Hozzászólások száma: 308
Ugrás a hírhez Oldalszám: 16
Témakörök > Hírek fórumai > Karaoketaxi Budapesten A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2009.12.17. 15:14:25 / # 76394
avatar
De akkor megkérdezem tőled te mindent tudó taxis. A Karaoké taxiba való? Mert szerintem szórakozó helyekre. Uramisten.

törölt felh. 2009.12.17. 15:12:22 / # 76393
avatar
Ez most komoly? Ennél jobban nagyon szépen kérlek, de ne járasd le magad. Ez nem pszichológia. Kevered a pszichológiát a szolgáltatással s annak igénybevételi szabályaival. Hidd, el komoly baj van nálad. Nem véletlenül voltál ilyen foglalkozáson.
törölt felh. 2009.12.17. 15:08:54 / # 76392
avatar
„valószínüleg 2 eset foroghatott fent, hogy nem kaptál tiltást: -jó haverjaid voltak az etikások -vagy féltek tőled.” A Főtaxinál? Látod, látod, nem ismersz. Én nem ismertem senkit senkivel sem voltam jóban. Ez alól kivétel a Csogu. De ez nagyon túlzás lenne, hogy ö neki döntő befolyása lett volna. Azt is kizártnak tartom, hogy féltek volna tőlem. Tudod én a 817-ik senki voltam. „Azért baszott rá, mert te ráütöttél a kezére és biztos emelt hangon kikérted magadnak a fütésszabályozó-készülékeddel való játszódást. És mert a barátnője előtt nem akart alul maradni. Megsértetted, huzigáltad az oroszlán bajuszát.” Látod megint miröl beszélsz? Ennyire értelmetlen vagy? Itt nincs azért meg nincs ütögetés. Nincs. Teljesen egyszerü a képlet nem? Kiváncsi lennék te mit kapnál azért ha bemennél a pékhez és rávernél a berendezésére egyett. Kiváncsi lennék milyen reakciot váltanál ki belölle. Ez nem tolerancia kérdése. Ezt úgy hívják, hogy érték. A Taxis értéke. Amit te még saját magad sem becsülsz. Ezért nem is várod el, hogy más becsülje. Igen. Ezért nem tiltott le senki. Miért is kelett volna? Kiváncsi vagyok. Komolyan. Indokold meg te kérlek, hogy te miért adtál volna ezért tiltást. Mindennek van ok és okozata. Itt az ok az volt, hogy rá vert a müszerfalamra ami olyan okokat válthatott volna ki ami számomra also hangon 3 millio forint kárt jelentett volna. Az okozat pedig az volt, hogy szájon vertem érte. Ok és Okozat. Ami sajnos belölled hiányzik. Pont ezért engedik meg az utasok ezt mert másnál ugylátszik ezt lehet.
mexikope 2009.12.17. 14:41:00 / # 76391
avatar
Szia! Biztos jó irányba mennek a dolgok?
mew 2009.12.17. 14:26:05 / # 76390
avatar
Egyébként vannak olyan pszichológiai foglalkozások, én is voltam már olyanon, amikor egy adott szituációt eljátszanak a jelentkezőkkel egy kis csoportban, ahol régi problémákra, konfliktusokra próbálnak rávilágítani, rekonstrukció formájában. Ez arról szól, hogy a másik fél viselkedését is neked kell eljátszani, tehát így könnyebb elfogadnod a másik fél gondolkodását. Nekem nagyon tetszett, ajánlom neked is, igazi drámák zajlanak le, volt aki sírt is. Érdemes a másik agyával is gondolkodni, egy kicsit felülemelkedni magunkon.
mew 2009.12.17. 14:16:13 / # 76389
avatar
Azért baszott rá, mert te ráütöttél a kezére és biztos emelt hangon kikérted magadnak a fütésszabályozó-készülékeddel való játszódást. És mert a barátnője előtt nem akart alul maradni. Megsértetted, huzigáltad az oroszlán bajuszát. És ezért sem tiltott le az Etikai Bizottság? Mi volt az indok? Miért nem tiltottak le? Megütsz egy utast és nem tiltanak le egyetlen napra sem?
törölt felh. 2009.12.17. 14:11:47 / # 76377
avatar
Olvass, kérlek a sorok között. Én nem azért basztam pofán, mert a fűtés szabályozómmal játszott. Hanem azért mert rácsapott a műszerfalamra. Tudod ez egy olyan autó volt, ami belső nyomásra is kinyitja a légzsákokat. Amiből az én autómban 16 darab volt (ugye ez mentette meg az életemet.). Darabja 300.000ft.

mew 2009.12.17. 14:11:36 / # 76378
avatar
valószínüleg 2 eset foroghatott fent, hogy nem kaptál tiltást: -jó haverjaid voltak az etikások -vagy féltek tőled.

mew 2009.12.17. 14:09:58 / # 76388
avatar
Nem tudtam, hogy mercid volt.
törölt felh. 2009.12.17. 14:08:59 / # 76387
avatar
Azért még azt se felejtsük el így hirtelen, hogy 20x voltam etikán, de egyszer sem kaptam tiltást. Miért? Mert egy Szolgáltatást végeztem s a szolgáltatásnak vannak bizonyos feltételei. 20 hónap alatt 1x tiltottak le 3 napra, mert azt kívántam mondani egy etikásnak, hogy faragjon vissza a velem használt hangsúlyából és stílusából. Amit valljunk be így rögtön, hogy nekem volt igazam. Csak ugye a Taxi4 etikai bizottsága pont ugyan olyan mint te.

tomajer 2009.12.17. 14:03:06 / # 76386
Hallo!!!

mew 2009.12.17. 14:01:17 / # 76385
avatar
Egyáltalán nem vagyok szolgalélek. De az utas FIZET, tehát bizonyos szinten toleranciát kell tanusítani. Már nyomta a kedves utas a rágóját az ülésem alá, tervezem is hogy a kaputelefonjára nyomom, még nem szántam magam rá, de ez más. Kicsivel többet taxiztam már, mint Te, de nem is ez az érdekes. Tapasztalataim tehát vannak. Egyébként ha valakit ezért pofánbasztál és én vagyok az etikás, kirúgtalak volna.
törölt felh. 2009.12.17. 13:58:02 / # 76384
avatar
Az a baj, hogy az ilyen gondolkozású emberek miatt tart itt ez a szakma, mint most. Pont az ilyen embereket kellene azonnal eltiltani, mint te. Arról egyetlen kezdő taxis sem tehet, hogy ebbe a szakmába ilyen könnyen be lehet kerülni. Mert valljuk, be mi kell? 500.000ft Kp és egy Autó. S lám taxis is lett. De erről nem az ujj onnan belépett taxis tehet. Amikor még tudattak volna a taxisok a saját érdekükbe tenni bármit is akkor nem tettek. Teljesen felcserélődött a Szolgáltatás fogalma s annak igénybe vétele. Ebben az a szomorú, hogy te így is gondolod, hogy ez a helyes. Miközben nem. Nem ez a helyes. S már megint a Mercedesem a téma. Azért vettem ezt a Mercedest, mert külföldön is dolgoztam. Ott ezt megkövetelik. De ne felejtsük el azt sem, hogy kint ezt meg is fizetik. Csókollak drágám.
törölt felh. 2009.12.17. 13:51:35 / # 76383
avatar
Már ne haragudj szívem, de te ugyan olyan taxis, vagy mint a TX….! Nem? Mi nem volt érthető abban, amit leírtam? Nekem nincs problémamegoldó kepeségem? 20 hónap alatt 1x sem nyomtam 3as bréket. Sőt még segítséget sem kértem soha, hogy nem szeretne fizetni az utas. S igen én egy szolgáltató vagyok. Ebben teljesen igazad van. De mint szolgáltató megválogathatom az utasaim és lehetnek bizonyos elvi kéréseim. S egyébként igen. Simán megtehetem azt, mint egy sima ember. Sőt még többet is megtehetek. Te felcserélted a szolgáltatót a szolgálatba vevővel. Komolyan. Ez a baj veled. Ma már nem a Taxis szolgáltató mondja meg, hogy mi legyen, hanem a szolgáltatást igénybe vevő. Tudod, mindenhol ez pont fordítva van. Nem árt tudnod azt is, hogy egy bizonyos szintet valóban elnéztem. De azon a bizonyos vonalon, ha valaki átlépet az bizony én nem szolgáltam tovább. Nem vagyok alkalmas egy ilyen fajtaszolgáltatásra? Te gondolkozol, miközben ekkora marhaságokat írsz? Leírom neked még egyszer, hogy az eszedbe vésd. A taxizásnak arról kell szólni, hogy A pontból B pontba elfuvarozod. Ennyi s nem több. Ezen felül minden extra szolgáltatás. Te is egy szolgalélek vagy. Számodra felfoghatatlan, hogy egy fűtés tekerésért valakit pofán baszok? Egyértelmű. Ahhoz az utasnak semmi köze nincsen. Én se megyek be a pékségbe, és ha fázom, feltekerem szó nélkül a fűtést. Tudod, van az a szó, amit te nem is mersz, mert te erre azonnal bólogatsz. Ez a szó a KÉREM! Ez nem egy önkiszolgáló étterem ahol az utas kedvére játszhat a sokszázezres értékű berendezéssel. Nekem az a panel 800.000 ft. S igen ez egy eléggé nagy indok szerelmem. Te már nem lázadsz.. te szolgalélek lettél. Na, ez a különbség közted s köztem. Remélem eléggé világos voltam.
mew 2009.12.17. 13:15:12 / # 76382
avatar
Az a baj, hogy mindenfajta szelekció nélkül lehet mindenkiből taxis. Vannak különböző emberek, ebbe a szakmába mindenki jöhet. Fogatlan, agresszív, hülyevezető aki 150-el megy a gyorsforgalmin, idióta, stb. Ez a szakma azért tart itt, mert csak a pénz számít. Hülyebarom, fizesdd a tagdíjat!- ez a mottó.- Más nem számít. Az, hogy ezzel a szakma nívója a béka valaga alatt van, kit érdekel? Szégyen, ahol tartunk!!! Az összes taxivezetőnek le kéne mondania! Tönkretették a szakmát! Tejfölösdobozt is lehetett használni szabadjelzőként a 80-as években! Most már csak műanyag dobozt, de minden más maradt. Bizonyos fokú kultúrához kell kötni a taxizást, és ne az számítson csak, hogy "A" kat. Mercedesz! Leszarom a Mercedeszt, ha egy bunkó vezeti sportcipőben!

mew 2009.12.17. 13:06:22 / # 76381
avatar
Mégegyszer mondanám, hogy ezt a Fórum dolgot külön regisztrációhoz és taxis tevékenységhez kellene kötni, mert ha ezt kivülállók is olvassák, akkor még tovább süllyed a megítélésünk. Komolyan mondom, egyikőtök ocsmányabb stílusban ír, mint a másik. Valaki írta, hogy pofán vágta az utasát (!!!), és még erre büszke is! Hát természetesen vannak konfliktusok, de ha te 20x voltál másfél év alatt etikán, akkor azt hiszem nagyrészt benned van a probléma megoldó képesség teljes hiánya. Ne feledd, te egy szolgáltató vagy, aki nem teheti meg azt mint egy sima ember! Bizonyos szintig tűrnöd kell, természetesen bizonyos határig(kb. kurvaanyázásig, verekedésig). Azt gondolom, az irományaid alapján, hogy nem vagy alkalmas a szolgáltató szektorba, hiányzik belőled valami, ami ahhoz kell, hogy ezeket a konfliktusokat kezelni tudjad. Az erőszak nem a megoldás kulcsa! Az erőszak erőszakot szül. Számomra felfoghatatlan, hogy a fűtés feltekerésért valakit pofánbaszol! Én is rábasztam volna a műszerfalra a pénzt, ha rábaszol a kezemre. Nyilván ha min. értelem van az utasban, akkor engedélyt kér és nem kezdi piszkálni a cuccot, de ez nem indok semmire!

Kempes 2009.12.16. 16:33:16 / # 76376
avatar
ja ja. félre állsz fújsz egyet és hess tova a következő kanyarba. igazad van.
törölt felh. 2009.12.16. 15:35:27 / # 76375
avatar
Leírnám, hogy milyen kollégák vannak, s miket engednek meg. De a kutyát nem érdekli.

törölt felh. 2009.12.16. 15:34:07 / # 76374
avatar
De azért reagálnék erre az irásodra kedvesem. „Kolev te olyan egyszerü vagy, mint egy bot” Meglehet szívem. De ne féltékenykedj. Megjegyezném, hogy nagyon humoros vagy hercegnőm. „Az nem zavart, hogy Kolev egy terhes kismamával és párjával száguldott át az egész városon, aki hátul feküdt, persze biztonsági öv nélkül??? Vagy ez más ugye!?” Te mit tettél volna? Tegyük fel a te feleséged és a te pulyád ült volna az autóba? Simán megtehettem volna azt, hogy bocsánat ez nem mentő. Márpedig maguknak arra van szükségük nem pedig taxira. Meg csinálhattam volna? Simán. Itt arról volt szó életem értelme, hogy mennyire voltam emberséges. Kíváncsi lettem volna a fejedre mikor azt mondtam volna, hogy ez nem mentő. Kíváncsi lettem volna a fejedre, hogy 50-el közlekedek, úgy, hogy közben a feleséged bármikor megszülhet. E helyett mit tettem? A lehető leggyorsabban elértem a korházba. Baleset volt? Nem. Ha lett volna? Így jártak. Ez nem mentő ez taxi. Bevállalták? Be. „Kolev! Ne haragudj, de én meg téged nem tartalak kolegának, a viselkedésed, a hozzáálásod, a nagyképüséged miatt: 980 Ft-os fuvar, a hölgy fejtámlába nyomodott feje, itt a fuvar vége... Mekkora király vagy?” Ugye? Szerintem is király vagyok s örülök, hogy ebben egyet értünk. De. Egyet ne felejtsünk el édesem, hogy ez még mindig egy taxi s nem egy büfés kocsi. Itt még mindig megkövetelhető az általam elfogadott viselkedési mód. Aki nem így viselkedett az repült. Ha te ezt megengeded, akkor nagyon sajnállak. Viszont azt ne felejtsük el, hogy pont az olyanok miatt, mint te próbálják az értékedet egy büfés kocsihoz hasonlítani. Mert te kedves szerelmem megengeded, hogy egyenek az autódba. Kiemelnék egy két dolgod ebből a mondatból, amit fentebb írtál. „! Ne haragudj, de én meg téged nem tartalak kolegának, a viselkedésed, a hozzáálásod, a nagyképüséged miatt” Tudod ebben az a szomorú, hogy te felháborítónak érzed ezt a viselkedést miközben ezek teljesen elvárható, dolgok mindazok után, hogy nem engedem a kedves utaskát kajázni, hangoskodni, s még minden olyan dolgot művelni a taximban, ami számomra nem elfogadott. Mindennek van határa életem. Kinek mi a határ vonalai. Az, hogy neked ez a határvonal sokkal, de feljebb van, arról sajnos csak te tehetsz. Neked úgy látszik, beleférnek ezek a dolgok. Tudod, a mai utasok el vannak kényeztetve. A mai utas azt hiszi, hogy ö bármit megtehet. Mert te és a hozzád hasonlóan gondolkodó kollégák ezt megengedik nekik. Mindezt úgy, hogy elfelejtik, hogy egy szolgáltatást vesz igénybe. Én kibasztam a kocsiból mindenkit, aki nem úgy viselkedett. Nem kapcsoltam be nyáron a klímát, mert az utaska azt szerette volna. Az tudod egy extra szolgáltatás. Erről a Ricsi is tudna mondani egy példát, hogy én mit mondtam az utasnak, ha klímázni szeretett volna. Elítélsz miközben ez a helyes viselkedési norma. Egy utasnak egy dolga van. Beül, elmondja az úti célját s a végén fizet. Ha kulturáltan kíván beszélgetni, akkor még, beszélgetek is vele. Ezen felül már minden extra szolgáltatásnak minősül. Én ezt így gondolom. Úgy hiszem, hogy ez lenne a helyes. Én nem erotikáznám meg az édesanyámat pár forintért, mint ahogyan te teszed. Ebben amúgy az a probléma, hogy a nagy öreg Etikások is úgy gondolják, hogy az utasnak mindent szabad. Ezért voltam ennyiszer etikán. Ha jól számolom, akkor legalább 20x voltam 20 hónap alatt. Nem túlszámlázásért nem Etikátlan címfelvétel miatt vagy netán késés miatt. Szimplán utas panaszok miatt. Mert én nem engedtem meg azt, amit sok más kolléga mosolyogva, énekelve megengedett. Kiemelnék 2 példát. Az első még nem is volt az utasom. Átnéz a csávó egy másik autóból és beszólt, hogy a k anyámat. Erre fel még lelocsolt így autón belül egy pohár sörrel. Utána mentem és elvertem. A csávó betelefonált és behívtak etikára. Úgy fest ezt még te is mosolyogva tűrted volna. Mert hát, jaj, istenem csak egy taxis vagyok, ezt lehet. Etikán csak azért nem kaptam tiltást érte, mert nem volt az utasom. De ha az utasom öntött volna le és ennek ellenére én szájon vertem volna az már bűntett lett volna s járt volna érte a tiltás. Szánalmas. A második ilyen eset már a Taxi4nél volt. A felvettem egy rózsadombi címet. Várakoztam 10 percig. Majd reklamáltam, hogy nincs utasom. Diszpécser közli velem, hogy jönnek, de a csávó problémás. Mondom dejó akkor elmennék. Nem mehetek, mert már jön. Ugye óra be s várás. A 18dik percnél leérkezik a nagyon gazdag 17 éves fiúcska s két barátnője. Az órában már igencsak volt várakozás. Szóvá is tette. De én ezeket egy mondattal elrendeztem mindig. Akár ki is fizetheti, és viszlát. Mindenfajta köszönés nélkül beröfenti, hogy Mamut. Zsilett. Elindulunk. Majd egy kis idő múlva észreveszem, hogy a fűtés szabályozómmal játszik. Majd rácsaptam a kezére, hogy ez nem a melegedő, ha szeretne, valamit kérjen. Majd mikor már a mamutnál jártunk beröfentette, hogy ö a Moszkva teret mondta. Az órában 1500ft volt. Ezt az összeget rácsapta egy erőteljes tenyeressel a műszerfalamra. Majd még a kocsiból ki szeretett volna szállni. Elkaptam a fülét behúztam és álcsúcson vertem. Az én értékemben senki sem tehet kárt. Közlöm e tényt a diszpécserrel s mondja, hogy no para intézi. Úgy elintézte, hogy a köv címfelvételemkor már jött is az üzenet, hogy kedden etikára legyek kedves. No para. Intézi. A Taxi4 etikai bizottsága kiváló. Az egyik hiéna, a másik tolvaj, a 3dik alkoholista. Fantasztikus bizottság. Nem kaptam semmit. Majd következő etikán hozták fel, hogy ők milyen aranyosak, mert a múltkor se adtak ezért semmit. Miért is?????????? Tudod szerelmem ez a szégyen, hogy ilyen emberek ítélkeznek feletted s az, hogy olyan taxisból meg rengeteg van, mint te, vagy mint bubic. Ez a szégyen s nem az én viselkedésem. Volt itt régen egy tök jó logo. Kirakhatnád a kocsidba. Itt fagyizhatsz itt …. Na csókollak szerelmem kedvesem kedves Tx vagy mi a bánat a nicked.

törölt felh. 2009.12.16. 14:35:19 / # 76365
avatar
Ez a szakma nem tartana ott,hogyha sok kolev lenne benne.Ezt sose feled kislányom...Tx vagy mi a neved...

Oldalszám: 16