Hozzászólások száma: 261
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Etikai problémák- Hogyan itélkezik a "vérbíróság" nálatok? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bbetyár 2006.02.20. 19:32:09 / # 80904
pedig elhallgattam amit a rádión mondtál!! Hogy mi vagyok! nem meséled el?
hattomi 2006.02.20. 19:29:49 / # 80903
avatar
Kedves BB topictárs! T. Golyó! erről beszéltem neked a "full taxis királyoknak" az irásódból ez jött le, gratula nekik!!
Bbetyár 2006.02.20. 19:15:08 / # 80902
Kedves JWT topictárs! Kevéssé ismersz Te engem, ha azt gondolod, hogy én kérésre írok le bármit. Egy történetet írtam le, amit hallottam az URH-n. Aminek a folytatását mindenki úgy képzeli el a továbbiakban ahogy akarja. Te például úgy, hogy engem erre megkértek. üdv: BB
rigorigi 2006.02.20. 17:49:45 / # 80901
avatar
Véleményem szerint/gondolom nem vagyol ezzel egyedül/korszerüsíteni kellene az Etikai Szabályzatot.Talán egy kissé megváltozna a dolog.Bár minden szabály annyi ér,amennyit betartanak/és tartatnak/belőle.De sajnos nem ez a jellemző. /"mindenki egyenlő,csak vannak egyenlőbbek"/
törölt felh. 2006.02.20. 16:37:41 / # 80900
avatar
:-) No igen.
TOM 2006.02.20. 16:34:35 / # 80899
avatar
Szia Csogu! Mi a helyzet hogy érzed Magad? Üdv
rigorigi 2006.02.20. 16:32:54 / # 80898
avatar
"Bocsi,visszavennéd,leintettek?!"Inkább így!! Ingyé van.
törölt felh. 2006.02.20. 16:27:19 / # 80897
avatar
Hogy legyen viszonyítási alapod, hogy mennyire banális még a feltételezés is. Kb. erre annyi esély van, mint ha azt mondanák nekem, hogy látták JWT-t, amint térdel az etikás előtt és könyörög neki, hogy ne tiltsa le 2 napra. Nem igazán hinném el. Vagy ha neked azt állítanák, hogy láttak engem leülni egy pörkölt mellé (galuskával+ tejfeles, fokhagymás uborkasalátával), és 10 perc ücsörgés után úgy álltam fel, hogy nem nyúltam a kajához. Remélem, érzed ezekben a példákban a lehetetlenséget:-))
törölt felh. 2006.02.20. 16:19:12 / # 80896
avatar
Nem szorul a védelmemre a Betyár, de a félreértések elkerülése végett írom. Ha ismernéd, tudnád, hogy erre semmi esély sincs...sőt!
rigorigi 2006.02.20. 15:00:31 / # 80895
avatar
Te miért nem fuvarozhatsz"dupla tarifával",mondjuk olajcsere előtt? Kérdezd meg a volt"18-as Kicsit",mi a története az első két"kaució-fizetésnek"!Ő fül- és szemtanúja volt a"miértnek".Nem a csekkes forgalom az ok.
rigorigi 2006.02.20. 14:52:34 / # 80894
avatar
Ez nem a"62"Sannyi jellemzője,nem is hiszem el.Biztos előre"levajazták".Ő annyira"nem ellensége a pénzének",hogy "hármas brékre sem indult el/kb.1500 méterre volt a BALESETTŐL!!!!/,mert "tutizott" a hotelnál a"repteres előkére".El is vitte,mert egyedül volt.A Forgó pedig idegrángást kapott,Ő ült t"cső végén"A "brék" és a címkiadás között kb,7 perc telt el.
törölt felh. 2006.02.20. 14:40:03 / # 80893
avatar
Meg hasonlit arra a történetre is,hogy dubla tagdijat szedtek felújitás cimszóval ami enyhén szólva nem igazan sikerült,a pénztárat meg éppen ezért zárolták 02.13.ig nehogy kitudjon lépni aki szeretne mert igy csak fél havi tagdijat kellet vissza fizetni.Ami az én esetemben 23000ft minuszt jelentett,ezt szorozd meg annyival ahanyan kiléptek 13-16 közt és rájösz mennyit takaritott meg H.P a felújitássával.Persze köztudot.hogy ez nem csak az ő szürke állományából került ki.
törölt felh. 2006.02.20. 14:24:22 / # 80892
avatar
Ezt van aki elhiszi van aki nem.De a mobil telefonok korában és az emberi ravaszságal nem ér fel semmi.Mondjuk egyik felhivja a másikat,hogy fel fog venni egy cimet majd visszaadja letiltja magát keres egy etikás kollégát a csövön,hogy mindenki halja és megváltja. Mégegy csavart beleszőve ezt megbeszélik veled mint szerkeztövel.hogy ird meg mert akor hitelesebb a történet. Félrene értsél nem akarlak megsérteni,de ez a sztori után ez volt az első gondolat ami a Rádiós E.B-ről eszembe jutt.
Bbetyár 2006.02.20. 07:54:16 / # 80891
Sziasztok! Minden nap hoz valami újat. Olyasmi történt ma, amiről eddig csak hallottam, saját magam nem tapasztaltam. Nálunk igy működik a kutya, akarom mondani az EB! Történt ma éjjel: szereplők Alexander the LXII. és Thomas the DC. Kollégám Alex aki az EB-tagja felvett egy címet, majd visszaadta és kimért magának 24 óra tiltást, majd másik EB tagot -nevezetesen Thomas the DC- keresett és megváltotta a tiltást.

Zaccmester 2006.02.19. 19:36:55 / # 80890
avatar
Akkor még máshol. :) Hétköznapi polgárként pedig nem rémlik, hogy hallottam volna róla. :((( Idén is lesz? Akkor tutkóra ott leszek! :D
Kovács Zoltán 2006.02.19. 19:29:21 / # 80889
avatar
Tavaj május 24.-én mér meg volt az első. Talán ha 300-an voltunk rajta! HOL VOLTATOK?!
Zaccmester 2006.02.19. 17:26:30 / # 80888
avatar
Hali! Érdekes történet volt. Mindenesetre én ilyen élményeket nem szeretnék magamnak sose... Összefogás ötlet: nem lenne jó egy "taxisnap"? Mondjuk kijelölni egy napot (talán május-június magasságában), amikor lehetne tartani valahol a ligetben egy banzájt. Mindenki jöhetne, korra-nemre-társaságra való tekintettel, oszt lehetne ismerkedni. ;) Aztán ebből kialakulhatna valami hagyomány is évente. Na, ismerünk lelkes szervezőt? Betyár, Csogu, Tomajer?
Kovács Zoltán 2006.02.19. 17:02:17 / # 80887
avatar
Szevasz Csumi! Mindenféle jobbulást / Egészségi, és lelki./ kívánok neked. teljesen egyet értek az utolsó mondatoddal. Jó lenne már végre összefognunk a saját jólfelfogott érdekünkben egymással. Csá-CSUMI-Csá!
Kovács Zoltán 2006.02.19. 15:17:26 / # 80886
avatar
Egyszer volt, hol nem volt, valamikor jó tíz évvel ezelőtt, volt egyszer egy szenes pince. Gondolt egy nagyot három barát, és létrehozta belőle a Port-Said nevű becsületsüllyesztőt. Szükségét érezték két állandó taxisnak is. Az egyiket a tulajdonosok választották, ő a barátjuk, és egyben 5% erejéig a csendes társuk is volt. A másikat a porta hívta oda. Ez teljesen rossz gyakorlat, de ettől még így van. Na ez voltam én. Akkor sem azért csörgött a telefonom, hogy hozzak egy liter tejet. Akkor még nem lehetett tudni, mi lesz a hely sorsa, egy évig fog-e menni, vagy pedig ezerig. Mi ketten megpróbáltuk, össze is barátkoztunk. Az elején megállapodtunk abban, hogy egyikünk sem kezdeményezi azt, hogy erre a helyre bármelyik cég rádiót telepítsen. Ő tele-5-ös volt, én akkor Budáztam. Ő ma már nem taxizik, továbbra is tarjuk a kapcsolatot. Időközben összehaverkodtam a szemben lévő mulató / SANCHO/ tulajdonosával, itt sem dolgozott akkor még senki, és egyetlen cég sem. Jól ment a bolt, érdemes volt ehhez a kályhához visszajárni. Aztán egyik nap innen nem vittem el egy részeg aranykártyás utast. Jött a háromévnyi mezitlábazás. Teltek múltak az évek, a SANCHO-ban többszöri tulajdonos váltás is történt, mi ettől függetlenül maradtunk. Kialakult a mostani tulajdonosi kör, mi még mindig maradtunk. A mai főtulajdonos felhívta a Lengyel Sanyit, szeretné, ha régi ismeretségükre való tekintettel megszervezné egy taxiscég részvételét az üzlethez. Érdekes módon neki sem azért telefonáltak, hogy főzzön már egy kávét! Ekkor került oda a 6x6. Aztán én is odakerültem a 6x6-hoz. Mikor kiderült a felvételimnél, hogy én onnan dolgozom már sok éve, az Orbán Lajos hallani sem akart arról, hogy én ott megállhassak. Erre mondtam neki, akkor én be sem lépek a céghez. Majd közöltem vele, a dobókocka sem fog már sokáig onnan dolgozni, mert felsőbb érdekek ezt másképpen gondolják. Semmi gond nem volt a cég, vagy a srácok munkájával, csak beleszóltak bizonyos anyagi érdekek. Ekkor született az a megállapodás, miszerint addig is én odaállhatok, de más nem a cégtől. Nemsokára bekövetkezett az ominózus megállás a kolléga részéről. Engem eltávolítottak a cégtől, dobókockát is nemsokára kitették, úgy ahogy én megmondtam. Időközben a másik kocsmában is portaváltás történt. Az új kidobókkal nem sikerült zöld ágra verődni, pénzt akartak kérni, én, pedig nem voltam hajlandó fizetni. A kollégám közben abba hagyta a taxizást, így egyedül maradtam a harcra a kidobókkal szemben. Ez egy nyár elején volt, a régi brigád felhívott menjek velük az új helyükre dolgozni. Ezt a nyarat javarészt ezen a másik szórakozóhelyen töltöttem. Itt sajnos történt egy kis malőr. Az éjszaka egyik „császára” megtámadott az autómban, miközben innen vittem volna őt haza. Az eredmény neki orr és álkapocs törés, nekem bujkálás egész nyáron. Segíttek a srácok is, nem adtak rólam semmilyen információt a „császár” embereinek. Aztán a porta után lecserélődött a tulajdonosi kör is. A régi tulajemlítést tett rólam az ujjaknak, azóta is itt szoktam tanyázni. Ma már megközelítőleg sem olyan jó a hely taxis szempontból, mint régen, leginkább megszokásból megyek vissza. Nekem is csak meg kell állnom valahol. Ma már ebből simán éhen lehetne halni. Akkor abban az időben ez az egy hely volt amit – megállapodásunknak megfelelően- nem vittem be egy céghez sem. Ma már tudom, hogy ezt akkor nagyon helyesen tettem. Tényleg elzavartunk onnan mindenkit, cégest és mezítlábast egyaránt. Nekem is szükségem volt egy falat kenyérre! Nagyjából ez ennek a helynek a története, és nagyjából ilyen dolgok miatt születnek meg a legkülömbbféle megállapodások. Higgyétek el, más cégeknél is vannak ilyen, és ehhez hasonló érdekegyeztetések, ezekből mindig profitál a többi taxis is a cégnél.
törölt felh. 2006.02.18. 14:22:53 / # 80885
avatar
Húúú banyek... Mind1, koncentrálj a gyógyulásra!
Oldalszám: 14