Hozzászólások száma: 702
Oldalszám: 36
Témakörök > Droszt Híradó > Segítség !!! Taxis akarok lenni. A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
totitomi 2019.08.06. 14:02:53 / # 350114
avatar
Elhiszem, de Te is hidd el, hogy amikor nem jön be a kollega reggel és 2 ember helyett melózol az nem olyan kellemes.Nektek nem kell más helyett dolgozni, annyit keresel amennyit kinnt vagy.Rajtad áll!Állítólag annyi az utas, hogy nem bírjátok, bár lehet ezt csak kifelé kommunikálja a vezetésetek.
totitomi 2019.08.06. 13:54:47 / # 350113
avatar
Értem, és köszi még 1× a korrekt válaszokat.Ez a vendéglátás is már csak ilyen szakma, ha maszeknak dolgozol.Mondjuk idén kiharcoltam, hogy 21 év után fizessen 1 évben 7 nap szabit 100% keresettel.Szóval, mint látod nem vagyok az a ugrálós fajta 98 óta nyomom egy munkahelyen.Előrelépési lehetőség nincs, gondoltam váltok, ha kb. ugyanezt a pénzt megkeresem.Van 2 óvodás kislányom, kamionozni nem akarok, bár egy gyerekkori barátom azt csinálja és lenne lehetőség mellé menni.Állandó fuvar magyar-német autógyár között, de az év felében nem alszok itthon.Fizu jó(490 nettó), de feleségem nem akarja.Szóval 100 szónak is 1 a vége!Kiba....úl elegem van a vendéglátásból és szakmát akarok váltani így 40 felett!
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.06. 13:05:23 / # 350112
avatar
De akkor miért nincs fizetett szabadságod? 
Egyébként igen, szarrá dolgozzuk magunkat, és biztos vagyok benne, hogy nem keresnek napi 40 ezreket a haverjaid. Esetleg vannak ilyen napok, amikor összejön, meg az sem mindegy, hogy hány óra alatt....Vagy még úgy kereshetnek "jól", ha nem tesznek félre semmit a vállalkozásra. 
tomajer 2019.08.06. 06:20:00 / # 350111
Ennyi.Hidd el, így az okosabb.
totitomi 2019.08.05. 22:43:03 / # 350110
avatar
Már miért hazudtam volna?Be vagyok jelentve napi 8 órára, táppénz(nagyjából semmire sem elég)az van + nyugdíj is lesz vmennyi biztos.Akkor ezek szerint szarrá dolgozzátok magatokat a megélhetésért!Kitarást Nektek!!!Maradok a vendéglátásnál ameddig bírom a haveroknak meg megmondom, hogy nem vagyok kíváncsi a süket dumájukra, mert mostmár tudom az igazságot!
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.05. 22:26:52 / # 350109
avatar
Tehát akkor nem mondtál igazat, azt mondtad, hogy legálisan keresel 350-et...erre most kiderül, hogy nem volt szabadságot, akkor gyanítom, hogy táppénz és nyugdíj sincs...tehát úgy keresel 350-et, hogy havonta masszívan félre kell tenned ebből, hogy a későbbiekben ne kerülj csődbe. 

Azt, hogy a haverjaid miből vettek autót, nem tudom, de feltalálták az úgynevezett "hitelt" (ezt a szót minden taxis ismeri), aminek a segítségével örömmel taszítják rabszolgasorsba magukat az emberek. 

Azt senki sem mondta, hogy hobbiból csinálja bárki a taxizást, de szerinted mi a reális havi jövedelem egy olyan embernek, aki 3-4-5 milliót befektet, és heti 6x10 órát dolgozik? Hát nem 250 ezernek kéne lennie...
taxisbácsi 2019.08.05. 22:09:40 / # 350108
avatar
Ja és egy betegség,baleset,valaki neked megy,hónapokig nem tudsz dolgozni,csak a költségek,évekre lecsúszhatsz... Pengeélen táncolnak a taxisok,ez az igazság! Egy jó tanács: ne droidot kérdezz,hanem vállalkozót aki legalább 5 éve csinálja,és nincs hitele,viszont saját a kocsija! Jó keresést!
taxisbácsi 2019.08.05. 22:03:36 / # 350107
avatar
Ez ugyanolyan rossz mint a vendéglátás! Sőt! Hétvégéd,ünnepnapod nem lessz,viszont éjszakázhatsz,mindezt bérautós droidként 4 órás bejelentéssel,tehát ha abbahagynád még munkanélkülit se kapsz,nehogy talpra tudj állni! Rohadt könnyű lecsúszni taxisként... ja,és ingyen kajád se lesz,csak helyette néhány veszélyes utas! Ha 350-et keresel,és kajára se költesz,midezt tisztességes bejelentéssel,akkor nagyon meg fogod bánni! Vendéglátóból taxiba,olyan mint csödörből vederbe,csak itt nem kapsz fizut,hanem állandóan fizetsz!
totitomi 2019.08.05. 21:43:16 / Módosítva / # 350106
avatar
Köszönöm a válaszotokat!Ezek szerint heti 6 napot dolgozva(22×25e/nap+2×50e/nap=650E-400E=250E) lehet kb ennyit keresni.És, ha még bérled is a kocsit akkor 60e/hét kb., ha jól hallotam, akkor nem keresel semmit.Akkor ezt mindenki hobbiból csinálja és másból él!!!????Haverok 1 évig béreltek, utánna sajátot vettek.Mibőőől???Na van 1 öreg taxis aki é vek óta nálunk kajál, ezek után Őt is megkérdezem.Egyébként vendéglátásban melózok 25 éve és hidd el én sem voltam szabin ez idő alatt amit fizettek volna.Üdv, Tomi
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.05. 20:58:28 / # 350105
avatar
Egyébként már régóta megfigyeltem a kollégáknál, hogy napokig panaszkodnak, és mondják a közzel 0 bevételeket, aztán amikor nagyritkán kifognak egy erősebb napot, rögtön úgy mondják, mintha természetes és teljesen alap dolog lenne 40-50-60 ezreket összeszedni. Aztán hetekig hallgatjuk a droszton, hogy azon az egy napon a szerencsétlen éppen összeszedett nagyobb pénzt, aztán amikor elmúlik a varázs, jön a többi 15 ezres nap...
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.05. 20:52:16 / # 350104
avatar
Igen, azt akartam is írni, hogy meg kell nézni, hogy ezek a "40 ezres" haverok mennyiért tankolnak, meg milyen kocsiban ülnek. 
Én pénteken este 9-től hajnali fél 6-ig kint rohadtam, aztán elegem lett, és 25 ezer forinttal a zsebemben hazamentem...ennyit a 40 ezres napokról, és péntekről beszélek, nem hétfő, kedd, meg szerdáról. 
tomajer 2019.08.05. 20:25:57 / # 350103
Azt a havi 350-et ott ne hagyd!!!
Szépek ezek a bruttó bevételek, de mindeni elfelejti a valós számokat mellétenni.
Nézd meg a negyvenezres haverokat, mennyiért tankolnak éppen ...   én azt tapasztalom, hogy három öt, netán tízezerért ....   nnamerolyanjómegy.

Ésakkor:
Felejtsd el a táppénzt, a fizetett szabadságot, a kafetériát, a jutalmat, és majdan a nyugdíjat.  Ezek mind ismeretlen fogalmak a taxizásban.
Itt csak költségek vannak ...  akkor is, ha beteg vagy, akkor is, ha elmész két hét szabira ....   és akkor is, ha betöltötted a 65. életévedet.
Mi mindig csak fizetünk ...   mert olyan jól keresünk, hogy van miből.
A taxiban, kizárólag sofőrnek lenni veszteséges.  Mindenki más qrva jól él belőle! :-(
tomajer 2019.08.05. 20:21:40 / # 350102
Jajjmááá ...  minden nap meg lehet csinálni!!!
Legfeljebb, 30-32 órát kell dógozni :-)
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.08.05. 19:45:41 / # 350101
avatar
Érdekelne, hogy melyik napokon lehet 40 ezreket megcsinálni. Megkérdezed haverjaidtól? Mert akkor én csak azokon a napokon fogok kimenni. 
A 350 ezer/hó egy elég optimista számítás a kiadások tekintetében, na meg minden hónapban vannak meglepetések (gyorshajtás, lerúgják a visszapillantód, stb...). Az a 350 inkább 400-450 ezer, de ha autót bérelsz, akkor még több. 

totitomi 2019.08.05. 18:54:34 / # 350098
avatar

Sziasztok!

Még én sem taxizok, de az utóbbi 1-2 évben 2 ismerős is elkezdte.Nagyon odavannak értre, nem nyavajognak állandóan.Ezért nem értem, hogy itt mi ez a nagy lebeszélés a szakma iránt érdeklődőknek.Ok, hogy sok a kiadás(kb.350e/hó), de napi 40e bevételt mondanak ami ugye csak 20 nappal számolva 800e/hó.Akkor most, hogy is van ez?A haverok menőznek vagy itt nem akarják már, hogy több kolléga legyen.

Köszi, ha válaszoltok!

Üdv, Tomi

Ui:Ja és nem börtönből szabadultam, legálisan melózok havi 350-ért, de már 20 év után unom a kötöttségeket.

tudomis(kibic) 2019.05.22. 20:47:54 / # 349944
avatar
Szia Piroska! Ha annyi pénzed van, hogy taxivállalkozásba kezdenél, ajánlok jobbat. Ott is vezetni kell és, ha vannak disznó utasaid azok a raktérben helyezkednek el. Csinálj egy C/CE urambocsá + D/DE jogosítványt és Te leszel isten lánya... Bejelentetten eléred azt a pénzt amire tippelsz. (350E netto) Ha már váltani akarsz... (Ezek a járgányok már automaták! )
anyahajókabinajtóhajtogató 2019.05.22. 18:23:14 / # 349943
avatar
Ha nettó 280-at megkeresel, heti 40 órában, és még be is vagy jelentve, akkor ne kezdj el taxizni. 
Nőként meg főleg ne. Küzdősport múlttal rendelkezem, és nem 60 kiló vagyok vasággyal, és még nekem is kihullik a hajam a sok tróger utastól. 
Ráadásul most már olyan sokba kerül fenntartani egy taxisvállalkozást, hogy már kb. 3 hetet kell dolgoznod, hogy 0-án legyél....és akkor a negyedik héten összetörnek/nyaralni mész/beteg leszel, és az egész havi munkád 0. 
Ezenkívül senkitől se várj segítséget, te már csak egy robot leszel, akinek időben fizetnie kell minden kiadást, de ha meg más hibájából neked bevétel kiesésed lesz, akkor így jártál...

Vannak persze jobb napok, meg jobb hónapok, de egy év az nem 30 napból áll....idén iszonyat gyenge a buli, akinek meg "jól megy", azok elfelejtik, hogy 14 óra munka (heti 7-szer) se az embernek, sem pedig az autónak nem jó hosszútávon. 
red queen 2019.05.22. 17:05:02 / # 349941
Értem, és köszönöm a részletes választ, bizony könnyű ezek szerint váratlan kiadásokat is szerezni, nem követem el azt a hibát hogy összekeverjem a bevételt a jövedelemmel, kedvem szerencsére meg maradt, de látom hogy sehol sem fenékig tejfel az élet!
pupák 2019.05.22. 15:57:31 / # 349940
avatar
Erre nem lehet racionális választ adni. Egy olyan hónapban, amikor éppen az éves vizsgára viszed az autót és kifizeted a drosztengedélyt, esetleg cseréltetsz egy garnitura nyári gumit, olajat cseréltetsz, órát hitelesíttetsz, sárgaságot ellenőriztetsz és még át is nézeted a kocsit műszakilag - abban a hónapban kb. semmit. Egy januári hónapban, amikor nincs túl nagy hideg, vagy hó, és mindenki a karácsonyi kiadását spórolja vissza - semmit. Ha neadjisten véletlenül összetörik az autód, vagy lebetegszel jópár napra - semmit. Ha véletlenül belefutsz egy NAV-ellenőrzésbe és találnak valami büntethetőséget nálad - akkor se marad semmid. Hogy akkor miért is van mégis ennyi taxista és miért nem menekült még el inen mindenki?... Talán mert itt ragadtak régről és most 40-50 éves kor felett semmi esély egy új szakma kitanulására, vagy egy állásinterjúra bekerülésre. De mindezt úgysem fogod elhinni nekünk, mert biztos akad az ismeretségi körödben taxista, aki áradozik arról, hogy milyen hatalmas bevételekre tesz szert... csakhogy a bevétel rettenetesen messze van it a jövedelemtől.Na ez jó hosszúra sikerült - lehet megcáfolni a szavaimat)), csak akkor nem fogom tudni megérteni a barátaimat, akik más-más cégnél taxiznak, hogy miért folyton az a válasz egy buli szervezésekor, hogy: "jajjjajj nem tudook menni, mert dolgozni kell!"
red queen 2019.05.22. 13:25:40 / # 349939

Mennyi a reális, legális, nettó bér átlagban?

Oldalszám: 36