Hozzászólások száma: 372
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > Szegény utasok topikja :) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
góré001 2006.12.10. 08:47:26 / # 105864
avatar
Kedves Zabos! Eddig elsiklottam a beírásod felett ! Talán megkérdezhetted volna a központot is jelen tudomásom szerint senki semmilyen elveszett tárgyat nem keresett rajtunk! Tudod készségesen elhiszem , hogy Te elvesztettél inmáron két telefont is azonban saját tapasztalatomban még nemigen fordúlt elő hasonló eset! Sem én sem az igen nagyszámú ismerőseim még nem jelezték , hogy elvesztették és pont a mi taxiainkban a telefonjaikat! Viszont számokat tudok mondani elég sokat aki profi kamerát böröndöt egy szatyornyi ruhát sőt egy ízben egy presszo teljes bevételét vissza vitte! Lehet van közöttünk is kakukktojás aki egy talált tárgy eltulajdonításával pillanatnyi gyors gazdagodás csábító hatása alá kerül de ez a cselekmény ŐT mínősíti nem az egész céget! A kollektív bünhődés intézménye nem létezik! Ha Te egyszer berúgsz és nagyon részegen támolyogva leintesz egy Taxit aki megteszi azt az apró szívességet , hogy hazavisz Ő sem jelenti ki a cégedről na ez egy szép kis társaság itt mindenki delirium trémensz!!! Vigyázz az értékeidre és ne cimkézz!- köszönöm Góré001
Bao, a FŐNÖK! 2006.12.10. 08:43:12 / # 105863
avatar
zabi bocs! Vagy Zabos?? Inkább zabi. Vagy mindkettő! Én már sok telót visszaadtam Rádiósként.
törölt felh. 2006.12.10. 08:32:32 / # 105862
avatar
Te komolyan elhiszed ezt? Ha valaki a Rádio Taxinál dolgozik akkor így adja elő a történetet? Ez semmi más mint lejárató kampány. Te mint a társadalom magasabb szintjén álló faj (mert a taxis az egy elég alacsony szinten álló)nem érzed ebben a csalást?
Bao, a FŐNÖK! 2006.12.10. 06:49:47 / # 105861
avatar
Sokszor megsajnálom a szegény utasokat amikor egy magamfajta bunkó megy értük. Amikor a szerájhoz rendelnek és szállnának be a gyrosszal és fel vannak háborodva,hogy nem szeretném,hogy szétcsöpögtessék mindenfelé. Tudom az is szemétség,hogy ha nyitva a sörük akkor nem merek elindulni vagy pl. a múltkor négyen beszálltak és a hátsó rész középső rá akart gyújtani,mondván,hogy nem égeti ki,ő nem olyan. Mit képzelek,hogy nem engedem?! És a különféle szagok!!! Az ám a jó,amikor beszél hozzám és én kinyitom az ablakot és kapkodom a levegőt. A behányós rázós sztorikat nem is említve... Vagy amikor a gundelből jön a kedves csekkes elmegy pár sarkot,850 az órában és 900at ráír azért,kedves tőle pedig a vacsi is volt legalább 90ezer... És még lehetne sorolni a negatívumokat... De hál istennek a legtöbb utas jófej! :) (vagy nem?)

törölt felh. 2006.12.09. 23:27:37 / # 105860
avatar
Áron alul dolgozol. Duna Plaza-tól Esztergom Deák tér 5000ft-ért.
törölt felh. 2006.12.09. 23:25:06 / # 105859
avatar
Jól van már naaaaaaaaa.
csogu 2006.12.09. 15:47:01 / # 105858
Tanúja voltam...Deák tér ---> Duna Plaza 15.000 Ft. Megkérdezte az utas visszafelé, hogy 5.000 jó-e? Én rendi voltam és elfogadtam:-))
csogu 2006.12.09. 15:45:13 / # 105857
Így nem csodálom, hogy jól keres:-)) 1 km JWT-nél = 240.000 Ft:-)))))
czila 2006.12.09. 15:43:31 / # 105856
avatar
Kár volt megdicsérnem T.JWT-kollégát, már megint kezd pongyolán fogalmazni; a 240ft/km-ben értendő,szintúgy a többi 210ft/km telefonos, 195ft/km szerződéses fuvardíjak. Tessék odafigyelni JWT kolléga! (Méghogy méter) (Sőt, mi az hogy!!!)
csogu 2006.12.09. 15:29:54 / # 105855
Sas882-es kolléga írta egyszer ezt jól le. Az utas és a taxis érdeke nem egyezik. Az utas minél olcsóbban szeretne és minél nagyobb luxusban utazni, míg a taxis minél kevesebb befektetéssel, minél több pénzt keresni.

szyli 2006.12.09. 12:54:05 / # 105854
avatar
Azaz egyik probléma, hogy akit először ér ilyen "kellemetlen" élmény, hirtelen eszébe sem jut mit csináljon, mire figyeljen!Ezért már segítség mindkét félnek, hogy legalább a problémák felmerülnek és van ahol segítenek abban, hogy mire is kell figyelni legközelebb! Tanulságos mindenki számára szerintem.Akinek más véleménye van, úgyis leírja!)
tomajer 2006.12.09. 12:10:19 / # 105853
Lenne ötlete, hogy az ön (önök) bizonyító erejű segítsége nélkül, ezt mi hogy is tudnánk megtenni??? Nem mi utazunk velük, nem minket érnek atrocitások! Nekünk ők megbecsült kollegáink, egészen addig, amíg valaki be nem bizonyítja ennek az ellenkezőjét!
törölt felh. 2006.12.09. 12:08:05 / # 105852
avatar
Hát ha valamelyik taxi neki állna a pályán dolgozó taxisokat kiszűrni annak a taxisnak csúnya vége lenne.
green 2006.12.09. 12:01:11 / # 105851
avatar
Éltem ezzel a lehetőséggel, de mivel nem jegyeztem meg azonosító jeleket, így nem tudtak segíteni. Kértem, hogy mutassanak fényképeket, de ez elől elzárkóztak. Véleményem szerint ez a pályán mozgó taxisok feladata lenne. Kiszűrni a nem odavaló munkatársakat.
törölt felh. 2006.12.09. 11:54:27 / # 105850
avatar
Ha ön is és aki még hasonlót tapasztal nem csak itt írna meg hanem egy ilyen eset után felhívná a társaságot rendszám és esetleg a kocsi jobb hátulján található kód alapján akkor tudnának tenni az ilyen esetek ellen.
green 2006.12.09. 11:44:48 / # 105849
avatar
Tiszteletem a taxisoknak! 8 éve utazom egy társasággal különösebb esemény nélkül. Néha egy kevés késés, néha gyorsabb tempó, mint azt szeretném, de semmi különös. 2006-12-03.-án az utcán ültem be rendelés nélkül a társasághoz tartozó taxiba. Az egyik ügyfelemet kísértem le az irodából ez az oka annak, hogy nem telefonon rendeltem taxit. Tőlünk pár száz méterre van egy taxiállomás és gondoltam egy kis séta nem árt. Örömmel tapasztaltam hogy az állomáson kedvenc cégem taxija álldogál. Beültem és közöltem a címet. Félúton tarthattunk amikor a taxis minden előzmény nélkül rágyújtott. Én magam nem dohányzom, kifejezetten nem bírom a füstszagot. Kértem oltsa el a cigarettáját, mert zavar. Közölte, hogy ez az ő autója és nem én fogok neki dirigálni és ha nem tetszik ki is szállhatok. Megfogadtam a tanácsát és kértem álljon meg. Ki szerettem volna szállni, de közölte, hogy előtte fizessem ki a fuvardíjat. Ekkor látom, hogy ez az összeg így félúton is már jóval több, mint amit fizetni szoktam. Amikor erre rákérdeztem akkor hangosan röhögve kérdezte, hogy mégis mit képzelek „szarért-húgyért” fog engem kocsikáztatni. Kénytelen voltam kifizetni a kért összeget, de maximálisan kiszolgáltatottnak és megalázottnak éreztem magam. Miért nem lépnek fel ezekkel a kollegáikkal szemben? Miért hagyják, hogy magukat is lejáratva szabadon raboljanak az utakon?

szyli 2006.12.09. 11:44:32 / # 105848
avatar
Köszönöm a választ! Én sem akartam elhinni, de családon belül történt a dolog, így számomra megkérdőjelezhetetlen.Az is hozzátartozik, hogy először ült taxiban és nem azzal kezdte, hogy kb.mennyibe kerül a viteldíj? Sajnos szállodás taxi volt,de azért ez 1 kirívó eset és biztosan nem fordul elő minden nap. Továbbra is szép és kellemes napot!)
törölt felh. 2006.12.09. 11:39:11 / # 105847
avatar
1.Céges taxi. Utcáról 240ft/m Telefonról 210ft/m Szerződéses 195ft/m A taxis utolérhető. Számon kérhető. 2.Szálloda taxi kb 2x drágább mint a céges taxisok és aránylag ők is utolérhetőek mert mindig ugyan attól a szállodától dolgoznak 3.Mezitlábas taxik áraik éppen attól függnek mennyi pénzre van szükségük. Kb 500-1000ft/km megtalálni lehetetlen. Ha még is sikerül úgy sem lehet rájuk bizonyítani semmit. A 13000ft hihetetlen a 6-7000ft-ot még elhinném.
törölt felh. 2006.12.09. 11:28:02 / # 105846
avatar
Nyáron egy társaság egyik tagja bent hagyta a telefonját a kocsimban. Mikor csörgött éppen egy másik fuvarba voltam Békásmegyer irányába felvetem a telefont és beleszólt egy mérges hang,hogy te k*csög hozd vissza a telefonomat. Említettem neki nem vagyok köcsög de mivel a megadott helytől kb 15km-er távolságba voltam mondtam neki 3000ft-ért vissz visszem mert ennyi kb a fuvardíj. Ezt megbeszéltük és én bejelentettem a taxi1-esnek is. Amikor oda értem egyből letámadtak mi az,hogy az ő telefonját én pénzért akarom visszaadni és egy verést jeleztek kilátásba. Nekem se kellet több egyes és irány a központ ott leadtam. Majd keressék ott. Ha utána számolnak a XI.-ből a Kerepesi és vissza a XI-be biztosan több lesz mint 3000 ft. Na én ezért nem adok vissza telefont. Inkább a központba visszem.
szyli 2006.12.09. 11:20:40 / # 105845
avatar
Szép napot!) Valaki világosítson fel, hogy mi külömbség van (nem taxis cégek között)a taxi és a szálloda taxi között?Itt a tarifáról szeretnék érdeklődni! És miért nem szól az utasnak, hogy milyen taxis, mielőtt elindul? (bár ez az eset nem gyakorlott utassal fordult elő, és nem minden taxis ilyen!)Szóval útvonal: Bazilika, Hélia szálló, majd fel a várba, mindez 13ezerért! Mit tehet az utas?? Fizet!

Oldalszám: 19