Hozzászólások száma: 46
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Összeomlik a taxipiac? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2011.07.04. 06:17:51 / # 51334
Nna ettől én még nyugodt szívvel törlöm, ami szerintem nem üti meg a hallotaxi színvonalát! :-)
Vazul 2011.07.04. 00:12:40 / # 51333
avatar
http://index.hu/belfold/2011/07/03/a_kommentekre_nem_vonatkozik_a_mediatorveny/ törlés előtt!
Vazul 2011.07.03. 23:36:12 / # 51332
avatar
Nekik az JÁR! Mint a 6-os villamos, meg a rokkant parkolóhely, meg a segíly, meg a taxi! Nem tudtad?
potozs 2011.07.03. 22:11:33 / # 51331
avatar
Hello Kutya! engem is notebook érdekelne. potozs@freemail.hu köszi
hiénakutya 2011.07.03. 16:30:08 / # 51330
???
tökmindegy 2011.07.03. 15:19:33 / # 51329
avatar
És a kokeró is nyugodtan leléphet fizetés nélkül.
alelölülő 2011.07.02. 19:38:14 / # 51328
Ha igazak a sajtóban megjelent híresztelések, a kisvállalkozások támogatásaképp a nyugdíjjárulék duplájára emelését tervezik.
hiénakutya 2011.07.02. 18:33:11 / # 51327
Én ennél azért messzebb mennék. Az én karrieremnek már úgyis lőttek. :-D [i]Zsarolás Zsarolás bűntettét valósítja meg az, aki jogtalan haszonszerzés végett erőszakkal, vagy közvetlen fenyegetéssel mást arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel kárt okoz. Egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Akkor is tényállásszerű a cselekmény, ha a tettes más számára törekszik realizálni a vagyoni előnyt. Különbözik a rablástól abban is, hogy a kényszerítő és a sértetti magatartás időben is elkülönülhet, például nem azonnal történik a pénzösszeg átadása, hanem az elkövető által megjelölt későbbi időpontban. Tettese bárki lehet, az is, aki saját tulajdonú dolgát, vagyoni követelését kényszeríti ki. A bűncselekmény a kár bekövetkeztével válik befejezetté. A kár vonatkozhat ingó vagy ingatlan dologra, vagyoni követelésre, vagyoni kötelezettség vállalására. Okozati összefüggésben kell állnia a kényszerítés által kiváltott magatartással. Amennyiben az erőszak alkalmazása megtörtént, de a kár nem következett be, zsarolás kísérlete állapítható meg. Csak egyenes szándékkal valósítható meg. A haszonszerzés célzata akkor jogtalan, ha az elérni kívánt vagyoni előny objektíve jogtalan, és az elkövető tisztában van azzal, hogy az őt nem illeti meg. Objektíve jogtalan a haszon, ha jogszabályba ütközik, jogszabály megkerülésével kötötték ki, illetve ha társadalmi érdekbe, etikai normákba ütközik. Súlyosabban minősülő esetei: a bűnszövetségben, élet vagy testi épség elleni avagy más hasonlóan súlyos fenyegetéssel, hivatalos személyként e jelleg felhasználásával avagy hivatalos megbízás vagy minőség színlelésével történő elkövetés. Ezen esetekben a büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés lehet.[/i] Az én állításom az, hogy az új drosztrendelettel a védelmi pénzek szedésének törvényes lehetőségét teremtették meg.
alelölülő 2011.07.02. 17:36:48 / # 51326
Valljuk be, azért ezek értenek az üzlethez. Azokat a taxiállomásokat, amelyek érnek valamit (értsd: ahol jelentkezik némi beülős forgalom) kiszervezik a kedvencüknek. Azokért meg, ahol megállni se érdemes, mi fizetjük a megemelt éves díjat.
hiénakutya 2011.07.02. 17:03:37 / # 51325
Nem. Majd odajössz kávézni és elmondom. Az új matricáddal már teljesen szabályosan jöhetsz oda. :-)p
hiénakutya 2011.07.02. 17:01:55 / # 51324
A francba! Erre nem is gondoltam. Most derékba törtem a saját karrieremet. :-D
baupexim1 2011.07.02. 15:26:57 / # 51323
avatar
Kutya, elküldöd mail-be, milyen notebookjaid vannak? baupexim1@hotmail.com köszi
alelölülő 2011.07.02. 14:28:44 / # 51322
Ezzel a hozzáállással csak azt éred el, hogy nem vesznek majd fel. Elveszted az esélyedet, hogy egy 90 ezer forintos tanfolyamon megtanítsanak, hogy kell a Kelótól szolgáltatni. Így nem is viheted majd 600/db áron a fuvarokat.
hiénakutya 2011.07.02. 13:29:57 / # 51321
Ja, meg amint hallom, lassan a FŐTAXI ellen is kezdhetnek összefogni. Úgy hírlik, éjszaka nem nagyon lehetett utast elhozni a Hajógyáritól. Ahogy korábban a repülőgép-téren már láthattuk, ismét a rendőrséget vetették be a munkájukat végezni próbáló taxisokkal szemben. Fél év múlva hatályba lép a drosztrendelet. Fél év múlva megkezdődik a drosztok kiszervezése. A jövő a repülőtéren és a Hajógyárinál már elkezdődött.
törölt felh. 2011.07.02. 07:55:30 / # 51320
avatar
Tisztelt Cégvezető Urak! Talán eljött az az idő,amikor újra le kellene ülni a többi-még talpon lévő- cégvezetővel egy asztalhoz,ahogy az a múltban is megtörtént minden hónapban,s el kellene gondolkodni azon,hogy a Plüss Taxi hegemóniáját,hogyan lehetne -EGYSÉGES- intézkedésekkel visszaszorítani,s ezzel tenni lépéseket a szakma és a benne dolgozó, -Önöknek dolgozó és termelő -taxisok munkájának és a saját cégük romjainak megmentésére. Ha nem fognak össze,a szakma összeomlik a negatív árversenyben. Ezt csak egységesen lehet megállítani! Kérem gondolkodjanak el ezen!

Csaholó 2010.12.15. 17:30:52 / # 51319
avatar
Ahogy mostanában elnézem,"kézbe vették"! Méghozzá a rendőrség,de keményen!Meg büntet ha az utasodra vársz,ha tutiba állsz,ha fejen állsz,ha ülsz ha fekszel!! Nekem 10rugó-ért elárulta,rendet csinálnak a közlekedés terén!De nem a közlekedési szabályok ellen vétőket büntetik,hanem a taxist aki oda áll ahova az utas "rendeli"! Mondtam neki ha a mamájának,terhes feleségének sürgősen taxira van szüksége,mindig 3-4 sarokkal arrébb keresse mivel csak ott lehet megállni!!!

666666 2010.11.26. 15:36:24 / # 51318
TAXIS KOLLÉGÁK!!! LEgyetek aktívak!!! Elég a bambulásból! Kommentálj, kritizálj, mondj ellent vagy adj további infót! Csak a bárányok hallgatnak. Válj ki a nyájból, hallasd a hangodat! Rövidesen együtt kell cselekednünk. Mutasd meg, hogy bátor vagy, hogy aktívan elősegíted a változást. Itt az idő! Sokan nem akarják, hogy felébredj. A telefonszám tulajdonos " Elit" mindent megtesz azért, hogy mély, öntudatlan álomban tartson. Számtalan lakája hűen szolgálja ebben úgy, hogy még nem is tudnak róla.Utolsó órában vagyunk és az ébereknek össze kell fogniuk, hogy felébresszék az alvókat.A feladat kemény, az út nehéz. De te döntesz, hogy a családod és az Ők életének jobbátételét választod vagy a szomorú valóságot,ami a mások zsebeinek a megtöméséből áll. Mindannyian egy csipkerózsika-álmot alszunk ,de ha elegen felébrednek, akkor ki is mászhatunk belőle. Egyszer csak felébredünk – és rájövünk, hogy minden másképpen van, mint ahogy gondoltuk,hiszen a magunk Urai MI vagyunk. 666666

Morrison 2010.11.26. 13:43:41 / # 51317
avatar
Na de a taxisnak mégsem mondhatod, h adjon egy kiló kenyeret. Különben is, milyen baromság lenne, h egy évente vizsgáztatott (drágán!), tiszta, háztól-házig taxi többe kerülne, mint a hajléktalanoktól bűzlő, 20percet várakoztató gyulladékony bkv-busz?
zodiákus 2010.11.26. 11:35:33 / # 51316
avatar
érdemes elolvasni, milyen paramétereket tartanak szem előtt az emelés végett.úgy látszik,ezek rátok nem vonatkoznak...
zodiákus 2010.11.26. 11:34:19 / # 51315
avatar
és ezt most helyezzétek át a Ti szakmátokba....óriási különbségek vannak!
Oldalszám: 3