Hozzászólások száma: 261
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Etikai problémák- Hogyan itélkezik a "vérbíróság" nálatok? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
lakat 2006.02.11. 20:19:56 / # 80843
avatar
Pont itt van benne a sántitás.Nem minden utas tudja hogy jár neki a slejfni(külföldi,alkalmi utas)az ö panaszukat is vizsgálni kell.

törölt felh. 2006.02.11. 19:56:10 / # 80842
avatar
Köszi. Jó lenne, ha nem kéne őrizgetni.
lakat 2006.02.11. 19:33:21 / # 80841
avatar
Megnéztük.A következő tarifatábla készitésénél vissza térünk rá.Egyébként a belsö szabályoknak megfelelöen itt is alkalmazható lehet.

törölt felh. 2006.02.11. 19:33:02 / # 80840
avatar
Úgyis emelünk tarifát tavasszal:)))))))
Sas882 2006.02.11. 19:21:28 / # 80839
avatar
a tarifatábla cseréje pénzbe kerül...........
törölt felh. 2006.02.11. 18:34:35 / # 80838
avatar
Sanyi: Elárulhatnád, hogy fogadták bent a felvetést?!?
Csumi 2006.02.10. 19:11:25 / # 80837
avatar
Zoli! Zoli! Gyere már vissza a földre! Mindenbe azért nem kell belekötni:-)) Az etikás "ellenességed" már már vicces. Én nem akarlak bántani, sok mindennel egyetértek amiket írsz, (persze nem mindennel), de azért nézz magadba is! Vajon miért van az, hogy Te elég sok cég etikai bizottságát ismered, és néhány cégnél úgy gondolták, nem közös az utatok? Ezt már többször meg akartam kérdezni, persze nem itt, inkább személyesen, de most kijött. Vagy ha átmész a záróvonalon, és megbüntet a rendőr, akkor minden rendőr gazember? Lehet ítélkezni, véleményt mondani, de először TÜKÖR! Szerintem...
törölt felh. 2006.02.10. 14:59:53 / # 80836
avatar
Azért ez valahol sántít! Tehát, alkotmányos alapjogot sért, a bolt, ha a törzsvásárlóknak árengedményt ad? Akkor megyek feljelentem az összes számítógépkereskedőt! Meg a Tescót, amikor mindenféle kuponokért másnak olcsóbban adja az árut! És a Metrót, hogy be se enged, ha nem vagyok vállalkozó!
törölt felh. 2006.02.10. 12:43:56 / # 80834
avatar
Nálunk csak egy féle párizsi van három féle áron...

Kovács Zoltán 2006.02.10. 11:27:39 / # 80835
avatar
Szevasz Tom! Én igazán nem a címkiadásra gondolok, annak a jogszerűsége maximum "CSAK" etikai problémákat vet fel. Vannak viszont olyan "szabállyzatok" amelyek az alkotmányos alapjogokat sértik. Maradjunk talán a tarifa táblázatnál, hogy csak egyet említsek. Senki sem zárható ki semmilyen engedményből, csupán azért, mert nem tud falmutattni valamilyen multinacionális cégbeléptető kártyát. Ha a boltban van három féle párizsi, három féle áron, bárki megveheti, bármelyiket. Ha kijelentem, hogy te csak a drágábbikat veheted meg, ezt hívják negatív diszkriminációnak. A MOL egyszer már fizetett emiatt igen sok pénzt a versenyhivatalnak.
TOM 2006.02.10. 11:07:29 / # 80829
avatar
Szia Zoli.Azért volt olyan időszak amikor az etikai bizottságok tagjai leültek 2 hetente valamelyik cégnél és hosszú értelmes vitákkal próbálták meg egyszerűsiteni a dolgokat.Nyilván minden cégnél más jelleg dominál de voltak olyan megoldások ami egységesitette volna pl.a cimkiadást arra gondolván ha valamelyik kolléga céget vált legalább egy-két dolog egyezzen ne kelljen hónapokat tanulni újra.Működött ez sokáig aztán valamiért elhalt.A fegyelmi dolgok pedig minden cég belügye ebbe beleszólni csak csapaton belül lehet. Persze ha engedik....Üdv

Kovács Zoltán 2006.02.10. 09:06:20 / # 80833
avatar
Ez a válasz nekem is tetszik. Sok más vitás, jogsértő eljárást kellene még átalakítani. Azt azért jó lenne tudni, mért mindíg csak a 6x6 csapata nyitott a változtatásokra. MI VAN A TÖBBI CÉGGEL? Amikor egyszer azt mertem leírni a Taxisok Világában hogy, "...az etikusok lábbal, sáros lábbal tiporják az alkotmányt..." két órán keresztűl próbálták mosni a fejemet az én időmből.
törölt felh. 2006.02.10. 08:39:23 / # 80832
avatar
De nagy titkolózva berendelitek, ha peche van, akkor egy hétig zabszem nem fér a s..gébe, mert nem tudja miért kell bemennie, a saját idejéből bemegy, (vagyis kimegy a világvégére) és neki kell bizonyítania az ártatlanságát:(
lakat 2006.02.10. 08:22:10 / # 80831
avatar
Macipapa. Azért ne általánositsál,mert ez ebben a formában nem igaz.Azért mert egy panasz beérkezik,nem jelenti azt hogy mi el is kaszáljuk.

lakat 2006.02.10. 08:12:33 / # 80828
avatar
Szevasztok! Ez a tarifa tábla nekem is tetszik,sok vitás problémát megoldana. Megyek ma be a központba meg is beszélem Cobrettivel,hogy a mi tarifa táblánkra is ha lehetöség lesz kerüljön fel ez a szöveg.

Sas882 2006.02.10. 01:48:46 / # 80830
avatar
Az adóhatóság szabálya szerint köteles vagyok nyugtát adni a vevőnek, ha kér számlát, én minden esetben igy járok el. A nyugtát nem örizgetni kell, hanem odaadni jelen esetben az utasnak, ha gondja baj van, ez alapján reklomáljon. Nekem még soha nem volt ilyen ügyem,s nem is lesz. 1x 2x előfordult, hogy bekostoltak, hogy miért pörg az ora meg ilyen baromságok, megálltam, s mondtam, hogy itt vége az útnak, engem ne sértegessen, mit szólna hozzá, ha én lennék az Ő ügyfele, s azt mondanám röpke 5 perc után, hogy csal a munkájában, be akar csapni. Erre bocsánatot szoktak kérni. Az ilyen ügyek kivizsgálása csak úgy (lenne) hiteles, ha bepanaszoló is ott van, s majd Ő bizonyitja, hogy a taxis becsapta. Ez ugye nem igy müködik. Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nálunk szerintem normálisan müködik ez ügyben az etikai bizottság, bár én még nem tapasztaltam se pro se kontra, csak hallomásból itélek:) Azért sajnos mindig vannak probálkozók, nem egy utasomtól hallom, legutóbbi szori, hogy az állandó utasunkat valaki az óbudai auchantól 3700 ért vitte békásra, csak mert angolul beszét a barátnőjével. S nekem ciki, mikor megkérdezte hogy lehet ez, mert a Kolosy tértől nem volt annyi a fuvardij.

tomajer 2006.02.09. 23:45:43 / # 80827
Tisztességes felirat, szerintem is kivitelezhető! És akkor nem csóválja a fejét, az etikus, hogy miért a napellenző alatt laknak a kötelezően tárolt slejfnik:-)
törölt felh. 2006.02.09. 23:17:47 / # 80826
avatar
Hú de kíváncsi lennék, Lakat, és Cobretti véleményére erről a feliratról! Mi az akadálya, hogy rákerüljön a mi tarifatblánkra is?
macipapa 2006.02.09. 17:42:18 / # 80825
avatar
Csak számla, nyugta, blokk ellenében lehet reklamálni, panasszal élni minden más helyen. Sehol nem kötelezik a pénztárost arra, hogy a blokkot az vevő helyett ő őrizze meg - törvényt sértve - a vevő, a szolgálatot igénybevevő csak ezek meglétének bizonyítása után élhet panaszával, garanciális igényével. Ellenben a taxinál elég ha egy félrészeg betelefonál és már be is vagyunk rendelve, nekünk kell bizonyítni ártatlanságunkat, nekünk jár azonnal hátránnyal az "ügy kivizsgálása". Mindenféle képesítés nélkül ítélkeznek felettünk. Alapfelállás, a taxis mindig hazudik és az utasnak van igaza. Ez természetes is, mert droid van bőven, az utast kell megbecsülni.
Bbetyár 2006.02.09. 17:23:38 / # 80824
A tegnapi soproni utunk során, egy soproni kollégával utazva- találtam egy igen jó tarifatábla feliratot. Van még mit tanulnunk a fővárosban.

Oldalszám: 14