Hozzászólások száma: 46
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Összeomlik a taxipiac? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
ata8 2010.11.18. 12:13:11 / # 51294
avatar
Aki bújt, aki nem, én mától belekezdek a forgalomlassító demonstrációba. Nem várok tovább. 30 km/órában maximáltam a sebességet,és mindenki jöhet majd utánam.

tomajer 2010.11.18. 11:17:06 / # 51293
[b]Kétezerrel több taxi van Budapesten, mint kellene Egyetért az iparkamara taxis szekciójának elnökével Tamás Miklós, a Taxi fuvarszervező társaságok szövetségének elnöke, aki szerint, ha nem történik változás, valóban kritikus helyzet alakulhat ki a taxis piacon. Tamás Miklós szerint csak Budapesten 2 ezerrel több taxi működik, mint amennyit képes eltartani a város.[/b] Ma újra 5600 fölött van a budapesti taxis engedélyek száma – (országosan mintegy 10 ezer) - ez a munkához való jutást jelentősen csökkenti. A főváros csak 3500 taxist tud eltartani, azaz több mint kétezerrel több taxis dolgozik Budapesten, mint amennyi kellene - mondta a Reggeli Gyorsban Tamás Miklós elnök. A hazai taxipiac szabályozása húsz éves, ez idő alatt, különösen az elmúlt, válság terhelte évben bebizonyosodott, hogy a rendelkezések nem megfelelőek az érdekképviselet szerint. Mára mintegy 20 taxis cég alakul, a meglévő fuvarszám azonban csak minimálisan változott. A cégek közül a válság alatt sokan belekóstoltak a taxizásba, így az ügyeskedők is - vélik a taxisok. A törvényalkotók a jelenlegi, a piac mindenhatóságában bízó szabályozástól azt várták, hogy kiszorulnak a rendszerből az ügyeskedők és kalandorok, és idővel csak a tisztességes vállalkozók maradnak talpon. Ennek azonban szinte az ellenkezője történik – mondta még tegnap az iparkamara taxis szekciójának elnöke, Dudás Zoltán. Tamás Miklós szerint módosítani kellene a törvényt, és az önkormányzatoknak kellene szabályozni a kiadható taxiengedélyek számát. (Klubrádió)

jomeo! 2010.11.18. 11:14:50 / # 51292
avatar
köszönjük a választ dudás úr, megint sok új információt teccet mondani. ülj le fiam, egyes!

lasssu 2010.11.18. 11:03:09 / # 51291
avatar
Nem tudom miért,kell másokra várni?A saját sorsát mindenki maga irányítja.mindenki arra vár,hogy valaki kikaparja neki is a gesztenyét!Mint nekem má többször is bejött az életben csak az van elintézve amit én elintéztem!Saját magamon kívül soha senki nem tett értem semmit.Manapság ott tart a taxis szakma,hogy mi adunk egy százast annak aki beül a kocsinkba!Igen mindenkinek jönnek a csekkek mindenkinek vannak gyerekei,szülei akiket tamogatna ha tudna.Mi csak együtt tudnánk tenni vqalamit

ata8 2010.11.18. 08:35:33 / # 51290
avatar
A megoldást még mindig a FIX tarifában van. A gondjaink 85%-a megoldódna. Nem olyan régen még a nagyok lobbiztak ellene. Már rájöttek, hiba volt. Akkor most tessék a sarkatokra állni, és lobbyzni érte.Amennyiben meglenne a felsőbb akarat, egy tollvonással meg lehetne oldani. X városban 1 km ennyi forint, slussz. Ennyire egyszerű. De ugye a havi fixért ülve az irodában,ez nem annyira fontos. Nagy a baj. Az utolsó percben vagytok, hogy lépjetek.
tomajer 2010.11.18. 08:14:49 / # 51289
Itt egy részletesebb... [b]SZEGEDMA.HU Egyeztető megbeszélést tartott a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Logisztikai és Közlekedési Kollégiumának taxis tagozata. Sokan, sokféleképpen vélekednek, beszélnek a taxisokról, gondjaikkal, munkájukat szabályzó rendeletekkel viszont annál kevesebben foglalkoznak.[/b] És egy riport a Dudással

Oldalszám: 3