Hozzászólások száma: 372
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > Szegény utasok topikja :) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2006.12.11. 02:23:14 / # 105904
Na, erre majd holnap bővebben reagálok, csak most kidőltem, bocsi. Jóéjt!:-)
3asbreak 2006.12.11. 02:17:47 / # 105903
avatar
Ez bennem három dolgot vet fel: a, megoldás lenne-e, ha a rendeléskor azt is meg kellene mondani hova megyek? Gondolom akkor senki nem nyomna a rövid fuvarokra -> ezzel viszont még több ember fordulna el a taxitól b, érdemes-e drosztosítani a várost? azaz az adott címet a legközelebbi odarendelt drosztra adja? azt hiszem ez a budapesti forgalomban nemigen kivitelezhező c, amit már régóta szorgalmazok: legyen egy jóval magasabb alapdíj, mondjuk 1000 forint, ami tartalmaz mondjuk 2 kilométert -> bár lehet ezzel is lenne némi utasvesztés. Szerintem egyébként a legnagyobb gond az, hogy a taxi az régen egy úri szakma volt. Ma - sokmindennek köszönhetően - nem az. És ezt sokan nem hajlandóak tudomásul venni, minthogy azt sem, hogy elmúltak a régi szép idők.
csogu 2006.12.11. 02:03:10 / # 105902
Végén még megkedvellek:-)))) Totál igazad van ebben a 850-900 forintos példában, és igazából nem is a jatt, ami fáj, hanem az összeg, amit az óra mutat. Annak a 850 forintnak már rég 1300-1600 forintnak kellene lennie. Igaz, akkor meg azt várnánk el, hogy 2 ezret hagyjon ott az utas. Ördögi egy kör ez:-) Én vettem már ajándékot utasomnak, igaz, ez állandóm volt és egy hölgy, de ezt is csak azért vettem, mert mindig meglep egy Red Bullal amikor megállunk egy kúton:-) A csekkes példáddal is egyetértek. Hogy értsd, a rövid fuvarokkal több gond is van. 1, Amikor felveszel egy címet, akkor az totál zsákbamacska. Na a mai viszonyok között ez igen csak kemény dolog. 2, Ha előtte arra a címre 2 órát vártál, akkor tudatosul benned, hogy hibáztál amikor erre a címre nyomtál. Na hogy ezek közül melyikről tehet az utas? Semelyikről, de mint tudjuk mindig az ártatlanok a szenvednek:-)
3asbreak 2006.12.11. 01:57:04 / # 105901
avatar
Örülök az egyöntetű sikernek :)) Félreértés ne essék, én sosem voltam taxi-ellenes, ezt talán nem is kell bizonygatnom :) Egyszerűen próbáltam olyan dolgokra felhívni a figyelmet, amit sokan a taxisok közül magától értetődönek tartanak, miközben utasoldalról bicskanyitogató. De sajnos a berögződések nehezen változnak. Klasszikus példa erre a valamelyik hozzászólásban említett Gundeles eset. (850 ft-ra 900, a vacsora meg biztos volt 90.000) a, mi köze a kettőnek egymáshoz? attól, hogy a Bahamákon nyaraltam, másnap nem fogok dupla annyit fizetni a vécésnéninek :) b, az, hogy a csekkes fuvarok mögött mi áll, az egyszerű utas nem tudja. mutat x-et az óra, ő ráír egy kicsit többet -> néha nem is lehet nagyon túlírni. Egyébként nem ismerek egyetlen olyan taxist sem, aki bármilyen ajándékot vett volna jól fizető rendszeres utasának, ugyanakkor a borravalót mindenki elvárja :) c, nem láttam még 1 taxira sem kiírva hogy rövid fuvarokat nem vállal. ha gázosak a 6-800 forintos fuvarok, akkor tessék magánzónak lenni, ott nem kötelező elvinni. Múltkor volt oda vissza két 700 ft-os fuvarom, én éreztem lelkiismeretfurdalást, ráadtam egy ezrest mind a kettőre, de azok a tekintetek.... Szóval van még fejlődnivaló, mindkét oldalon :)
csogu 2006.12.11. 01:50:05 / # 105900
Pont ezt mondom, ha utas lennék, akkor sem írhattam volna meg korrektebben. Csak tudod amikor megláttam a nickjét ebben a fórumban akkor úgy tettem, mint mielőtt a Sanyi nyilatkozatait szoktam olvasni...előtte egy cigi és 4 jó nagy levegő:-))
csogu 2006.12.11. 01:47:53 / # 105899
El vagyok ájulva:-) Figyeled tomajer, hogy kedvenc utasunk mennyire sokat fejlődött? Komolyan mondom már ezért megérte ezt a lapot beindítani:-) 3asbreak: Csillagos 5-ös!!!..és köszönjük a korrekt hozzászólást a másik oldalról!
tomajer 2006.12.11. 01:42:46 / # 105898
Most nem is volt olyan vészes:-) Szijja 3asbreak!:-)))
muci 2006.12.11. 01:41:20 / # 105895
avatar
Jól kiröhögtem magam, megyek aludni. Az a lényeg értsük a viccet:))Na sziasztok , majd jó pihit.
csogu 2006.12.11. 01:38:40 / # 105896
Jajj nekünk:-))) Esküszöm gondoltam ma rád, hogy na már ide csak a 3asbreak kell és végünk:-)) Még nem olvastam az írásod...előtte inkább elszívok egy cigit:-)))
3asbreak 2006.12.11. 01:36:02 / # 105894
avatar
Drága Utastársaim :))) Sokmindenben igazatok van, sokmindenben nem. Taxisból van sokféle, ilyen is, olyan is, általánosítani nem szabad. 1. Otthagyott mobilok A mobilra vigyázni kell, ha a 7-es buszon hagyod el, az sem viszi utánad. Nekem pl. általában fogalmam sincs mi van a saját autóm hátsó ülésén. Azt hiszem ilyenkor a visszafurvarozás díját illik megfizetni, vagy megkérni, hogy adja le a központban. 2. Megállás a konténer mögött A taxit keresni kell, mert főleg a Belvárosban nem lehet akárhová megállni. Nyilván ha ésszerűtlen távolságban áll meg, akkor érdemes betelfonálni. (Vagy hívni egy másik céget, hátha ők odatalálnak). 3. Nagy pénzekből visszaadás Citynél már lehet minden autóban bankkártyával fizetni, talán ez a jövő. Nyilván a másik oldalon is lehetne azért tenni valamit, ha már a harmadik 20-as jön be egy este, akkor célszerű felváltani egy kútnál. 4. Itt nem fog dohányozni Ez viszont valóban az egyik legnagyobb hát hmm...na mindegy. Van egy rossz szerepzavar a taxisok többségében, hogy az ő autójában nem lehet ezt meg azt. Ezzel semmi gond, de akkor ne tessék dohányzó fuvarra nyomni nemdohányzóként, vagy egyáltalán ne is tessék taxi szolgáltatást vállalni. Ahogy taxis is van sokféle, utas is lesz, nem csak akadémikusok veszik igénybe a szolgáltatást. Az meg, hogy az autó kié, engem mint utast rohadtul nem érdekel. Fizettem egy szolgáltatásért, a kutya nem kíváncsi rá, hogy annak mi a háttere. 5. Köszönés Hát ez kicsit kötözködésszagú. Tény, hogy kommunikációban sok szolgáltatónak van mit fejlődnie. 6. Szagok Egyrészt van sajnos akinél igaz. Másrészt nem várható el, hogy az x-edik óra végén mindenki friss legyen mint a harmat. Kérdés persze, hogy nem lehet-e esetleg a tizenx órába egy tusolási szünetet beiktatni. Én azt gondolom, azért a többség igényes. Szóval kicsit kötözködős volt a nyitó hozzászólás, ellenben egyáltalán nem lepődtem meg a reakciókon. Te még nem tudod az alaptörvényt: a többségnek* a Te szereped az, hogy beülsz, bemondod a címet, odaérsz és FIZETSZ. Lehetőleg minél többet, borravalóval. A többi teljesen érdektelen. Elhiheted. *tisztelet a kivételnek

csogu 2006.12.11. 01:33:14 / # 105893
Semmi baj a nickeddel, csak nem fogom sokszor leírni, hogy a mucika a barátom:-)))
csogu 2006.12.11. 01:32:42 / # 105892
Igen, mi is ma a droszton ezen röhögtünk, hogy ilyen érveléssel 5 ezerből sem vagyunk kötelesek tudni visszaadni:-))
muci 2006.12.11. 01:28:10 / # 105891
avatar
Csináljunk közvéleménykutatást. Kérek tippeket mi legyen az uj nick nevem?
tomajer 2006.12.11. 01:21:53 / # 105884
Ezexerint ötszázbóó kötelező tudni visszaadni?:-(
csogu 2006.12.11. 01:10:46 / # 105883
Ezt az infot külön köszönjük neked!!! [b]A számviteli törvény szerint a tervezett árbevétel 25%-át vagyok köteles váltópénzként magamnál tartani. Mutasson valaki egy olyan taxist aki 80-100 ezer Ft-ot tervez reálisan!!
csogu 2006.12.11. 01:09:46 / # 105890
Tegnap nekem az egyik ilyen tarisznyás 8 diplomás az ásványvizes üvegét és egy program füzetet szeretett volna otthagyni. Még ő morgott, amikor visszahívtam:-))
csogu 2006.12.11. 01:08:32 / # 105886
Igen én értettem:-))) Tudod JWT mi mucival ismerjük egymást (de hülye nevet találtál magadnak ki muci:-DDD) és múltkor én zavargásztam el őt:-)) Persze csak poénból halál komolyan:-))
muci 2006.12.11. 00:46:13 / # 105832
avatar
Kedves JWT. Azt amit olvastál a csogunak irtam. Ő biztos érti:))

törölt felh. 2006.12.10. 23:38:15 / # 105889
avatar
Mucika ha leoltod a csillárt és fel sem merül benned a gondolat, hogy elszeretnél vinni onnan utast akkor nem kell rohannod.
muci 2006.12.10. 22:59:10 / # 105888
avatar
Elmézést kedves kolléga,de sajnos nem vettelek észre.:)Állandóan zavarnak a fő taxisok azért kell fejvesztve rohanni ki onnan:))))
Oldalszám: 19