Hozzászólások száma: 155
Ugrás a hírhez Oldalszám: 8
Témakörök > Hírek fórumai > Összevertek, és kiraboltak egy T4-es kollégát hajnalban A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Hybridtaxi 2011.05.12. 10:58:57 / # 114838
avatar
Az utcai Borsban is megtaláltok(asszem').

tomajer 2011.05.12. 09:29:14 / # 114837
[b]Kondijának köszönheti életét a lépcsőházban összevert taxis Még a kórházban lábadozik, de már felkelt az ágyából, és sétákra is vállalkozik Kovács Roland taxisofőr, akit egy hete brutálisan összevert két utasa egy lépcsőházban. Rolandot hétszer csapták fejbe egy acélból készült viperával. [/b] Még a kórházban lábadozik, de már felkelt az ágyából, és sétákra is vállalkozik Kovács Roland taxisofőr, akit egy hete brutálisan összevert két utasa egy lépcsőházban. Rolandot hétszer csapták fejbe egy acélból készült viperával. Senki nem gondolná az atletikus, mosolygós Rolandról, hogy néhány napja még élet és halál között lebegett. A 31 éves férfit az Országos Baleseti Intézetben kezelik, ott mesélt a Borsnak megpróbáltatásairól. [i]Kovács Roland a sérüléseit mutatja. A koponyája betört, vérömlenyek keletkeztek az agyában, de már túl van az életveszélyen. A férfit utasai verték félholtra Fotó: Földi D. Attila[/i] – Már korábban fizetniük kellett volna, azért jártunk címről címre, hogy megkeressék azt, akitől pénzt kapnak – mondta Roland. – A Kisfuvaros utcai volt az utolsó cím. Megígérték, hogy itt biztosan ki tudják egyenlíteni a számlát. Kérték, kísérjem be őket a lépcsőházba. Az alacsonyabbik férfi egyszer csak elkezdett rugdalni. Hárítottam, de nekem esett a társa is, az ő kezében volt a fegyver. A kórházban tértem magamhoz. A támadók, F. László és F. Oszkár összesen hétszer sújtottak le Rolandra, akinek a súlyos ütésektől vérömlenyek keletkeztek az agyában, koponyája eltört. A csodával határos módon túlélte a kegyetlen támadást, és már sétál is. – A testépítés a hobbim, sokat edzek, néha versenyeken is indulok. Hálát adok az erőnlétemnek, ennek köszönhetem, hogy ma is itt vagyok –mondta a férfi, aki a támadás ellenére sem fél, és hamarosan szeretne ismét munkába állni. A 25 éves F. Oszkárt és a 21 éves F. Lászlót azóta elfogta a rendőrség. B. B.

szálka 2011.05.12. 01:58:44 / # 114835
avatar
Több szerencsével, de több óvatossággal is a jövőben! Jó egészséget!
Hybridtaxi 2011.05.12. 00:39:25 / # 114834
avatar
Köszönöm szépen,igyekszem :)
Hybridtaxi 2011.05.12. 00:38:37 / # 114833
avatar
Jövő 7en szemle,aztán majd leszek...kb szerdán :)
piszkos fred 2011.05.11. 17:05:15 / # 114830
avatar
gyógyulj meg mihamarabb és gyere vissza dolgozni közénk.

Rocktaxi 2011.05.11. 15:18:37 / # 114829
A lényeg, hogy jobban vagy! Most még nem érzed, de a lelki sebek később gyógyulnak. :-( Mindig lesz a gyomrod tájékán "valami" amiről nem tudod, hogy az mi. Erre mondják az okosok, hogy egy rossz emlék.

tomajer 2011.05.11. 14:56:39 / # 114832
Gyógyulj meg mihmarabb!
Hybridtaxi 2011.05.11. 14:42:56 / # 114831
avatar
Sziasztok kollégák,én voltam,az akivel ez a sajnálatos story megtörtént.Kovács Roland,Taxi4 970,a kék hybrid civiccel. Ma megyek haza a kórházból,hál' istennek egyre jobban vagyok.A történtek sem testileg,sem lelkileg nem viseltek meg.Bár sérüléseim súlyosak voltak,de gyorsan gyógyulok.Egészséges,sportos életmódom sokat számít abban,hogy ezt így átvészeltem.Nektek is ajánlom,hogy odafigyeljetek magatokra...néha életet is menthet. Mindazonáltal a tanulságokat levontam,iszonyatos jóhiszeműségemen kell változtatnom,ezentúl jóval óvatosabb leszek.A támadók egyébként nem tűntek gyanúsnak,nem voltak fenyegetőek...az eset után már látom: sunyi,alattomos,kis drogosok voltak.Puszta kézzel el sem tudtak volna velem bánni...ezért kellett a vipera.Mindketten nálam 10cm-vel alacsonyabbak,20kg-val könnyebbek voltak.182cm/96kg vagyok. A történet úgy kerek amúgy,hogy mikor felmentem velük,ez már nem az első "állomás" volt...amik általában arról szóltak,hogy a pénzt a fuvarra előkerítsük..Akár már korábban is rájuk hagyhattam volna az egészet...de akkor ugrott volna a pénz is,és "mi" becsületünk is...gondolhatták volna a kis férgek: na megint találtunk egy "madarat",aki jól lehúztunk.Ezért nem akartam annyiban hagyni a dolgot,ezért lehet hogy ők is gondolták,nem szabadulnak meg tőlem olyan könnyen.Bár amúgy mielőtt a Kisfuvarosba mentünk,ők ajánlottak fel egy digit fényképezőgépet a fuvarért zálogba(akkorra már több mint 1.5 órája keringtünk..a kezdeti 2ezer forintból 4-5 lett,bár az óra már állt,ők mondták ezeket az összegeket),másnapig,amíg nem tudnak fizetni.Én már mielőtt oda mentünk volna ott akartam őket hagyni,mert miután találkoztunk az egyik "testvérükkel" az sem tudott "zsetont" adni.Tényleg következő lett az utolsó állomás.Remélem mindenki tanult az esetből,én biztosan..egy keveset...3.5 éve taxizom amúgy. Köszönöm mindenkinek az együttérzést,az aggódást,minden fillér meghatott,amit nekem adakoztatok.Köszönet minden egyes kollégának,aki meglátogatott,telefonon állapotomról érdeklődött.Köszönöm a Taxi4 vezetőségének a gyorssegélyt,ezentúl is hűséges leszek hozzájuk.Megható,hogy ilyen esetekben a bp.-i taxis társadalom,mennyire összefog...ez fantasztikus!!!A jövőben is tartsuk össze mindenben,akár magán,akár céges taxisról beszélünk!!! MINDENKI EGYÉRT,EGY MINDENKIÉRT!!!

brigádvezető 2011.05.08. 10:45:22 / # 114828
Köszönjük minden kollégának, akik segítettek a keresésben! Szeretném tájékoztatni a Taxis társadalmat, Roli állapotáról! Az infúziót levették róla (segített az agyi bevérzés megállításában). A fején 5-6 varrt seb van, de a körülményekhez képest jól érzi magát. Nagyon meghatódott és köszöni a segítséget mindenkinek!!!!!!!! Az autóját "visszakapta", egy garázsban pihen és várja a gazdit, hogy kijavítsa! Nem tudom meddig kell engednünk a cégvezetéseknek, meddig szívják a vérünket? Sajnos, ha jobban belegondolok, van köze a történteknek, mindenhez! Túlhajtjuk magunkat, hogy ki tudjuk fizetni a havi dolgainkat! Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kevesebbet vigyünk haza, mint amennyi a rezsi naponta! Ezért vagyunk néha meggondolatlanok! Ezért van, hogy a kollégák, naponta 14-15, néha több órát is dolgoznak. Ezért mennek tönkre, családjaink. Ha úgy érzed elég volt, csatlakozz!!!!!!! Ha úgy érzed TAXIS vagy, csatlakozz!!!!!!! Ha szeretnéd, hogy téged is képviseljünk, CSATLAKOZZ!!!!!! EZÉRT INDÍTOTTUK A TGFSZ-t. Köszönettel Feri

nuova 2011.05.08. 09:06:12 / # 114827
avatar
Köszönöm a példabeszédet. Nagyon tanulságos. Hidd el, tudom, mit kockáztatott akkor az a pilóta. És csodálkozok is, hogy megúszta. [Ismerem jól az akkori viszonyokat, katonagyerek vagyok, laktanyában nőttem fel, talán ezért ilyen a modorom :-)] Ugyanakkor azonban :-), ha gonoszkodni akarnék, egy közmondás: Kivétel erősíti a szabályt! De nem akarok gonoszkodni, ezért sértő vagy bántó soraimért ezúton is elnézést kérek! És köszönöm bizalmadat, hogy megosztottad velem életed egyik legfontosabb eseményének történetét!
Tomcab 2011.05.07. 12:27:03 / # 114826
avatar
Tegnap volt egy haverom nála a kórházba.A feje több helyen össze van varrva. Jól van és semmilyen maradandó sérülést nem szenvedett.Jövő héten kiengedik.
tomajer 2011.05.07. 09:40:08 / # 114825
Nna szépjóreggelt. Szerintem mindenki elmondta pro és kontra a véleményét a cigányságról. Maradjunk annyiban, hogy mindenkinek igaza van... vagy mindenkinek van egy kis igaza.... És akkor most zárjuk le a témát. Tényleg: Hogy van a Roland?

killer 2011.05.07. 07:39:35 / # 114824
avatar
"(Röviden: Én is ismerek rendes cigány embereket" UFO-t is láttak már páran, de aztán kiderült, hogy nem az volt.
fitos 2011.05.07. 07:08:29 / # 114823
egyet értek :-)
zila 2011.05.07. 07:07:46 / # 114822
avatar
Az utolsó betűddel is egyetértve, köszönöm,hogy leírtad ezeket helyettem (is). (Röviden: Én is ismerek rendes cigány embereket és borzasztóan unom az "oszd meg és uralkodj"-ot.) Szomorú, hogy a topiktársnőnek abban merül ki a tevékenysége ezeken az oldalakon, hogy tovább szítsa az aktuális rossz hangulatot, vagy halálra zrikálja azt a maradék két-három nőtársát, akikben van (volt) is némi nőiesség (meg bátorság ide irkálni). :-(
szálka 2011.05.07. 04:47:24 / # 114821
avatar
Csak röviden.. Nem írtam, hogy minden állami gondozott cigány. De miért kéne képmutató módon tagadni, hogy jelentős hányaduk abban az időben az volt. A többire nem reagálok. nincs kedvem lemenni kutyába.
szálka 2011.05.07. 04:39:04 / # 114820
avatar
És, csak mert nem vagyok álmos...bár úgy tűnik mintha szándékosan írnám a páros válaszokat. Az utolsó imádni való mondatod így szól: "Látta már őket valaki???" ( mármint rendes cigányt ) Neked elmesélek egy másik történetet. Más ne is olvassa! Volt egyszer egy fiatal fiú, aki ejtőernyőzésre adta a fejét. Ő a szem és fültanúja, sőt talán majdnem áldozata az alábbi eseményeknek. Bizony, ő....azaz én. Szóval történt, hogy az ejtőernyőzésből adódóan berántottak engem, és őrült sporttársaimat a Magyar Néphadsereg megfelelő alakulatához egy röpke időtöltésre. Nem állítom, hogy túlzottan kíméltek volna bennünket. Emiatt is, és a gépekből való kiugrálás miatt is volt egy különleges respektünk a pilóták szemében. Különösen annak tükrében, hogy pusztán szeretetből ki is írták minden ajtó fölé, hogy " ép ember ép ésszel ép gépből nem ugrik ki " Szóval, egyszer egy kiképzésen, amikor az erdő szélére kellett ugrálgatnunk, akkora szél volt, hogy a zászlóalj parancsnok a tisztjeivel egy teherautó védettségében mérte a szelet, hogy eldönthessék muszáj-e felfüggeszteni a kiképzést az időjárás miatt. Általában 5-ös erősségű szél felett már nem volt ugrás. Ott akkor a teherautó mögött mértek 13-as,14-es szélerőt. Aznap az első sorozaton már túl voltunk, néhány kisebb-nagyobb sérüléssel a pechesek közt. A helikopter pilóták nem akartak felvinni bennünket a komoly sérülésveszély miatt. A parancsnok kiadta az utasítást, készülődni az ugráshoz. Az egyik pilóta félrehívta, hogy lehetőleg csak mi halljuk, és nagyjából azt mondta neki: nekem te nem parancsolsz, ezek e fiúk akkor fognak ugrani, ha te is felmész velük. Nem volt több ugrás... Ez a pilóta egy hajdúszoboszlói cigány származású katona volt. Tudod Te egyáltalán, hogy mit kockáztatott ő ezzel? Nem, nem a futkosót, mert a tisztünk valóban nem volt a feljebbvalója. A jövőjét, az egzisztenciáját, azt a néhány évet amit a repülőtiszti főiskolán töltött. Az álmát, hogy repülhetett. Amikor elvégezte az iskolát azt elérte, hogy tiszteljék a rangját. Ezzel a lépésével elérte azt, hogy tiszteljék a rang mögött az embert. És ha soha többet nem tett az életében, már akkor is előrébb tart a jellemfejlődés útján, mint amiről itt sokan csak ábrándoznak. Veled együtt.
Vazul 2011.05.07. 03:53:30 / # 114819
avatar
Az általad alább leírtakból egyenesen lehet következtetni arra, hogy minden állami gondozott cigány! Hát szívből sajnálom azokat a gyerekeket, DE azokat a felnőtteket mégjobban, akiknek a munkája révén felnőnek, élelemhez, szálláshoz, oktatáshoz jutnak -értelmet nyer az életük- majd meghálálva a felnőttek gondoskodását, fejbe baszkodják alaposan őket egy putri bejáratában!
szálka 2011.05.07. 03:49:41 / # 114818
avatar
Nekem címezted, hát magamra veszem, bár nem vagyok meggyőződve, hogy nem felesleges időtöltés-e a válasszal bíbelődni. Újra leírom: ha valóban csak a srác állapota érdekelt volna, és lusta vagy arra, hogy megkeresd a topikok közt a szükséges infót, akkor szimplán megkérdezhetted volna nagyjából így: Mit tudtok a srácról? Hogy van? De Te nem, Neked az volt a fontos, hogy jól érzékelhetően kinyilvánítsd azt, hogy itt mindenki a szegény, szerencsétlen tetves cigányokkal foglalkozik ahelyett, hogy a törődésre egyedül méltó sráccal tenné. Erre írtam, hogy hipokrita vagy. És a nekem írt válaszod tökéletesen tükrözi ezt. Különös tekintettel az utolsó két mondatod. Egyébként a taxisunk reméljük gyorsan felépül, és egy életre megtanulja a leckét, hogy soha nem száll ki az autóból egy bizonytalan kimenetelű pénzszerzési akció kedvéért. Ha az utas egyébként jó szándékú,és fizetni akar, akkor nincs miért kísérgetni. Pont. Azt írod nekem -NEKEM??- qrvára dühít, hogy osztjuk az észt. Angyalom! Én 7 oldalon keresztül egyetlen sort sem írtam a témában. Az első hozzászólásomra ráugrottál. Persze még véletlen sem azért, hogy végre kifejthesd lesújtó véleményed a cigányokról. Egyébként áruld már el nekem: valami súlyos trauma ért azokon a történelem órákon, amikor a római birodalom bukásáról, és a görög demokrácia kialakulásáról kellett tanulnod, hogy örökké ezen az "oszd meg, és uralkodj" elven lovagolsz? Egyszer már e témában tartottam Neked ismertetőt, felajánlva a hosszabb eszmefuttatást. Akkor nem éltél vele.
Oldalszám: 8