúgy nem fog válaszolni, mint a többi feltett kérdésre sem.
tomajer 2011.06.29. 07:26:37 / # 119656
Csogu mindent megért... Ő a nagy megértő:-) De azt még mindig nem tudom, honnan a büdös francból szereznél utasokat???
sipi 2011.06.29. 07:07:00 / # 119655
avatar
Pénzt mentem ki keresni 1991ig, de mindenhonnan elkergettek,kiszedték az utasaimat az autóból,maffiózók vették át az irányítást az utcán! Beléptem egy cégbe jól éreztem magam,de mikor csökkent a meló hiába mondtuk ne vegyenek fel új tagokat,átnéztek rajtunk. A vezetőkhöz közeli arcok felhúzták a rádiójukat és kicsinálták a tagság 90%át. A felső vezetők vígan mazsoláztak a központ segítségével a címekből. A vége felé lemínősítették az autómat. Jogosan de egy "elnyomott kisebbséget tettek lapátra,várakozási idő nélkül. Beléptem egy másikba. Első négy hónap tűrhető volt,de már az indulástól alsó kategóriás,pedig autót cserélni jöttem el. Nem sikerült bejött a válság. Megint ua. a tűzközelben lévőknek öröm a hétfő is a többinek kusss.. Ja válság,összeveszik a Fő meg a T4, ár le. Mobil is nyomul, 2000 beizzít, Plus megjelenik. Utasok oda ,cím már mindenkinél kevesebb... Mit csinál a kis ember megy a pénze után. Ott hagyja azokat akik kicsinálták... Persze hogy visszaüt, ez a célja,ez nem babra megy ez az élet. Mindenki aki hátrányba keveredett,a felhúzott rádiók miatt,a nótorius késések miatt,a kiváltságos vezetők és embereik miatt az itt landolt,ha akartátok ha nem .Ez a jelenlegi piaci helyzet Pesten. és akkor is igaz az egyensúly ha nem értitek.Az vándorol ide oda aki jobbat remél az eddiginél. Mindegy hogy a drágábból megy lejjebb,vagy megy vissza ahonnan jött.
csogu 2011.06.29. 06:51:31 / # 119654
Bocsánat, én nem is azt állítottam, hogy "Szotyihoz" mentél, de támogattad egy új cég életben maradását...mint ahogy teszed ezt most is:-) Azt tudod, amikor az ember azzal jön, hogy de hát édesanyám, én nem ilyen lovat akartam, akkor már cseszheted.-))
sipi 2011.06.29. 06:47:09 / # 119653
avatar
Feltalálták,de nem működik jól! Csak a hatékonyság növelése volt a célom,és 40-50 kollégával.Akik jobban kereshetnének. Nem tudom megoldani 6000 kollégám problémáját. Én kirekesztett vagyok évek óta. Az utcáról,de már a céges fuvarokból is. nem hiszem el hogy nem értitek, Csogu érti!
tomajer 2011.06.29. 06:31:15 / # 119652
.... csak egy pici kiegészítés.... amikor én a Taxi4-hez mentem, az a kicsi feltörekvő cég tényleg kicsi volt, és 200.- fölött voltak a tarifái. Volt valami 184.-es szerződése, talán a Chinoin, vagy a Rafi? Amit elhappolt később a Főtaxi, amire hivatkozva elindult a lavina....
csogu 2011.06.29. 04:32:13 / # 119651
A baj ezzel az egésszel csak az, hogy sokan azt mondjuk, hogy öntudatára kellene ébreszteni azokat a kollégákat, akik ebben a szakmában dolgoznak. Egy "kómából" kellene felrázni a srácokat. Ki ilyen szinten "ébred", ki olyan szinten. Azoké a felelősség, akik már valóban reálisan látják a helyzetet (bár persze az is kérdéses, hogy mi is a realitás ebben a helyzetben). Hiszen Ők azok, akiknek a "helyes" irányba kellene terelni az ébredezőket. Most itt én azt látom, amit már annyiszor tapasztaltam...itt is...az indexen is...kint az utcán is...hogy akiknek kötelességük lenne, maguk faragnak ellenséget azokból, akik a szövetségeseik...lehetnének. Amennyiben szeretne az ember magának egy sikeres gyermeket, akkor az csak hosszú munka eredménye lehet. Senkinek nem fog diplomás, több nyelven beszélő gyereke születni...de ha egy 2 éves még(!) nem üti meg azt a szintet, amit mi magunk támasztunk fel vele szemben...és magára hagyjuk, akkor sosem lesz belőle az, akivé szerettük volna nevelni. SzVSz
nagyonkedves 2011.06.29. 04:28:05 / # 119646
avatar
"A Pentában most egyensúly van,annyi taxis,amennyi utas..." ...(el tudja tartani őket.) Mindenki választott párt magának és csak együtt járnak. :) Ez a szép a Pentában, ez a családias-barátias hangulat. Azért örülök, hogy szeptemberig a többi cégnél is minden oké. :)
Oldalszám: 10