Hozzászólások száma: 170
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Könnyebben, de drágábban jutnának droszthoz a taxisok egy javaslat szerint A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
szálka 2011.06.22. 15:40:46 / # 52524
avatar
Azért érdekes, hogy ez a György István mennyire preferálja az elektronikus jegyrendszert a BKV-nál, és Metál Zoltánnak is valahogy szóba kellett hoznia a mai napon. Nem szoktak ők beszélgetni.......???????
szálka 2011.06.22. 15:37:14 / # 52523
avatar
Most te kire célzol? Mert a Nagy Elek Erdélyből jött Magyarországra. György István meg legfeljebb turistaként volt külföldön. ( ha nem tévedek )
alelölülő 2011.06.22. 15:17:48 / # 52522
Aki '80-as években évekig hivatalosan külföldön dolgozhatott, azt mind beszervezték, különben nem mehetett ki. A gengszterváltásnál meg 3/3 maffiamódszerekkel szervezte ki az államvagyont.
alelölülő 2011.06.22. 15:12:06 / # 52521
Ezeknek a szerencsétlen orrtúró seggfejeknek fingjuk sincs semmiről, de döntéseket hoznak. Megnézhetnék a számlázásukat, hogy himihummi lettitaxikat leszámítva hány taxitársaságnak állítottak ki már drosztengedélyért számlát.

hiénakutya 2011.06.22. 14:07:23 / # 52520
Itt egy kis anyag Nagy Elekről is. Valaki meg keressen rá erre a György Istvánra!
tomajer 2011.06.22. 14:06:35 / # 52519
[font size=4][b]Húsz igen szavazattal, 11 tartózkodás mellett fogadta el a közgyűlés az új taxidroszt-rendeletet, amely jövő januártól lép hatályba. E szerint az eddigi évi 20-ről 30 ezer forintra nő a droszthasználati díj. György István főpolgármester-helyettes ezt azzal indokolta, hogy a tarifa öt éve változatlan.[/b][/font]

nyuszicsiga 2011.06.22. 13:55:39 / # 52518
avatar
Vitézy úr rövid életrajza: 1985-ben született. Édesapja Vitézy László filmrendező, tévés szakember, édesanyja Dr. Hankiss Ágnes (Erdős Ágnes) fideszes európai parlamenti képviselő, pszichológus, író. Anyai nagyapja Erdős Péter jogász, popmenedzser, egyik apai nagybátyja, Vitézy Tamás üzletember, Magyarország 100 leggazdagabb embereinek egyike, másik apai nagybátyja, Vitézy András, Antall József volt tanácsadója, a BÁV egykori vezére, az LRI korábbi miniszteri biztosa, jelenleg a Paksi atomerőmű Zrt. Igazgatótanács tagja. Féltestvére Vitézy Zsófia, Orbán Viktor unokatestvére.

tomajer 2011.06.22. 10:25:58 / # 52515

tomtom6 2011.06.22. 02:18:07 / # 52514
avatar
Ha jól olvasom ezt a tervezetet , akkor az idén meghosszabbított drosztengedélyek a lejárásukig, vagyis 1 évig érvényesek és még a régi , hagyományos módon adják ki. Jól értelmeztem?

tomajer 2011.06.21. 08:45:15 / # 52513
[b]Tisztelt Kollégák! A Fővárosi Közgyűlés 2011.06.22.-i ülésének 10. napirendi pontja a [b]"Javaslat a Budapest Főváros közterületein a taxiállomások létesítéséről, használatának és üzemeltetésének rendjéről szóló rendelet megalkotására". Mindenképpen javaslok egy tiltakozó levelet elküldeni a Tarlós István Főpolgármester úr részére, hiszen ha ez a rendelet módosítás életbe lép akkor nem csak a Budapesti hanem a vidéki taxisok is ki lesznek zárva a reptér érkezési szintjéről. Ugyanakkor érdemes ebbe belevonni a szerződött partnereket is hiszen a civil társadalom ugyanúgy nem hajthat be ezentúl az érkező oldalra! Tarlós István - Elérhetőség: Főpolgármesteri Hivatal Budapest. V. kerület Városháza u. 9-11. Bank épület 209. szoba Tel: +36-1/327-1677 E-mail: tarlosistvan@budapest.hu Üdvözlettel: Farkas Zsolt elnök TGFSZ[/b]

Egér 2011.06.21. 08:31:10 / # 52512
avatar
Sziasztok!Ezek szerint veled minden dolgot,eseményt a Veres,megbeszél gondolom azért vagy ilyen ellenséges velem szemben mert az István elmondta neked,hogy még egy kis pénzt is kaptam vissza a banktól a Mondeo lizingből.Te még mindig D R O I D vagy az Istvánnál?
nyuszicsiga 2011.06.20. 19:42:48 / # 52511
avatar
Ilyet ne írjál,mert más is olvassa! Az egyik legnagyobb vamzere voltál a Veresnek! Az autód meg nem a banknak adtad vissza,de ha jól láttam most kék rádiótaxis a "100-as". Vagy tévedek? De lehet,hogy a bank eladta neki még Zónásként. :))) Inkább hagyjál békén bennünket taxisokat!
Egér 2011.06.20. 19:10:09 / # 52510
avatar
Sziasztok!Kik azok a nagyon sokak kedves nyuszicsiga?egy pár irigyemet megnevezhetnél mert így hiteltelen vagy,nem tartoztam a Veres férgei közzé!Én is banki lizingbe léptem a Mondeoval mint bárki más (lustaságból több milliót kifizettem)és a banknak adtam vissza!! a tűz csinálás nem az én feladatom.szia!
nyuszicsiga 2011.06.20. 16:16:06 / # 52509
avatar
Ez nem dicsekvés,nagyon sokan tudják,hogy te azért nem taxizol mert lusta voltál dolgozni és nem fizetted az autódat a Veres meg elvette. Felesleges itt szítani a tüzet,van elég bajunk. Nekünk!!!
Egér 2011.06.20. 13:14:37 / # 52508
avatar
Sziasztok!Nem tudom,hogy miért dicsekvés ez az ötlet,amivel talán túl lehet élni ezt a cirkuszt nem vagyok parazita!büszke akkor leszek majd ha túl éltem ezt a balhét.
nyuszicsiga 2011.06.20. 11:00:30 / # 52507
avatar
Én úgy gondolom,hogy az alap a tárgyaláson a taxiengedély! Amikor nekem lesz taxiengedélyem és nem az autómnak,akkor lehet továbblépni. Nem hiszem,hogy a drosztlétszámához kell viszonyítani a taxiengedélyt,mert ahogy ismerem öket kijelölnek még 40 drosztot a külvárosban. A másik a távolságarányos tarifa. Gondolom ha a rodható kapitalizmusban ez müködik évtizedek óta talán itt is müködne! Egy évben egy napot rászánhatnának itt is a városházán,hogy megvizsgálják,és ha kell módosítsák!

MCCCXCII 2011.06.20. 09:09:45 / # 52506
Nehéz dolga lesz a Málnának abban az egyórás vitában, de ha határozott lesz, és nem hagyja elszabadulni MZ lehengerlő terjengősségét, akkor sikerül mindenkivel megértetnie, hogy a taxis előrébb való, mint a fuvarszervező cég.” Igen, készüljön fel az igazi érvekre. Mert lemerem fogadni megint szóba kerül az a lyuk a csövön, amit megint fel kell találni:)))
szálka 2011.06.19. 16:48:38 / # 52505
avatar
Nem szükségszerű mindenkinek "jól" gondolkodni, az is elég, ha fogékony rá. De, ha azt látja, hogy fehér rendszámos "taxisként" is lehet háborítatlanul pénzt keresni, miért akarna törvényi kötelezettségeket a nyakába? Ha "taxisként" kell túlélnie, akkor mindjárt több az érdekazonosság, mert szűk a mozgástér. Ezt a "nem demonstrál a cég ellen-t" nem tudom értelmezni. Aki most elment az fel sem fogta, hogy a saját nyakába tett kötelet segített megigazítani. Erre való a szakszervezet. Segít gondolkodni, világos, jól emészthető célokat fogalmaz meg, és a közös érdek mentén egységet kovácsol. Aztán, ha kell felmutatja ezt az egységet, mint erőt. Leírtam már máshol is, hogy szerintem sokan azok közül akik most elmentek, nem is mérlegeltek, hogy vajon helyes-e. Egyszerűen ott akartak lenni, ahol történik valami. Ezt a lehetőséget szalasztotta el a TGFSZ a 90 napos moratóriummal. Pedig nekik -nekünk- kellett volna elsőnek lenni. Most, hogy különböző érdek és erőviszonyok mentén zajlanak a tárgyalások, könnyen lesznek egymás ellen fordíthatók a taxisok. Egy demoralizált társaságot pedig soha nem lehet egységesként utcára vinni. Ez lesz a végünk. A City és a Főtaxi képviselői, akik jóformán lefedik az egész "érdekképviseletet" szépen elosztanak bennünket, és velünk együtt a várost is. Abba igazad van, hogy kevesen vagyunk...de legalább vagyunk. Nehéz dolga lesz a Málnának abban az egyórás vitában, de ha határozott lesz, és nem hagyja elszabadulni MZ lehengerlő terjengősségét, akkor sikerül mindenkivel megértetnie, hogy a taxis előrébb való, mint a fuvarszervező cég. És ehhez kell igazítani a változásokat.
kitekat 2011.06.19. 15:42:59 / # 52504
avatar
Úgyhogy nagy tisztelettel én a sárga rendszámos birkák pártjára állék... A bácsikból,akiknél az olló van,már kezd elegem lenni!
Rocktaxi 2011.06.19. 15:37:04 / # 52503
... és nem is mindig akkor vágják le, mikor már nem ad több gyapjút. Időnként hamarabb, pedig még adna... :-(
Oldalszám: 9