Hozzászólások száma: 439
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Túl vagyunk a TFTSZ által kezdeményezett érdekegyeztető tárgyalások első fordulóján A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
curiosa80 2009.03.27. 16:02:29 / # 111215
avatar
Abban igaza van Partizánnak, hogy nem pont ugyanazokkal a problémákkal küzdenek a különböző taxitársaságok tagjai. Viszont itt most megint elkezdődik egy újabb szapulás, ahelyett, hogy értékelnétek, hogy legalább VALAKI megszólalt a TI érdeketekben. Azt is mondhatnám, hogy Nektek semmi se jó, de még annak az ellenkezője sem! Hihetetlen... Én csak gratulálni tudok Tomajeréknek, hogy összeszedetten előálltak a (természetesen szerintük) legfontosabbnak tartott kérdésekkel. Legalább VALAKI megtette, és nem csak a Hallotaxi-n osztja az észt...
tomajer 2009.03.27. 16:00:55 / # 111214
A mondandód második felében nagyon igazad van. Mindig az kapja a pofont aki odajön. Ők ketten legalább leültek, és megpróbáltak minket meggyőzni arról, hogy hülyék vagyunk! Jja nem arról...arról, hogy nem vagyunk ellenségek:-)
tomajer 2009.03.27. 15:55:50 / # 111213
Ők taxis színekben játszottak! Mint ahogy én sem Tele5-ös, a Tamás Miki sem Citys, és a Dudás sem Főtaxis mezt viselt. Habár, a Cityt képviselte Wylma, aki nagy szerényen középen foglalt helyet...én poénból megjegyeztem, hogy melyik oldalra ül...ő bátortalanul válaszolt, hogy:...hmmm középre. Szasza meg ártatlanul rákérdezett, hogy méé, melyik a sötét oldal? :-)
partizán 2009.03.27. 15:51:43 / # 111212
avatar
Szia! Ez az írás sokkal reálisabbnak tűnik számomra, mint amit tomajer kanyarított. Te ugye a rádiótaxinál vagy? Mert akkor talán az ottani főnökséget kellene meggyőzni arról, hogy a 194, meg 184-es közbeszerzési tarifával csak kárt okoznak a piacon, elsősorban nektek, tagdíjfizetőknek. Nyilván lehetetlen dolog, és nem bántásból írom neked. Csabáék mire hivatkoznak? Az apucitól tartanak? A 165-Ft/km-től? Aztán ha volt ott taxi4-es kolléga is, akkor talán a saját háza táján kéne előadni a nagyhalált, mikor 184 -ért időszűkítéssel nyomnak minden szarra. Az meg hogy az Indián fog menni észt osztani, aki most a barátjánál 168-ért tolja a szekeret az egész akkciót hiteltelenné teszi. 6x6-os, főtaxis, citys, egy sem volt a rendezvényen? Talán előszőr azokat a felelőtlen kollégákat kéne meggyőzni, akik havonta 50-60 ezer forinttal járulnak hozzá az egyre olcsóbban dolgoztató cégek fejlődéséhez, hogy az egész szakmával basznak ki, mert ha a drágábban szolgáltatóknál fogyogat a cím, akkor mi is kénytelenek leszünk átszerződni és besegíteni a kaszálásba.
tomajer 2009.03.27. 15:51:09 / # 111211
"Helyette nem jön más, mert ő egy akkora szakember, hogy társadalmi munkában dolgozik Gazdasági Versenyhivatalnak, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek, a Politikai Akaratnak, a Nem akarásnak meg a nyögésnek." Majdnem lenyeltem a kávéskanalat!:DDD
curiosa80 2009.03.27. 15:47:23 / # 111210
avatar
Azt hiszem, eddig is többet tett már értetek, mint amennyit megérdemeltetek volna... Talán azon is érdemes lenne elgondolkodni, hogy miért pont ez a két ember volt hajlandó leülni Veletek egy asztalhoz. Persze ez már senkit sem érdekel. Attól tartok, hogy a távolmaradt cégtulajdonosoknak van igazuk, minek ennek kitenni magukat ilyen helyzetnek, amikor csak szétcincáljátok őket?! Hálátlan társaság a Tiétek!!!
forest95 2009.03.27. 15:34:45 / # 111209
avatar
Előre szeretném leszögezni, hogy amit most írok az kizárólag az én személyes véleményem és meglátásom, bár megítélésem szerint a velem egy oldalon ülő taxisok is egyetértenek velem. Végre történt egy beszélgetés, ahol meghallgattatott a másik oldal, azaz a vállalkozó taxisok oldala. Az, hogy milyen eredménnyel, egy másik dolog. Beszélgettünk, érveltünk. A baj az, hogy okot, ami miatt leültünk egymással szemben, még csak a taxisok érzik igazán és sajnos, ha minden így marad, akkor csak a taxisok fogják érezni ezután is. Minden érvünkre volt egy ellenérv és az ellenérv minden esetben egyelőre erősebbnek bizonyult. Még ha kicsit erőltetetnek is bizonyult az a bizonyos ellenérv. Még egyszer kihangsúlyozom, hogy beszélgetni voltunk! Teszem ezt azért, mert már hallom és látom, ahogy sokan mondják, hogy finoman szólva csapjunk oda nekik! Beszélgettünk! Senki nem adott és senki nem kapott ultimátumot, senki nem fenyegetőzött, és senki nem érezte magát fenyegetve! Senkinek a tagdíj befizetése nem volt veszélyben és egyszer sem hangzott el, hogy ha nem tetszik a rendszer, akkor…… Meglátásom szerint minden témában, amit érintettünk az azonnal foganatosítható intézkedések közül, langyos vízben való tapicskolást tapasztaltam. Senki a fuvarszervezői oldalról nem mer lépni, mert félnek egymástól, és félnek a GVH-tól. Nem tőlünk taxisoktól félnek, hogy nem fizetünk tagdíjat, hanem egymástól, hogy ki, kit akar majd kicsinálni gazdaságilag. Az egymástól való félelmüknek leszünk, vagyunk mi az áldozatai. Mi, a vállalkozó taxisok oldaláról természetesen ezt nem tudjuk elfogadni! Ezt a féket egyszer és mindenkorra ki kéne engedni, mert már nem tudjuk a szekeret így tovább húzni! Sokszor elmondtuk a beszélgetés alatt, de talán nem elégszer, hogy nagyon nagy bajban vagyunk, és előbb utóbb emiatt a fuvarszervezők is nagyon nagy bajba fognak kerülni. Azt tapasztaltam, hogy amikor a hosszú távú megvalósítható és megvalósítandó dolgokról beszélgettünk, és bizonyos szinten álmodozásba ment át az eszmecsere, akkor egyből egyetértés alakult ki közöttünk és sok mindenben, azt is mondhatnám mindenben egyetértettünk. De abban a pillanatban amikor váltottunk és a pillanatnyi helyzetről esett szó, és azonnali intézkedéseket kértünk, hogy a taxisok levegőhöz jussanak, és felrúghassák magukat legalább még egyszer a víz tetejére a megfulladás előtt, fuvarszervezői oldalról azonnal berántották a féket. Beszélgetni lehet, meghallgatni meghallgatnak, de intézkedni, lépni valami kicsit komolyabbat nem akarnak. Csak kockáztatni ne kelljen! Hagyjuk nyugodtan ezt a langyos trutymerákot, ne kavarjuk fel az alját. Nem akarásnak nyögés a vége! Most mi taxisok nyögünk, de nyögni fognak a fuvarszervezők is! Nem jó ez így Uraim! Igenis lépni kell, fel kell vállalni valakinek az úttörő szerepét, és össze kell fognunk, hogy egymást erősítve túléljük a mostani helyzetet! Hiába élik túl a fuvarszervezők a gazdasági válságot, ha közben elvérzik az aranytojást tojó tyúk. Levegőre van szükségünk! A levegő itt nem más, mint a pénz. Azt is tudom, hogy ebből van most a legkevesebb, sajnos az utasoknál is. De meggyőződésem, hogy csak akkor tudjuk visszaállítani az önbecsülésünket, és csak akkor fogjuk elérni, hogy ne csússzunk még jobban lejjebb, és ne legyünk nap, mint nap megaláztatásoknak kitéve, ha ügyelve és megtartva minden kényes egyensúlyt, de elkérjük a szolgáltatásunk árát. Ehhez nincs szükség egyik oldalról sem befektetésre, nem kell a politikát bevonni. Egyes egyedül a fuvarszervezői oldal belátása és akarata kell az azonnali intézkedések terén.

partizán 2009.03.27. 15:34:19 / # 111208
avatar
Apuka; Forest; Szasza; a Taxi 2000-től egy Edit nevű lány, és én (tomajer) Minden tiszteletem a résztvevőknek, de mondjuk rajtad kívül a delegáció többi tagja milyen "színekben" képviselte az érdekeinket? Érdekelne, kik ők, melyik csapatban fociznak? Azon meg csodálkozom, hogy bármiben is döntést vártatok? Nagyon (ál)naív a cikk azon része, hogy ti azt hittétek, hogy majd ott lesznek a cégtulajok, de miután tapasztaltátok, hogy csak két tftsz vezető van jelen, így már elszállt a reménye is annak, hogy döntés szülessen. Mintha most érkeztél volna a Holdról. A cikk vége katasztrófa: majd pont az a Kovács Zoltán Indián fog az érdekünkben "küzdeni", aki most a Bakucznál 168-Ft/km díjszabásért - gondolom - halálra kaszálja magát. Kár volt belétek a pogácsa:-)

Gentile 2009.03.27. 15:30:44 / # 111207
avatar
Helyette nem jön más, mert ő egy akkora szakember, hogy társadalmi munkában dolgozik Gazdasági Versenyhivatalnak, a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőségnek, a Politikai Akaratnak, a Nem akarásnak meg a nyögésnek. A Fizetését meg tizen éve a taxisok adják össze. Ennyit róla
öreg 2009.03.27. 15:26:18 / # 111206
avatar
Az a változat jobban tetszene hogy a Dudás helyett jöjjön más.
Gentile 2009.03.27. 15:21:35 / # 111205
avatar
utolsó kérdésedre egyértelmü a válasz: MÁSBÓL! ha itt nem tudsz termelni akkor te ebben a vállalkozásban TÖNKREMENTÉL. Keress mást. Tudod ez a piacgazdaság, megmondta a Dudás Zoli is. Jön helyedre más :)
öreg 2009.03.27. 15:18:35 / # 111204
avatar
- miből fizessek tagdíjat - miből fizessek biztosítást - miből fizessek TB - miből fizessek adót - miből fizessek szerelőt - miből fizessek lízinget - miből fizessek kauciót - miből fizessek fejlesztést pl.: kártyalehúzó - miből fizessek bármit is MIBŐL ÉLJEK???????????????????????????????????????????????
Bbetyár 2009.03.27. 15:17:53 / # 111197
A tagdij biztosan változik. Tekintettel a megnövekedett címmennyiségre és a költségekre. :)

Nevem senki 2009.03.27. 15:14:39 / # 111203
avatar
Nem te lennél, ha kihagytad volna:-)
csogu 2009.03.27. 15:10:12 / # 111202
Itt egy kérdőjel...akkor most változik valami? Nem kérdések kellenének ide... ?
tomajer 2009.03.27. 14:32:13 / # 111201
Nekem most sűrgősen el kell mennem szuszókálni:-)))) De gyűjtögessétek a kérdéseket bátran;-)
Gentile 2009.03.27. 14:32:08 / # 111200
avatar
Ennek a két hivatalnak a képviseletében volt jelen Dudás Zoltán, és kijelentette ameddig ő ezt a hivatalt betölti addig nem lesz ilyen.
Gondolkodó 2009.03.27. 14:29:03 / # 111199
avatar
A címreérkezéskori óraindításnak milyen versenyhivatali és politikai akadályai vannak??? És a kategóriák eltörlésének???

tomajer 2009.03.27. 13:49:03 / # 111198
Lesz még rengeteg hozzáfűzni valónk, de mivel mihamarább a "kezetekbe akartam adni" a beszámolót, így kutyafuttában ennyi telett tőlem. Ez a fórum alkalmas lesz arra, hogy minden résztvevő, elmesélje szubjektív tapasztalatait. Ígéretünk van arra, hogy Dudás Zoli is reagál, és ideteszi nekünk a saját álláspontjukat. tomajer

Oldalszám: 22