Hozzászólások száma: 372
Oldalszám: 19
Témakörök > Droszt Híradó > Szegény utasok topikja :) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
6ker 2006.12.11. 15:19:47 / # 105922
avatar
Szerintem meg alakitsunk "Ismerd meg Budapestet" mozgalmat. Teljesen snassz es beszukult latokor ha valaki a Nyugatibol a Romel Florisba a Margit hidon keresztul akar menni. Igy pl nemlatja a Muveszetek Palotajat, vagy estleg az uj Tescorol sem szerez tudomast a Soroksarin. Kis aldozat a taxisnak, nagy lepes a tudas fele. Mert ugye mivan, ha jonnek a rokonok es nemtudunk nekik meselni....

csogu 2006.12.11. 15:12:43 / # 105921
Szerintem emeljük fel a tarifákat 100%-al és töröljük el a jattot:-) NA?:-)
3asbreak 2006.12.11. 13:41:23 / # 105920
avatar
"Igen erről van szó,én nem azért jövök ki az utcára hogy neked jot tegyek hidd el engem az se érdekelne hogyha ott fagysz meg a sarkon" Igen. De akkor ugye nem baj, ha az utasokat sem érdekli a Te problémád, hogy alacsony a tarifa, meg a tagdíj, meg a csekk, meg a kategória, meg a forgalmi dugó, meg a, meg a, meg a...:-) A többit amit írtál gondolom nem kifejezetten nekem szántad.

r069 2006.12.11. 12:56:47 / # 105923
avatar
Csaó. Reagálnék, ha megengeded, nem csak neked: 1.Telefonok.Van hogy megvan, van hogy nem. Szerintem ezt nem kell magyarázni. 2. Megállás. Nektek az csak egy autó, amiben eltöltesz pár percet, én a fél életemet, ha lezúzzák nem tudok keresni, nyilván úgy állok meg, ahol biztonságban érzem még ha egy kicsit messzebb van is. Azért általában mindenki igyekszik a címen állni, ha lehet. 3. Visszaadás. Erről se lehet sokat beszélni, sok oka lehet. 4. Dohányzás. Na igen, itt a gond. Tudjátok ti hogy zajlik egy címkiadás? Nem hiszem. Persze nem mindenhol. Elmondom. Keresek dohányzóval, sokszor ha nincs nem dohányzik megoldja stb. A megoldja azt jelenti a)megengedi az utasnak hogy rágyújtson b)lebeszéli az utast a dohányzásról. Ezért lehet ez a gond. Na azért beszélgessünk egy kicsit erről a szerepzavarról. Van egy kis szerepzavar az utasok körében is. Te igény beveszel egy szolgáltatást igaz. Mit is? Azért fizetsz hogy beülj normálisan viselkedsz és ezért eljuttatnak a célodhoz . DE amikor már nem tudsz köszönni, csak így behuppansz az ajtón, jól bevágod és közlöd hogy xy utca, akkor miért várod azt el, hogy kinyalják a hátsód? Van 1 mondás, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Az a baj, hogy az emberek legtöbbjéről lerí, hogy a taxist szarnak, egy osztályon alulinak szolgának nézi és úgy is viselkedik vele. De próbáld ki hogy bemész egy boltba azt mondod a boltosnak:Adj egy rágót köcsög! Utána fizess 20ezressel. Valószinü meg fogja köszönni a vásárlást sőt törzsvásárlói kártyát is ad hogy minél olcsóbban legyél bunkó. Egy kicsit normálisabban kéne viselkedni, nem? 5. Köszönés. Azért erről évekig lehetne beszélni. Az utasok nagy része azt hiszi a cím bemondása megegyezik ezzel. Mondom nagy része! Nem mindeggyik. 6. Szagok. Vannak büdös utasok is. Túl van beszélve. Az alaptörvényedre meg csak ennyit:Igen erről van szó, én nem azért jövök ki az utcára hogy neked jót tegyek, hidd el, engem az se érdekelne hogyha ott fagysz meg a sarkon. Ti úgy érzitek engem ért a megtisztelhetés, hogy hazavihetlek. Na itt a tévedés. Én dolgozni jövök ki, pénzért amiből eltartom a családom, ugyanúgy ahogy te bemész a munkahelyedre. Nem azért hogy megalázzanak, csicskának nézzenek, szemétkedjenek velem. Mindketten szeretnénk elérni a célunkat, te hazaérni én pénztkeresni. Próbáljátok ki hogy egyszer úgy menj oda a taxidhoz hogy: 1.köszönsz. 2.bemutatkozol. 3.megmondod hova szeretnél menni. Pl:Jónapot kívánok Kovács Emil névre rendeltem és a mammut2-be szeretnék elmenni. Meg fogsz lepődni. A sofőröd érthetően fog köszönni. Mert akkor már nem sorol a bunkó kategóriába ,és ha így kérdezed:megengedné hogy rágyújtsak? Nem fog hőbörögni, udvariasan fog válaszolni akár megengedi, akár nem. Most olvasok vissza komolyan illemórát kell hogy tartsak emberi viselkedésből? Az a helyzet, hogy akár tetszi,k akár nem, egymásra vagyunk utalva. Rajtunk múlik hogy az együtt töltött kb15percet hogy töltjük el. Érezhetjük jól magunkat normálisan beszélgetve, vagy lehetünk gyökerek is. De hidd el, ebben is nagy rutinunk van. Próbáljuk meg egymást tisztelni, jó? Köszönöm, bocs hogy hosszú voltam. üdv
3asbreak 2006.12.11. 12:21:11 / # 105919
avatar
"Drága jó Feleki Kamill bácsi a TV-s illemtanában úgy okította az országot, hogy a szolgáltató szférában dolgozóknak 20% borravalót illik adni." Kíváncsi vagyok, hogy Kamill bácsi mennyit adott. Számomra a borravaló egy értelmezhetetlen jelenség, főleg akkor, ha el is várják. Miért kellene pluszban honorálni valakit, ha elvégzi a munkáját? :-) Más kérdés, hogy én is szoktam adni, de egy nagyon rossz szokásnak tartom. Csekk: sok cégnél nem lehet többet ráírni egyszerűen.
tomajer 2006.12.11. 10:19:10 / # 105918
Persze, hogy nem értem, ha te magyarázod!!! Ami nekem természetes, az a te szádból, furcsa érthetetlen, hiszen honnan is ismerhetnéd a fogalmat egyáltalán??? Nna jó, sokat olvasol a neten, biztos találkoztál vele, de......haggyuk!:-)
nemkar 2006.12.11. 10:12:08 / # 105907
avatar
Na majd az okosok megírják, mert azért ebben a kérdésben, én sem vagyok járatos, de a könyvelőm mondta nekem is valamikor 10 évvel ezelőtt, amikor 2-3 "kocsmai számlát" próbáltam repiként leíratni. Azóta nem teszem.

szyli 2006.12.11. 10:00:35 / # 105917
avatar
annyira nem vagyok otthonos a vállalkozási adózásban illetve a könyvelésben, de bizti rosszul tudom!)Úgy tudtam,hogy bizonyos összeghatárig elszámolható költségként, amely csökkenti az adóalapot!)
nemkar 2006.12.11. 09:55:04 / # 105916
avatar
Ha jól tudom, akkor a repiköltség 10%-a írható le az adóalapból. Nem nagy okosság 90e.-ből 9e.-t leírni. Főleg, ha jattal együtt otthagy 100e.-t
nemkar 2006.12.11. 09:46:41 / # 105915
avatar
Pár gondolatot engedjetek meg szegény fejemnek. - a borravalóról /velem esett meg/: Hotel Nemzetiből jön az utas, mögötte a londiner a csomagokkal. Bepakolja, majd a kedves egy ezrest csúsztat a markába. Reptéren elvárja, hogy én pakoljam ki a 4db kb. 50kg-os bőröndjeit, 5000-sel fizet, és csontra visszakér a 4200-as transzferből. A másik: minden olyan fuvar végén remegek, amikor… 90-re jön ki a végösszeg. Lehet találgatni mennyit fog fizetni a kedves. És annak a 10-esnek még örüljek is.  Drága jó Feleki Kamill bácsi a TV-s illemtanában úgy okította az országot, hogy a szolgáltató szférában dolgozóknak 20% borravalót illik adni. Ma, pedig egyre többször csontra fizetnek ki. Ráadásul, még meg is jegyzi: - ugye nem baj, ha nem adok borravalót. Akkor rágok be igazán, amikor a csekkre az óra összegét írja rá a kedves, ezzel is még kiszúrva velem, hogy a számot betűvel leírva ne is férjen rá arra a nyamvadt kis részre. Pl. 2980 ft. Na ezt írd le, 5-6 cm-es helyre. Mert ő vigyáz a múlti pénzére, nem hajlandó akár 20 ft-tal többet ráírni. - az alapdíjról: Miért jó az, ha 1000 ft-ban benne van 2km? Akkor így csak kb. 5- 600 ft lenne az alapdíj, és szerintem nem csak 2-300-al kéne megemelni. Km nélkül kéne ennyinek lennie. - a Gundelben hány fő részére ennyi a kaja?

csogu 2006.12.11. 09:27:48 / # 105913
Semmi gond, majd jó mélyen vésünk:-))
szyli 2006.12.11. 09:25:39 / # 105912
avatar
Az neked nem jó, mert ugye a jatt az zsebbe megy, a vésés után pedig adózol és mindenféle járulékot is fizetsz!)
csogu 2006.12.11. 09:23:20 / # 105911
Akkor kérjen tőlem is számlát, arra is rávéssük:-))
csogu 2006.12.11. 09:22:07 / # 105910
Azt mondják az okosok, hogy az intelligenciát nem lehet megtanulni, velünk született képesség Én is ezt mondom neki már 3 éve, de nem érti:-))
szyli 2006.12.11. 09:19:42 / # 105909
avatar
Már elfogadott ,hogy a számlán szerepel a szervíz díj, mivel a Gundelba gondolom én, nem a saját pénzéből megy falatozni,hanem a céges pénzből, ezért neki mindegy mennyi jattot ad, adó alapból levonható!
szyli 2006.12.11. 09:17:21 / # 105908
avatar
Hm...Vannak még Wc-s nénik a kalap alatt??)) Azt mondják az okosok, hogy az intelligenciát nem lehet megtanulni, velünk született képesség!)
csogu 2006.12.11. 08:37:30 / # 105906
Na, hajnalban lefejeltem a billentyűzetet, így most reagálok. Vagyis reagálnék, de tomajer megelőzött. Én is így gondolom. Baonak is igaza van az ő megközelítéséből, mert ha a nagyságrendeket nézzük, akkor baromi hihetetlen, hogy a Gundelben 500 forint jattot adjon. Nem?
Bao, a FŐNÖK! 2006.12.11. 08:36:56 / # 105905
avatar
Ha egy utcát letérek az útról akkor bepanaszolhat a "nagyúr"! De az étteremben?? Teljes jópofi,jó jatt,stb. Különben ki tudja mi kerül egy ellenszenves "nagyúr" tányérjába?! :)

Bao, a FŐNÖK! 2006.12.11. 08:31:26 / # 105885
avatar
Bocs,elfelejtettem,hogy ő lehet egy ilyen szűkmarkú ember.(850re 900) Gondolom a gundelban is 90000re 90500 (max legközelebb beleköpnek a kajába). Ez hihető? Nem nagyon. Arról van szó ,hogy a "nagyúr" lenéz minket! :(

tomajer 2006.12.11. 08:19:22 / # 105897
A "C" megoldás a célravezető!!! És természetesen lenne utasvesztés. Elévesztenénk, az összes, gazdaságtalan, bosszantó, kicsinyes fuvart, utast! Aki nem hajlandó 1000.-ot kifizetni a taxisnak, bármilyen rövid fuvarért, az menjen villamossal! Nekem, a múlt héten is sikerült 470.- os fuvart produkálnom, és még elégedett is lehettem a 600.- al, amit adott a kedves! Nem ő tehet róla! Ennyit kérünk, ennyit ad! És az utolsó megjegyzéshez. Én régen kezdtem taxizni. Amikor még "Úri szakma" volt! Nem akarom tudomásul venni, hogy most már a vécésnénivel veszel egy kalap alá!!!:-)

Oldalszám: 19