Hozzászólások száma: 439
Ugrás a hírhez Oldalszám: 22
Témakörök > Hírek fórumai > Túl vagyunk a TFTSZ által kezdeményezett érdekegyeztető tárgyalások első fordulóján A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
curiosa80 2009.03.27. 16:33:35 / # 111235
avatar
Ez természetesen elfogadhatóbb verzió számodra annál, mintsem, hogy értelmesebbek voltak az átlagnál, és nem maradtak meg a volán mellett. De ahogy akarod! Olyan régen volt, hogy ezt már kár boncolgatni.
killer 2009.03.27. 16:33:21 / # 111234
avatar
Jól mondod. Már akkor is hülyék voltak ehhez, amikor ment. Most meg adjunk hálát az égnek amiért leülnek velünk tárgyalni. Itt a baj, csicska szolgalelkű emberekkel van tele ez a szakma.
tomajer 2009.03.27. 16:32:45 / # 111233
Hmmm...:-)
tomajer 2009.03.27. 16:31:36 / # 111232
Mindig szerettem a lényeglátásodat:-)
tomajer 2009.03.27. 16:30:42 / # 111231
Ne végy magadra mindent Imi, mert hamar kicsinálnak!!! :-) Tudod, ez az a szakma, ahol még szép sem lehetsz, nemhogy okos! :-) Mindig lebegjen a szemed előtt, amit szegény Csabának üvöltöttem bele a képébe kínomban! Emlékszel ugye? :-)
curiosa80 2009.03.27. 16:29:14 / # 111230
avatar
Csak 2 gondolat: 1, vagy képviseld a "sorstársaidat", de akkor legyél érzéketlen a véleményükre (mert mint mondtam, nekik semmi sem jó), de legfőképp NE MAGYARÁZKODJ!; 2, vagy ne képviselj senkit, csak magadat! (Elismerésre vagy pozitív visszajelzésre ne számíts, ez nem az a szakma...) :o)
Kempes 2009.03.27. 16:29:08 / # 111229
avatar
ma már meg kell elégednünk, vezérigazgatókkal, elnökökkel, üzletágvezetőkkel...stb:-( nem kell ezt szinezni, maradjunk a bukott taxis titulusnál. Nekik már 10 éve sem ment.
killer 2009.03.27. 16:27:53 / # 111228
avatar
Hogy szopjál lovat. Mi fizetünk nekik és esünk hanyatt amiért ennyit tettek értünk? Hálálkodjunk nekik amiért a csőd szélén tartanak minket?
tomajer 2009.03.27. 16:26:58 / # 111227
Minden út az első lépéssel kezdődik...mondja a bölcs kínai:-)
tomajer 2009.03.27. 16:25:34 / # 111226
Fogós ravasz kérdés...hisz ugye lassan nem is tudjuk felsorolni a valós tulajdonosokat:-) Az konkrét, hogy a Vegyépszer nem olvassa ugye, Gyaníthatóan Deelaver (nem is toom hogy írják:-(/ államban is ritkábban olvassák a hallotaxit, habár a google szerint van onnan olvasónk:-) A motorsport nagyjai sem velünk kelnek és fexenek gondolom.... sz'al, ma már meg kell elégednünk, vezérigazgatókkal, elnökökkel, üzletágvezetőkkel...stb:-(
forest95 2009.03.27. 16:23:19 / # 111225
avatar
Csak a tisztánlátás kedvéért! Eddig Rádió Taxis voltam 13 évig és most március elsejétől a Mini Mobilnál dolgozom. Nem kirúgtak a Rádió Taxitól, hanem egyszerűen eljöttem, mert sok mindennel nem értettem egyet és amikor ezeket szóvá tettem, mindig azt mondták, hogy nem kell ide tagdíjat fizetni. Eljöttem a kilenc éves félmillió kilóméteres autómmal, amit ebben a gazdasági helyzetben nem akarok lecserélni most, és beléptem a Mini Mobilhoz. Nem biztos, hogy egyetértek a tarifával, de kicsit ellensúlyozza a helyzetet, hogy talán itt sokkal jobban hagynak élni, és nem sokkolnak le nap, mint nap intézkedésekkel, büntetésekkel, nem szűkítik le a mozgásterem drosztokba bekényszerítéssel, nem kell széttaposnom az autóm ön és közveszélyes száguldozással a fél, egy és kétperces címekre. Nem egy céget képviseltem, hanem a taxisokat. Ha itt és most azt mondjátok, hogy ne tegyem többet, akkor nem fogom tenni. Nem sértőtöm meg! Nem a tarifákról esett szó a beszélgetésen, hanem ennél sokkal átfogóbb dolgokról. Nem a politikát szídtuk a maximált tarifa emelésének elmaradása vagy a fix tarifa bevezetésének elmaradása miatt. A külső tényezők bevonása nélküli azonnal megvalósítható intézkedésekről beszélgettünk, amik azonnal pénzt tesznek minden taxis zsebébe, és megkímélik őket pl a hatósággal való állandó konfrontálódástól.
tomajer 2009.03.27. 16:20:31 / # 111224
A teljes vegyesfelvágottban, minden csapat képviselve van. Kivétel Zóna, és City. A mostani, mivel öt fős volt természetesen nem lehetett a teljes keresztmetszet. Azt, hogy én mikor hova pályázok tovább, legkevésbbé, a cég tarifája, vagy az ott lévő munkamennyiség határozza meg. Hmm... hidd el, vannak más szempontok is. Hogy milyen eredményt vártam? Nem tudom. Talán Forest fogalmazta meg jól, amikor kijöttünk, és vigyorogtam az elkeseredett képén... "hogy legalább résnyire kinyitják az ajtót" Konkrétan, amikor kiderült, hogy ez csak egy informális beszélgetés a légnemű TFTSZ vezetőivel, engem már csak az érdekelt, hogy a kollégáim szerezzenek némi tárgyalási tapasztalatot. Belássanak az ajtó mögé, megtapasztalják, meghallgassák a valóságban a másik oldalt. Hisz hidd el, én ezeket az érveket már ezerszer hallottam. Talán ezért bíztam kicsit abban, ha egyszer egy asztalhoz tudjuk ültetni őket.... nna ez nem jött össze megint:-(
curiosa80 2009.03.27. 16:14:04 / # 111223
avatar
Gondolatolvasásból diplomáztam. :o)
partizán 2009.03.27. 16:12:46 / # 111222
avatar
De ugyanígy rohantak a Palihoz 1996-ban, meg a budába 80-Ft-ért, aztán ugyanígy rohantak a Zónához, mikor megnyerték a repteret a céges transzferek alatti árnál jóval olcsóbban. Bele nem rokkant senki, se taxis, se cég. Igaz, a becsületesebbje, aki korrekten betartotta az akciós árakat, később, mikor a kaszagépek leamortizálták a rádiót is meg a budát szívták a fogukat, de hát erre mondja a művelt orosz: sze lá zsíznyi. Senki se bántotta, nem is bánthatja őket, szabad vállalkozók, vagy szabad droidok, azt csinálnak amit akarnak. És ez ma sincs másképen. Én az egész - ha jól emlékszem - 5 kérdésből álló felvetést ebben formában naívnak érzem. Az azonnali eredmény(csoda) várást meg álnaívnak.
curiosa80 2009.03.27. 16:12:44 / # 111221
avatar
Ez igaz. A cégvezetőket valóban érdekli, de nagyon kiváncsi lennék, hogy hány TULAJDONOS olvassa...? Nem akarom ezzel lekicsinyíteni a népszerűségeteket, de (mint általában lenni szokott), akiknek az üzenet igazán szól, azokhoz nem jut el. De ez nem a fórum hibája. ;o)
tomajer 2009.03.27. 16:11:30 / # 111220
Te leskelődsz, hogy mit fogok írni a következő hozzászólásban?:-)
tomajer 2009.03.27. 16:08:43 / # 111219
Mijjaz, hogy "csak a hallotaxin?" ??? :-) Minden cégvezetőnek ez a bibliája...ezzel kelnek, ezzel fexenek... Tamás Miki saját bevallása szerint azonnal gyomorgörcsöt kap, ha a Citys fórumot meglátja a legjobb tíz között:-) Ui:Köszönjük.
curiosa80 2009.03.27. 16:07:14 / # 111218
avatar
Nem vagytok hülyék, ez biztosan nem volt az üzenet része. :o) Csak ahogy ők nem látják, nem élik meg belülről a Ti (napi) problémáitokat, úgy Ti sem tudjátok, hogy ők milyen szélmalomharcot vívnak a már említett szervekkel. De valahol el kell kezdeni az érdekek egyeztetését, és a látásmódok közelítését. Ti megtettétek ezt a lépést, ami nagy dolog, BÁRKI BÁRMIT MONDJON EZEN A KIRÁLY FÓRUMON!!! :o)
tomajer 2009.03.27. 16:06:04 / # 111217
Sajnos igazad van. Tamás Miki is minket tett felelőssé, az alacsony tarifák miatt:-( Végeredményben mindenről a taxis tehet, hisz ahogy Bbetyár mondja, "minden rendben csak szóljon az URH!" Miklósnak is magyaráztam, hogy képtelenek vagyunk nyomást gyakorolni, gyávák vagyunk fellépni, és csórók vagyunk céget váltani. Nna meg megkérdeztem, hogy felvesz-e minket a Cityhez, mert szeretnénk 240.-ért dolgozni:-) Ez természetesen nem menti azokat a kollégákat, akik most csapatostúl rohannak a Taxi4-hez! :-(
partizán 2009.03.27. 16:04:43 / # 111216
avatar
Forest rádiós, az már kiderült számomra. És a többiek? Mivel kitértél a korrekt tájékoztatás elől, valószínűsítem, hogy az olcsójánosok szekerét tolják a havi befizetéseikkel. Persze lehet a hibát mindig másban keresni, sőt azt a legkönnyebb. Emlékszem, mikor lécet vettél a "drága" dobókockától, aztán továbbáltál a már akkor is óccó taxi4-be hordani a tagdíjad. Persze nehéz a összefüggésekben gondolkodni, de mindannyian részesei vagyunk anak, hogy ma itt tartunk és ilyen setét a jövőkép. Talán egy vödőr vér csillapítana valamennyit a felfokozott hangulaton, mert a cikkedből nekem inkább ez jön le, mintsem a realításokkal tisztában lévő "tárgyalópartner" objektív beszámolója. Mégis, milyen eredményt vártál ott azonnal?
Oldalszám: 22