Hozzászólások száma: 192
Oldalszám: 10
Témakörök > Droszt Híradó > Sipi új céget szeretne! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
hiénakutya 2011.06.30. 19:22:28 / # 119706
És még ránk mondjátok, hogy "dögevők"??? :-D
sipi 2011.06.30. 19:18:27 / # 119705
avatar
150 ből 27ft a benzin, gázasnál 20,5. Már megvan a Skoda Fabia 2,1l/100km. Jön a villany,meg a CNG. Mit gondoltok a multi mivel fog lekaszabolni minket. Ha Tarlósnak hétfőn meg kéne állapítania a pesti Fixet mennyit mondana? Hisz már papíron megvan a cégük!
sipi 2011.06.30. 19:09:05 / # 119704
avatar
Mondjuk 1 millhoz kell havi 20ezer fejenként. az már jó alap. Az egységes autót Tomkinak ajánlottam , 200 fölötti díjra. Persze nekünk is jót tenne. A nap 24 órájában vannak olyan időaszakok amikor egyik cég sem tud autót küldeni. Egy címekben szegény cégnél szabad autót találni még dugóban is nagyobb az esély. Nemzeti,Volán meg a többiek. Mintha másfél évvel ezelőtt írtam volna az összevont központokról. Sokkal hatékonyabbak lennének a cégek. Javasoltam a 200 fölöttieknek,mivel vehetnék fel a harcot a kicsik ellen./gyorsabb kiállás,nyugodt sofőrök./ Azóta csk a HOlding próbálkozott. Meg a Penta viszi a Cityét nagyon okosan. De összevont,vagy kapcsolt központ nincs. Helikopter jó ötlet 15-20 év múlva lesz is . Vidékre már tervezés alatt..! Nem irracionális már Neked is vannak ötleteid, látod ilyen egyszerű. Kitalálod,leírod és addig mész míg felhajtod rá a pénzt. Az összes nagy magyarunk ezt tette az elmúlt 200 évben. Egy mecénás felkarolta,vagy országosan támogatták pl. Amerika elszipkázta, és megvalósult. A tőke buta magába, mozgató erő kell neki, ötlet,reklám,és dolgos emberek.
puccos 2011.06.30. 18:53:39 / # 119703
avatar
Nem jó három perc negyvenhárom másodperc alatt hétszázat keresni?
sipi 2011.06.30. 18:46:50 / # 119702
avatar
Nem tudom kié a Pos,de mi már csak béreljük. ÉN sem örülök hogy a saját autó megy tönkre. Persze lehet másét is használni. Vszínű a saját autó volt a cél,csak hát a pénz? Ameddig van belépő,minek beruházni, majd elhasználjuk a sajátunkat,ha kiesik majd jelentkezünk egy házira. Persze hogy ez a cél,vagy okozat,ezt mindenki sejti,ez az utolsó fázis az önálló taxis létben. Tudom a taxisok fele mindennap dolgozik,csak jeleztem közétek tartozom,keményen. Egyik célomat sem tudom teljesíteni ilyen közegben,ezért álmodozom.
sipi 2011.06.30. 18:34:00 / # 119701
avatar
Nem a VIII.ra gondoltam,mondjuk a 2/a ra. A VIII ba nekünk sincs autó. Az induló összeg 800.A többi lemérve.
tudomis(kibic) 2011.06.30. 18:10:08 / # 119700
avatar
Bocsánat,de nekem 7 éves korom óta Sipi a becenevem... Szeretnék elhatárolódni ettől a topiktól, mielőtt valaki valaki velem azonosítaná azt az idiótát,aki még egy céget szeretne. Sipos András Gondolom ennyi elég..

hiénakutya 2011.06.30. 13:35:11 / # 119699
"Ha egy utas olyan helyről rendel autót,olyan időben amikor már a sokadik cég nem tud elmenni érte..." Pl. Magdolna 14. :-DDD Amúgy ilyen sincs. Múltkor hallgatom a FŐTAXI-t, énekel egy Illés akárhányat. Senkinek sem kell, még idővel sem. Végül valaki belenyom. - Köszönöm, mennyi lesz? - 10-12 körül. - Köszi, Illés XX, Oláh. Szünet az éterben... - Visszaigazolnád? - Persze, csak nyeltem egyet. :-DDD Nincs lepattanó, Sipi. Mindenki elhord minden szart. Múltkor valamelyik cégnél hegesztettek a Dióra. Tudod, hol van lepattanó? Nálunk. Éjjel is mehettél volna 700-ért a Hősök terére, mert tőlünk senki nem vitte el. Persze lehet, hogy így is Te vitted el végül, mert, miután mindenki elhajtotta, telefonálni kezdett. Annyira el vannak kapatva ezek a kis köcsögök, hogy már a telefont is meg akarják spórolni. Hát legalább a mobilszolgáltató járjon már jól! (Párbeszéd: - Műjégpálya, 700-ért? - Mehetünk, és még le is szoplak útközben ennyiért. Szerintem nálunk nem próbálkozik többet. :-DDD )
Rita 2011.06.30. 12:05:53 / # 119698
Szintén a Kutya mondja ugyanerre, hogy el lehet menni buszozni. Ott aztán van pörgés föl-le, egész nap, meg egy rakás utast lehet szállítani. Szerintem megdönthetné a rekordját is. 55 perc alatt nem 5, hanem 10-12 cím is lenne. Ahány utcában csak van megállója azon a vonalon.
Rocktaxi 2011.06.30. 11:27:39 / # 119697
"Az én csúcsom 55 perc 5 cím a 6.bent ült. Korrekten . 5100ft és már 175 ft egy km. Volt benne 2 db 160ft is. " Hihetetlen! :-( Megint beigazolódik "kutya" mondása. Pörögni, pörögni, pörögni! :-) 5 utassal 5100 Ft? ... és 970-re odalökik az 1000 Ft-ot. :-( Erre mentél legalább 40-50 kilométert. 100 Ft-os guruló az jó? :-( ... és hordjuk a szart! (én is) :-(

szálka 2011.06.30. 11:10:17 / # 119696
avatar
Sipi álmodozol! Lehet, hogy Te azért (is) léptél be a Pluszba, mert valamiféle bosszú vezérelt az előző cégeiddel szemben, de aligha van rajtad kívül még tíz ember hasonló indíttatással. És azt a szerződést nem magyarázza semmi, csak az "ezt is megtehetem" felfogás. Miért kell a POS terminált megvetetni? Pusztán azért, mert így kényelmes a tulajdonosnak. Le van a gondja róla, valószínű, hogy haszna is van az értékesítésből. Az azzal járó kiadások meg a taxist terhelik. Tudod mennyiért javítják? Az enyém, amikor elromlott és felhívtam a szervizt, nem voltak szívbajosak TÍZEZER forintos rezsióradíjjal számolni! Mindenki a taxis vérén akar növekedni. Próbálnak meggyőzni, hogy milyen jó lesz Neked, nekem, mindannyiunknak, ha beruházunk, ha újabb és újabb áldozatot hozunk. Egyik cég, vagy cégvezetés se vállalja fel, ha már nem "tud" a - taxis szempontjából - tisztességes tarifát kiajánlani, akkor a saját üzleti kockázatára autókat vesz, üzemeltet és arra korrekt módon alkalmazottakat szerződtet, és a megélhetést biztosító fizetést ad. Ha ezt annak idején felvállalta volna a Plusz, és ennek megfelelően működne, miközben földbe döngöli a konkurenciát, akkor talán könnyebben elfogadnám. De így nem! Veletek végezteti el a piszkos munkát, már ami a többiek kivéreztetését illeti. Ti egy hamis illúziót kergetve túléltek, és közben mi beledöglünk. Aki marad az jó lesz alkalmazottnak, de csak az általuk diktált feltételek mellett. És az megint a kiszolgáltatottságról fog szólni, nem a viszonylag korrekt munkahelyről. Hidd el nem vagy egyedül a mindennapi gondokkal. Sokan dolgozunk többet vagy kevesebbet, de szünet nélkül. Mindenki egészsége megsínyli ezt. --- én 47 éves vagyok, 5 évvel ezelőtt 6 hónapig küzdöttem a végzetes kór rémével egy akkor 10 és 13 éves gyerekkel a hátam mögött. Én már tudom milyen félni.--- Ezért küzdök azok ellen akik beletolnak bennünket a végzetbe. Próbáld meg azt, hogy az álmaid helyett céljaid legyenek.
baupexim1 2011.06.30. 09:46:34 / # 119695
avatar
"Ma ez egy lélektani határ hogy fizetni tudj mindent" mire is elég? üzemanyagra tuti...másra nem nagyon:(
tomajer 2011.06.30. 08:54:39 / # 119694
Ok! Szólok, ha megvan a 2 kiló! :-)
Rita 2011.06.30. 08:47:36 / # 119693
Ne haragudj, Sipi... De komolyan nem értelek. Az általad megmenteni szándékozott 50 taxisnak szerinted honnan a villámból lenne havi szinten X millió forintja? Egyrészt folyamatos reklámozásra, másrészt autócserére. Mert ugye egységes flottában gondolkozol a cégedben. Vegyen mindenki Volvot, vagy piros Opeleket... Édes Istenem... De visszatérve az eredeti kérdéskörre. Mekkora az esély arra, hogy a sokadik cég sem tud autót küldeni értem? Ha egyik sem tud, akkor nem lehet, hogy annak olyan oka van, ami a te cégedet is akadályozza a munkavégzésben? Gondolok itt arra, hogy például egy oltári nagy közlekedési dugóban be van ragadva az összes társaság összes autója. Akkor a Sipitaxi valahogy mégis odateleportál? Szerintem ne is piros Opeleket vegyél hanem piros helikoptereket. Rá kéne venni a főváros vezetését, hogy építsenek ki helikopterdrosztokat. (Segély Taxi leszállópálya néven.) Bocs, de arra próbáltam rávilágítani, hogy fel kellene ébredni az irracionális álmokból.
sipi 2011.06.30. 08:43:08 / # 119692
avatar
Nekem nincs,Neked nincs 50nek sincs. Akkor kell vkit keresni.Azért nyitottam fórumot. Én elteszem a napi legkisebb bevételem, szóljatok ha van már 200ezer. Ha meg van ötven kollégának akkor megvan 10 hónapra a szerény 1milla. Működésre X EZER. Navi cégre X ezer Autó navira x ezer Központosra x ezer 2-3 fő. Még kell vmi? Autókra ötletek? Matricára? Szabadjelzőre? Sofőrre? stb?
tomajer 2011.06.30. 08:24:36 / # 119691
Ez megint csak álom! Honnan veszed a kezdeti x milliót? ... a taxis csak akkor megy oda, ha már van fuvar.....
sipi 2011.06.30. 08:21:26 / # 119690
avatar
Le lehet másolni ... HA jövedelemért dolgoznak a kollégák,tehát tiéd az autó jó a 150. HA bérleti rendszerben jönnek,vagy számolsz el akkor 160. Ha vállalkozókkal akarod, 175. Gázos,kis diesel természetesen. Ha keverednek átlagolhatod. HA a vállalkozó bevállalja kb. fél évig,egy évig kezdheted 150 el. Ma ez egy lélektani határ hogy fizetni tudj mindent, meg ezt szeretik az utasok. De ha nem reklámozod, semmit nem ér, mert nem ismerik meg a neved TOMI TAXI.És azt sem tudják hogy létezel. Ma húsz? millióan tudják hogy van plus. Mert hallják a rádióban,látják az interneten, látják az utcán nap mint nap. Tíz húsz éves cégekről nem tudják hogy létezik. Nem hogy a Nemzeti,Volán,Ex Normál, kék r., új t5, Penta létezését. Ehhez kell havi 1-5-10 millió havonta. én nem írtam a legalacsonyabb alá,ettől a hozzászólók ijedtek meg ők írhatták. Ne felejtsd el ,ha egyformát vesztek ,válogattok. Bőven 200 fölé mehet egy év után.
sipi 2011.06.30. 07:55:46 / # 119689
avatar
Még Te is kimaradtál. Sajnos igaz hogy adó,és járulékelmaradások mellett is lehetett taxizni évekig,sőt fejleszteni is,(autó kiadó cégek),de már írtam hogy már 10-20 év lemaradása van a minisztériumoknak,meg elszalasztott érdekvédelmi tárgyalások rendezhették volna. A cégvezetők is ludasak ebben bőven. A 3x1500 csak jobb esély azon kollégáknak a fennmaradásra akik bevállalták a "pörgős cégeket".Ez nem minden órában lehetséges, és nem minden kollégának. /helyismeret,wattok,késés,és csúcsidő,szerencse faktor is kellhet/. Az én csúcsom 55 perc 5 cím a 6.bent ült. Korrekten . 5100ft és már 175 ft egy km. Volt benne 2 db 160ft is. Ha ezt műhold vezérli,megfelelő létszám mellet ,amikor az utas 30 s belül tájékoztatást kap hogy 6 perc múlva érkezik az autó,és ha akarod indul az órád.Akkor csúcs időn kívűl is 150-175 ft közötti tarifával hozható a 4500 ft is/Ó. Nem utópia 2-3 éven belül itt lesz az a cég. Én csak meg akartam előzni őket.
tomajer 2011.06.30. 07:51:30 / # 119688
Sipikém! A (45)-ben ez van : "Ma 200 főlőtt és reklám nélkül nem mükődik új cég.150-175 huf sávban lehet km-ert eladni és kb min.1000000huf/hó reklámkőltséggel." Ez bizony sok ahhoz, amit te szeretnél. Le lett írva, hogy alá kell menni a kint levő legalacsonyabb alá. ma a köztudatban 150.- a legalacsonyabb. De ha figyelsz, vannak itt 140-esek, akiknek nem sikerült felemelkednie. Tehát??? Várom azt a tarifát, amivel "nagyot tudsz durrantani" és a taxisaidnak is jó! :-(
sipi 2011.06.30. 07:34:00 / # 119687
avatar
Igazad lehet, erre mondtam hogy túlfejlődött. Minden variációra gondoltam,és látom Te is. Eddig még csak a Citynél,és itt van sorban állás. Aki bent van és milyen jogokkal dolgoznak úgy,nem tisztem ,és nem tehetem.
Oldalszám: 10