Hozzászólások száma: 738
Ugrás a hírhez Oldalszám: 37
Témakörök > Hírek fórumai > A fóliázásról objektíven! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
karika 2013.09.10. 11:36:43 / # 82577
avatar
Sziasztok!valaki tudná összegezni az előnyöket-hátrányokat a fújt és a sima fólia közõtt?a minőségre vagyok a legkiváncsibb.köszönettel:Karesz

IST 882 2013.09.04. 22:18:11 / # 82576
avatar
Hát azok a taxisok, akik akcióztak az utolsó héten, pont ezt csinálták.(Nem azt mondom, hogy Te.) De attól még nem fogja felszámolni a vállalkozását, mert ő másképpen oldotta volna meg az egységes küllemet. Na mindegy, nem tisztem védeni, nem is tudom ki ő, csak kikívánkozott belőlem.
alelölülő 2013.09.04. 10:13:57 / # 82575
Nem a turkászás miatt, nem szeretem az álszentséget. Ez olyan, mintha azt mondanám egy utasnak, hogy mennyire sajnálom a fixtarifát.
IST 882 2013.09.04. 10:08:43 / # 82574
avatar
Miért kell rögtön támadni? Elmondta, hogy nem volt beleszólása, sajnálja. És te rögtön a zsebében akarsz turkálni.
alelölülő 2013.09.04. 09:52:07 / # 82573
Sajnos? Olyan rosszul nem jártatok ezzel a kib..ott sárgasággal ...

alelölülő 2013.09.02. 19:19:20 / # 82572
Most már jó, eltűnt az egész hírdetési sáv. :-))
tomajer 2013.09.02. 18:52:03 / # 82571
Nna most már igazán nem reklamálhattok, hogy egyoldalúak vagyunk! :-)

turul 2013.08.25. 13:16:46 / # 82570
Abban az időben valóban úgy adták vették a diplomát ezek az elvtársak,mint a krumplit a bóltban. Aki jó evti vólt az kaphatott diplomát április 4.-e alkalmából. Persze ettől a fejük még üres maradt. Adjon az Isten.Szebb jövőt!
666666 2013.08.24. 15:11:09 / # 82569
Komárominak megmutattuk a fóliázást, hogy legalább megpróbáljuk jobb belátásra bírni a spektrométeres minősítővizsgálat kapcsán. Csípőből visszatüzelt: az a fajta fólia, amelyiknek a hátoldala tartalmaz egy fehér ragasztóréteget, eltakarja a fényezésből eredő különbségeket. Hamarosan megküldik a fóliásoknak a minőségi elvárásokat, és ők tudni fogják mit ragaszthatnak fel. De Endre! -Eddig arról volt szó, hogy nem szóltok bele milyen legyen a fólia. -Sőt megfogalmazódott, hogy aki rövid időre fóliáztat, az olcsóbbat tesz fel, aki hosszabb időre az minőségibbet. - az olcsóbbnak négyzetmétere 3000 forint, a ragasztórétegesnek 10.000 forint. "ki a faszt érdekel" -de így 250.000 lesz a fóliázás" "ki a faszt érdekel" - a fóliások csak az új, és gyári fényezés esetén vállalnak 3 év garanciát. - a fóliások nem ajánlják a gőzborotvás,és kefés mosást. "ki a faszt érdekel" Nos Endre,hogy te pénzért vettél diplomát?Egy valódi diplomás így nem beszél,csak egy suttyó,aki itt maradt a múltból.Senki nem örökéletű,ugye? Ez meg részünkről egy megvetés magának. Tudjuk a választ.-"Ki a faszt érdekel.-"

kertestaxi 2013.08.24. 10:41:14 / # 82568
avatar
Nálunk kulturáltabb vezetésű országban így néz ki a "taxisárga"

safex 2013.08.23. 17:40:20 / # 82567
avatar
Szivesen. A rendeletből ez nem kiolvasható (abban nincs is szó toleranciáról se), és emlékeim szerint a BKK sem emlitette sose, hogy ez csak az új fóliázást érintené. Az egész ezzel kapcsolatos felhajtás onnan ered állitolag, hogy Tarlós úr igazán egységes utcaképet szeretne, amibe nem fér bele hogy az egyik taxi kicsit sárgább, a másik kicsit pirosabb a harmadik kicsit zöldebb... Nem tudok válaszolni, mert még sosem kellett mérni évente (sem egyáltalán - ilyen formában). Ha csak simán egymás mellett áll egy új és egy használt fóliás autó, akkor évek múlva sem látni a különbséget*. Csakhogy itt ennél sokkal sokkal szigorúbbak a követelmények. Megpróbálunk megszervezni egy teszt mérést és kiderül :) *Ez nem igaz a nyomtatott fóliára, mert ott a tinta kipárolog - mint látható a nagyon kevéssé reprezentativ teherautónkon is, amit volt valaki kedves belinkelni :) A műfaj keretei nekem megengednék szerintem, de újra csak azt kell mondanom: a Safex forgalmazó cég, amely ugyan kapcsolatban van egy csomó telepitő céggel, de maga egyelőre nem telepit, tehát nem tudom azt mondani, hogy biztosan jelent 5 vagy 10%-ot, mert ez mindig az adott telepitő döntésétől függ. De szerintem ez lenne nagyjából a reális - persze a leterheltségtől és az anyagi lehetőségektől függően: ha amúgy is tele a naptár, akkor ez nem fog sokat jelenteni. És minden cégnek van szerintem egy elméleti küszöbe, ami alá semmi esetre sem fog menni az árral, mert már a napi rezsit sem termelné ki - kérdés, hogy az alap kiajánlott ár mennyire van közel ehhez. (Ami nyilván megint az leterheltség függvénye...)
szálka 2013.08.23. 16:47:30 / # 82566
avatar
Újfent köszönöm! Akkor ezután kapaszkodónak hívom, és nem szakvéleménynek. Akad még kérdés a tarsolyomban: Amikor kizárólag a fóliásoknak tartottak tájékoztatót, volt-e arra bármiféle utalás, vagy kiolvasható-e a megfogalmazott követelményrendszerből, hogy a meghatározott toleranciaérték tulajdonképpen az új fóliákra vonatkozna? Mondván, ne legyen túl nagy eltérés sárga és sárga között. Igaz-e, hogy egy jobb minőségű fólia néhány év használat után nem tud annyit veszíteni a színéből, hogy tartanunk kéne a műszeres ellenőrzéstől? Ha a "műfaj" keretei megengedik, akkor szeretnék arra is választ kapni: ha hozzád bekopogtat 1 taxis, és kér-kap ajánlatot, amelynek összege legyen X, abban az esetben százalékosan mennyivel csökkenthető az X, ha egyszerre 5 ember kopogtat, és lefoglalna egy hétfőtől-péntekig tartó munkahetet?
safex 2013.08.22. 21:39:14 / # 82565
avatar
Nem kell fóliázni: nyugodtan fényeztess vagy rendelj egyedi szint vagy bármi. A probléma pont ugyanez... Érdekes lenne megmérni, hogy egy új autó és egy egyéves fényezés között mekkora a deltaE eltérés.
safex 2013.08.22. 21:35:27 / # 82564
avatar
Szia, szakvéleménynek azért nem állitanám be a véleményemet erről a kérdéskörről - de használd, ha gondolod hogy hasznodra lesz. A második kérdés nehezebb, mert én még nem láttam autót ami megfelelt volna a BKK hivatalos mérésén. Aki volt kint a Hősök terén multkor, az láthatta, hogy a sok sárga kocsi mennyire volt egyforma vagy különböző egymás mellett. (Mert ott aztán volt minden, az összes konkurensünk is kivitte a saját autóját. És szerintem egyedül egy sárgászöld Zafira lógott ki a sorból látványosan.) Ha szabad szemmel nézegeted az autókat, akkor az eredményt nagyon befolyásolja a távolság, a fényviszonyok és még 100 dolog. Mivel azonban a BKK műszerrel mér majd, ott mindez nem számit: a dobozt leteszik a motorháztetőre és az kiirja hogy jó vagy sem. (A doboz elzárja a külvilágtól a mérendő felüleltet, megvilágitja a saját lámpájával és adott szögben méri a visszaverődést. Az értéket összevetei a betáplált referenciával (RAL1023) és a megadott toleranciával. A BKK kézikönyvecskéjében benne vannak a fentiek paraméterei is, egy szabványos CIELab mérési tipust választottak éppen.) PS: minden taxist sok szeretettel várunk a frisseny megnyitott kilincs és tükörbontónkban. A BKK által kizárólag elfogadott fényezetlen, fekete, használt alktrészek nagy választékban, extra felárral...
donkihóte 2013.08.22. 19:18:23 / # 82563
avatar
Miért, évente fogják mérni? Hm, mosás, napsütés, uv sugárzás, meleg, fagy, sózás? Ezt komolyan gondolják, hogy évente fóliázunk? Ez egyik társaság keresetében sincs benne?
alelölülő 2013.08.22. 11:37:04 / # 82562
A dolog szépsége az, hogy a feltételek alakulgatnak, fóliázni meg már muszáj, hiszen sokaknak szeptember 1. a határidő. Érdekes lesz majd, hogy a most lefóliázott kocsiknak hány százaléka felel meg majd jövőre a színminősítő vizsgálaton. Persze nyuggerzsaru örökbecsű mondása azokra is vonatkozni fog, akiknek a kocsiján nem lesz jó a szín: így jártak. Ilyen hitvány, fosadék, dilettáns, az emberek életét tönkretevő tetves politikusok által írányított szerencsétlen országba születtek.

IST 882 2013.08.21. 23:09:09 / # 82560
avatar
Nem vagy túl bonyolult. Úgy is mondhatnám, egyszerű.
tomajer 2013.08.21. 21:32:53 / # 82561
Édesjóisstnem. A valóság meg az, hogy a Safex, hálásan köszönte a képet amit ma feltettem, a műhelyről ahol majd ellenőriznek. A most sárgán futó autókat még senki nem "ellenőrizte" ... az is lehet, hogy nem mennek át:-) Van még kérdés?
törölt felh. 2013.08.21. 21:12:37 / # 82559
avatar
Ha a BKK nem tudja milyen szín mintavételező gépet kell lehet illdomos használni.Akkor a s@rfex honnan tudja,hogy az ő általa árult fólia jó? Vagy mivel már fut az utakon s@rfexes sárga az lesz az etelon? Vagy a s@rfex már lepaktál kizárólagossággal a BKK-val is? Netán pont az ő emberei fogják ellenőrizni a megfelelést,és amelyik nem sz@ros fólia az már bukik is?

IST 882 2013.08.21. 16:22:02 / # 82558
avatar
Azt sem gondoltam,hogy valaki komolyan gondolja, hogy én ezt komolyan gondolom.
Oldalszám: 37